Komedie / Drama / Fantasy / Romantický

USA, 1996, 105 min

V trenkách a cigaretou v ruce, drbajíc se v rozkroku a v lednici hledajíc plechovku s pivem. Archanděl, o kterém měli trochu jiné představy. I když v romantické komedii Nory Ephron je možné úplně všechno. S výsledkem je trochu problém v tom, že divák moc neví, o kom tvůrci vyprávějí. O Michaelově tajném poslání nebo o proměně expertky na anděly a novinářů, kteří ho provázejí? Přitom právě postava velmi dobrého Johna Travolty si bere veškeré scény pro sebe, takže ostatní nemají moc šanci zaujmout. Bez něj tempo kolísá a nic moc s tím nenadělá ani roztomilý kukuč Andie MacDowell nebo charisma Williama Hurta. I tak snímek nabídne řadu milých pasáží, a to nemyslím jen Travoltovo taneční číslo. Fajn soundtrack.(2.12.2016)

Totálně "civilního" anděla ztvárnil Travolta dokonale. Ona je to taková komedie k zamyšlení. Aby člověk v životě nepřehlídnul ty OPRAVDU důležité věci na úkor těch ostatních. Kdyby mě k tomu vedl takovýhle anděl, pak bych se vůbec nezlobil :-)(5.2.2003)

5 * je pravda hodně nadhodnoceno, ale je to můj oblíbený film. Vždycky si vzpomenu, že cukru není nikdy dost....Na ameridkou komedii to nemá chybu.(17.6.2008)

Bez Travolty by to byly jen 2*, protože příběh není ničím originální ani nějak zajímavý. Ale archanděl Michael (právě v podání Johna Travolty) je fakt boží. Jen silně věřícím se asi budou ježit vlasy :)(26.12.2004)

Tohle se povedlo. Travolta ukazal, ze zvladne zahrat cokoliv, od gangstera po andela. I kdyz trochu netypyckej andel kterej chlasta a taha se s zenskejma.(1.2.2005)