• kleopatra

Zprvu se to zdálo jako velmi dobrý nosný nápad, vsugerovat hlavnímu hrdinovi myšlenku, že krásá lidí je uvnitř, takže krásné mohou být i ženy, které nejsou podle jeho obvyklých měřítek (playmate 90-60-90 na 170), ale postupně se vkrádá otázka, že to vnitřní krásno si tvůrci představují přesně tak, jak on to vnější povrchno, takže tím tu původní bohulibou myšlenku vlastně shazují. Každopádně Jack Blackova komika a jeho ležérnost, s jakou si dělá šoufky sám ze sebe ...... to mám ráda.(20.2.2005)

Tak tohle je opravdu zvláštní filmeček. Výborné herce podporuje i zajímavý námět. Někdy by bylo fajn, aby to tak fungovalo ve skutečnosti. Aby se nám lidé jevili krásní podle jeho vnitřního dobra nikoli vnějšího vzhledu. Samozřejmě film shazuje hned několik klišé a pár hloupých momentů, ale samotná podstata filmu a Jack Black z něho dělají trochu víc než obyčejný průměr.(26.9.2009)

60%(27.5.2007)

• Slarque

Povrchní je pro tenhle film tak klíčové slovo, že je správné, když je umístěno rovnou do názvu. Nosná myšlenka je skvělá, ale způsob, jakým s ní tvůrci zacházejí, je spíš k pláči. Když se přenesu přes myšlenku, že oškliví lidé jsou vnitřně krásní (opačně to působí snad jen v jednom případě), stejně se budu divit, že naprostá většina lidí vypadá pořád stejně. Navíc je tu málo humoru a zhruba v polovině vymizí úplně a sledujeme zcela vážně míněnou romanci. Ať se Farrellyovi podívají na nějakou romantickou komedii, třeba pochopí, že romantika a humor se nevylučují. Není to špatně natočeno, ale nemělo by to být inzerováno jako komedie.(10.1.2007)

• gouryella

Bratři Farrellyovi opět zklamali. Jestli jsem se za celý film dvakrát opravdu upřímně zasmál, tak je to moc – a vzhledem k tomu, že by se mělo jednat o komedii, tak je to trošku málo.(5.6.2003)

• - Gwyneth Paltrow musela na natáčení údajně chodit o čtyři hodiny dříve než všichni ostatní herci. Právě tak dlouho jí totiž trvalo, než se nasoukala do svého obřího lataxového obleku. (Karlos80)

• - Potom, ako si Gwyneth Paltrow (Rosemary) prvýkrát obliekla svoj latexový oblek, strávila zvyšok dňa chodením na verejnosti. Nikým nepoznaná vnímala reakcie ľudí, aby pochopila charakter svojej postavy a myslenie obéznych žien. (misterz)