Proměna

Premena

Don't Look Back

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Itálie / Lucembursko / Belgie, 2009, 111 min

Niesom moc fanúšik sci-fi, ale sfilmovať námet o tom ako si žena sama uvedomuje fakt, že sa z nej stáva paranoidná a hysterická mrcha je jednoducho úžasný. Všetko ostatné nazvime to "filmové" za veľa nestojí. Naťahovanie času a pokus o mútenie vody pomocou sexi Moniky sa míňa účinku a je tu zbytočné. Ďalší sopeľ z kategórie myšlienka predbehla spracovanie o svetelné roky.(19.4.2013)

Monica Bellucci má väčšie kozy ako Sophie Marceau !(28.3.2010)

Zprvu zajímavý thriller, který se rychle zvrhne v překombinovaný film plný prapodivných náznaků a znamení jako z levného hororu. I když se konec pokusí většinu zápletky objasnit, stejně o nic chytřejší nebudete. Nicméně obě herečky, a to především Sophie Marceau, jsou nadprůměrné a tuhle podivnost hodně zpříjemní.(9.2.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2009 - nesúťažný výber (polnočná projekcia)(17.9.2014)

Byla jsem velmi zvědavá, jak se s tím tvůrci poperou. Abych řekla pravdu, tak jsem očekávala něco úplně jiného. Konec mě vůbec nepřekvapil. Ze Sophie Marceau šel docela strach. Manžel ji měl hned odvézt k lékaři a nečekat na další šílenosti, které provede. Ovšem, to by jsme se zase nedozvěli, co byla ta příčina všeho. Výběr hereček je zajímavý už jen tím , že každá je úplně jiná a z každé vyzařuje úplně něco jiného. Musím říct, že z Monicy Bellucci vyzařuje mnohem větší temperament, ale za to určitě může její původ.(28.2.2011)