Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

Jednoznačný vrchol Jimových ksichtů. Spolu s Acem Venturou nezapomenutelný film. Nemám co vytknout, snad jen že by se to mělo jmenovat Nejblbější a ještě blbější.(1.1.2007)

Drozd, drozd, droooozd... Partička vycválaných idiotů v exlusivní road movie. Klasika devadesátých let. Kino řvalo smíchy jako nikdy.(6.11.2011)

Soundtrack Todd Rundgren: 1. The Ballad Of Peter Pumkinhead - Crash Test Dummies ,2. New Age Girl - Deadeye Dick ,3. Insomniac - Echobelly ,4. If You Don't Love Me (I'll Kill Myself) - Pete Droge ,5. Crash - 95 Mix - The Primitives ,6. Whiney, Whiney (What Really Drives Me Crazy) - Willi One Blood ,7. Where I Find My Heaven - Gigolo Aunts ,8. Hurdy Gurdy Man - Butthole Surfers ,9. Too Much Of A Good Thing - The Sons ,10. The Bear Song - Green Jelly ,11. Take - The Lupins ,12. You Sexy Thing - Deee-Lite ,13. Get Ready - The Proclaimers ,(12.5.2011)

60%(27.5.2007)

Pre Carreyho bol rok 1994 veľmi plodný na výborné komédie. Potom to šlo už len "dole vodou" (hovorím len o komédiách). Blbý a blbší je pre mňa už kultovou komédiou, ktorú som videl snáď asi 20-krát a stále sa pri nej riadne nasmejem. Bratia Farrellyovci sú tu v najlepšej forme. Pre nich klasický tvrdý čierny humor je v tomto filme snáď každú scénu s Carreym a Danielsom. Možno keď za pár rokov vyrastiem, tak sa mi táto komédia už až tak veľmi páčiť nebude, ale teraz má u mňa jednoznačne pätku:). P.S. kultové sú ešte asi aj Carreyho zuby:)(11.10.2007)