Predátoři

Predators

Predátori

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 102 min

Arnold sa musel poriadne točiť a váľať smiechom na guvernérskej stoličke keď toto videl. Keď to v kine začalo akýmisi pádmi do prázdna, ľudia sa začali smiať a ja som už tušil prúser. Keď už aj spadnem na dáku Pandoru, chce to viac než ukázať dva zábery na listy akéhosi porastu a nevkusne naanimovanú planétu aby som tomu veril. Cameron sa v tom vyžíval, Antal sa toho bál ako čert kríža. Potom ten Brody. Pianista gúľa očami aby vypotil aspoň trocha rešpektu. Nedarí sa mu to, musí prísť Morfeus aby mu ukázal, ako sa prežije. Ten je tiež poriadne vypasený aj keď pije celých 10 sezón len vodu. Potom sa už len strieľa, vybuchuje a mne začala hlava pohupávať. Ku koncu ešte snaha keď sa z mierumilovného doktorka stane masový vrah a la Dexter, no tým to hasne a jedno odstránenie hlavy bolo pramálo. Potom ešte tá hudba... celý čas nejaké hudobné motívy znejúce ako sfetovaná dychovka. Snaha vtierať sa originálu preto posúva tento film hudobne do 80. rokov. A keď pri prvých titulkách začal akýsi Elvisovský rock´n roll myslel som, že ma drbne. Toto je fakt paródia. A tie su tak na 3 hvizdy.(29.7.2010)

,,Kdo by něco takového udělal?“ ,,Ať je to kdokoliv, sbírá si trofeje.“ ,,V mojí kultuře má bojovník s nejvíce trofejemi.. největší respekt!“..... Nebude to jen o tom zjistit, kdo že je vlastně vyhodil z letadla….. Nečekejte žádný zázrak. Predátoři nejsou ani řežba ani nervydrásající podívaná, ale solidní, jednoduchý, vyvražďovací příběh, který zapadá do ,,B“ kategorie a spoléhá na generaci těch (nás), kteří obdivovali původní film. Což mi připadá fér. Je super, že je ignorováno vše ostatní, co nějak s Predátory souvisí. A třeba my, fandové prvního filmu pomůžeme a ten další bude mít rozpočet třeba trojnásobnej. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem botanik a toužím vidět Archaefructus liaoningensis. 2.) Chci vidět umřít D.Treja. 3.) Chci zase slyšet TENHLE song. 4.) Souhlasím s myšlenkou ,,Vidět Predátory a zemřít!“ PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE *** NAPĚTÍ **(23.7.2010)

Rozzuřený Pianista pod taktovkou ugrofinského Revizora rozehrávají Chopinovu sonátu "demol", kterou ovšem kompletně vykradli z Brahmse a to včetně nejslavnějších partů! Panu Brodymu se celý film podlamují jeho rachitické ručičky pod tíhou emšestnáctky a vypadá, že se na roli připravoval spíš v osvětimském wellnesu než v posilovně. Nešťastný casting podtrhují i ostatní "asociální" členové komanda, které místy připomíná homoguerrilu tanečníků samby na útěku před nespokojeným publikem De Janeirského karnevalu. Nezbývá tedy, než nostalgicky zamáčknout slzu a zavzpomínat na staré dobré časy, kdy ty ohyzdné matkojeby ještě proháněl kalifornský guvernér v čele týpku tak hustých, že by jste jim dceru na doprovod z tanečních určitě nesvěřili.(27.9.2010)

• - Spoiler: V traileri sa vyskytla scéna, v ktorej na Adriena Brodyho mieri 15 predátorov 3 známe svetielka z plazmovej zbrane, pričom vo filme sa táto scéna nenachádza. A ani nemôže, kedže podľa dejovej línie boli v celom filme predátori len štyria, z toho jeden nemal žiadne vybavenie... (krt7236826)

• - O režii tohoto filmu vyjádřili zájem i Darren Lynn Bousman a Marcus Nispel. (Chatterer)

• - Adrian Brody (Royce) nabral přibližně 11 kilogramů svalové hmoty, aby jeho tělo získalo vzhled akčního hrdiny. (wirok)

• Alice Braga