poster

Ip Man 2

 • Hong Kong

  Yip Man 2

 • Čína

  Ye Wen 2

  (Čína)
 • slovenský

  Ip Man 2: Majstrovo víťazstvo

 • anglický

  Ip Man 2: Legend of the Grandmaster

Akční / Životopisný / Historický

Hong Kong / Čína, 2010, 108 min

Režie:

Wilson Yip

Scénář:

Edmond Wong

Hudba:

Kendži Kawai

Producenti:

Ann An
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • klerik
  ***

  Mám nutkanie dať vyššie hodnotenie, ale je to ozaj len klasická báchorka o ďalšom čínskom hrdinovi, ktorá na rozdiel od predchodcov (FIST OF LEGEND, DRUNKEN MASTER, ONCE A TIME IN CHINA) nemá v dnešnej dobe priveľmi čím prekvapiť. Ak si odmyslíme absurdnosť súboja box vs. kung-fu, je tu zaujímavá akcia (akurát, že finálna je asi najslabšia). Mňa potešil predovšetkým Samo Hung, ktorý ukázal, že je stále v skvelej forme... Rovnako otrepané/klasické ako OBÁVANÝ BOJOVNÍK...(14.1.2013)

 • ORIN
  ****

  V první části to byli Japonci (vs. Čína), jejichž obraz byl tak negativně prezentován, v druhém díle jsou to Britové (vs. Hongkong). Ip Man 2: Legend of the Grandmaster naprosto zjevně čerpá z více než čtvrt století starého filmu podobného ražení - Úderu otevřenou dlaní, kde potulný bojovník Tung-Fang Sü předvádí zvědavcům specifický styl kung-fu, podobně Ip Man snažící se v Hongkongu prorazit se stylem Wing Chun. Dalším spojením obou filmů je paralela mezi mistrem školy bojových umění v Úderu otevřenou dlaní He DaHaiem a Hong Zhen Nanem v Ip Man 2: Legend of the Grandmaster. Počáteční nevraživost obou postav (v obou filmech) přechází v průběhu filmu v přátelství, jež je v mnohém determinováno plánovaným turnajem v boxu (východní vs. západní styl). Ve starším díle jsou posměšně prezentováni Rusové, v tomto Britové (jak politici, tak i boxeři). Příběhová kostra tedy zůstává v podstatě stejná, co se ale zásadně změnilo je choreografie soubojů, jež Ip Mana řadí ke špičce současných filmů o bojovém umění.(9.7.2011)

 • molotov
  *****

  Velmi jednoduchý příběh, ale efektní a zábavný. Doufám, že bude série o Ip Manovi pokračovat.(31.1.2011)

 • LihO
  *****

  Napriek tomu, že prvý diel nasadil latku vysoko, druhý diel nesklamal a pobavil rovnako ako prvý. Rovnaká hudba, nové prostredie a k obsadeniu sa pridal Kam-bo, ktorý to zahral rovnako dobre ako Donnie Yen ;)(21.1.2012)

 • HAL
  ****

  První díl sice jeho pokračování nepřekoná, v síle příběhu a emotivních scén, i v celkové dynamice filmu, ale efektní kung-fu řež nabízí skoro stejně zábavnou, a i zajímavá lehce melancholicky zádumčivá atmosféra zůstala. Jen zápolení s Brity až příliš připomíná tematicky podobné Fearless. 7/10(29.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace