• slovenský

Drama / Romantický / Road movie

USA, 1970, 114 min

• Hejtmy

{520/1001} Nějak jsem tohle Antonioniho dílo nevstřebal. Vím, co se tam odehrává a o co by tam zhruba mělo jít, ale to je tak všechno. Jen to prosvištělo kolem mě a paradoxně mně přišel zajímavější začátek filmu než druhá, umělečtější a metafyzičtější, polovina. 40 %(26.8.2012)

Kdybych žil na konci šedesátých let na jihu USA, tak bych Zabriskie Point prožíval asi trochu jinak než jako nezaujatý divák, který se narodil až o tři dekády později. Ten skoro až antiamerický postoj Antonioniho je vyhnaný do extrému a není se co divit, že v Americe pak už nic nenatočil. Jako všichni ostatní musím vyzdvihnout vynikající hudbu a závěrečný grupáč. Antonioniho styl se mi začíná moc líbit.(7.7.2013)

Antonioni je pro mě jedna z velkých záhad kinematografie. Ale spíše než on samotný, je pro mě záhadou každý jeho fanoušek. Jeho filmy jsou pro mě totiž podivně prázdné, podivně nesrozumitelné, podivně o ničem. Mají sice pěknou vizuální stránku a všeobecně kvalitní technickou stránku, ale nevzbuzují ve mně to základní, co od filmu očekávám. Smysluplné emoce. A ty nesmyslné mě akorát matou. 6/10(3.11.2014)

Hrozně rychle to uteklo, moc se tam toho nestálo, občas pobavilo, občas nadchlo, výborná hudba..ale co mi to vlastně dalo?! Já fakt nevím..možná na to přijdu časem.(11.4.2008)

• Tomco

Nebudem sa hrať na žiadneho undergroundového protiprúdneho umelca - nič mi to nedalo, nudil som sa. Ku koncu nuda k nevydržaniu. Ako za trest. 50%(7.7.2010)

• - Ve filmu se objevuje i Harrison Ford, ale nemluví a ani není uveden v titulcích. (Terva)

• - V úvodní scéně se objevuje Kethleen Cleaver, skutečná manželka vůdce Černých panterů. (Krissty)

• - Závěrečná pětiminutová destrukce byla natáčena deseti kamerami, díky čemuž mohl být poté výbuch ve filmu zopakován z několika úhlů pohledu. (Terva)