Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1996, 105 min

• LiVentura

Uhozená nadsazená komediální fantasie s úchylně roztomilým Travoltou...(14.4.2011)

Archanděl Michael v lidské podobě a s lidskými vlastnostmi. Nejeden z nás se v něm najde. Kouří, pije, má rád cukr a voní po sušenkách. Travolta je opravdu úchvatný a tenhle film si očividně užíval. Osobně si však myslím, že ač má komediální prvky, je to především drama o lidském životě, prioritách a vztazích, jak je často nevnímáme. Silné scény střídají veselé, ale pořád jsou tu přítomny dost zásadní otázky a divák je neustále v jistém zadumaném rozpoložení až melancholie. Moc hezký a odpočinkový film s hlubokou myšlenkou. 70%(14.12.2014)

Nějak sem nepochytil pořádné důvody proč to brát jako komedii ... Pokud teda nějaké měli být :)(13.7.2004)

Bez Travolty by to byly jen 2*, protože příběh není ničím originální ani nějak zajímavý. Ale archanděl Michael (právě v podání Johna Travolty) je fakt boží. Jen silně věřícím se asi budou ježit vlasy :)(26.12.2004)

Michael je směsí romantického drama (z novinářského prostředí) s prvky nadpřirozena. Jedná se o průměrný film, se slabším dějem, u kterého je hlavním tahounem slušně hrající John Travolta v podobě polidštěného archanděla s křídly.(23.12.2008)