Proměna

Don't Look Back

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Itálie / Lucembursko / Belgie, 2009, 111 min

• POMO

Zúfalo nefunkčný pokus o poetickejšie Lost Highway bez porna. Na dianie, ktoré by mal divák precítiť a ktoré by ho malo vtiahnuť do ťažkých psychologických otázok, sa tu dá iba pasívne hľadieť a spytovať sa, o čo sa to tvorcovia akože snažia. Premárnená prítomnosť krásnych žien i príjemnej obrazovej a hudobnej retro atmosféry.(23.11.2010)

Film, který upoutá nejen krásným obsazením, ale také tématem, kterým se zabývá. Podobný námět jsem neočekávala,tudíž to předčilo má očekávání :) Maximální spokojení. Film, který v sobě má ukrytý psychologický námět a hraničí až s hororovými prvky. U tohohle snímku se rozhodně nebudete usmívat spíš několikrát zatajíte dech, tedy pokud nemáte rádi nebo spíše naopak obdivujete a máte kladný postoj k pomalým a děsivým hororovým představám a posunkům, které nahánějí husí kůži. Žena, která přestává pochybovat o své totožnosti a myslí si, že se proti ní svět spiknul se chytí ale srozumitelných indicií a hledá svou pravou identitu. Monica Belluci a Sophia Marceau jsou ženy, kterým není za jejich výkon co vytknout, tudíž obsazení má u mě jedničku, prostředí a téma daného filmu také...Také se mi velice líbilo, že než člověk opravdu pochopil jak to skutečně vše je a jak to bylo doposud, tak musí chvilku přemýšlet a to dokonce i při odchodu z kina. Zážitek to ve mě zanechalo i nějakou dobu po skončení, tudíž to spokojenost :)(11.4.2010)

• A_FISH

Na padesátnice to s "holkama" zatim nevypadá až tak špatně. Nicméně, přestože jsem hodně přetáčel, celou dobu jsem se i hodně nudil. Nejspíš si budu muset někde přečíst, kde jsem co přehlídnul. 30%(22.3.2011)

Zprvu zajímavý thriller, který se rychle zvrhne v překombinovaný film plný prapodivných náznaků a znamení jako z levného hororu. I když se konec pokusí většinu zápletky objasnit, stejně o nic chytřejší nebudete. Nicméně obě herečky, a to především Sophie Marceau, jsou nadprůměrné a tuhle podivnost hodně zpříjemní.(9.2.2010)

Budu se na to muset podívat ještě jednou s pořádnými titulky. Tato lehce psychedelická hříčka na pomezí dramatu a thrilleru se zabývá hledáním minulosti, identity. Byla snaha rozdělit čas pro Sophii a Monicu fifty fifty, ale přijde mi že Sophie se nadřela více a smetanu slízla Monica. Velmi působivý a zajimavý nápad je postupná proměna hlavní hrdinky ze Sophie na Monicu, ještě že máme ty machry na počítačovou grafiku a animaci. Je to na Vás jak si tuto dějovou skládačku plnou flashbacků vyložíte. Ještě musím zmínit, že atmosféra je dosti silná a někdy nedá dýchat, zejména v první půli. Pak mi to přišlo až moc rozdrobené, uvidíme, co přinese další podívání, nejsem si totiž jistý, zda jsem si konec vyložil správně.(1.2.2010)