Samotář v Seattlu

Sleepless in Seattle

Bezsenné noci v Seattli

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1993, 105 min

Rozpočet $21miliónovTržby USA $126,680,884Tržby Celosvetovo $227,799,884/70%/(19.9.2005)

Hezky a milý snímek. Film docela šlape, herecky přirozené. Schází mi vypilovanější příběh a byl bych ještě o něco víc spokojenější. Hodnocení: 70%(17.8.2008)

Skvělé herecké obsazení (mezi Hanksem a Ryanovou to prostě funguje), film navíc splňuje naprosto všechna očekávání romantické komedie. Mě ale ten děj (hlavně závěr) přišel ještě nepravděpodobnější, než bývá v tomhle žánru zvykem.(3.10.2004)

Soundtrack Marc Shaiman: 1. As Time Goes By - Jimmy Durante ,2. A Kiss To Build A Dream On - Louis Armstrong ,3. Stardust - Nat "King" Cole ,4. Makin' Whoopie - Dr. John Featuring Rickie Lee Jones ,5. In The Wee Small Hours Of The Morning - Carly Simon ,6. Back In The Saddle Again - Gene Autry ,7. Bye Bye Blackbird - Joe Cocker ,8. A Wink And A Smile - Harry Connick, Jr. ,9. Stand By Your Man - Tammy Wynette ,10. An Affair To Remember - Marc Shaiman ,11. Make Someone Happy - Jimmy Durante ,12. When I Fall In Love - Céline Dion;Clive Griffin(5.5.2011)

V americké kultuře je tento snímek prezentován jako jakýsi guru romantického žánru... No... Jestli se toto americkým ženám opravdu tolik líbí, pak mají buď silně odlišné vnímání od zbytku světa, nebo všechny berou izulin, protože z takovéhoto slaďáku nic jiného než cukrovku dostat nelze. Ne, neodsuzuji tento snímek, to v žádném případě - své kvality má, hereckým obsazením počínaje a samotnou ideou konče, avšak (dle mého soudu) se nejedná o nic, čemu bychom měli věnovat větší, než průměrnou pozornost, ač nedělní odpoledne zaplácne tento uslazený bonbón skvěle.(29.11.2010)