Hezké vstávání

Krásne vstávanie

Morning Glory

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

Objektivne bych asi musela dat tri hvezdy, protoze to neni nijak vyrazny film, ale je tak straslive mily a prijemny, ze si vas ziska behem par minut. Hyperaktivni, nezdolne pozitivni a roztomile potrhla Rachel McAdams udava svizne tempo a zatahuje do nej ostatni vcetne brucouna Harrisona Forda. Obsazeni je to vskutku genialni a vsechny postavy jsou tak sympaticke, ze byste do jejich "rodiny" chteli patrit. TaKze podtrzeno, secteno - nic prekvapiveho, ale pohladi po dusi, proto ctyri. PS: Ernieho adrenalinove vstupy jsou k popukani :).(13.4.2011)

Jsem rád že Harrison ještě stále umí! Zbytek filmu je takový ten klasický americký mustr, o kterém se tady nemá cenu rozepisovat, nicméně příběh mě dokázal ke konci celkem zaujmout. První polovina byla o ničem a už jsem se těšil jak tady napálím nízké hodnocení. Postava Patricka Wilsona je naprosto na druhé koleji. Něco ten televizní svět přece jen do sebe má. 55%(31.3.2011)

Příjemná romantická komedie z tvrdě konkurenčního prostředí velké televize. Mladá producentka se snaží přímět ke spolupráci v ranní show stávající otrávenou moderátorku - bývalou miss (Diane Keaton) a nepříjemnou novinářskou legendu (Harisson Ford - "nafoukaný idiot, co vydělává 3x víc než ona"), což je nevděčná snaha vyžadující mnoho antistressových úhozů hlavou o zeď. Vtípky zpočátku jednoduché jako v sit-comu, ve druhé polovině filmu je už humoru zásluhou Harissona Forda podstatně více. "Sbohem." "Sbohem." "Sbohem." "Sbohem." "Sbohem..." Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=tzaBjG8ol3w(12.8.2012)

Svěží závan nepodbízivosti v již tak probádaných vodách romantických komedií. No vida, že to jde i bez ''přes kopírák'' vzatých triků, ze kterých se s každým dalším použitím stávájí pomalu ale jistě nudné nesmysly. Harrisonovo charisma a neskutečně skutečná roztomilost McAdamsové v tomto případě bohatě stačí - 70%.(30.10.2011)

Tak takhle příjemnou a milou komedii jsem už dlouho neviděla. Film, u kterého si opravdu skvěle odpočinete. Navíc se děj odehrává (pro mě) ve velice zajímavém prostředí. Film rozhodně nepatří mezi to nejoriginálnější a vlastně nevyskytuje se zde nic nového, od začátku filmu víte, jak děj bude pokračovat a jak skončí, jenže tady vám to nějak vůbec nevadí, protože vše vám vynahradí opravdu skvělý výběr herců, na Harisonu Fordovi a především Rachel McAdams také vše doslova stojí. Když si vzpomenu na komedie, které se na nás denně valí, je Morning Glory s porovnáním s nimi rozhodně nadprůměr a tak dávám s naprosto čistým svědomím silné 4* a nakonec jedno mé přání. Prosím, více takových komedii.(9.3.2011)

• - Na pódiu, kde rapuje 50 Cent svoj song "Candy shop", sa objavia i ďalší známi raperi Tony Yayo a Lloyd Banks. (toi-toi)

• - Film je z části inspirovaný hrou „Sunshine Boys“ od Neila Simona, která se na Broadwayi hrála už od roku 1972. (Terva)

• - Mnoho z odvysielaných správ zobrazených vo filme boli skutočné príbehy, ktoré boli vysielané počas povodní v Iowe v roku 2008. (misterz)