Blbý a blbější

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

• paascha

typický představitel debilního humoru Jim Carrey ve svém vytlemeném období se potkal s druhým idiotem a společnými silami vyrobili tohle. Peklo pro mě, ráj pro intelektuální mrzáky(18.10.2007)

rozpočet : $17 million tržby celosvetovo : $247,275,374(13.12.2006)

• ajuska

Hrubozrná komedie, jejíž styl humoru není mým šálkem kávy, ale věřím, že spoustu lidí to špičkově pobaví. Až na několik povedených okamžiků mě "blbé" chování ústřední dvojice spíš rozčilovalo, než bavilo. A sledovat počínání nesympatických hrdinů, kteří jsou vám minutu od minuty stále protivnější, zkrátka není ideální zábava..(26.1.2006)

Všetci boli blázniví, mladí a plný nápadova tým vznikla najbláznivejšia komédia všetkých čias! Filmovými kritikmi zadupávaná pod čiernu zem, laikmi vynášaná do neba. Mne po každom zhliadnutí zostane svalovka na brucho, nezabudnuteľné scénky a priam debilný humor vyniesli Carreyho do 'hereckého' neba. A buddy kamoš Daniels nie je o nič pozadu. Farrellyovci sa už asi neprekonajú. 100%.(11.6.2006)

Careyho top úleťárna. Brášulové Farrellyové se do toho pustili s vervou sobě vlastní a vznikla jedna z nej "buranských" komedií co znám. Nechuťárenský humor stavící svou účinnost na hereckých výkonech jak Jima tak i překvapivě dokonalého Jeffa Danielse, tak na absurdních scénách neštítících se jakékoliv šílenosti. Dva kámoši putující do amerického horského střediska Aspen s kufříkem jedné krásné dívky, do níž se Loyd (Jim Carey) zamiloval. Detailem je, že v kufříku jest plno penízků, které ovšem měly mít svůj účel. A co se scénáře týče, pak ten stojí na scénách typu "A hele námraza" a nebo monstrturbulózního představení na záchodové míse po požití projímadla, kterou si Jeff Daniels osedlá stejně jako kovboj rozzuřeného býka. Zkrátka komedie u které se buď umlátíte smíchy a nebo vám přijde absolutně nevtipná. Já se tedy řadím to té kategorie první.(24.6.2004)