Galerie umění (TV seriál)

• Česko

Muzea umění

• Japonsko

Art Museums of the World

Dokumentární

Japonsko, 2005, 21x49 min

Nádherné dokumenty, vřele doporučuji :))(25.9.2014)

Jelikož miluju umění tak mě tento seriál velmi potěšil a hlavně nalákal na osobní návštěvu. Japonci tyto dokumety rozhodně umí.(23.3.2013)

Díky těmto Tv-seriálům/pořadům nesedíme na zadku, nehltáme jeden gag za druhým, ale vzděláváme svou mysl a to ne pouze obrazně, ale přímo obrazy. Mohu jen podotknout, že jedinou chybičku shledávám v pokusech o ikonografii, která je však někdy strohá. Je ale jasné, že kdyby byl každý obraz rozebírán tak, jak jsi jej představuji, pořad by nejen ztratil na jakési zábavnosti, ale také by pro mnohé ztratil kouzlo rytmu. Ovšem je zde i ten fakt, že by mnohé přilákal, ale to spíše z řad kunsthistoriků apod. Takže pro mou osobní jiskru dokonalosti PĚTI krásných hvězd mi chybí větší zájem a detailnost, když už se jedná o rozbor umění. Ovšem ty krásné ČTYŘI jsou za to vše, co nám poskytuje - vzdělání ohledně umění, načrtnutí historie a souvislostí a výběrovost děl spolu s příjemným komentářem. Díky a více takových prosím!(30.12.2012)

Umělecká osvěta z muzeí celého světa. Detailní prohlídka maleb, procházka historií muzea i města kde se muzeum nachází a vysvětlení tvorby (co se umělec snažil vyjádřit, nasvícení, barvy). 80%(18.10.2014)

Perfektní seriál.V klidu svého domova se můžete podívat do spousty světoznámých i těch méně známých galerií.A to vše ještě s historickým výkladem,který vám ukáže dobu a souvislosti se vznikem jednotlivých galerií, a s výkladem o jednotlivých obrazech.(9.3.2013)