Zázraky přírody (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2009, 74 min

Adam Rezek

Jan Matiášek

Vladimír Kořen, Maroš Kramár, Marcela Augustová, Iva Pazderková, Vojtěch Kotek, Yvonne Přenosilová, Zdeněk Izer, Bohumil Klepl, Nora Fridrichová, Štěpán Mareš, Ester Kočičková, Ondřej Brzobohatý, Jitka Čvančarová, Jan Čenský, Halina Pawlowská, David Suchařípa, Tereza Kostková, Jitka Zelenková, František Ringo Čech, Kateřina Bláhová, Lucie Výborná, Vilém Čok, Libor Bouček, Aleš Cibulka, Eva Holubová, Jitka Asterová, Josef Alois Náhlovský, Milan Šteindler, Dana Batulková, Aleš Háma, Vojtěch Bernatský, Ewa Farna, Josef Mladý, Ilona Csáková, Jaromír Bosák, Pavel Šporcl, Josef Vojtek, Alexander Hemala, Alice Bendová, Jakub Vágner, Karel Hynek, Jan Pokorný, Oldřich Vízner, Antonín Procházka, Zdeněk Srstka, Zdeněk Junák, Luděk Sobota, Dalibor Gondík, Jakub Kohák, Lumír Olšovský, Petr Bende, Monika Absolonová, Daniel Nekonečný, Václav Moravec, Zbigniew Czendlik, Veronika Freimanová, Robert Záruba, Sandra Pogodová, Diana Kobzanová, Miloš Čermák, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Ondřej Hejma, Petr Vondráček, Jakub Wehrenberg, Martin Stropnický, Zdeněk Chlopčík, Lukáš Pavlásek, Klára Vytisková, Daniela Písařovicová, Richard Tesařík, Marta Jandová, Tomáš Jirman, Miroslav Táborský, Oldřich Navrátil, Zdeněk Žák, Roman Vojtek, Andrea Kerestešová, Ivo Jahelka, Richard Nedvěd, Tomáš Zástěra, Tomáš Novotný, Leona Machálková, Michal Novotný, Petr Šmolka, Sámer Issa, Lucie Benešová, Tomáš Matonoha, Igor Bareš, Lenny Trčková, Petr Nasty Cerha, Aleš Valenta, Václav Kopta, Leoš Noha, Pavel Zedníček, Otakar Brousek ml., Saša Rašilov nejml., Josef Carda, Barbora Munzarová, Martin Trnavský, Ivo Šmoldas, Radim Uzel, Miroslav Donutil, Patrik Hezucký, Martin Procházka, Roman Šmucler, Miloš Knor, Martin Zounar, Petr Janda, Jan Saudek, Petr Rychlý, Milan Bahúl, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Radoslav Banga, Adam Mišík, Ota Jirák, Petr Novotný, Matěj Ruppert, Taťána Kuchařová, Ondřej Ruml, Jiří Mádl, Lenka Krobotová, Jan Potměšil, Ivan Vodochodský, Václav Noid Bárta, Robert Vano, Patrik Kytka, Jan Pirk, Jan Onder, Dana Morávková, Eva Pilarová, Jakub Pok, Mahulena Bočanová, Květa Fialová, Petr Fejk, Andrea Kalivodová

Hosté dílem zábavní, dílem méně, Kramár povětšinou trapný, ale Vladimír Kořen a celkové zaměření pořadu podle mě skvělé. Za mě rozhodně ano.(2.9.2012)

• Sinn

Vypnuto po půl hodině a klepu si na rameno, jak jsem statečná, že jsem vydržela tak dlouho. Miloš Kramár je skvělý charismatický herec, ale moderování mu tedy jde jako psovi pastva. Tomu druhýmu jelitu, Vladimíroj Kořenoj, bych nejradši šlápla do toho jeho nechutně umělýho a nehynoucího úsměvu. Jako pardon, ale jsou Češi totální kreténi? Nebo jsem se spletla a v sobotu od osmi běží poučný pořad věnovaný dětem? Neříkám, že pořad o přírodě je něco špatnýho, já bych to jen uvítala, ale rozhodně v kvalitnější nebo alespoň zábavnější formě. Dnešní hosté, to byla tragédie vedle tragédie. Vyčpělá prasečí hlava Vojtek s dementním Novotným, který na ČT nezměnil jak svůj buranský novácky projev, tak ani pak ty jeho stokrát omletý a předvídatelný historky. Jestli on měl vést dnešní večer komiku, to potěš koště! Klárka Vytisková by měla raději jen zpívat. A Táborský hrát, i když ten zas tak špatný host nebyl, aspoň má něco v hlavě. MARNOST NAD MARNOST!(12.2.2011)

• Gemini

Zázraky Přírody jsou pro mě neuchopitelný fenomén vysílání ČT - téměř pokaždé tomu dám šanci, téměř pokaždé se pak stydím, že jsem to zase udělal, a stejně se nedokážu donutit říct, že je to špatný pořad. Co je na pěst, to jsou hosté, jejich historky rádobysouvisející se "soutěžními" otázkami a experimenty, a bohužel i Maroš Kramár, který je s tím materiálem nucený pracovat a vytvářet oslí můstky, bez nichž by se nedal pořad vydávat za celek. Tragédie je, že se nevysílá živě, a přesto to vypadá tak jako to vypadá. Kde je ale naopak dobře, že to vypadá tak jako to vypadá, je ta část Zázraků Přírody, v nichž se obvykle Vladimír Kořen podrobuje nějakému ne zrovna příjemnému/bezpečnému testování nějakého toho Zázraku. Velmi oceňuji to, že je vidět, jakou práci si s tímto segmentem Česká Televize dává, a že je vidět, jak "to" funguje. Celkový výsledek je ale bohužel neuspokojivý a nefunguje ani omylem tak dobře, jak by měl, a jak fungují obdobné zahraniční pořady. Úplné dno v tomto "žánru" představuje novácky (Maxi)Clever, to ale neznamená, že bychom měli Zázraky Přírody kdovíjak velebit. Nutno ovšem říct, že je to lepší náplň vysílacího času než Hodina Pravdy a podobné rodinněsoutěžní zrůdnosti. 50%(12.9.2014)

• Flipper

Slon má medzi očami: a) penis b) chobot c) oboje. Áno, to je racionálne strávený čas kým čakám, čo si Vondráčková vyberie! A dokonca nedostane ani žiadne Bludišťáky? Pche. Hlavne, že zvieratká sú neotrepaná téma. Hlavne ak máte 120 programov, kde 10 je venovaných iba im. Čert to ber, keby polovicu času zabrala dáka funny prdiaca opica, ale ono nič. Dôležitejší je príbeh ako Csákovej zdochlo morča. Čerešničkou na torte je Slovenský seriálový potrat Maroš Kalamár, ktorý je prirodzený ani prirodzenie a nožík sa mi vo vrecku neotvára, ale rotuje ako mixér keď počujem jeho silený smiech. Akýkoľvek seriál o zvieratách je lepší než toto.(16.4.2011)

• morena.jea

Hnusí sa mi každý slovák, ktorý v záujme vopchania sa do niečieho zadku zaprie svoj rodný jazyk a robí zo seba debila. Maroš, je mi z teba na zvracanie.(30.5.2011)