Z Reykjavíku do Rotterdamu

Reykjavík-Rotterdam

Reykjavik-Rotterdam

Thriller / Akční

Island / Německo / Nizozemsko, 2008, 88 min

Pozerať akčný thriller z krajiny gejzírov je zrejme to isté ako sledovať slovenskú komédiu. Mnoho nápadov a motívov ešte nedokáže zaručiť úspech. Ale snaha sa cení.(15.11.2011)

Aj na Islande sa točí priemerná akčná komercia. R-R je na úrovni pilotného dielu Kobry 11, alebo tvorby Europa corp. Pokiaľ tieto pravidlá hry na začiatku prijmete, môžete sa slušne bezmyšlienkovito zabaviť. R-R je totiž nelogický, rýchlo odsýpa a na konci sa samozrejme všetko mávnutím kúzelného prútika na dobré obráti. Kormakur je islandský Colin Farell, preto sa čudujem, že si ho nevybral do svojho amerického remaku. Možno aj hej, len ten správne vytušil, že takáto látka mu v kariére môže skôr ublížiť.(5.2.2014)

• Fr

Jedna cesta do Rotterdamu. Dvanáct dní, které vyřeší všechny problémy..... No, jak se to vezme. Vlastně ano, protože sympaťák Kris nejen že prožije cestu, na které to smrdí víc než v naší politice, ale získá i dobrou zkušenost, což je k nezaplacení. Co jsem získal já? Islandští ,,gangsteři“ jsou (asi) nejhorší na světě a když už mám čas koukat na tohle, to mě brzo nečeká nic jinýho, než Kobra 11. Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Máte kamaráda, který vám ochotně pomáhá (i s manželkou. Vaší.). 2.) Nikdy jsem neviděl v akci islandského ,,osamělého“ mstitele. 3.) Jsem milovník kriminálek na Nově. 4.) Dostal jsem DVD od nejlepšího přítele. 5.) IMDb rating 7/10 je zárukou kvality. PŘÍBĚH *** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ *(24.5.2010)

Rozpočet $-miliónovTržby Celosvetovo $218,002(7.9.2010)

Tak to konečně přišlo. Setkal jsem se s islandským filmem, který mě zklamal. A hotovo. Hezký je ale, jak se v těch islandských filmech pořád dokola točí ti samí herci a oni, aby nebyly pořád tak stejní, každou chvíli mění svojí podobu. Jednou zarostlej, podruhý ostříhanej, potřetí uplně holohlavej. Ale tak jo, co maj dělat jinýho, když jich tam je pár set tisíc. Nicméně tahle kovbojka, která vypráví o jedné mafii, docela dobře šlape, ale taky dokáže vcelku dobře otravovat, a když je film otravný, nevidím jediný důvod ho v klidu dokoukat. Nakonec se to ale docela dalo. Přesto by se Islanďani měli držet spíš nějakejch depresivních dramat, než takovýchto akčních thrillerů. Na ty nepotřebujou tolik peněz a hlavně se točí snáz.(10.8.2010)