Proměna

Premena

Don't Look Back

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Itálie / Lucembursko / Belgie, 2009, 111 min

Film, který upoutá nejen krásným obsazením, ale také tématem, kterým se zabývá. Podobný námět jsem neočekávala,tudíž to předčilo má očekávání :) Maximální spokojení. Film, který v sobě má ukrytý psychologický námět a hraničí až s hororovými prvky. U tohohle snímku se rozhodně nebudete usmívat spíš několikrát zatajíte dech, tedy pokud nemáte rádi nebo spíše naopak obdivujete a máte kladný postoj k pomalým a děsivým hororovým představám a posunkům, které nahánějí husí kůži. Žena, která přestává pochybovat o své totožnosti a myslí si, že se proti ní svět spiknul se chytí ale srozumitelných indicií a hledá svou pravou identitu. Monica Belluci a Sophia Marceau jsou ženy, kterým není za jejich výkon co vytknout, tudíž obsazení má u mě jedničku, prostředí a téma daného filmu také...Také se mi velice líbilo, že než člověk opravdu pochopil jak to skutečně vše je a jak to bylo doposud, tak musí chvilku přemýšlet a to dokonce i při odchodu z kina. Zážitek to ve mě zanechalo i nějakou dobu po skončení, tudíž to spokojenost :)(11.4.2010)

• ilemas

No tak to je odpad odpadů!!! Kdysi krásná herečka Sophie Marceau, kvůli níž jsem se na to díval zde už působí dosti staře a nevýrazně, film je neskutečně nudný a je mi úplně jedno co se v něm odehrává. Příběh o ničem.(15.10.2012)

• dr.horrible

Monica Bellucci a Sophie Marceau konečne v jednom filme.Bohužiaľ vo veľmi slabom,umelecky sa tváriacom akože horore,kde väčšinu filmu neviete,čo sa vlastne deje a ked´ konečne príde pointa,je to jedno veľké sklamanie (ako vlastne celý film).Snad´ tieto dve herečky raz uvidíme hrať spolu aj v niečom normálnom,napríklad u Lyncha.Ten aspoň dokáže natočiť na podobnú tému dobrý film.Síce nikto nevie o čom,ale aspoň nie je k smiechu(15.3.2012)

Věděl jsem, do čeho jdu a neočekával jsem převratné filmové dílo. Dokážu pochopit, že se kritici a novináři v Cannes chechtali, ale zlomyslný smích si Ne te retourne pas rozhodně nezaslouží. Měl jsem tedy svoji vlastní teorii o pointě, která se nám nakonec vyjevila a nejsem si jistý, zda se můj nápad překrývá s autorčiným. Přesto se podle mě jedná o zajímavý pokus o mysteriozní thriller, nepovažoval bych ho za vykrádačku Lynchových filmů. Přesto, když jsem měl těžkou volbu, zda jít na předpremiéru Antichrista či Ne te retourne pas, jsem rád, že jsem volil první možnost.(20.2.2010)

Mám rada zložité filmy. Don´t look back je zložitý prvých 15 minút, potom je viac atmosferický, záhadný a zároveň jednoduchý. Monica a Sophie sa predbiehajú vo výborných výkonoch, obe sú určite korením filmu. Kamera je takisto výborná. Samotný námet však pôsobí dosť obohrane a mnoho iných filmov sa s podobnou pointou popasovalo pútavejšie a dômyselnejšie.(16.8.2011)