Predátoři

Predátori

Predators

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 102 min

Spíš průměr, hlavně kvůli scénáři. Použít zápletku a la Kostka, abych dostal do džungle pestrou směsku vojáků, to je pokročilá scénáristická zoufalost. Naštěstí Nimród Antal si s tím dokázal poradit tak, že to jde v pohodě přežít.(13.7.2010)

Originálu se sice nevyrovná, Brody není Arnold , ale není to špatné(15.10.2010)

Tady jde hezky vidět, jakou Rodriguez s Antalem mají úctu k originálu. Ono to vlastně na první pohled (nebo spíše z trailerů) jako jednička vypadá, jen místo zásahového komanda po džungli pobíhá skupina zabijáků a místo jednoho neviditelného predátora dostaneme hned tři. I když některé postavy zemřou dřív, než byste ze začátku tipovali, jejich obsazení určitě potěší. Samozřejmě, Schwarzenegger je jen jeden, ale parta hláškujících a bezcitných grázlů, kteří pomalu zjišťují, do jakých sraček to doslova spadli, mi bohatě stačila. Do toho tu na mě čekala spousta odkazů z originálu, jako bylo střílení naslepo ze samopalů do džungle, souboj na férovku asijce s predátorem, skupinový sešup z vodopádu a podobné kousky. Fanouškům prvního dílu nelze jinak než doporučit, protože z Predátorů dýchá příjemná nostalgie.(18.7.2010)

Kdybych chtěl použít silné slovo, asi bych jako první vytáhnul ‚zklamání‘, ale ‚mrhání potenciálem‘ se s denním odstupem jeví jako příhodnější. Antal je talent, popřít to nelze, neboť jsem měl dvě hodiny pocit, že se sleduju nefalšovanou ‚osmdesátkovou‘ řežbu. Napomáhá tomu dobrá kamera, potažmo geniální Debneyho soundtrack (ty domorodé bubínky prostě fungují i po třiadvaceti letech). Horší je to s přítomnou partičkou. Pravda, nemůžu čekat psychologické drobnokresby, ale… sakra, to se to nemohlo natáhnout o pár minut navrch a dozvědět se o nich něco víc? Dá se to omluvit všelijak, třeba tím, že v době vzniku prvního dílu se akční filmy netočili jinak, jenže jak se vypořádat s jedním náhodným přeživším a magorem se skalpelem? A co si víc, těžko přijmout za srdcovku film, u něhož se musím hodně tlouct do hlavy, abych z ní vykřesal vzpomínku na nějakou výraznější akci. V tomhle ohledu budu netrpělivě očekávat Director’s cut na DVD. Do té doby váhavých 3 a ½. PS: První půlka za plnou palbu.(9.7.2010)

Predátor (1987) si na vojakov vystačil sám a tí vojaci vypadali naozaj drsne. Nepotrebovali tú svoju drsnosť dokazovať kecami o tom kto-kde slúžil, kto koľkým odrezal ich vtáky a tak. Stačilo keď si niektorý z nich odpľuľ a už bolo všetkým jasné - tak toto je frajer. Nový Predátor si na ľudí sám nevystačí. Je ich viac a dnešní vojaci už takí drsní nie su. Najdrsnejšia z nich je baba. Ehm. Inak sa tu jedná viacmenej o kópiu slávnej jednotky. To čo sa kopíruje je síce slabšie ako predchodca, ale je to dobré. To nové čo sa pridáva - stojí za hovno. Či už je to zbytočne prekombinovaný dej (záverečná premena jednej z postáv, pridanie a motivácia postavy dalšej - Fishburne) , pridanie domácich maznáčikov alebo aj chytenie sa za ručičky Predátora a Človeka. Toho čo sa kopíruje je však viac a preto to vystačilo na 5/10(1.2.2011)

• Topher Grace