poster

Z Reykjavíku do Rotterdamu

 • Island

  Reykjavík-Rotterdam

 • anglický

  Reykjavik-Rotterdam

Thriller / Akční

Island / Německo / Nizozemsko, 2008, 88 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Malarkey
  ***

  Tak to konečně přišlo. Setkal jsem se s islandským filmem, který mě zklamal. A hotovo. Hezký je ale, jak se v těch islandských filmech pořád dokola točí ti samí herci a oni, aby nebyly pořád tak stejní, každou chvíli mění svojí podobu. Jednou zarostlej, podruhý ostříhanej, potřetí uplně holohlavej. Ale tak jo, co maj dělat jinýho, když jich tam je pár set tisíc. Nicméně tahle kovbojka, která vypráví o jedné mafii, docela dobře šlape, ale taky dokáže vcelku dobře otravovat, a když je film otravný, nevidím jediný důvod ho v klidu dokoukat. Nakonec se to ale docela dalo. Přesto by se Islanďani měli držet spíš nějakejch depresivních dramat, než takovýchto akčních thrillerů. Na ty nepotřebujou tolik peněz a hlavně se točí snáz.(10.8.2010)

 • Zmiu
  *****

  začátek je trochu vlažný, ale pak se film rozjede a ke konci už šlape jako hodinky. Jako thriller bych to rozhodně nenazvala, spíš mi to přišlo jako komedie s několika prvky thrilleru, fóry byly povedené. A o co ve filmu jde? Kristófer (Baltasar Kormákur) žije spokojeně se svou ženou a dětmi, ale mají dluhy. Kristóferův nejlepší přítel (Ingvar Eggert Sigurðsson) a bývalý milenec Kristóferovy ženy Íris ho naveze do kšeftu pašování alkoholu. Kristófer tyto věci dříve dělal, byl i ve vězení. Své ženě slíbí, že je to jen teď jednou. A pak už se věci začínají zamotávat, více lidí má prsty ve špinavých kšeftech a nikdy nevíte, komu můžete věřit. Režisér Óskar Jónasson pojal příběh s podobnou nadsázkou jako v jeho starší, na Islandu kultovní záležitosti "Sódoma Reykjavík". ( I tam se jedná o alkohol a podsvětní boje) Reykjavík-Rotterdam je o něco drsnější, ale například fór s malbou je typický pro jeho styl humoru. A i zde jsou zločinci pořád jen islandské malé ryby, které můžou být opravdovým mafiánům jen pro smích. Viz. scéna v Rotterdamu. trailer lze najít zde: http://www.blueeyes.is/(10.10.2009)

 • mysiak
  ***

  Mimo vybuchujúcej sopky a nejakého Gudjohnnsena vedia Islanďania točiť aj filmy...a dosť zaujímavé filmy..ako táto kriminálka o mafia na Islande, ktorá rozhodne stojí za pozretie...(14.5.2010)

 • lenuse
  ****

  To nám ta Mafia Island za ty roky zdrsněla. :-)(19.10.2009)

 • anderson
  ****

  Svižná a v poslednej polhodine aj napínavá islandská gangsterka, ktorá by si zaslúžila zo strany tvorcov isté dotiahnutie a lepšiu dramaturgickú náväznosť jednotlivých scén, čo by ju katapultovalo až na plný počet hviezd. A dosť jasne si dokážem predstaviť, že by tento námet ako svoj veľký "cool comeback" zrimejkoval GUY RITCHIE aj s ansámblom svojich dvorných hercov. A v hlavnej úlohe by som pokojne ponechal toho sympatického islanďana. (30.7.2010)(30.7.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace