Hezké vstávání

Krásne vstávanie

Morning Glory

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

Slavní a dobří herci v čele s Rachel McAdams odvedli svou práci dobře a servírují nám pohodovou komedii, jak má být. Takový lehký nadprůměr, kde pár trapných situací budete muset přetrpět, ale to je dáno jen prostředím a dějem (nic umělého). Není to žádný kinematografický skvost, ale pobaví a jak už jsem napsal, stojí to na hercích. 69%(3.3.2011)

V tomto prípade nejde len o moju slabosť pre Rachel McAdams, ale o celkový dojem z tejto tuctovej, miestami trápnej no stále "dobrej" komédie. Potešil aj deduško Ford a jeho sĺza, ktorá ma núti pridžmuriť oči... 6/10. Inak pravdou je, že sa na to nedá v určitom zmysle pozerať, pretože tzv. "teleráná" sú verejne známe sračky... nooo Rachel je Rachel, ach joo.(8.3.2011)

Od tohohle filmečku jsem příliš nečekala a to bylo dobře, protože jsem byla velmi příjemně překvapená. Po celou dobu jsem se skvěle bavila. Jednak to bylo pro mě atraktivním prostředím televizního vysílání a za druhé hereckým obsazením. Naprosto mě zde dostal Harrison Ford se svými hláškami, ale ani mé dvě oblíbenkyně (Rachel McAdams a Diane Keaton) nebyly o nic horší.(24.7.2011)

Další sériová bajka o tom, jak se podivně nehezké, protivné, přehrávající pipině, nad jejímž hrudním košíčkem by nadšeně zajásal nejeden milovník deskových her, podaří vytáhnout ze sraček chcípající Dobré ráno s Americkou televizí. Obklopena dokonale nabalzamovanými megastars filmů pro pamětníky se nezadržitelně řítí řití k očekávanému šťastnému vyústění rychleji, než ranní stolice a každá průměrná chovatelka koček za zenitem smáčí od prvních minut kapesník slzami štěstí, neboť si je jistá, že v tomto filmu nikdo neumře! Tedy vlastně skoro jistá, protože v posledních minutách "tolik překvapivého" heavyendu si šourající se Indián Džouns, jenž po úspěšném usmažení ranní omelety opět jednou nahmatal svůj bič, odvádí do ložnice Ený Halovou, kterou majetnicky poplácáva po jejím zteřelém pozadí. S ohledem na divákovo duševní zdraví a sexuální svěžest naštěstí milosrdně přibouchne před kamerou dveře, a tak zůstává jen na úchylné fantazii publika, co se dělo dál. Na druhé straně však homosexuál ve mně musel připustit, že se tento film při pádu do žumpy amerických romantických komedií posledních let pevně zachytil svými mnohdy vtipnými dialogy o výčnělek těsně pod poklopem a do smrdutého obsahu tedy nesletěl. Doufám také, že si slečna McAdamsová bude moci ze své druhé výplaty konečně dovolit nové kozy.(7.3.2011)

Na co jiného může tento film lépe nalákat, než na skvělé obsazení. To se stalo i v mém případě, protože Harrison Ford je možná můj úplně nejoblíbenější herec. Zde mu napsali roli, zdá se, přímo na tělo a to arogantního, o nic se nezajímacího, vysloužilého redaktora ranních zpráv. Zdůrazňovat, že to on byl to nejlepší ve filmu, by bylo jako nosit dříví do lesa. V ostatních ohledech mě však film nijak zvlášť neuchvátil. Nebavil jsem se a občas mě i nudil. Film tedy hodnotím jako obyčejnou jednohubku, která v nařachené filmografii Harrisona Forda lehce zapadne. Leč posuďte sami, třeba je to jen můj problém, že mi tento druh humoru nesedl...55%(23.6.2013)

• - Harrison Ford, hrající ve snímku zpravodajského moderátora, je podle svých slov na zprávách závislí. Sleduje je v televizi, poslouchá v rádiu a také si kupuje velké množství periodik. (Olík)

• - Film produkoval J.J. Abrams cez svoju spoločnosť Bad Robot Productions. (toi-toi)

• - Relácia Today show na NBC skutočne existuje a je vysielaná už od roku 1952. (toi-toi)