Crazy Heart

Crazy Heart

Zmätok v duši

Drama / Hudební / Romantický

USA, 2009, 107 min

Oscar 2 : Herec HR - Jeff Bridges, Píseň - "The Weary Kind" + 1 nominace: Herečka VR - Maggie Gyllenhaal(8.3.2010)

Pokud bych měl obsadit roli životního ztroskotance, napadly by mě dvě jména. Mickey je zrovna zaneprázdněn regenerací po náročném natáčení a kdo ví, jak je na tom se zpěvem. Takže volba je jasná. A podle pánů z akademie bych vsadil na správnou kartu - role Bada Blakea je totiž Jeffovi jako šitá na tělo a plešouna si rozhodně zasloužil! I obsazení dalších rolí se povedlo, no a ta hudba… Takže se pohodlně usaďte a vydejte se na whiskou prosycenou cestu za lepším životem na vlnách country!(26.9.2011)

Fiktivní countryová hvězda a další z řady řemeslně zručných snímků, které neurazí, ale ani zdaleka nedostanou do kolen. Kdo ví, co za oceánem na podobně laděných filmech (Ray, Walk the Line, V zajetí rychlosti, Kinsey) furt vidí. Stárnoucí contryový kovboj Bad, který se nejlépe cítí v přítomnosti láhve levné whisky, je pro mnohé stále hvězdou, možná i pro svobodnou matku Jean – ta si však nenechá život narušovat dalším looserem, který ten svůj dobrovolně promrhal. Chytlavé melodie, výborný Bridges i nedoceněná Maggie Gyllenhaal, úchvatné scenérie Nového Mexika, tradiční uchopení a dosti plochá režie. Lehký nadprůměr.. s kterým mi ale bylo líp, než s výše zmíněnými!!(1.9.2011)

A stejně mám podobná dramata nejradši! Musím si to připomínat častěji... Radši než trhlé akční bayoviny, radši než vymakané sci-fi, radši než cokoliv od Spielberga nebo Abramse. Nic nepoteší moje oči více, než nechat se půldruhé hodiny unášet obyčejnými filmovými příběhy (ne)obyčejných lidí. Nemusí se v nich nic moc dít, nemusí hrát na city nebo podsouvat nevhodné "akční" scény - ne. Jen když si u nich odpočinu, zamyslím se, a na konci si jen melancholicky povzdychnu. Heh. Možná už senilním a možná za to může nezapomenutelné country-duo Bridges & Farrell. V dalším perfektním nezávislém (?) dramatu.(10.4.2011)

"Pick up your crazy heart and give it one more try." Silný film.... opravdu silný. Za málo peněž opravdu hodně muziky. Úžasné herecké výkony (Oskar pro Jeffa více než spravedlivý) a jedna z nejúžasnějších písní všech dob v závěru.(2.8.2011)