poster

Zabriskie Point

 • USA

  Zabriskie Point

 • slovenský

  Zabriskie Point

Drama / Romantický / Road movie

USA, 1970, 114 min

 • igi B.
  *****

  Film pro pokročilé - a nemuseli jste být zrovna ti, co prožili svůj univerzitní vzdor koncem šedesátých. Skvělý sountrack - Pink Floyd, Kaleidoscope, Grateful Dead, Youngbloods, Patti Page, Roscoe Holcomb, John Fahey...(24.10.2005)

 • POMO
  ***

  Pekne natočená politicko-pocitová nuda, ktorej "vrcholom" je zdĺhavá scéna gruppen sexu v jednej z najkrajších oblastí Death Valley.(3.12.2007)

 • WillBlake
  *****

  Když už jsem byl přesvědčený, že Antonioniho poetiku nemůžu obdivovat více, tak nechá vybuchnout svět. Scénu gruppensexu v poušti jsem si po skončení filmu pustil ještě třikrát...(21.7.2015)

 • MikO_NR_1909
  ****

  Antonioni bol majstrom pocitovej atmosféry (podobne ako Godard a im podobní borci). Samotný dej nemal preňho obrovský význam, skôr mu šlo o spomínaný priechod pocitov, myšlienok a úvah, cez ktoré svojich divákov viedol a nadháňal za povrchom bežne videného. Ale aby som mu to aj docenil, potrebujem vnímať genialitu. A tu som ju nevnímal. Škoda trošku tej nelogickosti s hlavným hrdinom, mohlo to byť ešte lepšie.(22.8.2014)

 • xxmartinxx
  ****

  Jsem rád, že po pozérské tetralogii o odcizení se Antonio vydal zásadně jinam. Zvětšenina a ještě víc Zabriskie Point jsou ideální pro režiséra s jeho sklony k zobrazování jednoduché emoce z tolika úhlů znova a znova, až se omrzí. (Zde se z mnoha úhlů sleduje exploze - mnohem lepší.) Tady našel Antonioniho styl konečně svůj smysl a uplatnění. 4 a 1/2.(29.11.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace