Zmätok v duši

• Austrálie

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 107 min

Jeff Bridges a jeho oscarové one-man-show je jediný důvod pro sledování této ploché epizody ze života country zpěváka Bada Blakea. Víc tu nenajdete. Předvídatelný příběh a z existenciálního hlediska naprosto bez emocí a jakési "pocitu naléhavosti". Ano, viděl jsem to, ale nechalo mě to chladným od první minuty do poslední. Chtěl jsem vidět očima hlavní postavy. Aby mi předvedl vlastní vizi světa a své hodnoty, abych ho cítil (viz. Wrestler), ale Bad Blake prostě chlastal a kouřil... Jeffovi Oscara jednoznačně přeji, zaslouží si ho za celou svou kariéru, ale film jako celek působí příliš prázdně a chladně a pro mnohé jistě jako čistá hra na jistotu (chci sošku, kluci a holky z akademie). PS: country je na poslech pěkná hudba, ale oscarová píseň mě minula... takže si jdu dát Leaving..., abych opět cítil emoce...(8.3.2010)

• TeeAge

|| Scenár: Scott Cooper / Thomas Cobb - Crazy Heart| Hudba: Stephen Bruton, T Bone Bumett | Distribúcia: Fox Searchlight Pictures | Štúdio: Informant Media, Butcher's Run Films | Rozpočet: 7 miliónov $ | Tržby: 47,405,566 $ || Schematická predloha, ktorá mala ostať novelou. Scenár by sa vošiel na 5 strán, aj s riadkovaním 1,5. Herecké výkony sú síce prvotriedne, ale postavy nie sú dosť mnohotvárne, aby sa stal film nadpriemerným. Naviac, tie pesníčky neboli vôbec zaujímavé, skôr masové. A nie je to tým, že je to country. Stačí sa pozrieť na Walk the Line... 45% | Blu-Ray, THX, HU DTS |(28.8.2014)

Pokud bych měl obsadit roli životního ztroskotance, napadly by mě dvě jména. Mickey je zrovna zaneprázdněn regenerací po náročném natáčení a kdo ví, jak je na tom se zpěvem. Takže volba je jasná. A podle pánů z akademie bych vsadil na správnou kartu - role Bada Blakea je totiž Jeffovi jako šitá na tělo a plešouna si rozhodně zasloužil! I obsazení dalších rolí se povedlo, no a ta hudba… Takže se pohodlně usaďte a vydejte se na whiskou prosycenou cestu za lepším životem na vlnách country!(26.9.2011)

Takto zhruba pred rokom ma rovnakym sposobom dostal Wrestler. A dalo by sa povedat, ze moj vtedajsi komentar by sa dal preniest aj na pribeh Bad Blakea. Vynikajuci film, fantasticky Jeff Bridges, ktory ma podla mojho skromneho nazoru o Oscara postarane. A ja mu to aj doprajem.(16.2.2010)

Scénář: Scott Cooper .. Tuctová tutovka. Civilně podané téma s hereckou stálicí a ceny a ovace už se hrnou. Pro mne bohužel nic výrazného ani přínosného.(20.2.2010)

• - Oscar 2009: herec v hlavní roli (Jeff Bridges), píseň. Nominace: herečka ve vedlejší roli (Maggie Gyllenhaal). (zdeny99)

• - Jeff Bridges vytvořil svoji postavu podle Stephena Burtona, který je hudebním producentem filmu, Krise Kristoffersona a Johna Goodwina. (CliffLee)

• - Režisér S. Cooper poprosil zpěváka Tobyho Keitha o možnost natočení koncertní scény na jeho vystoupení v Journal Pavilion v Albuquerque. Štáb na to měl pouhých 10 minut. Museli nasnímat Jeffa Bridgese a Colina Farrealla na pět kamer při vystoupení před dvanáctitisícovým davem. Tento riskantní tah režisérovi vyšel a diváci byli z hvězd nadšeni. Zejména Farrellův příchod na jeviště vyvolal doslova šílenství. Keithovi je za to děkováno v závěrečných titulcích. (Coldrex)