• Česko

Láska ze sousedství

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 95 min

Prvotní problém filmu je, proč si tak pěkná holka jako Rose Byrne nabaluje takhle nemocného člověka, když je jasné, že s ním nevydrží. Koukalo ji to z očí, že jí jeho omezené pojetí lásky jednoho dne prostě nebdue stačit, i když se fakt nemusí obávat, že by ji byl nevěrný.(9.6.2010)

Wau. Zaujalo mě to hned od první minuty. Hodně zajímavý příběh jednoho introverta, který je tak trochu uzavřený do sebe. Herecké výkony byly fakt skvělý. A navíc miluju klavírní hudbu ve filmu. Takže pokaždý, když zazněla, šel z toho vážně mráz pozádech. Malinko jsem čekala jiný konec. Skutečný konec mě trochu překvapil, ale asi to měla tak dopadnout.(15.7.2013)

Zajímavý námět - jaký život by člověk měl, kdyby vůbec nedokázal lhát? Ani v malém. Neschopný říct třeba i společenskou lež typu: "Ty šaty vám opravdu sluší". ___ Chyběl mi ale aspoň náznak jiskření mezi hlavní dvojicí - působili spíš jako kamarádi než jako milenci. /5. 11. 12./(5.11.2012)

Výborné... nemať vatu na hypotéku, ale zato krásné kotě ! Jediné, čo mi tak prekážalo, tak ten sladko priteplený soundtrack.(3.2.2010)

Když jsem nad tím filmem přemýšlel, ta holka si sama vcelku rychle podepsala ortel. A to stačilo skutečně málo. Aneb film o lidech, kteří k sobě patřili od A do Z aniž by si to uvědomovali a také velice příjemná romantická komedie s výborným Hughem Dancym, o kterém jsem předtím jak jsem živ neslyšel a nádherné Rose Byrne, o které už patrně budu slýchávat čím dál častěji :-)(12.9.2011)