Let's Make Money

Rakousko, 2008, 110 min

Erwin Wagenhofer

Helmut Grasser
  • bassator

DER FILM 2009 - Let's make MONEY / Továrna na prachy(10.10.2009)

Kazdy takovy dokument at uz ma chyby ve zpracovani (zbytecne dlouhe zabery, vynechani nekterych podstatnych veci apod.) je nesmirne dulezity, protoze vzdy se to alespon nekolika jedincu dotkne a zacnou se vice zajimat o tento "svet za oponou"(30.4.2014)

Peníze. Metla lidstva. Jsem znechucen z toho, jak to chodí. Bohatí si žijí v přepychu a nechávají za sebe pracovat levnou pracovní sílu, která celý den maká za pár šlupek, protože nemá na výběr. My si pak užíváme přepychu ve srovnání s tím, jak žijí lidé v těchto zemích. Máme dost jídla, oblečení, základních potřeb. Strachujeme se o svou výplatu a přitom si žijeme relativně jako boháči. Jak může tenhle systém dopadnout? A to, že většina peněz je jen virtuálních, není dnes žádná novinka.(27.2.2014)

Pravdivý . A anti-kapitalistický.(28.4.2010)

Vítejte ve světe, kde je vše postaveno na hlavu, ve světě kde vaše peníze nejsou ve skutečnosti vašimi penězi.(15.3.2014)