Proměna

Don't Look Back

Drama / Mysteriózní / Horor / Thriller

Francie / Itálie / Lucembursko / Belgie, 2009, 111 min

• Faidra

S hlavní hrdinkou jsem zejména ve chvíli, kdy se jí byt mění před očima, dost soucítila, protože se moc dobře pamatuju, jak jsem jednou po návratu z tahu všechny přítomné halasně obviňovala, že mi museli přestavět kvartýr, jelikož přes tu sedačku jsem musela upadnout rozhodně a pouze proto, že tam nikdy předtím nestála. Ale soucit není pro vztah ten nejlepší tmel a tak už záhy jsem se místo účasti začala pošklebovat všem, kteří se na Ne te reourne pas podíleli, s malou výjimkou Sophie a Moniky - tyhle dvě jsou zkrátka i ve věku, kdy se některé už těší na vnoučata, naprosto neodolatelné. Poněkud to ale ubírá na působnosti obav hlavní postavy, mně by fakt, že se měním v signoru Belluci, přišel jako obstojný terno.(25.11.2011)

• Payushka

Těžko se můžeme na snímek soustředit, když je tak bohatý na otázky. Tím je také podobný nejznámějším dílům režiséra Davida Lynche (Mulholland Drive nebo Lost Highway), tomu se ale podařilo udržet veškerá témata v jednom filmu v rovnováze.(7.11.2010)

• Eldrick

A duel dvou největších evropských MILF vyhrává... Monica Belluci, která je pořád zatraceně sexy. LOST HIGHWAY * MULHOLLAND DRIVE / 2 = roztroušená skléróza bez porna a lesbickýho šoustání.(1.4.2011)

Film, který upoutá nejen krásným obsazením, ale také tématem, kterým se zabývá. Podobný námět jsem neočekávala,tudíž to předčilo má očekávání :) Maximální spokojení. Film, který v sobě má ukrytý psychologický námět a hraničí až s hororovými prvky. U tohohle snímku se rozhodně nebudete usmívat spíš několikrát zatajíte dech, tedy pokud nemáte rádi nebo spíše naopak obdivujete a máte kladný postoj k pomalým a děsivým hororovým představám a posunkům, které nahánějí husí kůži. Žena, která přestává pochybovat o své totožnosti a myslí si, že se proti ní svět spiknul se chytí ale srozumitelných indicií a hledá svou pravou identitu. Monica Belluci a Sophia Marceau jsou ženy, kterým není za jejich výkon co vytknout, tudíž obsazení má u mě jedničku, prostředí a téma daného filmu také...Také se mi velice líbilo, že než člověk opravdu pochopil jak to skutečně vše je a jak to bylo doposud, tak musí chvilku přemýšlet a to dokonce i při odchodu z kina. Zážitek to ve mě zanechalo i nějakou dobu po skončení, tudíž to spokojenost :)(11.4.2010)

• d-fens

ocenenia : MFF Cannes 2009 - nesúťažný výber (polnočná projekcia)(17.9.2014)