Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

No některý ty vtipy už jsou trochu na hranici demence, ale zase mi to tolik nevadí jako to pozdější Carreyho pitvoření v novějších filmech. Kadence vtipů je tu celkem vražedná, takže i když se občas vynoří nějakej vyloženě trapnej, tak ho vzápětí přebije jinej kterej vás dostane. Jsem zvědavej na dvojku.70%(9.11.2014)

Nejlepší Farrellyovský snímek s naprosto dementním scénářem. Klasika.(6.6.2002)

"Pane, tam nemůžete!" --- "To je v pořádku, já jsem řidič limuzíny!"(18.11.2004)

Lloyd Christmas a Harry Dunne sú dvaja nerozluční priatelia, ktorým to síce moc nemyslí, ale za to vždy verne stoja pri sebe, čo im pomôže prekonať nejednu prekážku. Ktorý z nich je blbý a ktorý blbší ťažko povedať. Pravideľne si to počas filmu striedajú, popričom ma dokázali fajn pobaviť. Herci, Jim Carrey a Jeff Daniels, stvárnili týchto dvoch sympatických hlupákov perfektným spôsobom. Dobrá, americká, bláznivá komédia. ***(4.1.2012)

8 / 10 Medzi bláznivými komédiami ide o jednoznačnú špičku, ktorá je rovnako tupá a nechutná, ako zábavná. Ale pozor! V mnohých momentoch ide o zvlášť zvrátený humor balansujúci až na hranici morbídnosti. Alebo viete ešte o nejakom inom filme, kde niekto predal slepému chlapcovi mŕtveho vtáka s hlavou pripevnou len kusom lepiacej pásky? "Ty si ale pekný vtáááčik..."(18.12.2005)

• - Film se dočkal na předávání filmových cen MTV úspěchu. Jim Carrey a Lauren Holly získali cenu za nejhezčí polibek na plátně a Carrey a Daniels byli nominováni na nejlepší filmovou dvojici. (Zdroj: ČSFD.cz)

• - Ve scéně v čase 1:32:35 si lze všimnout, že Nick (Charles Rocket) má prázdný zásobník, protože má hlaveň posunutou dozadu,ale v čase 1:32:40 ji má ale opět vepředu, tudíž nabitou. (dc125)

• - Sea Bassa si zahral legendárny hokejista Cam Neely. V jeden scéne na jeho postavu referujú, že meria 193 cm. Cam má ale v skutočnosti iba 185 cm. (ywo666)