poster

Proměna

 • Francie

  Ne te retourne pas

 • Itálie

  Non ti voltare

  (Itálie)
 • slovenský

  Premena

 • anglický

  Don't Look Back

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Itálie / Lucembursko / Belgie, 2009, 111 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • D.Moore
  ****

  Příběh je sice prachobyčejný a na překvapivou pointu divák čekat nesmí (fakt tam žádná není - vlastně nejspíš ani být neměla), nicméně stále je několikrát zajímavější a lépe, přitažlivěji napsaný než třeba u atmosférou dosti podobné Černé labutě. Monica Bellucci i Sophie Marceau navíc skvěle hrají a moc hezky se na ně dívá (aby ne), režie se povedla a dělá film, který mohl snadno být opravdu hodně nudný, opravdu hodně zábavným. Dojde i na nějaké ty (velice slušné) vizuální efekty, potěší nepřítomnost hysterických a samoúčelně lekacích nebo odpudivých scén (ano, teď opět srovnávám s Labutí)... Nevidím důvod, proč dát méně než čtyři hvězdy.(24.11.2011)

 • Ichabod
  ****

  Víc než dobré evropské psychodrama s nejlepším castingem posledních let s brilantní Monicou Bellucci a zvláště Sophií Marceau. Film si mne skutečně získal, tedy překvapil narozdíl od jiných zde komentujících mi byla pointa dávkována tak akorát, abych se do konce nenudil (ačkoliv poslední dvě minuty jsou teda zbytečně nataženy a pointa neudeří na diváka tolik jakoby mu rovnou pustili titulky). Díky charismatu obou hereček hlavních rolí/role mne vzrůstající bizardnost přeměn a celého závěru skutečně bavila a nepříjemný pocit jsem měl prakticky po celou dobu filmu. Ačkoliv v mnoha momentech někde ve třech čtvrtinách filmu je scénář příliš popisný (trochu jako kniha hrdinky) a přešlapuje na místě zatímco chceme pátrat do minulosti dál. V každém případě nutnost pro fandy obou hereček a milovníky podivných filmů. Vynikající jsou i skvěle využité efekty, které film absolutně neshazují. Odvaha tvůrcům nechyběla a to se cení.(14.2.2010)

 • dr.fish
  ***

  No, hlavně že jsem to nakonec pochopil...(29.8.2010)

 • Brandon
  ***

  Tápal jsem od začátku až do konce. Kdo je kdo, proč, jak, kdy, kde? Nerozuměl jsem nikomu a ničemu. Říkal jsem si, že za tímhle psychem musí stát nějaká ženská. A taky ano, ve scénáři i v režii má prsty Marina de Van. Na druhou stranu, o to víc mě překvapilo rozuzlení. Ale stejně.....(10.5.2010)

 • Eldrick
  **

  A duel dvou největších evropských MILF vyhrává... Monica Belluci, která je pořád zatraceně sexy. LOST HIGHWAY * MULHOLLAND DRIVE / 2 = roztroušená skléróza bez porna a lesbickýho šoustání.(1.4.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace