Fisshu sutōrī

Japonsko, 2009, 112 min

Předloha:

Kótaró Isaka (kniha)

Tamio Hajaši

Zvláštní. Zpřeházené. S odkazy. A celou dobu čekáte, jak to se všemi dopadlo. Prostě film o tom, jak jedna písnička zachránila svět.(24.1.2011)

Skvělé jak příběhově, tak hudebně a komediální stránka mi občas vrazila slzy do očí. Atmosféra ve Světozoru na Film Asie 09 byla skvělá, to přidalo 1 hvězdu k hodnocení. Do posledních pár minut před koncem jsem nějaké scény nechápal, jak do toho vůbec zapadají, ale konečné vysvětlení tomu dalo druhý dech. Herecké obsazení bylo velmi dobře vybrané, celkově hodnotím za 95%.(3.12.2009)

Tak tohle bylo vážně povedené. Tím myslím především zpracování celého tématu a některé nezapomenutelné scény. Dějově by se to samozřejmě špatně popisovalo kvůli zpřeházenosti, ale myslím, že forma dokáže zaujmout a konec překvapit. Je to zkrátka hodně napínavá a tak trochu tajuplná skládačka. :) Navíc mi udělala radost role Tabe Mikako. Těšila jsem se, až ji po Kimi ni todoke uvidím v něčem dalším. ~(4,4)~(27.11.2011)

môj osobný vrchol 19. ročníka Artfilmu (2011) film s vtipom, nápadom, myšlienkou, nadupanou pesničkou a navyše svojim spôsobom deklarujúci aj moju osobnú filozofiu.(27.6.2011)

Štyri hviezdy, hlavne za multižánrovú prvú hodinu a záver.Dej medzitým sa príliš venuje kapele a zabúda na ostatné - zaujímavejšie príbehy; až ku koncu, kde sa všetky pretnú a nasleduje úžasná koláž toho čo a jak sa stalo. Objektívne 65-70 percent, ale chcem to trochu nadhodnotiť; hlavne za originalitu, vysokú úroveň trikových scén a celkovo sympatickú snahu nezávislých tvorcov, nacpať do jedného filmu všetko možné (pričom ich snaha nie je pre snímok kontraproduktívna). Vyšlo im to :)(10.6.2013)