Kdyby tam negříci byli častěji, bylo by to asi za 4*. Pohoda na nedělní odpoledne. (3,5*)(29.3.2011)

• _Berunka_

Farellyovy nepotěšili jste mne, ani já vás nepotěším! Popravdě řečeno vás vůbec nepotěším... Co mělo znamenat tohle pomatení smyslů? Komedie? Ptám se, protože jsem se pousmála jen dvakrát, přičemž první úsměv byl z jisté dávky zoufalosti, druhé pousmání způsobil konec filmu. Tímhle humorem by mohli vymítat ďábla, protože trapnější a nechutnější vtípky by se pro nic jiného nehodily. Ovšem ještě jsem nebyla natolik znechucená, jelikož jsem film zhlédla v původním znění a tím pádem byla ochuzena o„sexy“hlas Martina Dejdara. Jediné světlé místečko ve filmu zaplnila Renée Zellweger, přičemž bych s jistotou mohla tvrdit, že si Jim Carrey asi šlehnul před podepisování smlouvy. Avšak když to beru kolem a kolem.... Kdo může říct, že strkal své přirození do Cadillacu?(21.3.2008)

rozpočet : $51 million tržby celosvetovo : $149,270,999(13.12.2006)

• hellstruck

Když se skloubí Carrey s takovým tím úplně blbým humorem,nemůže z toho vyjít nic moc dobrého.Námět je sice celkem originální,Renée Zellweger hraje dobře a sprostí synové byli občas taky vtipní,ale já tomuhle jednoduchému humoru prostě neholduju.Na tom,že kopou a dusí krávu mi zrovna nic moc směšného nepřipadá,chvilkami to zkrátka člověka spíš znechutí a naštve.Jakoby ty fóry vymýšlelo sedmileté dítě.Škoda,že se Carrey nepouští víc do vážnějších rolí,ty jeho ksichty a gesta mi lezou vážně na nervy.(30.3.2011)

Jim Carrey ani schizofreniky hrát nemusí, on jím sám je. Jak jinak si vysvětlit jeho bezchybné proměny ve filmech Maska, Lhář, lhář nebo tady. Samotná idea schizofrenického Carreyho a ještě k tomu policisty by vydala na deset nejrůznějších komedií a všechny by byly koukatelné, tady je však Carreyho komický um využit jen na půl a to prosím až ve třetí třetině. Do té doby sledujeme klasickou televizní komedii, které občas běží ráno ve všední dny na Nově. Renée v další špatně vybrané roli výsledku moc nepomáhá a Chris Cooper má málo prostoru, aby dokázal alespoň něco zachránit. To se však podařilo trojici černých synků, kteří zdědili neuvěřitelný intelekt po svých rodičích - ředitelích Mensy. Jejich hádka nad neutrony, protony a elektrony je tím nejvtipnějším na celém filmu, a když máte v tomto případě ke všemu v hlavní roli Jima Carreyho, tak je něco špatně. Průměr, víc se Jimovi z Ireny vytřískat nepodařilo.(21.3.2009)

• - Ve scéně, kde Renée Zellweger kopne Jima Carreyho a shodí jej přes zábradlí, nebyl použit žádný kaskadér. Scéna se natáčela několikrát, nakonec se použil první záběr. (HellFire)

• - Ve scéně, kdy Charlie políbí Irene, pronese větu: "Bolí mě zadek." Píseň, která v tu chvíli hraje na pozadí, se jmenuje "Hluboko v tobě" a text písně zní "je to hluboko v tobě". (HellFire)

• - Charlieho velmi rychlý odpočet do devíti ve scéně shazování auta do lomu byl improvizovaný a lze poznat, že Renée Zellweger byla zjevně překvapena. (HellFire)