Intimní past

John Ottman

Kostýmy:

Ann Roth
  • honajz

Zdlouhavá nuda, kde není o co hrát. Po půl hodině víme, je nám prozrazeno, oč jde - ostatně, chytří už tušili - a pak už jen sledujeme, jak vše spěje k ještě více očekávanějšímu a nijak originálnímu konci. Plus za kameru, i když vidět Hilary Swank nahatou není žádné velké terno. Mít to ještě nějakou rovinu navíc, ještě nějaký subplot, mohlo to být zajímavější. Třeba linie s Christopherem Lee je trestuhodně nevyužitá. Ano, takhle vypadají scénáře rychlokvašných rychlokvašek z rychlovarných rychlokurzů spisovatelem a scenáristou snadno a rychle do 30 minut. Btw, docela by mě zajímalo doznění - tedy, co holka POTOM dělala?(3.10.2013)

Od nově resuscitovaného studia Hammer jsem nečekal prakticky nic. Od Hilary Swank, která je mi silně nesympatická, ještě mnohem méně. A o to víc jsem vlastně spokojený s tímhle malým nenápadným filmem, ve kterém je originalita pokládána za nadávku, ale který je slušně natočený a správně odsýpá. A co víc, jindy odporné Swank to celkem sluší a v nejedné scéně dokazuje, že má více než zajímavé tělo. Pokud by pokusy nového Hammeru pokračovaly ve stejnému duchu (jen už ne žádné další Let Me In, prosím), byl bych asi spokojený. A Christopher Lee? Potěší, ale kdyby tam nebyl, houby se stane.(11.2.2011)

• AppleCore

Wow, to je úplně prvně od dob co tu jsem, kdy mám možnost hodnotit jako první :) Tak tedy: Obří spoiler! Co tohle mělo znamenat?! Začáteční titulková pasáž za ráznýho hudebního doprovodu naznačovala, že nám bude servírovanej kotel, jenž nás zarazí na dno křesla, a tak jsem se těšil, co bude následovat. Následovalo tohle: Hilary Swank běží, Hilary operuje, Hilary našla byt, Hilary se seznamuje s majitelem, hurá a tak dál. Prvních třicet minut čekáte co bude, v zápětí se začne cosi málo dít, ale to tak, že se neděje vlastně nic. Z majitele se pak vyvine klišovitá svině a z Hilary běžná filmová nána, která v zápalu záchrany několikrát zapomene na závěrečnej kick, jenž by jí zbavil trápení (a tak je film o pár minut delší). Kamera, ta se čas od času o něco pokouší. To, co dělá, nemá ale žádnej vyšší smysl (pro oko efektní nájezd kamsi pro zastření pitomosti zbytku). Christopher Lee je tam úplně zbytečně, Lee Pace je nevyužitej (jednou spadne ze schodů a o pár minut pozdějc ho Morgan sejme), Komediant podal svojí roli nemastně neslaně a Hilary, byť jí tam kamera snímá jako erotickou bombu, nemá v tomhle filmu vůbec co dělat (nešlo jí to)! A ten konec! Viděl jsem už dost debilních klišé konců, tenhle ale vede (mít to alespoň hutnou atmosféru). Závěrem snad jenom podotknu, že to nemá s hororem nic společnýho(7.2.2011)

Ha, co k tomuhle říci ?:) Intimní past je velmi zábavnou a svěží žánrovkou, nastolí slušné tempo, napětí perfektně graduje, Hillary Swank je kus a při třicetiminutovém finále jsem téměř nedýchal, ovšem ta šílená předvídatelnost, tuctovost a klišé mi nedovolí jít výše než přes 70%, takže velmi slušné 3*. Záporák svou nesmrtelností připomíná Jasona, což mě zde velmi pobavilo :)(17.11.2014)

• numi

Příjemně mrazivá atmosféra, sympatické postavy, spooky prostředí - bravo! Jenže pak skončí první půlhodinka a s tou druhou přijde na řadu laciný rewind, který vše nejen obrátí naruby, ale hlavně zcela nepochopitelně film posune do kategorie prachobyčejných, zaměnitelných a hlavně také nefunkčních televizních voyeurských thrillerů.(10.3.2011)