Samotář v Seattlu

Sleepless in Seattle

Bezsenné noci v Seattli

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1993, 105 min

Romantika presladená ako burčiak na jarmokoch. Po dopozeraní som sa cítil, akoby som sa vykúpal vo vani medu, posypal cukrom a vyexoval fľašu javorového sirupu. Ale zase na Toma a Meg ešte nedotknutú rukou plastického chirurga sa díva celkom fajn, takže tri.(15.1.2010)

Největším problémem je, že jsem tomu ani na chvilku neuvěřil. Ukázka naprostého sentimentálního kýče.(1.7.2010)

Keď ma dokáže rozcitlivieť nejaká srdcervúca dráma, je štvorhviezdičkový dôvod jasný, ale že to dokáže aj romantická limonádka, to už asi o niečom svedčí. Krásne umelo uveriteľný príbeh, ciťák a doják síce v menšom, ale účinne a niekoľko scén s mojim nahlas smiechom a záver nesúci sa v duchu spokojnosti. 80%.(7.3.2006)

Základná zápletka je fakt strelená, ale super humor to vynahraďuje (slzičková scéna s granátmi je geniálna). Výnimočný film, ktorý skĺbil komédiu so zdrvujúcou romantikou. Finálne stretnutie ma vždy dojme - a pri tom je bez bozku! Uf, mal by som sa "vzmužiť", som nejaký rozcítený... :)(15.1.2006)

Na ten film mám docela fajn vzpomínky. Dívala jsem se na něho několikrát a většinou, když jsem byla nemocná (ani nevím proč) Jednou taky s mojí mamkou, když jsme byly obě nemocné :) Takže kdybych tenhle film neměla spojený s tím, jak jsem se nemocná zachumlala pod peřinu a dívala se na něho, asi bych mu 4 hvězdičky nedala. Meg Ryan se mi tam ale moc líbila. Zkrátka pěkný romantický film. ~(4,0)~(11.2.2009)