Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1996, 105 min

Hodně průměrná a nevýrazná komedie, kterou nedokáže do těch správných "nebeských" výšin povznést ani vykuřující Travolta a jeho křídla. A přitom by na to rozhodně měl. Jenže to by museli poctivěji zapracovat scénáristé. O půvabné potěšení se stará Andie MacDowell a na Travoltovy herecké kvality zdařile navazuje William Hurt. Film obsahuje pár hezkých, úsměvných momentů, ani to ho však nedokáže zachránit před pádem do žánrového zapomnění.(5.5.2010)

Anděl Travolta tahající za nitky lásky a osudu. Až na dvě události jsou jeho zásahy skoro nepostřehnutelné, o to víc na mě zápůsobily svou skrytou originalitou. Anděl Michael je prostě božský... Zajímavosti: Ztráta Michaela původně nebyla ve scénáři. Tento smutný okamžik byl začleněn až poté, co Travolta začal silně pelíchat. Jak bylo později zjištěno, mohlo za to přílišné slazení v průběhu natáčení... :-) 60%(26.12.2008)

5 * je pravda hodně nadhodnoceno, ale je to můj oblíbený film. Vždycky si vzpomenu, že cukru není nikdy dost....Na ameridkou komedii to nemá chybu.(17.6.2008)

V trenkách a cigaretou v ruce, drbajíc se v rozkroku a v lednici hledajíc plechovku s pivem. Archanděl, o kterém měli trochu jiné představy. I když v romantické komedii Nory Ephron je možné úplně všechno. S výsledkem je trochu problém v tom, že divák moc neví, o kom tvůrci vyprávějí. O Michaelově tajném poslání nebo o proměně expertky na anděly a novinářů, kteří ho provázejí? Přitom právě postava velmi dobrého Johna Travolty si bere veškeré scény pro sebe, takže ostatní nemají moc šanci zaujmout. Bez něj tempo kolísá a nic moc s tím nenadělá ani roztomilý kukuč Andie MacDowell nebo charisma Williama Hurta. I tak snímek nabídne řadu milých pasáží, a to nemyslím jen Travoltovo taneční číslo. Fajn soundtrack.(2.12.2016)

• ConanVJ

Nedávno jsem viděl tento film v TV a vůbec ničím mě nezaujal. Přišlo mi to takový utahaný a kreace, který tam J. Travolta předváděl mě spíš od filmu odrazovaly. Pro mě film o ničem. Za mě 5% :)(12.9.2012)