Hezké vstávání

Krásne vstávanie

Morning Glory

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

Harrison Ford jako nerudný nafoukaný dědek je překvapivě vynikající. Zbytek by mohl být celkem vtipnou satirou na novácké Televizní noviny a jejich zoufalou snahu o lepší rating - zkus do zpráv nacpat co nejvíc věcí, které se zprávami nemají nic společného, a diváci přijdou.(30.6.2012)

Zaplaťpámbu, že se dnes ještě občas objeví komedie, jako je Hezké vstávání. Myslím tím nefekální, neprcičkovská a jinak nevulgární věc, která vsází hlavně na vtipný a vcelku chytrý, ačkoliv od začátku do konce předvídatelný scénář. Každý hned ví, jestli Harrison Ford přestane bručet a zachrání tomu ubohému pořadu sledovanost, každý ví, jak to bude s Rachel McAdams a s Patrickem Wilsonem... Ale vem to čert, když se hodinu tři čtvrtě tak dobře bavíte.__P.S. Diane Keaton byla skvělá a meteorolog na horské dráze, padáku, v akrobatickém letadle i kouzelníkově bedně zrovna tak.(4.4.2011)

Čekala jsem jen další průměrnou romantickou komedii, ale dostalo se mi nadprůměrné "romantické" komedie, která mě skutečně pobavila a líbila se mi. Škoda jen toho příšerného happyendu, kdyby si ho odpustili bylo by to o mnoho lepší. Podle mě velmi dobré herecké obsazení, kterému to společně velice dobře klapalo. 5*(16.3.2011)

Rachelka je tady k pomilovaní, takový pobláznění trdlo prdlo se hned tak nevidí. Svižný tempo filmu, který umí rozdávat úsměvy a pohodu po kilech. Moc fajnová záležitost, především díky okouzlující Rachel, která táhne celej film naprosto neuvěřitelným způsobem.(26.3.2012)

V úvode som bola z energickej Becky dosť zošokovaná, čo za herectvo predvádza, no treba si len zvyknúť. Rovnako aj na mrzouta Forda, ktorý je zo začiatku otrasný, nie kvôli postave, ktorú hrá, ale ako hrá. Diane Keaton bola rozkošná (a to najmä pri tanečku na Candyshop v pivkom v ruke) škoda, že jej postava nedostala viac priestoru prejaviť sa, avšak pár scén jej stačilo aspoň na potešenie. Vďaka vtipu, ktorý neuráža, celkovému tempu a postavám je to komédia s ambíciou hlavne pobaviť, čo sa poradilo.(25.3.2011)

• - Film je z části inspirovaný hrou „Sunshine Boys“ od Neila Simona, která se na Broadwayi hrála už od roku 1972. (Terva)

• - Na pódiu, kde rapuje 50 Cent svoj song "Candy shop", sa objavia i ďalší známi raperi Tony Yayo a Lloyd Banks. (toi-toi)

• - Mnoho z odvysielaných správ zobrazených vo filme boli skutočné príbehy, ktoré boli vysielané počas povodní v Iowe v roku 2008. (misterz)