Samotář v Seattlu

Sleepless in Seattle

Bezsenné noci v Seattli

Komedie / Romantický / Drama

USA, 1993, 105 min

Předvídatelná romantická pohádka, jejíž úspěch stojí na dvojici sympatických představitelů v hlavních rolích - nesměle působícím, charismatickém Tomu Hanksovi a krásné Meg Ryan. Chemie mezi touto dvojicí na plátně dokonale funguje, proto i odpůrce romantických filmů odpustí slaďoučká klišé a nepravděpodobné náhody - vždyť jiný osud než ten s dojákovitým happyendem by hrdinům filmu snad nikdo nepřál:-). Takový milý, úsměvný snímek, z mé strany spokojenost. 71%(14.10.2009)

Samův hlas na radiových vlnách se donesl až k podnikavé Annie, která na druhé straně USA pochopila, že mluvil právě k ní. Rychle opuští nudného snoubence, ovšem žádný přímočarý sprint na Empire State Building k "žili spolu šťastně až do smrti" se nekoná, neboť na to je snímek příliš pomalý, slzopudný a málo prošpikovaný příjemným humorem.(13.12.2008)

Tenhle film do puntíku splňuje definici romantického slaďáku a ve všech jeho částech exceluje. Takže pro ženskou část populace ideální film na pobrečení si, pro ostatní jen cukr složený ze známých klišé. Jak už ale bylo řečeno, ve všech bodech nezbytných pro tento typ filmu je dotažen téměř k dokonalosti; pomáhá tomu povedená dvojce - milá Meg Ryan a citlivý Tom Hanks. Cynici, třeste se! 3,5*(23.3.2008)

• draculca

Samotáři bych vytkla několik pro mě zásadních věcí. Hlavní dětská postava byl vybraná tak, že mě rozčiloval každej záběr s ní (tudíž skoro všechny). Zápletka je na to, že se film tváří naprosto vážně a seriózně, dost přitažená za vlasy. Nevěřila jsem skoro žádně situaci, podle mě by se někdo normálně smýšlející nikdy nechoval tak, jako všechny postavy zde se vyskytující:) A ten konec??? No prostě sentimentální, nepravděpodobná hrůůůza... Vlastně ani nevím proč dávám dvě hvězdičky:) Možná za pár povedených fórů a za skvělou Meg Ryan.(4.3.2012)

Cením si tento film vysoko, pretože už skôr patrí k pametníckym a vo svojej dobe to bola jednička. Citovky to boli vyvážené a v niektorých miestach si zo slaďákov robili srandu. Proste všetkého mám byť akurát. Hanks aj Meg Ryan sú výborní, ďalšia romantická komédia s najlepším filmovým párom patriaca do škatuľky tých, čo sa nikdy neokukajú. Tentokrát im výborne sekunduje aj syn Toma Hanksa. Nevim, ako veľmi je normálne cestovať na rande cez celú Ameriku, ale tam je možné všetko. Filmu to neškodí. Ako komédia a dráma slabé, ale romanticky výborné. Bez Hanksa a Ryan by to bolo ale o dosť nižšie hodnotenie.(10.12.2012)

• - Scéna, ve které Hanks a Victor Garber brečí u filmu "The Dirty Dozen" byla kompletně improvizovaná. (don corleone)

• - Původně měl film režírovat Garry Marshall. (don corleone)

• - Film byl v roce 2008 zařazen Americkou filmovou institucí v kategorii romantická komedie na 10. příčku. (TheDude)