Možná sem blázen, ale líbilo se mi to, nyní překlad do negrovštiny: Kurva, možná sem nějakej čuromedánskej mamrd, ale do píči ty pyzdy to fakt daly a mně se to do zjeba líbilo jako bombózní mrd.(9.11.2004)

Po megaúspěchu MARY se od IRENY očekávalo hodně, tím spíš, že na ní Farellyovci po geniálním BLBÉM A BLBĚJŠÍM spojili opět síly s Jimem Carreym. Jenže i když se tu jak Jim se svou obličejovou ekvilibristikou tak Farellyovi s fekálnostmi a sprosťárnami fest vyřádili a každopádně vznikla nadprůměrná komedie, výsledek má trpkou pachuť. Nemůžu si pomoct, ale výborná zápletka mi přijde nevytěžená, řada gagů trapná, Renée Zellweger se mi tu vůbec nelíbila a místy je to nepříjemně farellyovsky melancholické. Taky by určitě neuškodila střízlivější stopáž. Ale VagiClean, vulgární černí géniové nebo "živej nanuk" byli perfektní.(28.12.2007)

Zde mám sto chutí napsat někomu, kdo tomu dal odpad a pohádat se s ním… Vždyť to je suprová komedie se vším, co ke komedii patří! Jim Carrey je přece úžasný. Jinak také mám někdy pocit, že i ve mně dřímá skrytý Hank.(20.3.2011)

Nevím proč jsem film v TV vždy přepl, konečně jsem si jej pustil celý a Jim Carrey klobouk dolů opět předvádí svůj typický herecký výkon a jeho škoda, protože komik je geniální a nyní už netočí téměř vůbec. Nápad se schizofrenikem s projevy narcismu byl geniální. 85%(17.7.2016)

• D.Moore

To je ale břečka.(16.8.2015)