Z Reykjavíku do Rotterdamu

Reykjavík-Rotterdam

Reykjavik-Rotterdam

Thriller / Akční

Island / Německo / Nizozemsko, 2008, 88 min

Mimo vybuchujúcej sopky a nejakého Gudjohnnsena vedia Islanďania točiť aj filmy...a dosť zaujímavé filmy..ako táto kriminálka o mafia na Islande, ktorá rozhodne stojí za pozretie...(14.5.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $218,002(7.9.2010)

Svižná a v poslednej polhodine aj napínavá islandská gangsterka, ktorá by si zaslúžila zo strany tvorcov isté dotiahnutie a lepšiu dramaturgickú náväznosť jednotlivých scén, čo by ju katapultovalo až na plný počet hviezd. A dosť jasne si dokážem predstaviť, že by tento námet ako svoj veľký "cool comeback" zrimejkoval GUY RITCHIE aj s ansámblom svojich dvorných hercov. A v hlavnej úlohe by som pokojne ponechal toho sympatického islanďana. (30.7.2010)(30.7.2010)

Aj na Islande sa točí priemerná akčná komercia. R-R je na úrovni pilotného dielu Kobry 11, alebo tvorby Europa corp. Pokiaľ tieto pravidlá hry na začiatku prijmete, môžete sa slušne bezmyšlienkovito zabaviť. R-R je totiž nelogický, rýchlo odsýpa a na konci sa samozrejme všetko mávnutím kúzelného prútika na dobré obráti. Kormakur je islandský Colin Farell, preto sa čudujem, že si ho nevybral do svojho amerického remaku. Možno aj hej, len ten správne vytušil, že takáto látka mu v kariére môže skôr ublížiť.(5.2.2014)

Decentní, lehce nadsazený krimi thriller s funkčním propojením zločinné a vztahové linie. Šedý. S nepoznaným Pollockem.(5.1.2015)