Samotář v Seattlu

Sleepless in Seattle

Bezsenné noci v Seattli

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1993, 105 min

Je to takové zvláštní. Rozhodně se mi líbila hudba a kamera, ty tomu daly hodně. Výkony hlavních herců taky fajn, ale příběh mě zklamal. Tedy ne o co v něm šlo, jako to jak to bylo vyobrazeno. Trochu nesourodě, zmatečně. Líbilo se mi to, ale Tom Hanks i Meg Ryan mají spoustu lepších filmů, než toto. Chybí mi v tom větší náboj.(2.9.2010)

Nora + Meg + Tom. Klasická ephronovka s nadneseným romantickým príbehom, chytrým scenárom a vtipnými dialógmi. Realita tu nemá miesto, iba romantika. Síce to nie je tak dokonalé ako Láska cez internet, nudiť sa nebudete. A film ma jednu skutočne geniálnu scénu - porovnávanie pri čom plačú muži a ženy ;)(13.1.2007)

Jak já rád nechávám na zem proudit slzy štěstí, když se ti dva správní najdou a padnou si do náručí. Já však přitom potřebuji alespoň těsné vítězství komedie nad romantikou, k čemuž tentokrát nedošlo, neboť humor jen občas sebral odvahu spiklenecky vykouknout z nánosu sentimentu. Neberu krásným romantickým duším to, že tohle pro ně může být kultovní záležitost, ale pro můj odporný pragmatismus je tahle utahaná LÁSKA příliš dokonale vysoustružená na to, abych se uvolněně pobavil.(25.11.2012)

Takhle krásně romantické filmy už se netočí. Je to krásně romantické, ikdyž se dva hlavní hrdinové vlastně ani nesetkají. Hm...(23.3.2013)

Skrznaskrz úplný, tedy přesně padesátiprocentní, průměr. Když přijde na nespavce, mám mnohem radši Michaela Keatona a Geenu Davis. Až nechutně přeceňované, vzhledem k tomu jak moc o ničem to celé je.(13.8.2005)

• - Silueta páru, která je viditelná v odrazu v obchodě s čokoládou v domě Annie je silueta Toma Hankse a Meg Ryan. (don corleone)

• - Původně měl film režírovat Garry Marshall. (don corleone)

• - Další herečka, se kterou se pro roli počítalo byla Kim Basinger, pro mužskou hlavní roli pak Dennis Quaid. (don corleone)