• slovenský

Drama / Romantický / Road movie

USA, 1970, 114 min

Antonioni je pro mě jedna z velkých záhad kinematografie. Ale spíše než on samotný, je pro mě záhadou každý jeho fanoušek. Jeho filmy jsou pro mě totiž podivně prázdné, podivně nesrozumitelné, podivně o ničem. Mají sice pěknou vizuální stránku a všeobecně kvalitní technickou stránku, ale nevzbuzují ve mně to základní, co od filmu očekávám. Smysluplné emoce. A ty nesmyslné mě akorát matou. 6/10(3.11.2014)

• Chrustyn

Pro mnohé kultovní, pro jiné provokativní, pro mnohé bizarní. Všehovšudy, zvláštní film.(7.10.2012)

Řekla bych road movie na pozadí neklidné doby. Dějově začíná vážným tématem přes lehký úlet až k smutnému konci. Zajímavé jsou především určité pasáže nekonvenčně a nekomerčně pojaté. Snímek je zajímavý svou netuctovostí a kreativním ztvárněním. Já jsem si film speciálně užila, neboť jsem toto místo měla možnost navštívit.(3.1.2013)

Výborná hudba, krásné záběry a pár dobrých scén. Ale jinak nic, co by mě dokázalo zaujmout. Některé scény mi přišly dost natahované a pokud jde o politcký, či "revolucionářský" podtext, tak ten mě svým zpracováním nijak neoslovil.(26.3.2008)

• hirnlego

Hodně přehnaná jednoduchá hipísácká agitka, ze které bych si v 17 možná učůrla. Absurdní vyvrcholení scény návratu na letiště zabilo 3* a nenapravily to ani docela působivé záběry "poletování" na konci.(7.7.2013)