poster

Zabriskie Point

 • USA

  Zabriskie Point

 • slovenský

  Zabriskie Point

Drama / Romantický / Road movie

USA, 1970, 114 min

 • fauxthum
  ***

  Tahle Antonioniho manýristická fascinace hippies, svobodomyslnosti a anarchie mě příliš neuchvátila. Ve své době jistě působilo revolučně, dnes působí především tendenčně. Kromě toho mi jeho estetika v některých filmech přijde nepříjemně rozbředlá.(25.6.2008)

 • YURAyura
  ***

  6/10 Film pro mlade a nespokojene - pres svou rozvlacnost rozhodne ne spatny, ale videt to v nejakem jinem rozpolozeni, tak budu asi s hodnocenim drsnejsi. Die Hippie.(30.9.2009)

 • Morien
  ***

  (1001) Pouštím to, koukám, koukám, říkám si: co z toho bude? Ví bůh! (Ale ten byl tedy skvostný.) Rozmlsaná Zvětšeninou, těšila jsem se na ultimátní zážitek. Žel, ten se nedostavil, spíš jakási lhostejná nuda. Dlouhé vlasy, málo intenzity. A ještě jsem se v zajímavostech dočetla, že měl Antonioni k dispozici píseň L'America od Doors a nepoužil ji. Kdyby se ubralo na stopáži a podkreslilo tou hypnotickou hudební depkou, vznikl by takový film, jaký bych si představovala. - Konec je nicméně vcelku poetický a také si nyní myslím, že jsem film viděla příliš brzo. Třeba se k němu někdy vrátím.(5.9.2010)

 • Pohrobek
  *****

  Překrásné vizuálně, nádherné hudebně. Moc příjemný film, který vypovídá o duchu a tužbách své doby, o nezávislosti na konzumním světě, o státním násilí, naivních ideálech nové doby a fascinaci ničením. Rozhodně ne naivní - spíše symbolické a symptomatické. V žádném případě agitka - spíše upřímné vyznání. Zajímavá role Roda Taylora, dechberoucí a perfekcionistická kamera, naprosto bombastický závěr a jestli se ještě dnes najde někdo, kdo žije ideály volného života a lásky - film mu musí promluvit z duše.(16.9.2005)

 • igi B.
  *****

  Film pro pokročilé - a nemuseli jste být zrovna ti, co prožili svůj univerzitní vzdor koncem šedesátých. Skvělý sountrack - Pink Floyd, Kaleidoscope, Grateful Dead, Youngbloods, Patti Page, Roscoe Holcomb, John Fahey...(24.10.2005)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace