Oči války

• Kanada

Shell Shock

Drama / Mysteriózní / Thriller

Irsko / Španělsko / Belgie / Francie, 2009, 99 min

Vizuálně hezká, leč obsahově mdlá jednohubka. Morální dilemata, potlačení vzpomínek, duše zkřivené hrůzami války ... Teoreticky by mne to mělo dostat, ale ke konci mi to všechno bylo čím dál, tím více jedno. Ovšem Farrell - jako vždy - pašák.(5.12.2010)

Mňa ten film dostal, piatu hviezdičku dávam Colinovi, bol tu výborný.(11.9.2013)

Skvělý Colin Farrell hraje válečného fotografa Marka Walshe, který už přes svůj objektiv viděl příliš mnoho. Traumata z války nechávají mnohdy horší následky na duši než na těle a po všem prožitém je těžké se vrátit do normálního života, zvlášť pokud ještě člověk skrývá děsivé tajemství. Silný psychologický příběh o hrůznostech války a jejích dopadech.(5.10.2010)

Zaujímavé, len prečo také neprekvapujúce? Celý nasledujúci vývoj po návrate do Anglicka aj pointa toho všetkého mi boli viac-menej jasné najneskôr už od onoho návratu do Anglicka.(22.3.2011)

Pěkně natočené drama, které mě překvapilo svou hloubkou. Pro děj je naprosto nezbytný příchod Christophera Leeho, který dokázal dostat Oči války na vyšší level. Jeho postava je fantastická a film jednoznačně ovládne. Colin dokázal že menší projekty mu nejsou cizí.(13.1.2012)

• - Natáčení probíhalo v Irsku a ve Španělsku. (Terva)

• - Snímek byl natočen podle stejnojmenného románu amerického veterána a válečného korespondenta Scotta Andersona . (Terva)

• - Joaquín Morales (Christopher Lee) hovorí pri posteli Markovi Walshovi (Colin Farrell), že má 86 rokov. Christopher Lee mal v čase natáčania naozaj 86 rokov. (sucks)