Celý film od A do Z založený na držkách Jima Carreyho. Chvílemi (zvláště ke konci) to sice nevychází, ale nakonec se z toho vyklubala docela vtipná komedie. Lepší, než jsem čekal. 60%.(27.4.2008)

Výborná komedie ať si říká kdo chce co chce. Některý Carryho momenty jsou nezapomenutelný.(22.2.2012)

Přímo v jímce fekálního humoru, který sahá až po kolena, nachází se zemička dvou milých bratrů. Petera a Bobbyho. Po ranním rituálu prdění v rytmu kvapíku přichází řada na psaní roztomilých příběhů jakými byly kupříkladu BLBÝ A BLBĚJŠÍ nebo NĚCO NA TÉ MARY JE. Tady jde taky o dívku, ale tentokráte Irenu v podání roztomilé Reneé Zellweger. Prvně musím říct, že dabing jímž se Nova prezentovala by skolil i statnějšího vola či spíše krávu, jenž ve filmu padla za oběť Carreymu. Dejdar nemá dar na dabing, takže ho nemůže ani dávat. A pak, proč nestrkat ptáka do Chryslera? Protože Farrellyovská pohonná směs je zatraceně agresivně výbušná, čímž by mohlo dojít k nenávratné ztrátě výše jmenovaného objektu, kterážto patrně vede k masové neoblibě obou bratří. Celkově je to film stylu bum.........nuda..........bum...........nuda. Chvilku se něco děje, sem tam nějaká hláška, řádně nasraný lilipután či jiné podivné organismy (nebo předměty:)), ale pak dlouho nic, nuda, pruda, uspávárna. Proto dávám dvě a půl hvězdičky, které prezentují asi 20 minut v typicky Farrellyovském duchu a přídavném puchu.(6.11.2004)

• Phobia

Ksichtění Jima Carreyho na mě obvykle působí jako odpuzovač, Renée Zellweger má k mým idolům taky řádný kus štreky daleko, ale dala jsem filmu šanci. Sledovala jsem s mírným zájmem, jak puťka Charlie střádá křivdy a čekala, kdy mu konečně bouchnou saze a vrátí neuctivým spoluobčanům vše i s úroky. Jenže paradoxně právě zrození hnusáka Hanka bylo tím okamžikem, kdy se humor definitivně zanořil do hnoje nevkusu, kterým se zatím akorát po pás brodil. Jakkoliv bych tuto komedii asi považovala za snesitelnou, nechtělo se mi ještě spát a tak nebyl důvod mrhat časem u lehce otravného průměru. Za první třetinu tedy 48%, moje duševní účast na zbytku filmu je silně nepravděpodobná.(29.3.2011)

Kdyby tam negříci byli častěji, bylo by to asi za 4*. Pohoda na nedělní odpoledne. (3,5*)(29.3.2011)