Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

Ano, je to tupé, pokleslé, fekální, vulgární a zvrhlé. Ale v podstatě skvělá zábava. Nezaměnitelná mimika Carreyho a spousta kultovních gagů povyšuje tenhle snímek do komediální extratřídy. Přestože Farrelyovci jako režiséři - nic moc.(24.5.2003)

Jedna z mých vůbec nejoblíbenějších komedií, která je sice stupidní, ale to byl přeci účel. Navíc dvojka Carrey/Daniels je dokonalá a v režii bratrů Farrellyových si svou roli museli opravdu užít. Opravdu nářez.(14.5.2005)

Stádo pokrytcov. Keď si Harry prilepí jazyk o zamrznutú tyč tak je to vulgárne a hnusné a nedá sa na to pozerať, ale keď to isté urobí banda faganov v Obecnej škole, tak je to art a "príjemný film zo života". Blbý a blbší je dokonalá komédia s úžasnými dialógmi, skvele vypointovanými a bezchybne zrežírovanými (a načasovanými) gagmi, vynikajúcou výpravou, životnými výkonmi všetkých zúčastnených a najlepším pesničkovým soundtrackom všetkých čias.(18.1.2006)

Jim Carrey je hrozná držka a umí udělat neuvěřitelné ksichty, který se pro roli debila nejspíš narodil a zahrál ho opravdu dobře. "Řeknu vám, důchodci jsou sice nebezpeční za volantem, ale když je člověk potřebuje, jsou užiteční. Neumřete mi tu zatím."(22.5.2010)

Před deseti lety jsem se u tohohle filmu zasmál asi jednou. Čím to, že po letech se směju stejné "kravině" jako blázen? Každopádně je to nejvtipnější film od Farrelyů. Jima Carreyho mám sice ještě radši jako charakterního herce (Truman show, Věčný svit neposkvrněné mysli), ale on prostě je klaun. A že s ním skoro drží krok Jeff Daniels, to je fakt neuvěřitelné...(5.3.2006)

• - Unikátní psí automobil je ve skutečnosti Ford Econoline 1984. (Ruuzha)

• - Malou roli "Sumce", kterého Harry a Lloyd přechytračí na benzinové pumpě, si ve filmu střihl slavný kanadský hokejista Cam Neely. (ClintEastwood)

• - Filmový debut pre Harlanda Williamsa. (rador)