Intimní past

• slovenský

Pasca

Drama / Mysteriózní / Thriller / Horor

Velká Británie / USA, 2011, 87 min

Neprekvapí. Ale mňa potešilo. Hilary je prekvapivo sexy, atmosféra fajn, dokonca pár skvelo vygradovaných scén (no dobre, taká ozaj dobrá, je asi len jedna). Škoda, že film trochu zlyháva pri finálnej akcii, ktorá je nezáživná. Zručnejšie natočené ako P2, ako celok zrovnateľné s MOTELOM SMRTI (teda ak nepatríte k motelovým fanatikom :-)). Zamrzí aj fakt, že sa tvorcovia nepohrali s nejakými odkazmi na klasiku - námet, štúdio Hammer i Christopher Lee si to priam pýtali...(28.7.2011)

Jednoduchý horůrek dle osvědčeného typu, který mám rád. Nepotřebuji hektolitry krve, nadpřirozeno, trapné zombíky a jiné nesmysly. Bohatě stačí tajemná atmosféra, která zde byla dobře zachycena, i když od samého začátku tušíte, jak se vše bude vyvíjet. Nic nového pod sluncem, ale dá se na to dívat.(10.10.2012)

• Pegas1632

Klasická zápletka o ženské, tajemném baráku a úchylném sousedovi. Konec taky nulové překvapení, aspoň že se na to po vizuální stránce hezky kouká.(3.10.2012)

• TeeAge

| Scenár: Antti Jokinen, Robert Orr, Erin Cressida Wilson | Hudba: John Ottman | Produkcia: Simon Oakes, Cary Brokaw, Guy East, Nigel Sinclair | Distribúcia: Exclusive Film Distribution | Štúdio: Hammer Film Productions | Rozpočet: 20 miliónov $ |(21.1.2011)

Líbila se mi hodně hra se světlem a stínem, sice to bylo jen na oko, ale pěkně natočené. Ve spoustě scén jsem si říkal tam někdo je a zkoušel jsem odhadnout odkud vyleze a ne vždy jsem se trefil, ale bylo to fajn. Příběhově je to ovšem jak podle pravítka, nikam to nezahne, vše je přesně dané a očekávatelné, takže na překvapení a zvraty lze zapomenout. Atmosféra i hudba si mě taky získaly. Samotná Hilary Swank už příliš ne, nějak se mi nelíbila nemohl jsem ji to uvěřit a k tomu příšerný dabing. Jeffrey Dean Morgan jako psychouš velmi pohodový a zároveň nechutný i když ve finále trochu moc toporný výkon. Vadilo mi provedení pozadí, celé je to jen jako divadelní hra, než jako film. Protože v obrovském baráku s desítkami bytů žije jen jeden vlastník, jeho děda a jedna nájemnice? Trochu uhozené, mohli potkávat více lidí, než ten náznak dole u výtahu. A s tím co se tam dělo, toho by si snad všiml kdekdo v okolních bytech, neli patrech. V tomhle směru hodně zabité a celé to film obrovsky sráží. Je v tom taková nesourodost vyprávění na jednu stranu vychytaná hra s kamerou a scénami, na druhou stranu nezvládnuté vyprávění a postavy. Nemůžu říct, že bych se nudil, bavilo mě to, tedy dávám lepší průměr. 6/10(14.4.2013)