Andělé na kolejích (amatérský film)

Česko, 2010, 61 min

Ondřej Hejna

Jan Vlnas
  • Miba1

Rozhodně lepší dílo než parodie na Facebook, tohle jde alespoň opravdu považovat za "film". Mám rád, když mě film překvapí, tenhle to neudělal.(22.4.2014)

• TomasKotlant

Film je sice po technické stránce na úrovni profesionálního filmu, ale není to pouze nejsilnější stránka, ale i nejslabší, neboť se z filmu díky tomu vytrácí kouzlo amatérského filmu. Povrchní scénář s naivní a předvídatelnou zápletkou spolu s drobnou historickou nevěryhodností dokáží zážitek znechutit natolik, že je téměř jedno, jakou má film technickou stránku. *** Ve zkratce: Film působící mezi ostatními amatérskými filmy jako anděl s obrovskými křídly, která jsou však dosti děravá.(5.9.2010)

Nevím, co bych tomu měla vytknout - nekoukala jsem na amatérský ale profesionální film. Kvalitu by zde mohlo závidět mnoho filmů z České televize.(1.2.2015)

Nejen, že je to jedničkou mezi amatérskými filmy, ono je to jedničkou i mezi světovými filmy! Atmosféra, herecké výkony, děj .. úžasné! Jedinou chybu lze najít v tom, že to má pouze 61 minut. Za mě 95% - 5/5(14.12.2014)

Na filmu Andělé na kolejích by se jistě dala najít řada chyb - jeho kouzlo spočívá v tom, že je nebudete chtít hledat. Vyzařuje z něj neobyčejné nadšení všech tvůrců, účinkujících a spolupracovníků, které se setkalo s na ametérské podmínky až omračujícím zvládnutím řemesla a výpravností. Své cynické já nechejte doma a běžte se do kina nechat dojmout příběhem dvou bratrů za protektorátu. Vážně.(7.5.2010)