Těžce zamilován

• slovenský

Ťažko zamilovaný

Romantický / Komedie / Drama

USA / Německo, 2001, 109 min

Bohužel ze zajímavého nápadu vznikl průměrný film. Na tohle dílko jsem se těšil hodně už kvůli herecké dvojici(jsem si ještě potvrdil, že Gwyneth Paltrow je velice fešná kráska) a také kvůli režii bratrů Farrellových. Bohužel film dopadnul tak, jaké je na čsfd hodnocení. Místy je to super a zas naopak někde těžce pokulhává. Myslím, že 3 hvězdičky si tenhle sympatický film zaslouží...(28.12.2006)

• tron

„Čo je to dočerta za stoličku?! Z akého materiálu to vyrábate!“ – „Z ocele.“ Divák by musel byť asi s prepáčením blbec, aby nepochopil, čo nám chcú (odrazu na dobrú vieru sa obrátiaci bratia Farrellyovci – BLBÝ A BLBŠÍ, NIEČO NA TEJ MARY JE) povedať: nezáleží na tom, ako človek vyzerá, ale aké má srdiečko. Viem si predstaviť, že aj takáto myšlienka sa nemusí podať vyložene tupo, ale o originalitu tvorcovia tohto nevydareného ba až hlúpeho filmu nestáli a vyšmarili von oknom sympatického Jacka Blacka i masku pôvabnej Gwyneth Paltrowovej. Snímka nie je ani dostatočne vulgárne zábavná, ani inak zábavná a určite nie je nakrútená „precítene“.(24.5.2006)

• Richie666

Příliš velká blbost na to, aby se na ni mělo cenu vůbec dívat. Scénárista by si zasloužil naliskat.(28.12.2006)

• kinej

Komedie od této dvojice považuji většinou za vydařené. Vyhovuje mi na nich nekompromisní frackovský humor, který nešetří nikoho. Zde se mi ale zdá, jako by si tvůrci nasadili bílé rukavičky aby byli k objektům svého výsměchu co možná nejšetrnější. Jenomže, půvab jejich humoru spočívá v hrubosti, která je tak nějak spravedlivá tím, že zesměšňuje všechy bez vyjímky. Zde jsem ale vycítil náznak lítosti, či umírněnosti, jejíž přítomnost možná může obézní lidi urážet více než ostrý vtip. Navíc oproti předešlým filmům jsem zaznamenal úbytek nejen na kvalitě, ale i kvantitě vtipů. Tento nedostatek navíc zdůrazňuje přiblbá romantika, do které film upadá. Jack Black také nejspíš není komik takového formátu jako Jim Carrey, či Ben Stiller.(7.7.2008)

Průměrná komedie s dobrým příběhěm. Jen by to chtělo víc legrace. Hodnocení: 55%(10.8.2008)