Zmätok v duši

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 107 min

"Jsem rád, že můžu bejt s vámi, ale v mým věku je fajn bejt kdekoliv." Country rozhodně nepatří mezi mé nejoblíbenější hudební žánry, ale v tomto případě se mi to neposlouchalo zase tak špatně. Byla to zkrátka hodně příjemná alkoholicko - countryová love story, kterou znuděně hláškující sympaťák Otis Blake vyzpíval o pár tónů výš, než jsem čekal.(31.3.2016)

• Dever

Soundtrack Stephen Bruton: 1. Hold On You - Jeff Bridges [2:53] ,2. Hello Trouble - Buck Owens [1:52] ,3. My Baby's Gone - The Louvin Brothers [2:46] ,4. Somebody Else - Jeff Bridges [4:38] ,5. I Don't Know - Ryan Bingham [2:23] ,6. Fallin' & Flyin' - Jeff Bridges [3:02] ,7. I Don't Know - Jeff Bridges [2:15] ,8. Once A Gambler - Lightnin' Hopkins [4:55] ,9. Are You Sure Hank Done It This Way - Waylon Jennings [2:54] ,10. Fallin' & Flyin' - Colin Farrell & Jeff Bridges [2:42] ,11. Gone, Gone, Gone - Colin Farrell [2:39] ,12. If I Need You - Townes Van Zandt [3:26] ,13. Reflecting Light - Sam Phillips [3:21] ,14. Live Forever - Robert Duvall [0:50] ,15. Brand New Angel - Jeff Bridges [3:48] ,16. The Weary Kind (Theme From Crazy Heart) - Ryan Bingham [4:18],(14.6.2011)

Kdyby film pokračoval v linii první půlhodinky, tak zatleskám. Bohužel nepokračuje. Jeff Bridges sice předvádí skvělý výkon, ale film samotný je jen obyčejné drama o jednom alkoholikovi, který utopil život v lahvi. Při sledování jsem si vzpomněl na skvělého Bolka Polívku, který by tím pádem zpětně měl za roli v Dědictví taky dostat sošku :) Myslím že toho vypil ještě více než Bridges. Ve filmu pokud Jeff zpívá, hraje nebo se o to aspoň snaží tak je vše fajn.Tam totiž film působí nesmírně autenticky. 50%. PS: Walk the Line bylo o třídu výšše.(8.1.2011)

Po Wrestlerovi tu je další zkrachovalá existene, tentokrát bývalá legenda Country, která je v podání skvělýho Jeffa Bridgese neustále vožralá, poblívající se a chrápající na zemi, ale i přesto nepůsobí jako naprostá troska a nula, jeho pití alkoholu tu neni navíc prezentovaný jako nějak nezřízený, akorát má furt skleničku v ruce, což je možná škoda, jelikož film se v podstatě veze pořád na stejný síle příběhu a člověk se nedočká moc silných momentů, který by s nim trochu zamávaly a dodaly příběhu nějakej silnější emocionální impuls, jako to bylo ve Wrestlerovi(3.3.2010)

Ja si nemuzu pomoct, ale je to tak trochu o nicem. Proc sledovat dve hodiny chlapka, kterej akorat zpiva a chlasta. Nereknu, kdyby to byla nejaka biografie, tak se muzem vymlouvat na fakt, ze se to drzi skutecnosti, ale tady meli tvurci vicemene volnou ruku a mohli sem nahazet hromadu dramatickejch momentu. Ale to ne, takle se to veze furt na stejny vlne, Bridges obcas zpiva, castejc chlasta, neustale zni nejaky prijemny pisnicky a i pres pomaly tempo film slusne odsejpa. Takze nemuzu rict, ze bych se nudil, ale proste tak trochu zbytecnej film. Sice diky nemu ma Bridges oscara, kteryho si uz dlouho zaslouzil, ale neprislo mi, ze by hral o tolik lip nez jindy, on proste hraje dobre furt a asi na nej zrovna prisla rada. Slabsi 4*.(21.3.2010)

• - Film je věnován skladateli a herci Stephenu Brutonovi. Ten je autorem několika písní, které Bad Blake (Jeff Bridges) zpívá. Stephen se premiéry bohužel nedožil, zemřel v 61 letech na rakovinu hrtanu. (Coldrex)

• - T-Bone Burnett složil píseň pro film The Weary Kind, kterou ve filmu zpívá Jeff Bridges. Není to poprvé, co se tito dva setkali. T-Bone byl výkoným muzikantem pro film Big Lebowski (1998). (CliffLee)

• - Film sa mal pôvodne objaviť len na DVD. (slavo_held)