poster

Ip Man 2

 • Hong Kong

  Yip Man 2

 • Čína

  Ye Wen 2

  (Čína)
 • slovenský

  Ip Man 2: Majstrovo víťazstvo

 • anglický

  Ip Man 2: Legend of the Grandmaster

Akční / Životopisný / Historický

Hong Kong / Čína, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • H34D
  ****

  Navázání na první díl proběhlo až nečekaně ladně a přitom film z jedničky skoro vůbec netěží. První polovina se odehrává ve skromných podmínkách, kdy proti sobě svádí neskromné souboje různé školy Kung-Fu. Bitky jsou vynikající, stopáží se na nich rozhodně nešetří a z Ip Mana 2 se pomalu stává excelentní bojový film s moderním hávem, avšak klasickým jádrem Hong-Kongu ze staré školy. Bohužel pak přijde na řadu extrémně klišovité, černobílé vyobrazení evropanů a z Ip Mana se stává hloupé a předvídatelné béčko. Britové vypouštějí z úst lejna hodná znuděného scenáristy Van Dammovek z 80. let a ani z oné konfrontace východního a západního boxu nebylo v žádném případě vytěženo maximum... Stěží 8/10 a paradoxní dodatek, že Undisputed III je lepším filmem!(2.6.2010)

 • Xmilden
  *****

  Mě se tedy druhý díl líbil více než první. Opět zde prožívá mistr Ip těžké chvíle, tentokráte v začátcích svého pobytu v Hongkongu. Dá se tedy říct že tam kde první díl skončil, druhý začíná. Ip Man se ze začátku musí vypořádat se svou pozicí, kdy leží v žáludku místním mistrům, aby pak později stanul proti mnohem vážnějšímu protivníkovi. Druhý díl mě ostatně potěšil mnohem vyšší úrovní úhlavního záporáka a také účastí Sammo Hunga. Vřele doporučuju. PS: V závěru číhá malé překvapení. PS2: Scény v ringu opravdu připomínají Van Dammovu účast na Karate Tiger.(2.10.2010)

 • Aky
  *****

  Dvojka podle mne nezůstává nic dlužná jedničce. Film neulpívá na atraktivitě bojových scén a soubojů, ale noří se hloub do pěkného, srozumitelného dramatu respektujícího historické reálie. Všechno je zde zvládnuté: herecké výkony, scénář, bojová umění... zkrátka paráda.(5.1.2013)

 • Superpero
  *****

  Japonce vystřídali Britové a jinak je vše celkem při starém. Film získal další výraznou postavu. Kromě Donnieho Yena má ještě velkou roli Sammo Hung a jejich konfrontace byla hodně dobrá. Ip Manovi zase nešlo nefandit, je opět hroznej dobrák a Donnie Yen ho zahrál výborně. Jeho rychlpalný pěsti se mi neokoukaj nikdy.(7.6.2010)

 • HAL
  ****

  První díl sice jeho pokračování nepřekoná, v síle příběhu a emotivních scén, i v celkové dynamice filmu, ale efektní kung-fu řež nabízí skoro stejně zábavnou, a i zajímavá lehce melancholicky zádumčivá atmosféra zůstala. Jen zápolení s Brity až příliš připomíná tematicky podobné Fearless. 7/10(29.8.2010)

 • Donnie Yen

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace