Proměna

Premena

Don't Look Back

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Itálie / Lucembursko / Belgie, 2009, 111 min

SPOILER ALERT! .. i když na druhou stranu je asi zbytečné očekávat od rozuzlení Proměny něco nového a překvapivého. Přece jen to není sci-fi, takže zjevně nepůjde o hrdinčinu fyzickou mutaci z jedné krasavice do druhé, nýbrž o nejoblíbenější zvrat většiny mysteriózních thrillerů této dekády. Dříve, než v půlce už není vůbec pochyb o tom, která bije, ale ani v nejmenším to nevadí. Atmosféra je po celou dobu neúprosně tísnivá, až je z ní těžko na žaludku .. a hlavně herecké výkony dvou ústředních dam jsou naprosto špičkové, o jejich přirozeně oslnivé kráse ani nemluvě. Je to pastva pro oči, která za sebou nechá také něco emocí a mírně zvýšený krevní tlak.(10.8.2010)

Film ve kterým hrály dvě krásný herečky Monica Bellucci a Sophie Marceau. Jeanne , která se necítí být sama sebou a vše se jí zdá být jiné, jakoby žila úplně někde jinde a život někoho jiného ...(8.2.2011)

• dr.horrible

Monica Bellucci a Sophie Marceau konečne v jednom filme.Bohužiaľ vo veľmi slabom,umelecky sa tváriacom akože horore,kde väčšinu filmu neviete,čo sa vlastne deje a ked´ konečne príde pointa,je to jedno veľké sklamanie (ako vlastne celý film).Snad´ tieto dve herečky raz uvidíme hrať spolu aj v niečom normálnom,napríklad u Lyncha.Ten aspoň dokáže natočiť na podobnú tému dobrý film.Síce nikto nevie o čom,ale aspoň nie je k smiechu(15.3.2012)

• POMO

Zúfalo nefunkčný pokus o poetickejšie Lost Highway bez porna. Na dianie, ktoré by mal divák precítiť a ktoré by ho malo vtiahnuť do ťažkých psychologických otázok, sa tu dá iba pasívne hľadieť a spytovať sa, o čo sa to tvorcovia akože snažia. Premárnená prítomnosť krásnych žien i príjemnej obrazovej a hudobnej retro atmosféry.(23.11.2010)

Byla jsem velmi zvědavá, jak se s tím tvůrci poperou. Abych řekla pravdu, tak jsem očekávala něco úplně jiného. Konec mě vůbec nepřekvapil. Ze Sophie Marceau šel docela strach. Manžel ji měl hned odvézt k lékaři a nečekat na další šílenosti, které provede. Ovšem, to by jsme se zase nedozvěli, co byla ta příčina všeho. Výběr hereček je zajímavý už jen tím , že každá je úplně jiná a z každé vyzařuje úplně něco jiného. Musím říct, že z Monicy Bellucci vyzařuje mnohem větší temperament, ale za to určitě může její původ.(28.2.2011)