Hezké vstávání

Morning Glory

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

• HoneyBunny

Nic, co byste chtěli vidět znovu, ale taky něco, co v klidu dokoukáte. Diane Keaton tu nemá co hrát, i když my víme, že to ještě umí. Ford se hrát ani moc neobtěžuje, což už taky pár let víme. A koneckonců i od začátku víme, s kým se dá hlavní hrdinka Becky na konci dohromady a jestli se jí podaří zachránit její ranní show. Budiž filmu připočteno k dobru, že není otravný. Kupředu ho vlastně táhne rozjařené charisma Rachel McAdams, ze které září energie jak z nejmenovaného kralíčka z televizní reklamy. Nicméně bych malým děvčátkům nedoporučovala, aby ve workoholičce Becky hledaly vzor. V reálném životě na ně nečeká chápavý Patrick Wilson a ony zůstanou samy s hejnem koček a ovladačem v ruce (a sledující podobné filmy jako je tenhle).(5.4.2011)

Čekala jsem jen další průměrnou romantickou komedii, ale dostalo se mi nadprůměrné "romantické" komedie, která mě skutečně pobavila a líbila se mi. Škoda jen toho příšerného happyendu, kdyby si ho odpustili bylo by to o mnoho lepší. Podle mě velmi dobré herecké obsazení, kterému to společně velice dobře klapalo. 5*(16.3.2011)

Další sériová bajka o tom, jak se podivně nehezké, protivné, přehrávající pipině, nad jejímž hrudním košíčkem by nadšeně zajásal nejeden milovník deskových her, podaří vytáhnout ze sraček chcípající Dobré ráno s Americkou televizí. Obklopena dokonale nabalzamovanými megastars filmů pro pamětníky se nezadržitelně řítí řití k očekávanému šťastnému vyústění rychleji, než ranní stolice a každá průměrná chovatelka koček za zenitem smáčí od prvních minut kapesník slzami štěstí, neboť si je jistá, že v tomto filmu nikdo neumře! Tedy vlastně skoro jistá, protože v posledních minutách "tolik překvapivého" heavyendu si šourající se Indián Džouns, jenž po úspěšném usmažení ranní omelety opět jednou nahmatal svůj bič, odvádí do ložnice Ený Halovou, kterou majetnicky poplácáva po jejím zteřelém pozadí. S ohledem na divákovo duševní zdraví a sexuální svěžest naštěstí milosrdně přibouchne před kamerou dveře, a tak zůstává jen na úchylné fantazii publika, co se dělo dál. Na druhé straně však homosexuál ve mně musel připustit, že se tento film při pádu do žumpy amerických romantických komedií posledních let pevně zachytil svými mnohdy vtipnými dialogy o výčnělek těsně pod poklopem a do smrdutého obsahu tedy nesletěl. Doufám také, že si slečna McAdamsová bude moci ze své druhé výplaty konečně dovolit nové kozy.(7.3.2011)

Televizní producentka, co by kvůli většímu koláči sledovanosti posnídala i z ucha vlastní mrtvé babičky a jako její protipól jedno kyselé zprávařské zelí v podání H.Forda.. Ač se to možná na první pohled nezdá, koncept je stejný jako u romantických komedií - jen je partnerský vztah nahrazen vztahem pracovním (dokonce nechybí ani závěrečný uvědomělý sprint vstříc „té správné“ volbě).. Snídaně s novou produkční na koksu tak ve finále zůstává jen další „koblihou hrající si na vlákninu“ a přiznejme si, ta snaha o šarm, či jiskření ještě černobílých konverzačních komedií byla poněkud křečovitá. Sám nevím, za co dávám třetí hvězdu. Možná z lítosti k Pomeroyovi, protože ať se brání sebevíc, stejně nakonec uvidí vyšetření jeho prostaty půl Ameriky. A živě.. Poslední spojovací materiál do truhly pak byla přehnaně ambiciózní postava R.McAdams. Ne nadarmo se říká, že je lepší být pasivní alkoholik, než aktivní workoholik..(24.6.2013)

Z obávaného přívlastku "romantická komedie" zbyla spíš (naštěstí) hlavně ta komedie, nečeká nás žádný otravný milostný trojúhelník ani žádné ztrapňování se a kdoví co ještě. Harrison Ford neskutečně válí a Diane Keaton mu zdatně sekunduje a film ani na vteřinu neztratí nic ze svého tempa. Dobrých komedií se v poslední době bohužel moc nerodí, ale naštěstí tahle je světlou výjimkou a něco tak pohodového už jsem hodně dlouho neviděla.(14.3.2011)