poster

District 9

 • USA

  District 9

 • Slovensko

  District 9

Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Nový Zéland / Kanada / Jihoafrická republika, 2009, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shit
  *****

  Absolutní genialita a revoluce v natáčení sci-fi snímků stále pokračuje, takovejhle nástup neměl snad žádnej režisér v historii a Neill Blomkamp může jít v klidu do důchodu, protože už má splněno na 20 let dopředu. Sice je fakt, že ze začátku ten dokumentární styl působí hodně nudně a já si řikal, co to je za kravinu, ale to sem netušil, jak se to dokáže během půl hodiny proměnit v naprosto strhující záležitost a já už pak jen držel hubu, krok a koule a v úžasu sledoval, jak se na mě z každýho dalšího momentu řítí geniální dílo ve všech směrech, ať už se jedná o příběh, styl snímání a natočení nebo perfektní triky, který v kontrastu, jak je to točený vlastně realistickodokumentárně působí dokonale a možná že i takový opravdu jsou.To co začalo u Monstrum se tady dovedlo k naprostý dokonalosti a mě nezbývá nic jinýho než smeknout před tim, co, pod křídly Jacksona, Blomkamp natočil za 30 miliónů dolarů.(6.9.2009)

 • Tosim
  ****

  Zpočátku mě svět, kteří filmaři vytvořili, nebavil tak moc, jako pozdější přehoupnutí do tradičnějších vod akční sci-fi. 70%.(26.10.2009)

 • Enšpígl
  *

  No tak to bylo těžce trapný. Třeba to že žena toho hlavního hrdiny uvěřila těm blbům, že jí její manžílek šukal s tím mimozemšťanem. Dobře se koukněte v galerii na fotku číslo 23 !! A to mě jako vážně chcete říct že s tímhle se dá šukat. Proboha jak !!! A možná paní manželce nedošel fakt, že aby muž šukal musí mít určité postavení a v tomhle případě by i viagra byla jen neškodná lekořice. Nic jdem dál, třaslavá kamera, to je paráda a aby té "reálnosti" nebylo málo, přišly i záběry tzv. průmyslový kamery, no fakt luxus. A co třeba se jednou napojit na průmyslový kamery v Tescu jak zabírají mražený filé a pak to hodit v rámci realnosti do akčního filmu a nebo při vstupu do kina nafasovat mimozemšťana, kterej bude naprogramován tak, aby v každý dvacatý minutě filmu dal divákovi facku v rámci reálnosti, samozřejmě. Jo a jsem rád, že se tam objevil ten Transfomers a taky nějakej poloE.T. nebo co. A co lovec Pampaliny, jak v districtu 9 chytá žirafy, nebyl by ? No prostě bomba od a až do z !!(23.9.2009)

 • Nathalie
  ***

  "Whatever is not commonly seen is condemned as alien."(24.8.2009)

 • Dever
  *****

  Originalita a myšlienka je úspech filmu...........Soundtrack Clinton Shorter: 1. District 9 ,2. I Want That Arm ,3. She Calls ,4. Exosuit ,5. Harvesting Material ,6. Heading Home ,7. A Lot of Secrets ,8. Back to D9 ,9. Wikus Is Still Running ,10. Get Him Talking ,11. Prawnkus ,(7.1.2011)

 • - Velká sniper puška použitá ve filmu je skutečná zbraň - Denel NTW-20 s 20 mm náboji. Vyrábí se v Jižní Africe. (HellFire)

 • - Nápad s posedlostí mimozemšťanů po konzervách s kočičím žrádlem vyvstanul na mysli Neilla Blomkampa při procházení chudinských čtvrtí Johannesburgu, kde lidé prodávali levné sýrové „cosi“ v plechovkách. Že to budou právě plechovky s kočíčím žrádlem rozhodl jeden z producentů, který toto jídlo používal při chytání krevet ve Vancouveru. (HellFire)

 • - Většina zmrzačených zvířecích zdechlin ve filmu byla pravých, vyjma několika, které byly umístěny přímo v chatrčích kde se filmovalo. (TomikZlesa)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace