Total Detox

všechny plakáty

Sekera je jediný lék. Jediné řešení je naprostá detoxikace. Mladý nadějný narkoman Martin (Jiří Krupica) je přinucen svým otcem (František Strnad) skončit s drogami. Zatímco se pokouší zbavit závislosti za pomoci psychoterapeuta Machovského (Miroslav Rataj), v temných zákoutích města maskovaný vrah brutálně masakruje každého, kdo má cokoliv společného s narkotiky. Pokud Martin nedokáže přestat, hrozí mu stejný osud. Krev smíchaná s heroinem teče špinavými ulicemi. Total Detox - slasher v klasickém střihu se vším, co k tomuto oblíbenému subžánru hororu patří. (oficiální text distributora)

J*A*S*M

Přestože jsem byl na Total Detox hodně zvědavý a těšil jsem se na něj, žádná vysoká očekávání jsem neměl. Protože natočit v českých amatérských podmínkách film (natož horor), který by nebyl i přes očividnou snahu a fanouškovské nadšení místy směšný... no, řekněme, že se s takovými dílky moc často nesetkáme. V Někdo tam dole mě má rád prokázal režisér porozumění žánru, nicméně z divácké nazaujaté pozice se dalo mít k filmu mnoho výhrad. Total Detox mě však překvapil, a to velmi mile. Především nad očekávání zajímavým příběhem a velice dobrou dramaturgií. Někteří herci pořád působí značně prkenně, většina je jich však snesitelně průměrná a dva nebo tři dokonce výborní. Celý film má nadto hodně znepokojivou špinavou atmosféru, což umocňuje povedené nekompromisní finále. Mám pocit, že v amatérských podmínkách to profesionálněji ani nejde. ()

obitus

Na Total Detox jsem se těšil opravdu hodně a to ani ne proto, že je režisér můj kamarád, ale spíš vzhledem k faktu, že jeho předchozí počiny prostě byly dobré a tak jsem chtěl zjistit, jak dopadne na poli slasheru. A s výsledkem jsem velmi spokojený. Vojkůvkova největší síla byla zatím vždy v originálním a zajímavém příběhu a dobře napsaném scénáři a ani tentokrát tomu není jinak. Příběh je originální nejen zasazením do ryze specifického prostředí, ale i svým vývojem, což je u slasheru věc, která už z filmového světa prakticky vymizela. Technická stránka je velice kvalitní, jediné co zlobí (a vzhledem k rozpočtu se tomu nelze divit) je zvuk. Herecky je Total Detox na standardní české úrovni (ne, nemluvím teď o amatérských filmech), prakticky u žádné větší role jsem neměl problém s uvěřitelností. Otec hlavního hrdiny mi přišel dokonce naprosto vynikající. Hodně pomáhá, že herci nemusí pronáše šroubované věty, ale mluví jako normální moraváci. S tou spisovnou moravštinou mám trochu problém, kterého se asi nikdy nezbavím. Neubráním se srovnání s NTDTMR, proti kterému mi připadá Total Detox sevřenější a celý lépe šlapající. Aby taky ne, vždyť je to slasher (s pořádným bodycountem) standardního střihu, s maskovaným vrahem, originální zabijáckou zbraní, kozama, říznout muzikou, dobrou pointou a řadou velmi příjemných režisérských vychytávek a správně mířených odlehčení (Kamilové; citace Raimiho...). Co víc si přát? Snad aby dal Romanovi někdo prachy na další film. ()

Slasher

Předně DÍKY panu Vojkůvkovi za to, že když se mě cizinec zeptá na nějaký český slasher, konečně mu mám co říct (ČEPEL SMRTI mě docela bavila, ale v tomto případě jako by nebyla). Jinak ale žádná zvláštní spokojenost. Pravda, na poměry subžánru je to vymykající se film (snad by mu slušela spíše značka exploitation), na poměry amatérského filmu jasný nadstandard, který už i docela vypadá. Zásadní problém byl ale jednoduše ten, že mi to utíkalo čím dál pomaleji. Je úplně jedno, kolik toho "zabiják feťáků" v katovské kápi stihne vykosit, protože jednotlivé vraždy jsou jedna jak druhá jak přes kopírák - nuda. Ono vraždění je tu beztak na vedlejší koleji, ale hlavní příběh (mladíkovy drogové a domácí trampoty), ač má něco do sebe, postupem stopáže už také příliš nebaví. Ocenil jsem tak spíše různé potěšující maličkosti - porno časáky, plakáty na zdi, filmy ve filmu, poprsí, pár povedených vtípků a odkazů. Možná jen nejsem schopen plně docenit poctivou fanouškovskou/amatérskou práci, jakou tento film bezpochyby je. Upřímně, té kritiky je mi i trochu líto, ale nemůžu jinak. Díky za každý koukatelný český horor, rád se (pane režisére) podívám i na ten příští;) 6/10. ()

Bloody13

Konečně pořádný český slasher. Jde vidět, že Roman Vojkůvka si je zase o něco jistější v kramflecích, film od filmu nabírá na zkušenostech a za kamerou vyspívá. Není to jen o lepších hercích, kteří jsou tu příjemně reální a prostě živější. Je to taky o detailech. Pan režisér (kdyby jenom režisér, Roman si tu dělal v podstatě všechno sám, takže klobouk dolů) si vyhrál i u drobností jako plakáty na zdech, vlastní filmy v televizi nebo hlášky typu "My všichni jsme Kamilové". Bezva je i nečekaně vysoký bodycount a přehlídka krásných koziček. Pokud by dal někdo Vojkůvkovi peníze na další film a volnou ruku, není nejmenší pochyb o tom, že by to byla parádní podívaná. Samozřejmě i s lepším zvukem a nápaditějším kydlením dětí. ()

Faustka

Když se nebudu příliš zabývat tou jednolitostí prostředí a sterilním vystupováním herců (až na Miroslava Rataje a Františka Strnada)…., tak je to na český nízkorozpočtový slasher poměrně hutnej masox. ()

Big Bear

Jako parodie by to ještě ušlo. Jenže ono je to míněno vážně. DVD jsem koupil za 10 Kč v pošetce a přiznávám, že jsem nečekal nějaký dechberoucí zážitek. Chtěl jsem tomu dát šanci. Bohužel je to strašně amatérské, herci příšerní, vlastně celé je to příšerné a ještě zatraceně dlouhé... Než tohle vidět znovu a strávit u tohoto ,,slasheru'' pche ! dalších 97 minut, to si raději pustím 3x za sebou mnou natočené video z promoce šváry... Tenhle film potká stejný osud jako jemu podobné. Bude odvezen na chalupu, kde bude při nějaké akci s přáteli v podvečerních hodinách puštěn jako echt komedie. Jednu ránu sekerou, víc do toho DVD sekat nemá cenu. * ()

Pilda17

Ježiši to snad ne, na české horory se opravdu nemá smysl dívat. Ani tak nevadí příběh nebo atmosféra, ale ty herecké výkony jsou tragické. Když se nehraje, tak se na film nedá dívat a to je přesně tento případ... 2/10 = 20% ()

Ruut

Celkově povedenější než předchozí Vojkůvkův film. Herci jsou určitě kvalitnější (zázrak na to, že hrají zdarma). Opět je tu ale dost mizerné osvětlení a asi na Vojkůvku už tradiční rozpad děje v poslední třetině filmu, po vynikající prostřední části. Držím pálce a těším se na třetí pokus, kde to jistě mistr režisér (mimochodem i slušný herec) vychytá k hororové dokonalosti. ()

2-Xtreme

OMFG! Po poslednom Vojkůvkovom filme som bol nadšený a tešil som na na jeho daľší film. Po prvých informáciách som sa na Total Detox nijak extra netešil, ale to čo som nakoniec dostal bol šok. Někdo tam dole mě má rád bol skvelý kus expliotationu, ktorý bol dobre vymyslený a obstoje natočený. Total Detox je tupý na kolene napísaný "film", aký vymyslí väčšina hororových nadšencov. Nemám viac čo dodať. Jo, a nuda! Od úplného odpadu film delí len fakt, že to vôbec vzniklo (alebo, aj snaha sa cení). PS: Kamarát, nekamarát, fanúšik, nefanúšik, toto je nazaj velký fail a neskutočný pokles od predošlému filmu. ()

pornogrind

Slasher po česku. Tak tohle byl pořádnej průser. Nic proti Vojkůvkovi, ale tohle je bída i na český poměry. Otřesný vraždy, debilní příběh, toporní "herci" a hlavně naprosto stupidní dialogy. No prostě nuda jako kráva. A pokud srovnám tento film se starším Někdo tam dole mě má rád (2008). Tak Total Detox je rozhodně někde jinde a balancuje na hranici odpadu. Jasně i Někdo tam dole mě má rád bylo chabý na herecký výkony a dialogy nebyly taky zrovna dvakrát vypilovaný, ale přesto to mělo něco do sebe. Tenkrát jsem z toho ( i přes amatérismus, kterej z toho číšil) byl docela nadšenej a říkal jsem si, že díky Vojkůvkovi se i v ČR blejská na lepší hororový časy. Teď už vím, že jsem se mýlil. Z tohohle si prostě na prdel nesednu. A tak jediný co na tomhle filmu můžu ocenit je citát, kterej je hned na začátku " ZLO NEMŮŽE BÝT NIKDY PORAŽENO DOBREM, ZNIČIT HO MŮŽE JEN ZLO KRUTĚJŠÍ A BEZCITNĚJŠÍ NEŽ JE ONO SAMO " Jinak je to naprostý zoufalství a neskutečná nuda. ()

Campbell

Nevím jestli spíše mám brečet nad tím jak tenhle slasher vypadá nebo nad tím vydat to na naprosto příšerném dvd. Tohle se Vojkůvkovy moc nepovedlo, kde se aspoň jakž takž ve směšnosti NTDMMR držel stranou, tak tady i když hraje na vážnou strunu pusobí až moc srandovně, herci tu mluví uplně směšné a tupé dialogi které snad nemyslí vážně, samotní herci jsou šíleně špatní a to nemluvím o tom příběhu. Film má málo postav a tak uhodnout vraha jde během prvních minutách. Ten disk co u nás vyšel je něco strašnýho, většinou si tohohle nevšímám ale jinak to nejde, tahle "limitovaná edice"(která je tak limitovaná že se nám jí válí ve skladu tuny). Je fakt hnus. Navíc krev či nějaké gore je urážka tohohle filmu, jediné za co dávám ty 2* je fakt směšnost a aspon trochu prostředí. ()

Pedestrian odpad!

Nehodlám Total Detox hodnotit v měřítku amaterského filmu. Je to film, který vychází na novinových stáncích a stojí téměř stejně jako Vládce temnot nebo Statečné srdce! Ano, technicky je lepší než třeba Čepel smrti, ale to bylo aspoň zábavné home video. Zakoupené DVD s radostí daruju a jsem ochotný za něj zaplatit i poštovné. ()

Oktavianus

Z vysoka kašlu na berličku ve stylu "na to, že je to český horor..." a podobné bláboly. Každému měřím stejně, a to je případ i tohoto home videa. Našel jsem v něm celou řadu skvělých momentů, dobrých nápadů, vtípků a odkazů, líbí se mi, že Vojkůvka je ten zábavný typ fandy - magora, co se zároveň nebojí ani silných scén (třeba závěr je špičkovej). Problémem (alespoň u mě) je to, že totální amatéřina (v "hereckých" projevech, tricích, střihu, kameře a dialozích) zcela přebíjí jakýkoli náznak lepšího pocitu. Proboha, vždyť i Jesus Christ Vampire Hunter a další poklady společnosti Troma vypadají proti tomuto fanouškovskému pokusu o amatérský film jako perly světové kinematografie! Většinu času mi bylo za tvůrce hodně moc trapně. Víc jak dvě hvězdy proto dát nemůžu, i když by to si kat feťáků a bezesporu talentovaný Vojkůvka zasloužili. ()

Flego odpad!

Roman Vojkůvka možno v minulosti natočil aj niečo lepšieho, ale toto je totálny paškvil. Amaterizmus najhrubšieho zrna, špatné výkony, zbytočne zbesilý strih aj tam, kde to nie je nutné. Jediným kladom je hudba, asi preto, lebo s ňou nemal nič spoločného. ()

SOLOM.

Mediální humbuk, který se okolo tohoto filmu točil na většině hororových webech a jiných stránkách, jsem minulý rok vnímal jen jedním okem. Režiséra Vojkůvku nezatracuji, ale ani nejsem žádným jeho zarytým fanouškem. Po shlédnutí několika fotek a samotného traileru jsem však doufal, že do třetice už konečně natočí něco pořádného. Bohužel! Opět jsem narazil na ty samé chyby, které jsem mu vytýkal už minule. Vymlouvat se na malý rozpočet je zbytečné, protože jsem už viděl spoustu „amatérských“ snímků (českých,slovenských, zahraničních), které měli stejný problém a některým z nich tento film nesahá ani po kotníky. To však neznamená, že jde o úplnou katastrofu. To bych zase Total Detoxu ublížil a ukřivdil. Jedním z velkých problémů které jsem zaregistroval je nevyrovnanost a nestabilita vytvořené atmosféry. Kupříkladu vražedné scény jsou odlišné jako noc a den. Některé jsou skutečně nápadité (viz. scéna s brčkem), ale jinak je to všechno jak přes kopírák. Nevěřil jsem jim v tu chvíli, ani co by se za nehet vešlo! Proč? Stačí sledovat vrahovo chování – jeho máchání sekyrou potažmo tyčí je docela srandovní, zvláště pak v momentě, kdy je vše přerušeno otravným střihem a následným cákáním malinovky. Když se napřahuje k úderu se sekerou za hlavou, aby jste někomu rozpůlili lebku, asi těžko mu tímto pohybem podříznete krk! I když pravda, ten kouř na konci byl docela zábavný. České slashery prozatím u mě nenašli moc velké pochopení, ale přesto bych je nezařazoval do odpadních vod. Hodně dlouho jsem zvažoval, jakéže dám tomuto kousku hodnocení. Roman Vojkůvka mě zatím ani jednou nepřesvědčil, že bych mu měl dát nadprůměrné hodnocení a ani tentokrát tomu nebude jinak. Jak už jsem několikrát říkal, tento režisér určitě v sobě má slušný potenciál, ale nedokáže ho pořádně využít. Ve svých filmech má obrovské výkyvy a většinou mě vždycky pěkně nažhaví, ale ke konci totálně znechutí. Jelikož jsem dal však Čepeli smrti (50%) – u které jsem se místy opravdu slušně bavil, tak musím dát stejné hodnocení i zde. Kvalitně jsou oba filmy sice zřejmě někde jinde, ale ve mě zanechali naprosto stejný dojem. ()

eraserhead666

Z ukázek, fotek a informací, které o filmu byly dostupné před jeho uveřejněním jsem čekal úplně něco jiného. Nakonec jsem ale nebyl moc zklamaný. Potěšující je fakt, že se Vojkůvka od NTDMMR dost zlepšil, hlavně jako kameraman a střihač a vlastně i jako scénárista, Total Detox není tak rozdrobený, zlepšilo se i herectví v jeho filmech (psychiatr je naprosto výborný, stejně tak i Katka, když někoho posílá do prdele). Přesně jak píše Obitus, problém je místy zvuk, ale to je čistě technicko/finanční problém, který v jistém směru prostě nelze ovlivnit. Z filmařského hlediska je Total Detox Vojkůvkovým velkým krokem vpřed. Jako horrorový fanoušek jsem však trochu zklamán, protože i když je tu mrtvých dost, až na pár vychytávek (zabití trubičkou na šňupání koksu), mi to z horrorového hlediska připadalo dost suché, ze tří Vojkůvkových filmů nejsušší. To je i jediným důvodem, proč dám jen tři, i když bych strašně rád dal čtyři, protože jinak mě Total Detox docela potěšilo. Více na mém blogu: www.hororovykabinetdreraserheada.blog.cz. ()

Morholt

Je obrovská škoda, že na kdejakou hovadinu se koruny najdou, ale na pořádný český horor nedá nikdo ani vorla. A Vojkůvka by si určitě nějakou podporu zasloužil. Takhle se musel spokojit s amatérskými podmínkami, ale ke cti je mu nutno dodat, že lépe by to už asi ani nešlo. Je jen škoda, že byl nucen do rolí feťáků obsadit jen ryzí amatéry. Tam byl ten rozdíl mezi amatérským a profi filmem nejvýraznější. Každopádně se mu vše podařilo dohnat příběhem a výborným finále. Tak třeba se někdo chytí za nos, a příště režisérovi přispěje. 60% ()