Washingtonský lobbista a obchodník Jack Abramoff se zapletl do obrovského korupčního skandálu, který zahrnoval i vysoce postavené státní představitele. Byl obviněn z podvodu, spiknutí, daňových úniků a uplácení politiků. Kevin Spacey září v roli atraktivního padoucha, jenž neztrácí okouzlující styl ani při té nejšpinavější akci... (oficiální text distributora)

fishki

Ťažko sa mi odosobňovalo od filmu, pretože prípadu Jacka Abramoffa som venoval posledný polrok v škole na prednáškach o lobbyingu. Prípad je neskutočný nie len pre množstvo peňazí (Jack si nechával preplácať za svoje služby 10-násobky bežnej hodnoty), ale ide asi o najznámejší prípad lobbyingu, v ktorom je zapletených toľko politikov (na výplatných páskach bola takmer polka Amerického Kongresu). Nebol to žiadny baránok ani bábka. Bol to neobyčajný DC lobbyist, ktorých tam behá neúrekom. Jack na sebe však pracoval viac ako ostatní. A to už od školských čias. Mno, a k filmu. Takmer nemám výhrad. Film je nesený vo vtipnom duchu dopĺňaným príjemnou hudbou. Ako život Jacka Abramoffa. Nešlo o žiadneho vraha. Len o podvodníka so zmyslom pre humor. Kevin Spacey ho zobrazil brilantne, Kelly ukázala, že vie byť fešanda a Barry Pepper udržal svoj herecký nadpriemer. ()

Lewisek

Hodně jsem se těšil na tenhle film nejen kvůli námětu, ale také díky perfektnímu traileru. No, film sám o sobě je slabší, než jsem čekal. Žánr komedie tomu dost ubírá potřebný "drive" který mohl film mít. Hudba není zvolena nejlíp a snižuje autentičnost, asi bych si to představoval podobně jako v letošním The Social Network. Na druhou stranu herci předvádějí skvělé výkony a o K. Spaceym ani nemluvím, ten se vyšvihl hned v první scéně. Ale je škoda, že jsem během filmu nezískal ten pocit, že Jack Abramoff je tím národním hrdinou (?padouchem?). Nicméně ten komediální kabátek tomuhle příběhu prostě nesedl a nebo odvedl režisér jen poloviční práci. Takže nakonec dávám 4* a jen díky hlavnímu herci, který zvedá film o úroveň výše. ()

spaceboyCZ

Obrovske zklamani. Kdyz Kevin Spacey pred lety oznamil, ze si bude role peclive vybirat, ocekaval jsem, ze spolecne s nimi bude take zdokonalovat svuj skvely herecky um. Nicmene v Casino Jack nepredvadi nic nez jen jeho standardni, mozna i lehce podprumerny vykon. Od Spaceyho jsme zvykli na mnohem, mnohem vice a nejspis i diky tomuto se clovek v mnohych chvilich u tohoto filmu pekelne nudi, aby ho z te nudy obcas vytahl svymi hlaskami Jon Lovitz, za nej hvezda navic, takze celkem 3*. ()

arbitr

Film mne trochu zklamal, ne svým námětem, ten je bohužel pravdivý a použitelný nejen pro USA, ale vykreslením postav a kromě Kevina slabšími hereckými výkony. Možná nebyli vhodně zvoleni, nebo nemají kvalitu, rozhodně jsem jim to moc nežral. Celé se to dalo natočit mnohem atraktivněji, ten styl vyprávění příběhu byl totiž stejně nezáživný jako politika sama. Škoda třeba takový Sydney Pollack nebo Alan J. Pakula by z toho dostali jistě víc. ()

Šakalík

Jeden z nejukecanějších filmů roku, který ale zaujme svou autentičností a brilantním výkonem Kevina Spaceyho. Samotný film vypráví skutečný příběh lobisty Jacka Abramoffa, který proklestil cestičku do Senátu nejednomu politikovi, aby sám nakonec tvrdě narazil. Dobré na filmu je to, že z Abramoffa lacině nedělá jen obětního beránka, pač on to asi žádný velký lidumil taky zrovna nebyl – ostatně VŽDYCKY jde jen o peníze. Nicméně divák neznalý poměrů v americké státní administrativě asi samotný film příliš nedocení. Nejlépe asi motto filmu vystihl samotný Kevin Spacey citovav Harryho Trumana: „Chceš-li mít ve Washingtonu přítele, pořiď si psa“. ()

• Film je natočen podle skutečné události, která se odehrávala v USA od konce roku 2004 až do 3. ledna 2006, kdy byl známý lobista Jack Abramoff odsouzen. (Ignus.cz)
  • Casino Jack byl poslední režisérský počin George Hickenloopera, který necelé dva měsíce před uvedením filmu do kin zemřel. (Ondrus)
  • Jack Abramoff, hlavní postava příběhu, byl ve skutečnosti producentem filmu Rudý škorpion (1987), s jehož plakátem se ve filmu setkáme celkem čtyřikrát. (Ignus.cz)