poster

District 9

 • USA

  District 9

 • Slovensko

  District 9

Sci-Fi / Drama / Akční / Thriller

USA / Nový Zéland / Kanada / Jihoafrická republika, 2009, 112 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Galadriel
  ****

  Jo, asi takhle nějak by se podle mě lidi zachovali, kdyby nad Zemí ztroskotala loď plná nevábných mimozemšťanů. Tak trochu jiná "invaze" přináší neuvěřitelné množství nápadů a dokazuje, že ne všechno již bylo natočeno. Místy ruční kamera, proložení záběry z bezpečnostních nahrávek a k tomu zajímavá dokumentární forma dodávají příbehu jistou dávku autentičnosti a formě značnou originalitu. I žánrově jde o dost pestrý počin, na což mnozí nadávají, ale mně tenhle mix sci-fi, dramatu, thrilleru, místy snad i romance opravdu zaujal, mimo jiné i tím, jak věrohodně je napsaná (i zahraná) v podstatě jediná hlavní postava... 85%(11.10.2009)

 • Nathalie
  ***

  "Whatever is not commonly seen is condemned as alien."(24.8.2009)

 • Tom Hardy
  *****

  Čistých pět bez kompromisů. Po celou dobu jsem měl pocit, že se dívám na reálný záznam nějaké události, což je u filmu o mimozemšťanech žeroucích kočičí žrádlo a přeměňujícím se hlavním hrdinovi v jednoho z „kreveťáků“ neuvěřitelná machrovina. Blomkamp je obdivuhodný talent, otázkou je, jestli bude schopen podobně úderně natočit i něco jiného (a třeba i jinak). P.S. Fuxoftův boj se zažitým překladem aliena coby vetřelce pobavil. Hned v úvodu projekce bylo novinářům řečeno, že na distribučních materiálech je chybně uveden vetřelec, kdežto ve filmu je užíváno slovo cizinec a překladatel prosí, aby se tím novináři řídili. Schválně, kolikrát někde padne v souvislosti s Districtem 9 slovo vetřelec.)(21.8.2009)

 • H34D
  ****

  Odvážný a originální námět a excelentní realizace, District 9 v akčně dokumentárním stylu rozprostírá před divákem kompletní nový svět v jeho vlastním světě a jako sociologická sonda se spouští do povrchního nitra společnosti, na němž naprosto uvěřitelně demonstruje naši krutost a nespolečenskost, co se týče přístupu k jiným rasám/národům/živočišným druhům a nebo i komukoliv, kdo nápadně vyčnívá z řady (viz přerod hlavního hrdiny). District 9 však zde nekončí, ladně přechází z dokumentu na emocionálně prožité, úzkostné (avšak o poznání "jednodušší") drama o boji o lidství a neustále zrychluje, až vrcholí v klasickou sci-fi akci, která sice intelektuálnímu prožitku lehce podráží nohy díky několika klišé, menším bugům v logice a zkrátka přesunu z originality do klasické akce, ovšem i tak je fajn, že se film neustále mění a vyvíjí. Divácky prožitek se nestačí stabilizovat, stále vidíme nové nápady, v hektickém tempu není čas si ani vydechout a právě v tom spatřuji filmařsky opojnou práci s publikem. 9/10(18.9.2009)

 • Marigold
  *****

  Jeden z nejchytřejších filmů roku. Nejde ani tak o myšlenku, jako spíš o způsob, jakým dokázal Blomkamp aktualizovat žánr. V Districtu 9 je vlastně všechno, co člověk od pokleslých odnoží žádá, navíc v naprosto sofistikovaném balení. A nápad využít dokument nejen jako složku autentizující, ale především jako prostředek vysvětlující zkratky, ten si prostě zalouží uznání.(23.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace