• slovenský

Drama / Romantický / Road movie

USA, 1970, 114 min

Krásně natočená nuda bez příběhu... jakožto zachycení doby a nálad ve společnosti zajímavé, ale filmů o levicových hipících bojujících proti imperialistickému establishmentu už jsem viděl víc mnohem silnějších. 6/10(7.4.2008)

Výsostně natočená nuda. Rád bych to viděl kompletně s hudbou Johna Faheyho, který složil původní soundtrack a po té co rozbil držku Antionionimu se nepoužil. Mimochodem za nejlepší scénu nepovažuji mírně lechtivou pasáž sexuálních orgií v písečných dunách, ale až samotný závěr se zpomalenými záběry explodujících objektů. Podobný efekt už ovšem vypiloval Bruce Conner v Crossroads.(23.2.2015)

Film plný kontrastů. Scénář : Sam Shepard, Michelangelo Antonioni, Tonino Guerra, Clare Peploe a Franco Rossetti. Kamera : Alfio Contini. Hudba : Jerry Garcia.(14.5.2011)

Řekla bych road movie na pozadí neklidné doby. Dějově začíná vážným tématem přes lehký úlet až k smutnému konci. Zajímavé jsou především určité pasáže nekonvenčně a nekomerčně pojaté. Snímek je zajímavý svou netuctovostí a kreativním ztvárněním. Já jsem si film speciálně užila, neboť jsem toto místo měla možnost navštívit.(3.1.2013)

• Tomco

Nebudem sa hrať na žiadneho undergroundového protiprúdneho umelca - nič mi to nedalo, nudil som sa. Ku koncu nuda k nevydržaniu. Ako za trest. 50%(7.7.2010)