poster

District 9

 • USA

  District 9

 • Slovensko

  District 9

Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Nový Zéland / Kanada / Jihoafrická republika, 2009, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anthony
  *****

  Režisér skáče ze žánru do žánru a ve všech se mu daří na výbornou, podstatné je, že to drží i pohromadě jako jeden hodně vymazlený celek. Je neskutečné, jak plynule se přejde z úvodních "dokumentárních" minut mimo dokument do hrané části. Doufám, že o Neillu Blomkampovi ještě hodně uslyšíme. Mimochodem i hudba je skvělá, autorem je přitom mě zcela neznámý Clinton Shorter.(11.10.2009)

 • Gemini
  ****

  Blomkamp rozhodně je frajer. Ale že by redefinoval žánr nebo natočil nejlepší sci-fi posledních desetiletí, to teda promiňte, ale ne. Ano, chtělo to něco syrového, a zároveň dostatečně neuvěřitelného, a díky hereckému výkonu Sharlta Copleyho, práci s kamerou a nevím čemu ještě, se daří diváka strhnout, a místy si můžete říkat, že jo, sakra, takhle by to klidně mohlo být, a je to i pěkně znepokojivé. A jako obvykle, co není okoukané, to nám přijde lepší;) Má to šťávu, má to tempo, má to emoce. Ale taky to má trochu moc slzopudný přerod z povýšeného hubitele kreveťáků na jejich přítele (a následně přímo na jednoho z nich), divoké přestřelky, dalšího ikonického jihoafrického hajzložoldáka, a tak vůbec. Ano, chci hrozně moc, aby tenhle chlápek zfilmoval HALO, ale i tak dám "jenom" 80%. A nemůžu se zbavit dojmu, že z hlediska nastavení zrcadla rasismu a xenofobii to líp fungovalo v pilotním kraťasu.(25.8.2011)

 • Tom Hardy
  *****

  Čistých pět bez kompromisů. Po celou dobu jsem měl pocit, že se dívám na reálný záznam nějaké události, což je u filmu o mimozemšťanech žeroucích kočičí žrádlo a přeměňujícím se hlavním hrdinovi v jednoho z „kreveťáků“ neuvěřitelná machrovina. Blomkamp je obdivuhodný talent, otázkou je, jestli bude schopen podobně úderně natočit i něco jiného (a třeba i jinak). P.S. Fuxoftův boj se zažitým překladem aliena coby vetřelce pobavil. Hned v úvodu projekce bylo novinářům řečeno, že na distribučních materiálech je chybně uveden vetřelec, kdežto ve filmu je užíváno slovo cizinec a překladatel prosí, aby se tím novináři řídili. Schválně, kolikrát někde padne v souvislosti s Districtem 9 slovo vetřelec.)(21.8.2009)

 • Radek99
  ****

  V případě sci-fi snímku District 9 si dovolím volně parafrázovat komentář uživatele Rob Roye: ,,Bezprostřední autenticita a intenzita dění bohužel mnohdy NEpřebíjí vše, co se dá Districtu vyčítat." Všepřebíjející je ovšem vyznění celého snímku - čirá beznaděj, tahle podoba pohledu na temnou tvář budoucnosti lidstva je mrazivá (bez té sci-fi metafory se ale z pohledu kteréhokoli velkoměstského slumu může bohužel jednat i o aktuální současnost) a nanejvýše sugestivní (a také mnohem zajímavější než pozitivně koncipovaná sci-fi o kontaktu vyspělé lidské civilizace a vyspělé civilizace mimozemské), leč úplně nevytěsní stále se vracející otázku - jak se může někdo krýt snad čtvrt hodiny v širokospektrální přímé palbě jen pomocí kusu plechu a nedostat ani jeden zásah? Nevím, nějak se to ve mně sváří... Každopádně District 9 je skutečný ORIGINÁL. Apropos děkuji tímto kolegovi Rob Royovi za umožnění citace...:-)(20.9.2009)

 • Radyo
  ****

  Ano, tohle jsme přesně my lidi. Vše, co se liší hezky odseparovat od "normálu" a za zamčené dveře postavit na stráž armádu, nebo jinou "mírotvornou" složku. Snaha o pochopení? Ale ne, kdepak, to je ztráta času. A o tomhle je vlastně celý tenhle hodně zajímavý film. Ale samozřejmě, dá se to brát i tak, že je to prostě jen další povedená sci-fi, nic víc...(6.7.2013)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace