Zázraky přírody (TV pořad)

Soutěžní

Česko, 2009, 74 min

Adam Rezek

Jan Matiášek

Vladimír Kořen, Maroš Kramár, Marcela Augustová, Iva Pazderková, Vojtěch Kotek, Yvonne Přenosilová, Zdeněk Izer, Bohumil Klepl, Nora Fridrichová, Štěpán Mareš, Ester Kočičková, Ondřej Brzobohatý, Jitka Čvančarová, Jan Čenský, Halina Pawlowská, David Suchařípa, Tereza Kostková, Jitka Zelenková, František Ringo Čech, Kateřina Bláhová, Lucie Výborná, Vilém Čok, Libor Bouček, Aleš Cibulka, Eva Holubová, Jitka Asterová, Josef Alois Náhlovský, Milan Šteindler, Dana Batulková, Aleš Háma, Vojtěch Bernatský, Ewa Farna, Josef Mladý, Ilona Csáková, Jaromír Bosák, Pavel Šporcl, Josef Vojtek, Alexander Hemala, Alice Bendová, Jakub Vágner, Karel Hynek, Jan Pokorný, Oldřich Vízner, Antonín Procházka, Zdeněk Srstka, Zdeněk Junák, Luděk Sobota, Dalibor Gondík, Jakub Kohák, Lumír Olšovský, Petr Bende, Monika Absolonová, Daniel Nekonečný, Václav Moravec, Zbigniew Czendlik, Veronika Freimanová, Robert Záruba, Sandra Pogodová, Diana Kobzanová, Miloš Čermák, Veronika Žilková, Simona Babčáková, Ondřej Hejma, Petr Vondráček, Jakub Wehrenberg, Martin Stropnický, Zdeněk Chlopčík, Lukáš Pavlásek, Klára Vytisková, Daniela Písařovicová, Richard Tesařík, Marta Jandová, Tomáš Jirman, Miroslav Táborský, Oldřich Navrátil, Zdeněk Žák, Roman Vojtek, Andrea Kerestešová, Ivo Jahelka, Richard Nedvěd, Tomáš Zástěra, Tomáš Novotný, Leona Machálková, Michal Novotný, Petr Šmolka, Sámer Issa, Lucie Benešová, Tomáš Matonoha, Igor Bareš, Lenny Trčková, Petr Nasty Cerha, Aleš Valenta, Václav Kopta, Leoš Noha, Pavel Zedníček, Otakar Brousek ml., Saša Rašilov nejml., Josef Carda, Barbora Munzarová, Martin Trnavský, Ivo Šmoldas, Radim Uzel, Miroslav Donutil, Patrik Hezucký, Martin Procházka, Roman Šmucler, Miloš Knor, Martin Zounar, Petr Janda, Jan Saudek, Petr Rychlý, Milan Bahul, Václav Vydra nejml., Jana Boušková, Radoslav Banga, Adam Mišík, Ota Jirák, Petr Novotný, Matěj Ruppert, Taťána Kuchařová, Ondřej Ruml, Jiří Mádl, Lenka Krobotová, Jan Potměšil, Ivan Vodochodský, Václav Noid Bárta, Robert Vano, Patrik Kytka, Jan Pirk, Jan Onder, Dana Morávková, Eva Pilarová, Jakub Pok, Mahulena Bočanová, Květa Fialová, Petr Fejk, Andrea Kalivodová, Lucie Šilhánová, Jakub Štáfek, Radek Jaroš

Pořad z hlediska poznávání fyzikálních zákonů je jistě velmi poučný a poutavý. Vladimír Kořen a Maroš Kramár ve svém pořadu dokáží upoutat pozornost mnoha diváků. Z tohoto pohledu bych hodnotil pořad velmi pozitivně. Horší roli v tomto pořadu hrají někteří hosté v pozicích soutěžících. Ne snad ani z hlediska soutěže, ale z hlediska jejich někdy nevhodných komentářů a osobních životních zážitků. Snaha zakrýt své neznalosti bývá občas ze strany některých soutěžících poněkud trapně zahrávána "pod stůl" ještě trapnějšími sebevědomými vyjádřeními, což alespoň mě osobně ujišťuje, že ten konkrétní host (soutěžící) toho v hlavě opravdu moc nemá. Obvykle to bývají různé neprávem sebevědomé herecké "celebrity". Nikdo nezná všechno. Samozřejmě ani já. Ale, když už něco neznám (nevím), tak se k tomu bez obav přiznám a "nemlžím" tak, jak je tomu v dnešní době bohužel zvykem. (Hlavně nepřiznat, že něco nevím, přiznat se k nevědomosti , to je přece považováno v dnešní době za slabost jednotlivce. Všechno vím, všechno znám a všechno dokážu, jsem prostě takový obyčejný nafouknutý brouk Pytlík). Poslouchat některé hosty je mi doslova utrpením a Maroš Kramár má občas co dělat, aby jejich příliš otevřená a přitroublá, i někdy i za hranou slušnosti pronášené slova "ukočíroval". To v mých očích tento pořad hodně degraduje. Bohužel Vladimíre a Maroši, asi by bylo vhodné lépe vybírat své hosty. Přeji vám oběma více úspěchů při vybírání soutěžících.(21.9.2013)

• morena.jea

Hnusí sa mi každý slovák, ktorý v záujme vopchania sa do niečieho zadku zaprie svoj rodný jazyk a robí zo seba debila. Maroš, je mi z teba na zvracanie.(30.5.2011)

Po dlouhé době zábavný a zároveň naučný pořad. Kdy se dozvíme spousta zajímavého z přírody. A ještě nám je řada věcí názorně předvedeno. Hosté kteří soutěží kdo uhádne správnou odpověd. Byt tam to soutěžení je jen pro pobavení a nemá to žádný význam. Jen doufám, že pořad po čase neskončí jak je poslední dobou zvykem.(27.6.2009)

Pan Kořen je jako kořen v té televizi, ztepilý, naučený slovníček slovíček a pan Kramár moc neumí. Leč příroda je krásná a udivující svou prostou genialitou...!(1.1.2010)

• anicin

http://www.youtube.com/watch?v=cQtSovX-ntw Kdyby tento díl s Danielem Nekonečným byl samostatnou položkou, získává pět hvězd. Doporučuji zejména historku o kobře (cca 13:10), protože ten člověk je král všeho kosmíru.(13.4.2014)