Golem (divadelní záznam)

Muzikál

Česko, 2008, 234 min

• gouryella

Ceske muzikay obecne nemusim, ale par kvalitnejsich by se naslo. Ovsem tahleta sracka mezi ne rozhodne nepatri. Vrcholem trapnosti je vykon Pepicka Vojtka, ten by se mel drzet Kabatu a jinam se nesrat.....(8.2.2014)

• bagetka007

No, jela jsem na Golema jen kvůli tomu, že jsem dostala lístky zadarmo, ale ani to mě nemělo přesvědčit o tom, abych vážila tu dalekou cestu z Plzně. 8)(6.3.2012)

• kajas

První muzikál, který jsem kdy viděla naživo. Bohužel už tehdy mě moc nebavil (ani příběh, ani písně) a po tom, co jsem navštívila jiná představení, hodnotím ho také jako nejhorší muzikál, který jsem kdy viděla.(22.10.2011)

Příběh je postaven na zášti křesťanů proti židům v dobách kdy v Praze řádil mor. Židovský rabín kterého velice dobře ztvárnil Petr Muk (přes ty fousy nejde moc poznat) z obavy o život svých blízkých nechá kouzlem oživit Golema kterej díky špatně provedenému zaříkávání se vymkne kontrole. Písně se hodí dobře k tomuto příběhu ale nejsou tak chytlavé jako třeba v Johance z Arku. Vidět Pepu Vojtka v punčochách je fakt sranda. Co nechápu a dost mně to rozčiluje je trend posledních pár let dávat na dvd sestřih z různých vystoupení takže je v tom někdy pořádnej bordel, spíše bych zvolil jedno představení a alternace formou bonusů.(15.7.2009)

• greigor

Pro mě nudná vzpomínka na naprosto debilní hodiny hudebky na gymplu. * za to, že sme přitom mohli hrát mariáš :)(29.11.2010)