Nezastavitelný

Nezastaviteľný vlak

Unstoppable

Akční / Drama / Thriller

USA, 2010, 94 min

Je to plné klišé, ale funkční a zvedalo mě to z gauče. Nebezpečná rychlost na kolejích.(18.12.2010)

Mě ty Tonyho zoomovací orgie poměrně dost serou, vím že je to jeho styl a tady na rozdíl od milard dalších filmů měly svoje místo , stejně jako ty prostřihy, protože zvyšovaly tempo a napětí filmu, ale stejně to není příjemný sledovat. No, myslím si, že Denzel si po týhle vlakový epizodce ještě dlouho nezazpívá "jede, jede mašinka, kouří se jí z komínka.."(26.3.2012)

Nemám slov. Takmer som uveril, že do filmu boli použité reálne zábery, jak Tony Scott vykúzlil s tak jednoduchého scenára, tak srdcedransajúcu veľkolepo-napínavú drámu je proste úžasné. Tony znovu presvedčil divákov o tom, že k režisérskej špičke určite patrí.(5.5.2011)

Překrásná Železničářská pohádka plná chlapského tahání za masivní, železné páky a drsného zasouvání závlaček! Mašinka Tomáš, mistrně řízená hrdinným Denzlem, chvátá na pomoc lidem, které ohrožuje strašlivý vlak Fenolák. Roztomilé je, že je to naprosto Klišéfree! Hlavní hrdinové si totiž v rámci brzdění zlého vlaku nejen urovnají své rodinné vztahy, ale navíc získají respekt a úctu svých dětí, a to nikoliv svým hrdinským činem, ale tím, že jsou to jen obyčejní, skvělí chlapi a Američané! Pominu li však výše uvedené, tak pokud se Skotovic Toník oprostí od svého psychopatického střihu, pořád dokáže natočit strhující a napínavou podívanou, u níž si nejeden majitel Tétéčka či Hánulky bude podvědomě sahat vlhkou rukou na přirození!(20.12.2010)

• Zeck

Klišé, sračka, klišé, sračka, klišé, sračka, patos, sračka, tleskající dispečeři, všichni v Americe mohutně řvou, Amerika je zachráněna, pijte Coca-Colu... 20% 03.01. 2011(3.1.2011)

• - Spoiler: Počet mŕtvych vo filme je 1. (ledzepfan)

• - Skutečný strojvůdce Jess Knowlton, který pomohl zastavit vlak při skutečné nehodě, pomáhal Denzelu Washingtonovi jako technický poradce. Knowltonovi dcery skutečně pracují v Hooters, což je shodné s Washingtonovou postavou Franka Barnese. (c.tucker)

• - Je ironií, že vlak využívaný pro film náhodně vykolejil v Bridgeportu v Ohiu 21. listopadu 2009 během natáčecího dne. Nikdo nebyl při nehodě zraněn, ale natáčení bylo po zbytek dne přerušeno. (c.tucker)