Casino Jack

Casino Jack

Bagman

Komedie / Krimi / Drama / Životopisný

Kanada, 2010, 108 min

Politika je nástroj k usnadnění podnikání. Jelikož politci jsou vesměs idioti a neschopní bloudi, musí jim to, co po nich podnikatelé chtějí, někdo pořádně vysvětlit. Těm lidem se říká lobisté. Pokud vás tato věta zaujala, můžete se na film podívat a doufat, že vás zaujme taky. Pokud jste viděli Jistě pane ministře, nepotřebujete vědět už vůbec nic, tenhle film vás bude nudit. Já se o politiku nezajímám, ale Jistě pane ministře miluju. A tak mne tento film krutě nudí, jelikož nemá odstup, nemá humor a o cosi se pořád snaží. A ani Kevin Spacey asi neví o co. Jen snad o to, že spravedlnost v USA vždycky nakonec vítězí. U nás to holt lobisté mají lepší....50%(20.2.2012)

• dyfur

moja zaujímavosť:Adam Kidan (Jon Lovitz) nosí hodinky značky Rolex Submariner. (dyfur)(27.3.2015)

Je to hodně ukecaný, ale s bravurním Kevinem Spaceyim!! Pokud je jen část podle skutečných událostí, tak síla!!! Líbilo se mi to, je to takovej ten správnej svinskej film :-) 70% PS: Jon Lovitz snad umí hrát jenom blbce!!(11.1.2011)

• st.jim

Skvělý Kevin předčil celý celý film. I přesto mi to přišlo tak nějak nudný. Možná to bylo tím, že politika je sama o sobě nudná. Každopádně se tu potvrdilo, že vždycky jde jenom a pouze o prachy. Krade se všude a politice nejvíc.(6.2.2011)

Svižné, právní, Washington DC, o penězích, Indiánech. Takovým věcem moc nerozumím, rozhodně je hezké vidět, jak to chodí ve světě a určitě i u nás. Takže to vemu zkrátka - hudba fajn, prostředí dobrý, herci super, a Kevin Spacey ještě lepší! ..to bodání propiskou bylo docela inspirující.. (5.1.2011)

• - Film je natočen podle skutečné události, která se odehrávala v USA od konce roku 2004 až do 3. ledna 2006, kdy byl známý lobista Jack Abramoff odsouzen. (Ignus.cz)

• - Jack Abramoff, hlavní postava příběhu, byl ve skutečnosti producentem filmu Rudý škorpion (1987), s jehož plakátem se ve filmu setkáme celkem čtyřikrát. (Ignus.cz)

• - Casino Jack byl poslední režisérský počin George Hickenloopera, který necelé dva měsíce před uvedením filmu do kin zemřel. (Ondrus)