Něco na té Mary je

• SK název

Niečo na tej Mary je

Komedie / Romantický

USA, 1998, 114 min

Poměrně slušná komedie, která boduje hlavně svojí romantickou linií. Když Farrely Bros. nasadí vulgární humor, je to o poznání slabší váha, která místy slibuje spíš kyblík pro žaludeční šťávy než bohulibý úsměv.(15.4.2003)

Farrellyovci se pohybují kdesi mezi oplzlými nechutnostmi a pohodovou romantickou komedií, nicméně především díky výjimečnému komediálnímu talentu Cameron Diazové vznikla neobvyklá, ale povedená dvouhodinovka s několika kultovními scénkami. 3 1/2 * ;)(7.7.2004)

Takhle jsem se dlouho hlasitě a od plic nesmál. Řekl bych, že je to nejlepší film bří Farrellyových, jaký jsem zatím viděl. Romantická část byla víc než romantická komediální a fekální vložky nebyly tak fekální, jak jsem si myslel, že budou. Nejvíce se mi líbilo, že film nešel hned na romantiku, ale vypomáhal si dalšími linkami (Tedova jízda atd.), než nastalo to, co nastat muselo. Začátek přijemných komediálních rolí Bena Stillera. Něco na tom filmu je. 90%.(11.4.2005)

Jak jsem se dozvěděl od některých uživatelů ČSFD, jsem zabedněný ignorant, a nesmím je tedy ve svém ignoranství zklamat - této komedii dávám 4 hvězdičky! Je to docela legrace, humor je sice místy z kategorie "blééé", ale jinak to je solidní oddechovka. V té době byla Cameron Diaz ještě dost kočka, dnes už je to trochu slabší, ale dá se na ni pořád koukat. Stillerova skoro nejlepší role, Matt Dillon je dokonale přirozený, zbytek herců nestojí zas tak moc za řeč.(21.11.2007)

Stačilo, aby si Cameron Diaz vetřela do vlasů tělní výměšek Bena Stillera pohupující se bezprizorně na uchu svého původce a vznikl kult. A zbytek filmu je taky celkem sranda. 80% Zajímavé komentáře: betelgeuse, tron(11.2.2005)

Cameron Diaz jako krásná Mary je perfektní a genialita některých vtípků je neuvěřitelná. Vtípky se sp... :) a nebo flashback do mládí prožitého s rovnátky v puse to nemá chybu. Stiller je skvělý! Možná je tato komedie jedna z těch, které musí v člověku dozrát, protože svým způsobem nemusí okouzlit na poprvé a rozhodně vám nemusí pohladit přesně váš smysl pro humor. Je to velmi subjektivní, ale některé vtípky jsou nepopiratelně vtipné.(24.1.2005)

• Renton

Scénář: Ed Decter, John J. Strauss, Peter Farrelly, Bobby Farrelly .. Shit. Ve srovnání s Blbý a Blbější tahle pitomost vždycky prohraje!(10.4.2005)

Něco na tom filmu je a je to dost zábavné. Doporučuji vystřižené scény.(7.7.2006)

• larelay

Presne tento druh komedii nemam rada a nikdy ani mat nebudem. To plati aj o Benovi Stillerovi.(29.8.2009)

Rozpočet $23miliónovTržby USA $176,484,651Tržby Celosvetovo $369,884,651║ Bratia Farrellyovi a 90.roky, kedy proste valili na plné obrátky a na čo siahli sa stal komický nárez ako hrom a v tomto prípade sa jedná o jeden z ich klenotov spolu s Blbým a blbším, i kde občas zachádzajú aj za hranice únosnosti ale v tomto filme sa to dalo pekne všetko stráviť. /videl v kine: 95%/(29.6.2005)

.. áááá, klasika .. krásná klasika! :)(26.5.2008)

Stupidní, debilní, vulgární a neskonale fekální. Přesto, světe div se, opravdu vtipné. A to i navzdory několika slabším momentům.(24.1.2007)

• Superpero

Po geniální scéně se skříplym pyjem následuje NUDA!!!!!!!!!(12.2.2005)

rozpočet : $23 million tžby celosvetovo : $369,884,651(16.12.2006)

Soundtrack Jonathan Richman: 1. There's Something About Mary - Jonathan Richman ,2. How To Survive A Broken Heart - Ben Lee ,3. Every Day Should be a Holiday" - The Dandy Warhols ,4. Everything Shines - The Push Stars ,5. This Is the Day" - Ivy ,6. Is She Really Going Out With Him?" - Joe Jackson ,7. True Love Is Not Nice" - Jonathan Richman ,8. History Repeating (featuring Miss Shirley Bassey" - Propellerheads ,9. If I Could Talk I'd Tell You" - Lemonheads ,10. Mary's Prayer" - Danny Wilson ,11. Margo's Waltz" - Lloyd Cole ,12. Speed Queen" - Zuba ,13. Let Her Go Into the Darkness" - Jonathan Richman ,14. Build Me Up Buttercup" - The Foundations ,(11.5.2011)

