Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1996, 105 min

Soundtrack Randy Newman: 1. Through Your Hands - Don Henley [4:18] ,2. I Don't Care If You Love Me Anymore - The Mavericks [3:07] ,3. Chain Of Fools - Aretha Franklin [2:46] ,4. Bright Side Of The Road - Van Morrison [3:45] ,5. Heaven Is My Home - Randy Newman/Valerie Carter [3:07] ,6. The Spider And The Fly - Kenny Wayne Shepherd/James Cotton [3:50] ,7. Feels Like Home - Bonnie Raitt [4:36] ,8. What A Wonderful World - Willie Nelson [2:14] ,9. Love God (And Everyone Else) - Al Green [4:16] ,10. Sittin' By The Side Of The Road - Andie MacDowell [2:18] ,11. Spirit In The Sky - Norman Greenbaum [3:59],(11.5.2011)

Anděl Travolta tahající za nitky lásky a osudu. Až na dvě události jsou jeho zásahy skoro nepostřehnutelné, o to víc na mě zápůsobily svou skrytou originalitou. Anděl Michael je prostě božský... Zajímavosti: Ztráta Michaela původně nebyla ve scénáři. Tento smutný okamžik byl začleněn až poté, co Travolta začal silně pelíchat. Jak bylo později zjištěno, mohlo za to přílišné slazení v průběhu natáčení... :-) 60%(26.12.2008)

Jeden z produktů nové vlny Travoltománie, na které se povozila i jinak nic moc Andie. Jinak jde ovšem o přiměřeně vtipnou situačně konverzační komedii, které každopádně výrazně pomáhá, když ji vidíte poprvé. Což mě už se rozhodně stát nemůže. leda bych zase začal hulit trávu nebo žrát tripy:-))))(4.5.2010)

Archanděl Michael v lidské podobě a s lidskými vlastnostmi. Nejeden z nás se v něm najde. Kouří, pije, má rád cukr a voní po sušenkách. Travolta je opravdu úchvatný a tenhle film si očividně užíval. Osobně si však myslím, že ač má komediální prvky, je to především drama o lidském životě, prioritách a vztazích, jak je často nevnímáme. Silné scény střídají veselé, ale pořád jsou tu přítomny dost zásadní otázky a divák je neustále v jistém zadumaném rozpoložení až melancholie. Moc hezký a odpočinkový film s hlubokou myšlenkou. 70%(14.12.2014)

• BoPo

Mal som vtedy čerstvo zapojené HBO. Tak si hovorím risknem to. A začal som tých peňazí ľutovať.(21.3.2010)