Fisshu sutōrī

Fish Story

(festivalový název)

Komedie

Japonsko, 2009, 112 min

Mě osobně se nejvíce líbil skvělý začátek a pak všechny scény odehrávající se v prodejně s muzikou. Celý film vlasntě nevíme na čem jsme ale stačí posledních pár minut filmu a vše do sebe krásně zapadne. Hodnotím to 4/5 a to asi kvůli stylu hudby, která mi není nejbližší ale uznávám, že není špatná.(15.1.2010)

Na zemi se řítí meteor a vypadá to, že nic nemůže zabránit zkáze lidstva, ale počkat, ještě by tu mělo být 5 hrdinů. Ne tohle fakt neni Armageddon 2 s obživlým Willisem, tohle je japonská genialita, která vypráví tři na první pohled na sobě nezávislý příběhy probíhající během asi 60ti let o tom, co se všechno semlelo, než má na zemi dopadnout meteor. První dva příběhy jsou skvělý a zábavný a hlavně bojovník za spravedlnost je perfektní, třetí a bohužel nejdelší příběh o vzniku písničky už trochu nudí a hlavně proto jdu na 4*, ale díky perfektnímu a geniálnímu vysvětlujícímu konci se na trochu nudy dá lehce zapomenout.(6.2.2010)

Masakrální japonská nezávisla věc s dokonale "inteligentním" humorem :D ... - 90%(23.5.2012)

• PetrPan

Myšlenkově skvělé, byť jsem pointu začal tušit velmi brzy, ale...ta forma chichotavého asijského humoru, vlažně vyprávěného příběhu a nechytlavých osudů hlavních aktérů , nevím..zasmál jsem se pořádně jednou ( Neztrácejte naději ! Konec světa přijde) a dokola se opakující punková píseň mne už ke konci nudila stejně jako celá skládanka příběhů, jen ten návod na to příběhové puzzle na samotném konci se třpytil jako právě vyleštěný drahokam v jinak zašlém náhrdelníku..(14.1.2013)

Štyri hviezdy, hlavne za multižánrovú prvú hodinu a záver.Dej medzitým sa príliš venuje kapele a zabúda na ostatné - zaujímavejšie príbehy; až ku koncu, kde sa všetky pretnú a nasleduje úžasná koláž toho čo a jak sa stalo. Objektívne 65-70 percent, ale chcem to trochu nadhodnotiť; hlavne za originalitu, vysokú úroveň trikových scén a celkovo sympatickú snahu nezávislých tvorcov, nacpať do jedného filmu všetko možné (pričom ich snaha nie je pre snímok kontraproduktívna). Vyšlo im to :)(10.6.2013)