Intimní past

Antti Jokinen

John Ottman

Kostýmy:

Ann Roth

Ja som sa do tejto pasce chytil ako malá myš na veľký kúsok syra. Bez váhania som sa zakúsil do návnady v podobe Juliet Dermer (Hilary Swank - známej z Milion Dollar Baby či Prekliata noc) a nechal sa unášať napätím, ktoré sa stále stupňovalo. Nie raz som ostal so zatajením dychom, mlčky sledovať strhujúce scény vzniknuté medzi mladou bezbrannou lekárkou a psychický narušeným úchylom. Tento thriller mal ozaj viac pozitív a to v podobe výkonu hlavnej hrdinky, epikou príbehu a tiež výbornej práce s kamerou (snímanie cez zrkadlo, snímanie zo stropného pohľadu, vykreslenie rôznych otvorov, ktorými bola hlavná hrdinka sledovaná atď.) Myslím, že ten kto si prišiel na svoje v spomenutej Prekliatej noci nebude sklamaný ani tento krát. 85%(7.2.2012)

• iamek

Skvělé obsazení od kterého čekáte tak moc a nakonec dostanete neoriginální a nudnou megasračku roku !(18.9.2011)

Docela fajn thriller, který má slušné nápady, atmosféru i obsazení, ale postrádá napětí a nějaký zajímavý zvrat nebo výraznou scénu. Christopher Lee rozhodně potěší, ale jeho role nebyla nijak zvlášť výrazná a kdyby ho hrál jakejkoliv jinej děda, tak by se skutečně mnoho nezměnilo, ale chápu, že tvůrci nového Hammeru chtěli jeho učinkováním dodat snímku legitimitu a kontinuitu se starými klasickými "hammery" z 50. - 70. let. Co opravdu musím ocenit je hezké logo - nápis Hammer s rychle se střídajícími snímky k jejich kultovních filmů.(2.4.2014)

• AppleCore

Wow, to je úplně prvně od dob co tu jsem, kdy mám možnost hodnotit jako první :) Tak tedy: Obří spoiler! Co tohle mělo znamenat?! Začáteční titulková pasáž za ráznýho hudebního doprovodu naznačovala, že nám bude servírovanej kotel, jenž nás zarazí na dno křesla, a tak jsem se těšil, co bude následovat. Následovalo tohle: Hilary Swank běží, Hilary operuje, Hilary našla byt, Hilary se seznamuje s majitelem, hurá a tak dál. Prvních třicet minut čekáte co bude, v zápětí se začne cosi málo dít, ale to tak, že se neděje vlastně nic. Z majitele se pak vyvine klišovitá svině a z Hilary běžná filmová nána, která v zápalu záchrany několikrát zapomene na závěrečnej kick, jenž by jí zbavil trápení (a tak je film o pár minut delší). Kamera, ta se čas od času o něco pokouší. To, co dělá, nemá ale žádnej vyšší smysl (pro oko efektní nájezd kamsi pro zastření pitomosti zbytku). Christopher Lee je tam úplně zbytečně, Lee Pace je nevyužitej (jednou spadne ze schodů a o pár minut pozdějc ho Morgan sejme), Komediant podal svojí roli nemastně neslaně a Hilary, byť jí tam kamera snímá jako erotickou bombu, nemá v tomhle filmu vůbec co dělat (nešlo jí to)! A ten konec! Viděl jsem už dost debilních klišé konců, tenhle ale vede (mít to alespoň hutnou atmosféru). Závěrem snad jenom podotknu, že to nemá s hororem nic společnýho(7.2.2011)

• Payushka

Morgan působí spíš jako ztracený méďa, kterému ty zbraně dal do ruky někdo jiný. V souvislosti s tím se pak vývoj vztahu mezi ním a slečnou bezbrannou také jeví nereálně. Nejprve to mezi nimi jiskří jak na Silvestra, pak se zničehonic nájemkyně rozhodne, že ho vlastně nechce. Otočka o 180 stupňů, neuvěřitelné vysvětlení a podivné reakce hlavních hrdinů („budeme přátelé“).(11.11.2011)

• Hilary Swank