Z Reykjavíku do Rotterdamu

Reykjavík-Rotterdam

Reykjavik-Rotterdam

Thriller / Akční

Island / Německo / Nizozemsko, 2008, 88 min

Mimo vybuchujúcej sopky a nejakého Gudjohnnsena vedia Islanďania točiť aj filmy...a dosť zaujímavé filmy..ako táto kriminálka o mafia na Islande, ktorá rozhodne stojí za pozretie...(14.5.2010)

Svižná a v poslednej polhodine aj napínavá islandská gangsterka, ktorá by si zaslúžila zo strany tvorcov isté dotiahnutie a lepšiu dramaturgickú náväznosť jednotlivých scén, čo by ju katapultovalo až na plný počet hviezd. A dosť jasne si dokážem predstaviť, že by tento námet ako svoj veľký "cool comeback" zrimejkoval GUY RITCHIE aj s ansámblom svojich dvorných hercov. A v hlavnej úlohe by som pokojne ponechal toho sympatického islanďana. (30.7.2010)(30.7.2010)

Aj na Islande sa točí priemerná akčná komercia. R-R je na úrovni pilotného dielu Kobry 11, alebo tvorby Europa corp. Pokiaľ tieto pravidlá hry na začiatku prijmete, môžete sa slušne bezmyšlienkovito zabaviť. R-R je totiž nelogický, rýchlo odsýpa a na konci sa samozrejme všetko mávnutím kúzelného prútika na dobré obráti. Kormakur je islandský Colin Farell, preto sa čudujem, že si ho nevybral do svojho amerického remaku. Možno aj hej, len ten správne vytušil, že takáto látka mu v kariére môže skôr ublížiť.(5.2.2014)

To nám ta Mafia Island za ty roky zdrsněla. :-)(19.10.2009)

• tron

„Ktorému kreténovi napadlo dať biliard na loď?“ Tento triler by som si za bežných okolností nepozrel, ale kvôli pomýlil som si ho s týmto hororom. Najzábavnejšie teda bolo asi pozorovanie zmien nálady v mojej tvári, keď som si aj po štyridsiatej minúte myslel, že sa to zmení na avizovanú morskú vyvražďovačku. Nezmenilo. Zostal triviálny a napriek výprave sterilný triler o smoliarovi, ktorý počas plavby robí kontraband a doma ho čaká mafiou terorizovaná žena. Herecké výkony v lepšom prípade nezaujímavé, scenár naivný... toto by ma nebavilo ani v prvej sérii „Kobry 11“.(28.5.2011)