Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

Dle nazvu - pribeh je blby, herecke vykony jeste blbejsi - ale cele je to kupodivu hodne vtipne.(7.8.2002)

"Pane, tam nemůžete!" --- "To je v pořádku, já jsem řidič limuzíny!"(18.11.2004)

• RHK

Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Jedna ze 140 nejlepších komedií - 140 Greatest Comedy Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(11.1.2010)

Stádo pokrytcov. Keď si Harry prilepí jazyk o zamrznutú tyč tak je to vulgárne a hnusné a nedá sa na to pozerať, ale keď to isté urobí banda faganov v Obecnej škole, tak je to art a "príjemný film zo života". Blbý a blbší je dokonalá komédia s úžasnými dialógmi, skvele vypointovanými a bezchybne zrežírovanými (a načasovanými) gagmi, vynikajúcou výpravou, životnými výkonmi všetkých zúčastnených a najlepším pesničkovým soundtrackom všetkých čias.(18.1.2006)

• Karlos80

Hodnotím ze dvou odlišných pohledů. Někdy kolem puberty, přiznávám, dobrý, bavil jsem se, kecali jsme o tom ve škole, smáli se vtípkům i jednotlivým scénám. Dnes s odstupem času, se musím přiznat, že jsem se v některých případech doslova styděl. Hodně pokleslý humor (předvádět se za každou cenu, ať to stojí, co to stojí, by uměl každý). Role jak vyšitá pro Carreye, jen si vzpomeňme na stejný případ v bleděmodrém Aceho Ventury...Scénář? Ten snad ani nemusí být, stačí sehnat dva trotly, kteří budou ochotní ze sebe dělat hoďku a půl cvoky! Ujeté, zvrhlé, šílené, blbé, nenáviděníhodné. Vynalézavost tvůrců tenkrát skutečně neznala mezí...2* Jedna za mimiku Jima Carreyho, jako herec hodně rozporuplná osobnost, druhá za konec s autobusem s baywatch girl, ten byl na celém filmu asi nejlepší:-). Tedy ten konec,... jsem si ale oddychl..(22.5.2006)

• - Když Harry a Lloyd utíkají do psí dodávky, můžeme v pozadí spatřit hocha močícího na zeď. (Kulmon)

• - Auto, ktoré si kúpia Harry a Lloyd, je Lamborghini Diablo. (rador)

• - Inspirací pro jména hlavních postav Harryho Dunnea (Jeff Daniels) a Lloyda Christmase (Jim Carrey) byl legendární herec a režisér Harold Lloyd. (Gerret)