• Česko

Láska ze sousedství

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 95 min

Zajímavý námět - jaký život by člověk měl, kdyby vůbec nedokázal lhát? Ani v malém. Neschopný říct třeba i společenskou lež typu: "Ty šaty vám opravdu sluší". ___ Chyběl mi ale aspoň náznak jiskření mezi hlavní dvojicí - působili spíš jako kamarádi než jako milenci. /5. 11. 12./(5.11.2012)

• Ducharme

Dovedu si živě představit co se ziskuchtivému tvůrci honilo hlavou: "Mohl bych natočit klišovité romantické drama a jeho hlavní postava by mohla trpět něčím zajmavým...třeba Aspergerovým syndromem. Trochu o tom povyprávět, to lidi určitě zaujme. Hlavně to pak celé zabalit tak, aby to vypadalo lehce artově, ale zároveň aby se to líbilo masám. Toho autistu by mohl hrát sexy chlapík, jehož vypracovanou hruď ukážu hned ve 3. scéně. Zašolichám do toho nějaké to "I love you daddy", dramatickou soudní při, kterou ale samozřejmě vyvážím několika záběry na medvídka mývala v Central Parku, zepár životních zvratů, rozkol v rodině, nějaké ty vyšinuté scény, ale hlavně nezměrné množství rozplizlé romance, čímž se mi určitě podaří zakrýt tu naprostou absenci originality děje. Úspěch je jistojistě zaručen! $$$ " Předpokládám, že k DVD budou přidávat papírové kapesníky a letáček o lakrimozitě.(15.1.2010)

"My favorite children's book is about a little prince who came to earth from a distant asteroid. He meets a pilot whose plane crashed in a desert. A little prince teaches the pilot many things but mainly about love. My father always told I was like little prince but after I met Adam I realized I was the pilot all along." Slibný začátek, sympatický konec. To mezitím je jen další z průměrných příběhů o lidech s autistickou poruchou, který ale bohužel nedosahuje kvalit Rain Mana nebo Forresta Gumpa. Přesto je to ale milý film o složitém hledání lásky a přátelství se sympatickými herci v hlavních rolích, podkreslený hodně povedeným písničkovým soundtrackem.(7.12.2009)

• seale

Nerozumím, jak tento filmek mohl získat nad 70%. Je nemastný neslaný.(9.3.2013)

Dancy šikovný, Byrne krásna ... veľký - malý - milý film ... kostýmerka si s Byrne u mňa riadne šplhla :-)(10.9.2013)