„Dvanásť detí zahynulo pri dopravnej nehode. Koľko nás to bude stáť?“ Bratia Farrellyovci strhli divácku pozornosť už svojim geniálne primitívnym debutom BLBÝ A BLBŠÍ, no už ich druhým spoločným filmom boli biedni KRÁLI BOWLINGU. NIEČO NA TEJ MARY JE je ich tretím a znova výborným počinom a na rozdiel od dua Jeff Daniels/Jim Carrey odo mňa získavajú bod k dobru navyše, lebo táto bláznivá komédia je ako keby akousi nepretržitou sériou „reálne trápnych okamihov“. Predsa len, keď mal minule Jeff Daniels problémy s upchaným WC, bola to strašná sranda. Ale taká... troška... komiksová. Keď si ale tentoraz hneď v úvode mladý Ben Stiller pri močení „privrie párok s fazuľkami“, mnohí z nás si na jeho mieste (na rozdiel od Jeffa Danielsa) vedia predstaviť samých seba. Snímka ponúka pestrú galériu vynikajúcich postavičiek (Lee Evans ako zdravotne veľmi postihnutý muž, W. Earl Brown ako veľmi retardovaný "brácha s míčkem“, Keith David ako "trocha afroamerický otec“ a skvele slizký Matt Dillon ako súkromné očko), sympatické ústredné duo (Stiller, Diazová) a nezabudnuteľné okamihy (vypočúvanie na policajnej stanici, vlasový gél). Neodporúčam: psíčkarom, alergikom, zrelým ženám, dievčatám, chlapcom, mužom, dôchodcom, zdravotne postihnutým, stopárom a tým, ktorí radi cikajú v moteloch. Kino Považan 1998(24.12.2004)

Pamatuju si, že jsem Mary viděl v kině, když mi bylo nějakých jedenáct dvanáct a naprosto jsem nechápal, čemu se lidi kolem smějí a všude jsem pak rozhlašoval, jak je ten film neskutečně blbý. O pár let později ho objevili moji kamarádi a hlásili něco o "neskutečně vtipný komedii" tak jsem jí dal šanci znova a zážitek se s věkem výrazně zlepšil. Po třetím zhlédnutí řadím Mary k nejoblíbenějším komediím a je jedna z mála, u které se směju opravdu nahlas, hlavně u finálního odhalení Boogeyho....a za tu pátou hvězdičku se červenám.(28.5.2006)

Tohle a BLBÝ A BLBĚJŠÍ jsou jediné dvě komedie od Farrellyů, u kterých se mohu zasmát, aniž bych se za to musel stydět!(12.12.2002)

Vynikajici romanticka komedie a jeden ze dvou nejlepsich filmu od Farrellyů (spolu s Blby a blbejsi). Vsichni herci hrajou dobre, ale nejvic me zaujal Matt Dillon a samozrejme Stiller, kterej je jako vzdy skvelej. Mozna je trosku lepsi Dillon, kterej je v roli "detektiva" vopravdu hustej, ale na druhou stranu Stilleruv flashback do mladi je genialni, s rovnatkama vypada vostre a hned ze zacatku je zde jeden z nejlepsich forku. Co se tyka ostatnich postav tak sou vsichni hodne dobry: Warren je suprovej retard, Tucker a jeho scenka s berlema nema chybu, Woogie je spravne nechutnej s koprivkou a Magda je v pohode. Cameron Diaz se taky snazi, v klidu ji verite jeji roli, je roztomila a docela ji to sekne. Hodne dobre udelanej je i pes Puffy, frajeri z ILM se fakt vytahli a nepoznate, ze neni pravej, ale ze je delanej na pocitaci. Scena kdy se Stiller rve s Puffym dokonce vyhrala nejakou cenu za nejlepsi souboj ve filmu. Doporucuju se podivat na rozsirenou verzi filmu, ktera je asi o deset minut delsi a ma nekolik dobrejch scen, bez kterejch byste se celkem obesli - az na jednu, a to je prave rozsirena verze bitky s Puffym a ta je fakt kruta. Behem celeho filmu hraje prijemna muzika a misty je zde originalne udelana a to tak, ze slysite hudbu a za chvilku je zaber na dva zpevaky, kteri ji zpivaj. A ti se obcas obevujii behem celeho filmu. Farrellyovi udelali zabavnou romantickou komedii se spoustou nezapomenutelnejch dialogu, forku a scenek a presto, ze trva 2 hodiny tak se nebudete ani na chvily nudit a zadne vtipky se neopakujou, takze jsem se celou dobu vyborne bavil. A hlavne nezapomente - na odpocivadlech jsou teplousove.(4.4.2005)

Něco na tom filmu je, ale najít to dá někdy opravdovou práci. Zde se gagy dělí jenom na ty správně ujeté a trapné. Naštěstí je poměr takový fórků značně vyvážený. Ale jednou za čas tato komedie rakovinu rozhodně nezpůsobí.(11.5.2007)

<< předchozí 1 2 3 4 5 9 12 16