Predátoři

Predators

Predátori

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 102 min

Tady jde hezky vidět, jakou Rodriguez s Antalem mají úctu k originálu. Ono to vlastně na první pohled (nebo spíše z trailerů) jako jednička vypadá, jen místo zásahového komanda po džungli pobíhá skupina zabijáků a místo jednoho neviditelného predátora dostaneme hned tři. I když některé postavy zemřou dřív, než byste ze začátku tipovali, jejich obsazení určitě potěší. Samozřejmě, Schwarzenegger je jen jeden, ale parta hláškujících a bezcitných grázlů, kteří pomalu zjišťují, do jakých sraček to doslova spadli, mi bohatě stačila. Do toho tu na mě čekala spousta odkazů z originálu, jako bylo střílení naslepo ze samopalů do džungle, souboj na férovku asijce s predátorem, skupinový sešup z vodopádu a podobné kousky. Fanouškům prvního dílu nelze jinak než doporučit, protože z Predátorů dýchá příjemná nostalgie.(18.7.2010)

Ač mi mé druhé já klepe na hlavu, nemůžu jinak, než být zase ta hodná. Film mě z jedné části iritoval, z druhé nudil ale z té nejdůležitější dokonce i bavil. A abych řekla pravdu, já jsem od toho nic nečekala. Boj predátor vs. Arnold nic nepřekoná, takže jsem jen počítala, že se občas objeví nějaký ten predátor, který usekne či ustřelí hlavu, vytrhne páteř, zařve si a zase zmizí, lidské osazenstvo bude za debily a závěrečný boj bude respektovat moji milovanou klasiku. Z velké části se mé očekávání naplnilo, ale plno drsných keců od pána s anorexií a s nosem jako Pinocchio a od dámy, která z nepochopitelných důvodů měla pořád mokré vlasy, zastínili to, co na predátorech zbožňuji, zabíjení :o) To že film postrádá nějakou logiku, budiž.. ale predátoři se tak přeci nejmenují pro nic za nic… Stará či nová generace, pořád se budou pyšnit tím, čím jsou,… na to jste ale bohužel pane Antale zapomněl.. škoda.. Pro mě ucházející průměr…(15.7.2010)

Rozpočet $40miliónov Tržby Celosvetovo 126,488,288(17.11.2010)

• - Royce (Adrien Brody) nosí hodinky značky Hamilton Khaki Below Zero a Hanzo (Louis Ozawa Changchien) nosí Hamilton Ventura. (dyfur)

• - Roli Nolanda (Laurence Fishburne) měl původně ztvárnit Arnold Schwarzenegger, jenž původně souhlasil, ale při dopisování scénáře se role veterána Nolanda rozrostla a Schwarzenegger odstoupil z důvodu plnění guvernérských povinností a nemožností kvůli natáčení opustit úřad na několik dní. (-Marc-)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "Berserker, "Falconer", "Tracker" a "Jungle Hunter" neboli také "Classic". (cinemag)