Dívka s kaméliemi (festivalový název)

• Japonsko

Japonsko, 1992, 56 min

Hiroši Harada

Předloha:

Suehiro Maruo (komiks)

Tomu řikám "pohádka pro dospělý". Zneužívání a týrání dětí, sexuální obcese v podobě lízání očních bulev, různorodé násilí jak na lidech (krysami rozežraná vagína), tak na zvířatech (tady to odsrali hlavně psi) a kromě krve a vnitřností i spousta deprese. Však stačí mrknout do galerie, a přibližný obrázek si jistě uděláte sami. Škoda toho "konce", který přijde až nečekaně rychle, a diváka nechá tupě zírat na závěrečný titulky.(16.1.2014)

Před puštěním jsem si četl věty typu: zvrhlý film, nabitý perverzní akcí, nechutné – tak jsem do toho šel, protože podobné „úchylárny“ to je něco pro Sola. Těšil jsem se jako malé děcko. Začátek byl skutečně velice zajímavý a v onom cirkuse bylo „kreatur“ víc než dost. Mladičká Midori to vážně neměla lehké. Jenže zhruba od poloviny filmu to začala být trošku otrava a já se začal i nudit. Přece jenom jsem očekával tu salvu nechutností, jenže Harada jaksi zvolnil tempo a na řadu přišla i „romantika“. Takže trošku zklamání (ale jen trochu), čekal jsem víc, ale i tak celkem příjemná podívaná a zas tak nechutné to nebylo.70%(15.1.2014)

Odporná, zleazy, humusácká, brutální a krutě sadistická podívaná .... I když je to kreslené, je to fakt zážitek, jaký věci si tamtvůrci vymýšleli a jak je vykreslili a zanimovali... První polovina fakt stojí za to koukal jsem na to opravdu vyjeveně. Každopádně výborná, přímo excelentní, bizardní záležitost jen pro okrajové fajnšmekry ...(6.8.2013)

Hezké, jen úvod a hlavně závěr jsou neuvěřitelné rychlovky -což dost maří jakýkoliv silnější dopad..(17.2.2015)

Zhlédnuto v původním znění s anglickými titulky. Hodně svérázný filmový bizar, který je vyloženě jen pro otrlé. Myslím, že o takto výlučné podívané nelze říct nic moc víc než to, že to musíte vidět sami, abyste si utvořili vlastní názor. Osobně mě to bavilo spíše po výtvarné stránce, jinak mě ta záplava krutosti a šokujících výlevů vcelku nechala chladným - asi jsem příliš cynický, než aby mě něco takového vyvedlo z míry. Ze studijních důvodů asi dobré vidět, ale stejně tak nemám za sebe problém napsat, že kdybych tuhle pakárnu neviděl, celkem bych asi o nic nepřišel. Mimochodem ten český titul mi přijde mimořádně debilní, s Dumasovým románem to nemá samozřejmě nic společného.(7.3.2014)