poster

Predátoři

 • USA

  Predators

 • Slovensko

  Predátori

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 102 min

 • choze
  ***

  Fandovský film úspěšně tůrovaný směrem ke kinobéčku, který narozdíl od obou AVPéček neurazí, ale z eRka za 40 mega se podle mě dala vykřesat podstatně monumentálnější zabijatika, odpouštějící si pro začátek z dálky průhledné zvraty a digitální příšery a výbuchy. Atmosféru zahušťuje Antal zdatně, nicméně jakmile se podvyživený tým v čele s totálním miscastem Brodym doprodírá džunglí a začne akce, vyšumí to rychleji a agresivněji než tableta Celaskonu. Hudba naštěstí dělá svoje a minimálně u Trejova předčasného odchodu ze scény člověka příjemně zamrazí. Alice Braga výborná.(19.7.2010)

 • tron
  ***

  „Možno ide o výkupné. My v Tijuane to robíme často.“ Som fanúšik „jednotky“ a situáciu okolo PREDÁTOROV som až nezdravo pozorne sledoval od leta 2009, kedy padla na Havaji prvá klapka. Nasával som aj najrozmazanejšie fotky z nakrúcania a najrozmanitejšie informácie a dlho do noci špekuloval, aký význam asi budú mať v hotovom filme. Takisto som držal palce Brodymu – dvojmetroví svalnatí vojaci sú vo filmoch. V skutočnosti uprednostňujem skôr tieto „šľachovité“ typy, ktoré sa mi zdajú oveľa vierohodnejšie vo vojenskom mundúre (nevidel som vedecký výskum, ale dal by som aspoň na sekundu malíček do ohňa za to, že väčšina vojakov vyzerá ako Brody, alebo ešte horšie). Skrátka, PREDÁTORI boli mojím najočakávanejším filmom roka. Výsledok? Skôr palec hore, ako dole. Cením si, že Antal s Rodriguezom stavili radšej na atmosféru, ako vytrhnuté chrbtice (ale sú aj tie): ako u McTiernana, ani teraz Predátora poriadne neuvidíme a krik umierajúcich sa desivo halí do dusnej džungle. Bohužiaľ, nástupom trápneho Nolanda (nečudujem sa, že sa Arnold vyhovoril na zaneprázdnenosť) sa snímka topí v čudných zvratoch (ale Topher Grace milo prekvapil) a odohráva sa v noci, takže ak snímku nevidíte na poriadnom plátne, nebudete vedieť, čo kto komu robí. Pravdupovediac, kvôli čudným trikom a logickým dieram to možno nebudete vedieť ani tak. Viac v mojej recenzii na Recenzie.org: http://recenzie.org/agresivne-ufo/338-predatori-60- Kino Považan 2010(26.7.2010)

 • Blizzard
  ***

  Rozhodně lepší než AvsP a AvsPR, ale nebýt tam Fishburne + Trejo, dopadlo by to ještě hůře. Samotný rozjezd však nebyl vůbec špatný. I když těch 7 mužů a jednu d?vku si mohli autoři odpustit. Nejen, že se v dnešní době už nevyhneme multikulturním filmům a snad všude hraje vedle bělocha i černoch s Asiatem, ale do dalšího predátořího snímku byla nasazena i (drsná) žena. Muž zachraňující kamaráda už jaksi není v módě a tak už na začátku tušíte, že bude muž zachraňovat právě ženu, neboť je to přece správně. Ne, vůbec jste si nespletli film, opravdu to má název Predátoři. Hlavní problém mám však s vůdcem, kterého hraje Adrien Brody. Už z traileru mě vůbec nepřesvědčil, že mu budu roli tvrdého vyvražďovače nepřátelských predátorů věřit a i ve filmu na mě nakonec působil jako hrozný anti-hero. Zpět ale k příběhu. Po vysazení na neznámé místo a prozkoumávání prostředí džungle jsme postupně více a více vtahování do děje. Až potud atmosféra a vývoj ok. Poté se Antal tak trochu ztrácí/tápe, a už se ničeho jiného než prosté vyvražďovačky jedné postavy za druhou, která se navíc zvrhne v obyčejnou akční smršť bez špetky napětí, bohužel nedočkáme. Navíc postava Dannyho Treja, která vnášela do scén alespoň trocha toho dobrého exotického koření, byla pramálo využita. Alespoň Debney potěšil, hudba doprovází obraz v podstatě neustále, a i když je většinou zrecyklovaná, dobře se to poslouchá. Predátoři selhávají hlavně v tom, že nedokáží úspěšně navázat a hlavně potvrdit předešlý odkaz včetně zachycení té pravé esence originálu. Jako parodie to funguje sice obstojně, ale jako sequel a pocta kultu již nikoliv. (5/10)(2.7.2010)

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • - Milo Ventimiglia, Freddy Rodríguez a Josh Brolin byli zvažováni do role Royce, která byla nakonec přidělena Adrienu Brodymu. (CrypzzXD)

 • - V momentě kdy se Royce (Adrien Brody) ptá Isabelly (Alice Braga), odkud predátora zná, řekne, že se incident s popisem odpovídající predátorovi objevil v roce 1987, a jediný přeživší se mu skryl tak, že se celý zamaskoval blátem, a do něj se i schoval, aby jej predátor nemohl vidět. Toto vše je odkaz na prvního Predátora (1987), ve kterém si hlavní roli zahrál Arnold Schwarzenegger. (O´Neill)

 • - Jedním z důvodů pro obsazení Louise Ozawy Changchiena do role Hanza byla jeho dlouholetá zkušenost v japonském bojovém umění kendó. Dalším důležitým aspektem byl fakt, že herec je rodilý Japonec. K ověření jeho původu si studio Fox dokonce vyžádalo písemný důkaz o jeho národnosti i podrobný rodokmen. (Struhy)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace