Samotář v Seattlu

Sleepless in Seattle

Bezsenné noci v Seattli

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1993, 105 min

Jeden z mála filmů, kde mi příliš nevadí toporný Tom Hanks. Meg Ryanová jako vždy výborná, legrační je kupodivu i Bill Pullman. Ale ve všech složkách filmu cosi chybí, takže je to spíš mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami. 70 %(4.5.2003)

Nad očekávání příjemná romantická limonáda. Potěší sympatický (ač celými Státy rozdělený) ústřední pár i snaha definovat, co dojímá ženy a co zas muže. Ač k tomu má veškeré predispozice, Samotář není hloupým hollywoodským prefabrikátem. Věřím, že inteligentní scénář (odkazy na jiné filmy vždy potěší) má šanci dojmout stejnou měrou zástupce obou pohlaví. Pokud se vám Láska nebeská jeví příliš vyumělkovaná a zatím jste neobjevili kouzlo jihokorejských dojáků, může být právě tohle vaše valentinská klasika. 80% Zajímavé komentáře: bullshitski, JohnFarst(13.12.2008)

Cením si tento film vysoko, pretože už skôr patrí k pametníckym a vo svojej dobe to bola jednička. Citovky to boli vyvážené a v niektorých miestach si zo slaďákov robili srandu. Proste všetkého mám byť akurát. Hanks aj Meg Ryan sú výborní, ďalšia romantická komédia s najlepším filmovým párom patriaca do škatuľky tých, čo sa nikdy neokukajú. Tentokrát im výborne sekunduje aj syn Toma Hanksa. Nevim, ako veľmi je normálne cestovať na rande cez celú Ameriku, ale tam je možné všetko. Filmu to neškodí. Ako komédia a dráma slabé, ale romanticky výborné. Bez Hanksa a Ryan by to bolo ale o dosť nižšie hodnotenie.(10.12.2012)

Hezky a milý snímek. Film docela šlape, herecky přirozené. Schází mi vypilovanější příběh a byl bych ještě o něco víc spokojenější. Hodnocení: 70%(17.8.2008)

Typická a svým způsobem přece neobvyklá romantická komedie, když se tu ústřední dvojice setká vlastně až v samotném závěru. Přesto je zamilovaná a romantická, místy úsměvná, místy dojemná, pohodová a také nenápadně chytrá. A výborný Tom Hanks to vše jen podtrhuje.(7.7.2010)

• - Tom Hanks a Meg Ryan se spolu objeví na plátně asi na dvě pouhé minuty. (don corleone)

• - Role Annie byla nabídnuta i Julii Roberts, ale ta ji odmítnula. (don corleone)

• - Scéna, ve které Hanks a Victor Garber brečí u filmu "The Dirty Dozen" byla kompletně improvizovaná. (don corleone)