Zmätok v duši

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 107 min

Standardní životopisný snímek, jediné co se dá vyzdvyhnout je výkon Jeffa Bridgese, všechno ostatní je dílem Bada Blakea. Kvalita životopisu záleží na tom, koho popisuje a jeho životě, country zpěvák Bad Blake měl zajímavý život, v žádném případě ne strhující.(5.12.2010)

Sympatické drama s dávkou romantiky a skvělými country písničkami. Jeff Bridges mi byl na začátku filmu dost protivný jakožto Bad Blake, ale později jsem si na něj zvykl a oblíbil si jej. Colin Farrell tu byl nad moje očekávání více než dobrý. Crazy Heart je pěkný náhled do života umělcova, který se velmi často pohybuje na velmi tenkém ledě. Příjemná podívaná.(20.9.2010)

Standardní a tedy ničím nepřekvapující ryze americký snímek o tom, že když klesnete až ke dnu, vždycky můžete zatnout zuby, znovu se zvednout a jít dál. Je pro něj typické, že skutečně zajímavé, kritické fáze boje se závislostí, kdy se zejména po psychické stránce sahá až na doraz, film pomíjí, resp. odbývá kratičkou scénou na sezení Anonymních alkoholiků. Otis Blake byl kdysi velkou hvězdou country scény, vyprodával velké sály a točil úspěšné desky. Jenže dnes je mu 57, dlouhodobě funguje z podstaty a z někdejší slávy už mnoho nezbývá. A i to málo spíš naštve připomínkou někdejších časů hojnosti. Protože Blake nikdy nemyslel na zadní kolečka, příjmy se rozplynuly v bohémském životním rytmu, poplatcích právníkům a v kapsách exmanželek. Tělo vystavené dlouhodobým účinkům ničivého životního stylu začíná vypovídat službu a motivace dosáhnout nových profesních a životních met je veškerá žádná. V té chvíli se mu do cesty připlete sympatická zajímavá osamělá žena s malým dítětem. Copak se asi stane? Jeff Bridges je spolehlivý herec, kterému tenhle typ rolí padne na tělo a Maggie Gyllenhaal se už od Sekretářky rozvíjí v osobitý nepřehlédnutelný typ herečky, která se vymyká šablonám žánrových filmů. Crazy Heart je lehce nadprůměrná romance s vysoce nadprůměrným obsazením, která vám jako bonbónek naservíruje i pořádnou dávku country muziky. Celkový dojem: 60 %.(13.12.2013)

Po Wrestlerovi tu je další zkrachovalá existene, tentokrát bývalá legenda Country, která je v podání skvělýho Jeffa Bridgese neustále vožralá, poblívající se a chrápající na zemi, ale i přesto nepůsobí jako naprostá troska a nula, jeho pití alkoholu tu neni navíc prezentovaný jako nějak nezřízený, akorát má furt skleničku v ruce, což je možná škoda, jelikož film se v podstatě veze pořád na stejný síle příběhu a člověk se nedočká moc silných momentů, který by s nim trochu zamávaly a dodaly příběhu nějakej silnější emocionální impuls, jako to bylo ve Wrestlerovi(3.3.2010)

Životopisné a príliš nudné, opisné a americké, aby som bola zhovievavejšia, pričom ma Jeff Bridges celkom presvedčil, že jediné čo skutočne vie, je spievať a poriadne chlastať.(12.4.2010)