Love Impossible! (festivalový název)

• Indie

Pyaar Impossible!

Komedie / Romantický

Indie, 2010, 140 min

Jugal Hansraj

Uday Chopra

Vcelku průměrná romantická komedie s nekonečnými songy (měla jsem nutkání je přetáčet, ale vydržela jsem), moc hezkou hlavní hrdinkou a sympatickým hrdinou, který mi polovinu filmu lezl na nervy svým chováním, ale naštěstí se na konci vzpamatoval a otravné dítě se také vzpamatovalo, takže proč ne.(21.7.2010)

Hovorte mi, že som teľa, ale ja keď vidím Priyanku ako hádže ten svoj úsmev do kamery a potom vrtí svojími bokmi pri nejakej infantilnej piesni, strácam akýkoľvek náznak konštruktívnej kritiky. Love Impossible! je ten najtypickejší film o láske loosera s krásnou babou, ale je natočený a spravený perfektne. Perfektne v tom zmysle, že tam funguje, chémia, vtip aj dráma. Viac mi naozaj netreba. Hodnotový filmík, kde na konci aj zloduch uzná, že bol prekabátený, je vďaka indickým hercom a ich charizme neuveriteľne funkčný. Niečo také sa američanom len málokedy podarí. Pre mňa ulitmate guilty pleasure.(14.2.2013)

Můj názor bude hodně zkreslený, protože jsem u filmu strávil půl dne s přepracováváním titulků. Tím pádem jsem některá možná trochu hlušší místa viděl jen jednou, zatímco všechna konverzační hned několikrát. Z filmu mám jednoznačně dobrý pocit, byť zápletka je podle mě nesmyslná, děj průhledný a je to zas jen o tom JAK - vše podstatné je nalinkované dopředu a jen je otázka, JAK se tvůrce vypořádá s průběhem romantické komedie. Podle mě to zvládl slušně. Už mi tolik nevadily (v indických filmech všudypřítomné) doprovodné songy, které nesou část děje; dokonce mi v určitých chvílích připadaly velmi vhodné. Nad některými kýči jsem samozřejmě musel přimhouřit oči, ale ty zase kompenzovaly romantické dvojsmysly, byla to zábava, milý film, který není pro každého. Kdo si myslí už teď, že to je odpad, ať neztrácí čas. Za mě 75%. SPOILER Navíc mě na konci fakt dostal hrneček s Einsteinem a "It's possible."(2.5.2010)

To musí být tím, že celý západní svět postrádá x-factor. Protože udělat to samé po evropsku nebo hollywoodsku, tak se na to nedá dívat. Prostě nerd se náhodou stane chůvou dívčiny, kterou 7. rokem platonicky miluje... pohádka, ještě na škole jí zachránil život, ale ani tehdy si ho nevšimla. Pak se do toho zamotala krádež softwaru a celé to vlastně nemá vůbec zvláštní smysl, Uday Chopra skutečně není můj ideál, ale Priyanka na něj měla nějaký zvlášť dobrý vliv a sama dokázala posílit svou dokonalost ještě o další úroveň. Jak tohle dělá nechápu, ostatně ani nemám moc příliežitost po tom pátrat, protože ještě pořád hledám čelist kdesi v suterénu.(22.2.2012)

Zjistil jsem, že na Bollywood si člověk musí zvyknout. Na jeho specifický humor, stylizaci, hudební vstupy, hereckou afektovanost a vše ostatní čím přiznává svou filmovost a čím se tak liší od Hollywoodu, Evropy i Asie. Poprvé bych dal možná tak 2**, ale při repríze jsem se uvolnil a překvapivě dobře se bavil. Totálně uvolněný pohádkový příběh, který si nedělá hlavu s nějakými procenty pravděpodobnosti nebo logikou, scénárista a představitel hlavní role Uday Chopra byl až pohádkově dobrácký pohodář a sympaťák, kterému není těžké fandit, Priyanka Chopra je krásná, písničky měly švih a nikde to příliš nedrhlo. Zkrátka dokonale oddechová zábava, která pobavila a na konci člověk odcházel s dobrou náladou, pohodou. A „Thai tradition!“ mi zřejmě zůstane a zapojí se do dlouhé řady univerzálně použitelných filmových hlášek.(26.11.2013)