Proměna

Don't Look Back

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Itálie / Lucembursko / Belgie, 2009, 111 min

• bourec

Ani sem to nechtěl dokoukávat,jelikož už od začátku to byla nuda k uzívání.Přesně film na hovno,něco se děje,ale vlastně je vám to fuk.To uměj jenom evropani.A když je nad popiskem filmu uvedeno thriller,mysteriózní atd,tak čekám něco víc,než takovouhle slátaninu.Ble.0%.(6.3.2011)

SPOILER ALERT! .. i když na druhou stranu je asi zbytečné očekávat od rozuzlení Proměny něco nového a překvapivého. Přece jen to není sci-fi, takže zjevně nepůjde o hrdinčinu fyzickou mutaci z jedné krasavice do druhé, nýbrž o nejoblíbenější zvrat většiny mysteriózních thrillerů této dekády. Dříve, než v půlce už není vůbec pochyb o tom, která bije, ale ani v nejmenším to nevadí. Atmosféra je po celou dobu neúprosně tísnivá, až je z ní těžko na žaludku .. a hlavně herecké výkony dvou ústředních dam jsou naprosto špičkové, o jejich přirozeně oslnivé kráse ani nemluvě. Je to pastva pro oči, která za sebou nechá také něco emocí a mírně zvýšený krevní tlak.(10.8.2010)

..........Všude vidím samé změny. Stůl v kuchyni, křesla a kde co. I vaše tvář a oči. Všechno se mění. Nevím kde jsem, nepoznávám tenhle byt. Venku to jde, ale tady.......... Tak to jsou pocity hlavní hrdinky tohoto příběhu. Na fotkách, kde by měla být ona, je jiná žena..... Sice hned od začátku filmu dochází k proměně, ale nejdřív se mění okolí a to docela dlouho až tak okolo čtyřicáté minuty se začne měnit i hlavní postava. Proměna jejího obličeje a postavy je krutá a mrazivá. Zvlášť pohled do zrcadla je zdrcující. Musím dodat, že jsem jí to nepřál, ale po proměně byla dokonce hezčí.........jen do určitého okamžiku. Ke konci filmu jsem se trochu ztratil, došlo totiž k opravdu velké proměně a já jí moc nechápal. Smutný a zároveň i trochu veselý snímek. Časem se podívám ještě jednou. Dvoj roli si zde zahrá........co to kecám.....dvě ženy si zde zahráli jednu roli. Sophie Marceau a Monica Bellucci v kůži Jeanne.(10.3.2011)

• dr.horrible

Monica Bellucci a Sophie Marceau konečne v jednom filme.Bohužiaľ vo veľmi slabom,umelecky sa tváriacom akože horore,kde väčšinu filmu neviete,čo sa vlastne deje a ked´ konečne príde pointa,je to jedno veľké sklamanie (ako vlastne celý film).Snad´ tieto dve herečky raz uvidíme hrať spolu aj v niečom normálnom,napríklad u Lyncha.Ten aspoň dokáže natočiť na podobnú tému dobrý film.Síce nikto nevie o čom,ale aspoň nie je k smiechu(15.3.2012)

• Payushka

Těžko se můžeme na snímek soustředit, když je tak bohatý na otázky. Tím je také podobný nejznámějším dílům režiséra Davida Lynche (Mulholland Drive nebo Lost Highway), tomu se ale podařilo udržet veškerá témata v jednom filmu v rovnováze.(7.11.2010)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Cannes 2009. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Lucembursku, Itálii a Francii. (Terva)