Natěrač (TV film)

Česko, 2008, 95 min

Jaroslav Brabec

Jan Šmíd
  • SOLOM.

Jako divadelní hra to mohla být bomba – nevím nebyl jsem na ní, ale jako film /komedie TV NOVA nic moc. Mé očekávání vzhledem k hereckému obsazení bylo mnohem větší. Přitom zpočátku se zdá, že by to mohla být opravdu dobrá podívaná. Sexy Jitka, Budaře mám jako herce celkem rád a Issová si zpočátku taky nevedla špatně. Dokonce se tu objeví několik povedených scének, hlášek a i humor neměl chybu. Jenže zhruba od poloviny se to začalo zhoršovat. Zábava šla stranou, přišel nucený humor a ještě k tomu neuvěřitelné přehrávání ze strany všech tří zúčastněných...Jakoby chlastali během natáčení doopravdy. Což je celkem škoda, protože to mělo dobře našlápnuto k úspěchu...40%(7.4.2016)

• TheMaker

Nedodíval. Trapnost nade vše.(17.5.2009)

Budař zachraňuje naprosto všechno. Přitom tam potenciál byl a tlačil se ven, jenže byl celkem systematicky zasedáván panem Brabcem, kterej to zase neukočíroval a čím dál víc to vypadá, že jeho forma navždy odešla po televizním filmu PF 77.(19.5.2009)

Natěrač je dobrá fraška, která ale bohužel trošku trpí exhibicionismem Budařovým. Při pevnějším režijním vedení by to určitě byla prvotřídní řachanda, Budař ale zabírá příliš mnoho místa a brzdí tempo. I tak to ale není vůbec špatná veselice. 70%(28.10.2015)

Zrovna mi došlo, že to vidím už po třetí. A vlastně nemám moc problém. Divadelní hra, zpracovaná pro televizní konzumenty. Tak proč ne? Dost lidí se jinak než skrz telku k divadlu už nepřiblíží. Klidně snesu, ale víc jak tři nedám.(21.12.2013)