Chuggington - Veselé vláčky (TV seriál)

Chuggington

Animovaný

Velká Británie, 2008, 52x10 min

Na české Pohádky o mašinkách to nemá, ale jinak pro děti je to prima a neignoruje se tam technika a všechny ostatní "prima" věci na kolejové dopravě, jako u jiných vlakových seriálů. Palec nahoru.(24.9.2015)

Vláčky obecně jsou pro děti luxusní téma. Animace není naštěstí příšerná, dabing je výborný a na rozdíl od mnohých podobných dětských pořadů to není nijak otravné. Konkurence Mašinky Tomáše nedopadla zas tak hrozně.(20.6.2016)

no čo povedať, pár krát som to s malou neterkou pozeral a nebolo to až tak zlé :D :)(19.4.2013)

Synovi se to moc líbí a já koukám docela rád s ním. Opravdu pěkně zpracovaná pohádka o mašinkách narozdíl od Lokomotivy Tomáše.(8.7.2012)

Jediný seriál nejenom s vláčky, ale s jakýmikoliv "oobličejovanými dopravními prostředky", který má jak řemeslně velmi dobrou vizuální stránku, tak i promyšlené technické fungování svého světa (třeba když vláčky potřebují něco netypického dělat, mají na to zvláštní vagón/nástavbu/jeřáb/adaptér). Chytře pracuje s odlišnostmi jednotlivých "mašinek", s jejich postupným "osobním rozvojem", a hlavně se mu nestává, že by nastolil nějakou situaci, která by se buď nevyřešila vůbec, nebo by ji zázračně vyřešila nějaká mašina ex machina;) Jinými slovy s tímhle seriálem si - na rozdíl od mnohých jiných, z poslední doby asi nejvýrazněji Statečných Autíček - někdo dal práci. A na výsledku je to zatraceně hodně vidět. A taky to tím pádem je koukatelné i pro starší publikum, než zoufale chudičká (hlavně škálou výrazů;)) Mašinka Tomáš. 80%(19.10.2016)