Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

Dle nazvu - pribeh je blby, herecke vykony jeste blbejsi - ale cele je to kupodivu hodne vtipne.(7.8.2002)

Komedie, u které jsem se málem po**al smíchy. Takové dva idioty může člověk vidět volně pobíhat po ulicích jedině ve filmu, protože ve skutečnosti by je asi museli držet někde v ústavu. Ale jejich imbecilita je tak kouzelně zahraná, a to i od Jeffa Danielse, od něhož bych to předtím nečekal, že mě fakt rozesmívala neustále. I tak triviální vtip, jako je hlasitý průjem mi přivodil záchvat smíchu, nebo když v Aspenu na večírku otvírali šampus, nebo jak nacpali tomu banditovi do hamburgeru chilli, nebo ... a tak bych mohl pokračovat do nekonečna.(31.7.2002)

• Gilmour93

Duo hýkajících oslů on the road aneb kasuár přilbový s odlomenou jedničkou vlevo nahoře a jeho kolega s vlasy podobnými pomočené slámě míří na Aspen.. Blbý je to, že pokud si někdo chce dělat legraci z blbců, musí to dělat s noblesou, což se zde až na pár výjimek neděje a ještě blbější je skutečnost, že tento festival primitivnosti je považován za nějaký novodobý kult komedie. Může mi někdo říct, čím byla překročena odpudivá hranice těch fekálních, vyměšovacích a buranských komedií, na které se tady jinak za normálních okolností pohrdavě plive?(10.6.2011)

Všetci boli blázniví, mladí a plný nápadova tým vznikla najbláznivejšia komédia všetkých čias! Filmovými kritikmi zadupávaná pod čiernu zem, laikmi vynášaná do neba. Mne po každom zhliadnutí zostane svalovka na brucho, nezabudnuteľné scénky a priam debilný humor vyniesli Carreyho do 'hereckého' neba. A buddy kamoš Daniels nie je o nič pozadu. Farrellyovci sa už asi neprekonajú. 100%.(11.6.2006)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(11.1.2010)