Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

Nejlepší Farrellyovský snímek s naprosto dementním scénářem. Klasika.(6.6.2002)

"Máte ráda velký ptáky?" Taky umím zahájit hovor s neznámou slečnou nezávaznou konverzací o ornitologii jako Lloyd a kupodivu i stejnými výsledky. To je mi ale záhada. No nic, tahle dvojice enteligentů mě při zastavení pohybu mozkových závitů, v čemž patřím ke světové špičce, dokázala pobavit od prvního okamžiku. K tomu musím přičíst, že policejní kontrola, jízda na minibikeu a koulování Harryho s Mary jsou ještě debilnější než zbytek filmu a to fakt nechci jenom chválit. Takže pokud se při tomhle někdo nebaví, tak si při úvodních titulcích zapomněl vydělit IQ dvěma, zderivovat ho a dosadit místo neznámé X psa - takže je to jeho chyba.(24.10.2016)

Blbý a Blbější je jedna z těch komedií, která se mnou šla bok po boku celý život. Když nad tím zapřemýšlím, nemůže za to jenom ta komedie, ale hlavně herec Jim Carrey, kterého jsem už od mládí měl rád ve filmech jako Maska, Ace Ventura nebo právě Blbý a Blbější. Určitě to není hvězda na černém koni, ale jelikož na ní mám jen ty nejlepší vzpomínky, nedokážu na ní říct nic špatného. Název podle mě mluví za vše a pochybuju, že by jí ještě někdo neviděl. Jim Carrey tady totiž řádil jak ruka pominutá, jeho gumovej ksicht byl celý film pod vysokým napětím, ale já se bavil. A bavím pokaždé, kdy se na tuhle komedii podívám.(23.5.2011)

Před deseti lety jsem se u tohohle filmu zasmál asi jednou. Čím to, že po letech se směju stejné "kravině" jako blázen? Každopádně je to nejvtipnější film od Farrelyů. Jima Carreyho mám sice ještě radši jako charakterního herce (Truman show, Věčný svit neposkvrněné mysli), ale on prostě je klaun. A že s ním skoro drží krok Jeff Daniels, to je fakt neuvěřitelné...(5.3.2006)

Moje obľúbené "guilty pleasure". A skvelý soundtrack!(9.3.2005)