Let's Make Money

Rakousko, 2008, 110 min

Erwin Wagenhofer

Helmut Grasser
  • Uradnik

Hodne tvrdá kritika "kapitalizmu" - na jednej strane dosť agitačná, na druhej strane dosť presvedčivo natočená. Na poctivé zhodnotenie tohto druhu filmov je podľa mňa potrebné prejsť dokumentáciu k jednotlivým scénam (teda či filmová skratka jednotlivých udalostí je robená poctivo atď.), na čo ako bežný divák ambíciu nemám. Preto aj hodnotenie ponechávam na iných.(6.11.2009)

Pravdivý . A anti-kapitalistický.(28.4.2010)

Kazdy takovy dokument at uz ma chyby ve zpracovani (zbytecne dlouhe zabery, vynechani nekterych podstatnych veci apod.) je nesmirne dulezity, protoze vzdy se to alespon nekolika jedincu dotkne a zacnou se vice zajimat o tento "svet za oponou"(30.4.2014)

• bassator

DER FILM 2009 - Let's make MONEY / Továrna na prachy(10.10.2009)

S tímto dokumentem jsem moc spokojen nebyl, protože má podle mě neúměrně dlouhou stopáž a jednotlivé záběry v kombinaci s dlouhosáhlými monology jsou pro diváka únavné a někdy až nudné. Často bezúčelné záběry ruší divákovu pozornost. Agitační záměr je cítit s každého slova a záběru. Na druhou stranu ve filmu najdeme i silné okamžiky ... 3* , ale ta třetí kulhá na obě nohy(28.4.2010)