Samotář v Seattlu

Sleepless in Seattle

Bezsenné noci v Seattli

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1993, 105 min

Nad očekávání příjemná romantická limonáda. Potěší sympatický (ač celými Státy rozdělený) ústřední pár i snaha definovat, co dojímá ženy a co zas muže. Ač k tomu má veškeré predispozice, Samotář není hloupým hollywoodským prefabrikátem. Věřím, že inteligentní scénář (odkazy na jiné filmy vždy potěší) má šanci dojmout stejnou měrou zástupce obou pohlaví. Pokud se vám Láska nebeská jeví příliš vyumělkovaná a zatím jste neobjevili kouzlo jihokorejských dojáků, může být právě tohle vaše valentinská klasika. 80% Zajímavé komentáře: bullshitski, JohnFarst(13.12.2008)

Jedna z mála romantických komedií co mohu vidět i podruhé. Chemie mezi Hanksem a Ryanovou je cítit.(17.1.2010)

Základ všech romantických komedií let devadesátých ... moc hezký!(7.9.2002)

Skvělé herecké obsazení (mezi Hanksem a Ryanovou to prostě funguje), film navíc splňuje naprosto všechna očekávání romantické komedie. Mě ale ten děj (hlavně závěr) přišel ještě nepravděpodobnější, než bývá v tomhle žánru zvykem.(3.10.2004)

Romantické komédie zrovna nemusím. No táto dokázala udržať všetky neduhy tohto žánru na uzde. Výborné je hlavne herecké obsadenie. Hanks + Meg Ryan vytvorili dvojicu, ktorej to všetko dokážete uveriť.(21.3.2010)