Samotář v Seattlu

Sleepless in Seattle

Bezsenné noci v Seattli

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1993, 105 min

Typická a svým způsobem přece neobvyklá romantická komedie, když se tu ústřední dvojice setká vlastně až v samotném závěru. Přesto je zamilovaná a romantická, místy úsměvná, místy dojemná, pohodová a také nenápadně chytrá. A výborný Tom Hanks to vše jen podtrhuje.(7.7.2010)

Opět špičková dvojice Tom Hanks a Meg Ryan. Jak Lásku přes internet, tak film Samotář v Seattlu velice zbožňuji, i když jsou to velice podobné filmy. Ale co, mohu vidět stále dokola a vždy mě tyto filmy zpříjemní den. 5 hvězdiček...(27.12.2007)

• draculca

Samotáři bych vytkla několik pro mě zásadních věcí. Hlavní dětská postava byl vybraná tak, že mě rozčiloval každej záběr s ní (tudíž skoro všechny). Zápletka je na to, že se film tváří naprosto vážně a seriózně, dost přitažená za vlasy. Nevěřila jsem skoro žádně situaci, podle mě by se někdo normálně smýšlející nikdy nechoval tak, jako všechny postavy zde se vyskytující:) A ten konec??? No prostě sentimentální, nepravděpodobná hrůůůza... Vlastně ani nevím proč dávám dvě hvězdičky:) Možná za pár povedených fórů a za skvělou Meg Ryan.(4.3.2012)

Láska přes radio, Láska přes dopisy a nebo Láska přes 26 států. Ano, i takto by se tato výborná romantická komedie mohla jmenovat. Ještě před filmem Láska přes internet se sešli Tom Hanks a Meg Ryanová pod vedením režisérky Nory Ephronové, která umí režírovat romantické komedie. A právě tuto romantickou komedii společně s Láskou přes internet, považuji za dvě nejlepší v daném žánru. Je to především díky dvojce Hanks a Ryanová. Těm dvoum to spolu neuvěřitelně sluší a docela se divím, že spolu nežíjí i v normálním životě. Jediné co komu nesluší, tak jsou dlouhé vlasy Ryanové, protože jí to dost ubírá na roztomilosti. Navíc tito dva herci předvádějí téměř vždy dobré herecké výkony, ale je jasné, že Tom Hanks je mnohem větší hvězda s mnohem známějšími filmy. Když jsem na začátku sledoval muže a chlapce, jak jsou na pohřbu ženy a matky, tak jsem si myslel, že půjde o nějaké psychologické drama. Ano, možná tam mírný záchěv dramatu je, ale je tam i komedie. Dialogy mezi otcem a synem jsou velmi vtipné. Skvělé je, jak to uteklo jak voda, ani mně to nepřišlo, jak hodina a čtyřicet minut, protože není možné najít nějaké místo, jenž by bylo nudné. Nebylo by spatné, kdyby Nora Ephron ještě natočila podobně vydařenou romantickou komedii s Hanksem a Ryanovou, jelikož je to opravdu super!(30.8.2008)

• predators

...a ruku v ruce spolu žili šťastně až do smrti. Ano, asi tak nějak má vypadat romantika, pro někoho možná. Bohužel, já ji viděl až na samotném konci. Je mi to líto, protože hodnocení tady kolem je více než dobré, ale já si dovolím nesouhlasit. To je taky výhoda csfd:-) Děj je hodně plitký, a až na pár světýlek ve tmě, i nudný. Jednou jsem se zasmál, to je asi vše, co k tomu můžu říct, ikdyž mě asi mnozí ukamenují... :-) Zajímavosti: Mnozí si myslí, že zavolat do rádia, byl chlapcův nápad. Omyl, navedl jej Sam(T. Hanks). / Možná si myslíte, že Mag Ryan na E.State Building pustili. Taktéž omyl, dostala se tam až druhý den ráno. :-) 40%(5.1.2009)

• - Role Annie byla nabídnuta i Julii Roberts, ale ta ji odmítnula. (don corleone)

• - Film byl v roce 2008 zařazen Americkou filmovou institucí v kategorii romantická komedie na 10. příčku. (TheDude)

• - Silueta páru, která je viditelná v odrazu v obchodě s čokoládou v domě Annie je silueta Toma Hankse a Meg Ryan. (don corleone)