Casino Jack

Bagman

Komedie / Krimi / Drama / Životopisný

Kanada, 2010, 108 min

• st.jim

Skvělý Kevin předčil celý celý film. I přesto mi to přišlo tak nějak nudný. Možná to bylo tím, že politika je sama o sobě nudná. Každopádně se tu potvrdilo, že vždycky jde jenom a pouze o prachy. Krade se všude a politice nejvíc.(6.2.2011)

Svižné, právní, Washington DC, o penězích, Indiánech. Takovým věcem moc nerozumím, rozhodně je hezké vidět, jak to chodí ve světě a určitě i u nás. Takže to vemu zkrátka - hudba fajn, prostředí dobrý, herci super, a Kevin Spacey ještě lepší! ..to bodání propiskou bylo docela inspirující.. (5.1.2011)

Kevin Spacey je vynikající herec. Jack Abramoff vynikající lobista a bezesporu skvělé téma na film. Zaujal mě především konec, kdy se začalo pořádně něco dít. První dvě třetiny filmy byly jako klid před bouří. Sem z toho dost rozpačitý. Pro mě má cca 70%, ale je to dvojaké. Chvíli z toho mám dobrý pocit, jindy mi zase přijde, že byl moc zmatečný a těžko se v něm šlo vyznat.(28.1.2011)

Jsem rád, že někdo konečně natočil film z prostředí lobistů a ještě k tomu podle skutečné události. Aspoň vím jak funguje práce Dalíka a spol. Myslím, že pohled do zákulisí politiky se povedl na jedničku a k dokonalosti toho moc nescházelo. Potěšil mě standartně skvělý výkon Kevina Spaceyho. Tenhle film si zaslouží červené hodnocení.(14.6.2011)

• MartinezZ

25.12.2010 ~ Stárnoucí Kevin Spacey jako lobbista, který chtěl příliš a dojel na to. Když se znáte s mocnými, nejste mocný. Jste jen prostředek a ten jde vždycky zahodit. ~ Tohle ale Kevin (Jack) se svým partnerem nevědí a dobře jim tak. Film je založen na skutečných událostech a je nudný. Tedy alespoň pro mě jako apolitického evropana. Americká politika je mi u zadele a způsoby ovlivňování tamních mocných taktéž. ~ Jack je lobbista, má rodinu a plány. Jeho partner je taky lobbista, má přítelkyni, má před svatbou, rozhazuje a je děvkař. Nakuká tak jednou Jackovi, že nemusí otročit pro mocné, že sami mohou díky nim získat mnohem víc. A tak do toho jdou, ale začnou se zaplétat s pochybnými existencemi, které jim začnou jejich plány hatit. Kolegova-lobbistova přítelkyně, která moc ví, ze sebe nenechá před svatbou dělat krávu a FBI ráda skočí po tučném sólokaprovi. Nu a když jde do tuhého, jen vůl (a americký lobbista) bude čekat, že se za něj ti, kterým pomohl k moci, postaví. A tak si Jack nějakou dobu posedí ve vězení, sepíše životopisné drama a podle něj je natočeno tuhle nudné něco. ~ PS: Oficiálně je to označováno jako komedie, čemuž ale nevěřte, jsou to jen plané žvásty, stejně jako většina dialogů ve filmu. Zahodit, další...(13.4.2013)