Predátoři

Predátori

Predators

Akční / Dobrodružný / Thriller / Sci-Fi

USA, 2010, 102 min

Antal má neskutečný cit pro vystihnutí toho pravého osmdesátkového feelingu, Brody ve výsledku překvapivě nepůsobí jen jako Arnieho nedomrlé embryo (zvlášť v závěru do půl těla překvapil svou namakaností... a nebo je CGI technologie mnohem dál než jsem si doteď myslel) a tak je na škodu vlastně pouze druhá polovina mimo džungli, která ač není zlá, tak kvalit té první ani zdaleka nedosahuje. V té povedenější části je to dokonce tak dobré, že je to i lepší originálu.(9.7.2010)

Kdybych chtěl použít silné slovo, asi bych jako první vytáhnul ‚zklamání‘, ale ‚mrhání potenciálem‘ se s denním odstupem jeví jako příhodnější. Antal je talent, popřít to nelze, neboť jsem měl dvě hodiny pocit, že se sleduju nefalšovanou ‚osmdesátkovou‘ řežbu. Napomáhá tomu dobrá kamera, potažmo geniální Debneyho soundtrack (ty domorodé bubínky prostě fungují i po třiadvaceti letech). Horší je to s přítomnou partičkou. Pravda, nemůžu čekat psychologické drobnokresby, ale… sakra, to se to nemohlo natáhnout o pár minut navrch a dozvědět se o nich něco víc? Dá se to omluvit všelijak, třeba tím, že v době vzniku prvního dílu se akční filmy netočili jinak, jenže jak se vypořádat s jedním náhodným přeživším a magorem se skalpelem? A co si víc, těžko přijmout za srdcovku film, u něhož se musím hodně tlouct do hlavy, abych z ní vykřesal vzpomínku na nějakou výraznější akci. V tomhle ohledu budu netrpělivě očekávat Director’s cut na DVD. Do té doby váhavých 3 a ½. PS: První půlka za plnou palbu.(9.7.2010)

Eric Foreman je sviňa. Adrien Brody je tvrdší než je znesiteľné a inak za pár šupov natočená pocta dekadentným legendárnym akčákom z 80´s. Na druhej strane s tým zložitým scenárom to lepšie byť nemohlo. 7/10(9.7.2010)

Rozzuřený Pianista pod taktovkou ugrofinského Revizora rozehrávají Chopinovu sonátu "demol", kterou ovšem kompletně vykradli z Brahmse a to včetně nejslavnějších partů! Panu Brodymu se celý film podlamují jeho rachitické ručičky pod tíhou emšestnáctky a vypadá, že se na roli připravoval spíš v osvětimském wellnesu než v posilovně. Nešťastný casting podtrhují i ostatní "asociální" členové komanda, které místy připomíná homoguerrilu tanečníků samby na útěku před nespokojeným publikem De Janeirského karnevalu. Nezbývá tedy, než nostalgicky zamáčknout slzu a zavzpomínat na staré dobré časy, kdy ty ohyzdné matkojeby ještě proháněl kalifornský guvernér v čele týpku tak hustých, že by jste jim dceru na doprovod z tanečních určitě nesvěřili.(27.9.2010)

Rozpočet $40miliónov Tržby Celosvetovo 126,488,288(17.11.2010)

• - Nikolai mal byť pôvodne vyzbrojený ruským GShG-7.62, štvorhlavňovým rotačným guľometom, pretože je to výzbroj, ktorá sa viac hodí k ruskému operátorovi spetsnaz. Produkčnému tímu sa túto zbraň nepodarilo zaobstarať, preto použili americký rotačný guľomet M134. (Nekrofil)

• - Spoiler: Predátoři, kteří se ve filmu objevují, jsou tzv. "Berserker, "Falconer", "Tracker" a "Jungle Hunter" neboli také "Classic". (cinemag)

• - V počátečních minutách, když skupinka najde "doktora" vysícího na postroji padáku na větvi, Royce (Adrien Brody) ustřelí větev, na které vysí. Doktor poté dopadá do vody s postrojem, ale v momentě, kdy se postaví, už postroj nemá. (Jirka_Globus)