Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1996, 105 min

Hodně průměrná a nevýrazná komedie, kterou nedokáže do těch správných "nebeských" výšin povznést ani vykuřující Travolta a jeho křídla. A přitom by na to rozhodně měl. Jenže to by museli poctivěji zapracovat scénáristé. O půvabné potěšení se stará Andie MacDowell a na Travoltovy herecké kvality zdařile navazuje William Hurt. Film obsahuje pár hezkých, úsměvných momentů, ani to ho však nedokáže zachránit před pádem do žánrového zapomnění.(5.5.2010)

Vůbec ne špatný film, který, přiznejme si, drží pouze úžasná hlavní postava, kterou skvěle ztvárnil John Travolta. Příběh je originální, i když doplácí na vady scénáře, jenž se spokojí pouze s průměrnou a okoukanou zápletkou. Jistě, je tam plno zajímavých a neotřelých myšlenek, jenže ty to zachránit nedokážou. Škoda jen, že to nejlepší přichází téměř v úvodu a celéme snímku se pak nedaří tuto scénku překonat. Mluvím o příchodu Michaela, jeho dlouhou cestu ke schodům do ledničky a zase zpět. Kamera skvěle zachytila celou tu ošuntilost, která tu zaměňuje typickou andělskou krásu. Jedna z těch lepších road show. [TOP 19/6 57%](17.5.2007)

• ConanVJ

Nedávno jsem viděl tento film v TV a vůbec ničím mě nezaujal. Přišlo mi to takový utahaný a kreace, který tam J. Travolta předváděl mě spíš od filmu odrazovaly. Pro mě film o ničem. Za mě 5% :)(12.9.2012)

Pre mna jeden z najlepsich filmov s Travoltom.Verim na anjelov, verim,ze ziju medzi nami a su neskutocne neodolatelny pre zeny a miluju zivot a najma cukor...(23.3.2004)

John Travolta si po comebacku v Pulp Fiction zahral aj hedonistického anjela. A prevažne na ňom ako bad angel stojí celý film. Andie MacDowell je ako tradične otravná.(24.6.2012)