Crazy Heart

Crazy Heart

Zmätok v duši

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 107 min

Jeff Bridges jako povaleč? To už tady jednou bylo... ale ne takhle! Uvidíte ho chlastat, blít, ale i zpívat, to je paradox. Silný zážitek, vynikající herecký výkon a to nejen jeho, ale i všech zůčastněných, přítomnost Maggie Gyllenhaal potěšila. Neodsuzovat tenhle film proto, že country není hudba vašeho srdce, nejednoho to vtáhne a právem.(4.3.2010)

Životopisné a príliš nudné, opisné a americké, aby som bola zhovievavejšia, pričom ma Jeff Bridges celkom presvedčil, že jediné čo skutočne vie, je spievať a poriadne chlastať.(12.4.2010)

Sympatické drama s dávkou romantiky a skvělými country písničkami. Jeff Bridges mi byl na začátku filmu dost protivný jakožto Bad Blake, ale později jsem si na něj zvykl a oblíbil si jej. Colin Farrell tu byl nad moje očekávání více než dobrý. Crazy Heart je pěkný náhled do života umělcova, který se velmi často pohybuje na velmi tenkém ledě. Příjemná podívaná.(20.9.2010)

Fiktivní countryová hvězda a další z řady řemeslně zručných snímků, které neurazí, ale ani zdaleka nedostanou do kolen. Kdo ví, co za oceánem na podobně laděných filmech (Ray, Walk the Line, V zajetí rychlosti, Kinsey) furt vidí. Stárnoucí contryový kovboj Bad, který se nejlépe cítí v přítomnosti láhve levné whisky, je pro mnohé stále hvězdou, možná i pro svobodnou matku Jean – ta si však nenechá život narušovat dalším looserem, který ten svůj dobrovolně promrhal. Chytlavé melodie, výborný Bridges i nedoceněná Maggie Gyllenhaal, úchvatné scenérie Nového Mexika, tradiční uchopení a dosti plochá režie. Lehký nadprůměr.. s kterým mi ale bylo líp, než s výše zmíněnými!!(1.9.2011)

Po dlouhé době jsem měl tu čest s filmem, který mě od začátku chytil za koule a nepustil dlouho po odeznění songů Bada Blakea z mé hlavy. Byl jsem plný očekávání, film předcházely skvělé reference a hlavně chvalozpěvy na výkon Jeffa Bridgese. A všechny byly pravdivé. Bad mě unesl do svého světa utápění se v alkoholu, flegmatického života a nádherných country písniček. Ve svých 60 letech Jeff předvádí výkon plný vitality a dokáže zastínit i výborného Colina Farrella. Jeffovo herectví je přímočaré, jeho part odehraný s lehkostí, jako by Jeff byl country zpěvákem celý svůj život. A co je důležité - ve fiktivním životopisu nepřehrává. Jsem stále (čtyři dny po projekci) unešen a co nevidět si celou životní etudu pustím znovu. Bravo, Oskar je v těch správných rukou.(11.3.2010)