Blbý a blbější

Dumb & Dumber

Blbý a blbší

Komedie / Road movie

USA, 1994, 107 min

Ano, je to tupé, pokleslé, fekální, vulgární a zvrhlé. Ale v podstatě skvělá zábava. Nezaměnitelná mimika Carreyho a spousta kultovních gagů povyšuje tenhle snímek do komediální extratřídy. Přestože Farrelyovci jako režiséři - nic moc.(24.5.2003)

Tohle byla moje první crazy komedie. A tehdy, když mi bylo 11, jsem se bavil vážně královsky. Zapalování metanu, andulka bez hlavy, a dva blbci k sobě přimražení vlastní močí mi tehdy přišlo jako vrchol zábavy. Ovšem ten film byl i něčím víc, a to opravdu dobrou komedií. ALE! tehdy měl film jinej dabing, kterej byl fakt úžasnej, moje hodnocení asi pochopí jen ten, co to viděl s verzí dabingu, kde Vazbičovi říkali Vazbič, a ne Sumec...(9.7.2007)

Na adresu bezmála kultovní americké komedie z režijní dílny bratrů Farrellyových by se v podstatě dalo říci jedno jediné: lepší už to nebude. Člověk totiž začíná mít pocit, že pokud se v dnešní době za mořem kdokoliv pokusí o šílenou komedii, která by měla mít hlavu a patu a neplýtvalo se v ní fekálním humorem, musí to až na výjimky dopadnou špatně. Cáklí Jim Carrey s Jeffem Danielsem jsou prostě sakra zábavní a nahláškovaní i po téměř dvaceti letech.(8.1.2014)

Vážení, málo je takýchto komédií. Je to vtipné od začiatku do konca a bez hluchej minúty. Komediálny kult.(20.4.2011)

Blbý a Blbější je jedna z těch komedií, která se mnou šla bok po boku celý život. Když nad tím zapřemýšlím, nemůže za to jenom ta komedie, ale hlavně herec Jim Carrey, kterého jsem už od mládí měl rád ve filmech jako Maska, Ace Ventura nebo právě Blbý a Blbější. Určitě to není hvězda na černém koni, ale jelikož na ní mám jen ty nejlepší vzpomínky, nedokážu na ní říct nic špatného. Název podle mě mluví za vše a pochybuju, že by jí ještě někdo neviděl. Jim Carrey tady totiž řádil jak ruka pominutá, jeho gumovej ksicht byl celý film pod vysokým napětím, ale já se bavil. A bavím pokaždé, kdy se na tuhle komedii podívám.(23.5.2011)

• - Aby se natáhly kadeřavé vlasy Jeffa Danielse, směl během filmování mýt si vlasy pouze bez kondiciónéru, vyfoukávat vlasy nasucho a nesměl používat hřeben. (Kulmon)

• - Ve scéně v čase 1:32:35 si lze všimnout, že Nick (Charles Rocket) má prázdný zásobník, protože má hlaveň posunutou dozadu,ale v čase 1:32:40 ji má ale opět vepředu, tudíž nabitou. (dc125)

• - Nadávka "fuck" je vo filme použitá iba raz, aj to v alternatívnom konci. (Raccoon.city)