Proměna

Don't Look Back

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Itálie / Lucembursko / Belgie, 2009, 111 min

• ilemas

No tak to je odpad odpadů!!! Kdysi krásná herečka Sophie Marceau, kvůli níž jsem se na to díval zde už působí dosti staře a nevýrazně, film je neskutečně nudný a je mi úplně jedno co se v něm odehrává. Příběh o ničem.(15.10.2012)

• Eldrick

A duel dvou největších evropských MILF vyhrává... Monica Belluci, která je pořád zatraceně sexy. LOST HIGHWAY * MULHOLLAND DRIVE / 2 = roztroušená skléróza bez porna a lesbickýho šoustání.(1.4.2011)

SPOILER ALERT! .. i když na druhou stranu je asi zbytečné očekávat od rozuzlení Proměny něco nového a překvapivého. Přece jen to není sci-fi, takže zjevně nepůjde o hrdinčinu fyzickou mutaci z jedné krasavice do druhé, nýbrž o nejoblíbenější zvrat většiny mysteriózních thrillerů této dekády. Dříve, než v půlce už není vůbec pochyb o tom, která bije, ale ani v nejmenším to nevadí. Atmosféra je po celou dobu neúprosně tísnivá, až je z ní těžko na žaludku .. a hlavně herecké výkony dvou ústředních dam jsou naprosto špičkové, o jejich přirozeně oslnivé kráse ani nemluvě. Je to pastva pro oči, která za sebou nechá také něco emocí a mírně zvýšený krevní tlak.(10.8.2010)

Příběh je sice prachobyčejný a na překvapivou pointu divák čekat nesmí (fakt tam žádná není - vlastně nejspíš ani být neměla), nicméně stále je několikrát zajímavější a lépe, přitažlivěji napsaný než třeba u atmosférou dosti podobné Černé labutě. Monica Bellucci i Sophie Marceau navíc skvěle hrají a moc hezky se na ně dívá (aby ne), režie se povedla a dělá film, který mohl snadno být opravdu hodně nudný, opravdu hodně zábavným. Dojde i na nějaké ty (velice slušné) vizuální efekty, potěší nepřítomnost hysterických a samoúčelně lekacích nebo odpudivých scén (ano, teď opět srovnávám s Labutí)... Nevidím důvod, proč dát méně než čtyři hvězdy.(24.11.2011)

Kdyby se zápletka týkala nádoru na mozku, jak jsem předpokládala po 15 minutách snímku, byl by to možná mnohem zajímavější odpočinkový film. 2,5* se zavřenýma očima.(14.6.2010)

• - Natáčení probíhalo v Lucembursku, Itálii a Francii. (Terva)

• - Film měl nesoutěžní premiéru na Filmovém festivalu v Cannes 2009. (Terva)