poster

Adam

 • Česko

  Láska ze sousedství

 • USA

  Adam

 • Slovensko

  Adam

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2009, 95 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Alqarin
  ***

  Ani ryba ani rak, ani bomba ani brak, jen hřejivá romantika se sympatickým Dancym a tentokrát nemastnou neslanou Byrne. Ale konec potěšil.(12.7.2013)

 • GodComplex
  **

  Naprosto zbytecna romanticka tuctovka, kterou tvurci v zoufale snaze o vyjimecnost okorenili tim, ze hlavni hrdina ma Aspergeruv syndrom. Problem je, ze se to Aspergerem zabyva udesne povrchne a az prilis okate vykalkulovane, navic je cely syndrom naprosto spatne zobrazen a hlavni hrdina to vubec nedava. Hugh Dancy se v udajnych Asperger amocich zmuze maximalne na parodovani Rain Mana. Tesil jsem se, protoze me zajimalo Asperger tema, ale Adam byla hodne nepovedena volba. 3/10(14.12.2010)

 • sochoking
  ****

  Výborné... nemať vatu na hypotéku, ale zato krásné kotě ! Jediné, čo mi tak prekážalo, tak ten sladko priteplený soundtrack.(3.2.2010)

 • Marqta
  ****

  Adam má duší dítěte, kterou někdo uvěznil do těla dospělého a pustil do dospělého světa vybavenou rozumem a inteligencí. (stejnou jakou má dospělý člověk) Stejně jako dítě má naivní idealizovanou představu o okolním světě, kterému vlastně nerozumí- nerozumí reakcím lidí, neumí je předvídat, nebo odůvodňovat. Trpí Aspergerovým syndromem. Ve filmu je spousta scén, které jsou krásné svojí jednoduchostí a pomyslnou čistotou od lidských úskoků a lží. Film myslím dokonale přibližuje podstatu problémů v životě lidí, kteří tímto syndromem trpí, což je určitě dobře. Hugh Darcy předvedl úžasný výkon a Rose Byrne za ním o mnoho nezaostávala. Navíc je ve filmu příjemná hudba. Takže sečteno a podtrženo dávám 4 silné hvězdičky. Jediné co mi snad trochu vadilo, bylo přílišné zabřednutí do problémů Beth- vůbec by mi nevadilo, kdyby se pozornost upřela ještě více do Adamova života. ---- "S lhářema se budeš potkávat úplně všude. Musíš se naučit rozlišit mezi obyčejnými lháři a mezi těmi,které stojí za to milovat."(29.7.2012)

 • Crawler-D
  ***

  Prvotní problém filmu je, proč si tak pěkná holka jako Rose Byrne nabaluje takhle nemocného člověka, když je jasné, že s ním nevydrží. Koukalo ji to z očí, že jí jeho omezené pojetí lásky jednoho dne prostě nebdue stačit, i když se fakt nemusí obávat, že by ji byl nevěrný.(9.6.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace