Andělé na kolejích (amatérský film)

Česko, 2010, 61 min

Ondřej Hejna

Jan Vlnas

Velmi příjemný a nečekaný zážitek z amatérského velkofilmu. To co umí tito lidé udělat za 80tis a výtěžek ze vstupenek poslat na charitu je smeknutí klobouku hodné. A tak jim rád prominu trochu nedostatků. Kučis rulez!(8.5.2010)

• Miba1

Rozhodně lepší dílo než parodie na Facebook, tohle jde alespoň opravdu považovat za "film". Mám rád, když mě film překvapí, tenhle to neudělal.(22.4.2014)

Jestli někdo dokázal že amatérský film v Čechách se může velice snadno ( ne tak snadno - je zatím úsilí , nadšení a píle a samozřejmě dřina ) stát nezávislým a oslovit tak širokou škálu diváků tak je to právě film Andělé na kolejích. Nejenže prakticky bortí hranice mezi neprofesionálním a profesionálním filmem ale navíc ještě vypráví příběh tak silně jako to dělali staré české filmy. A právě to je na tomto snímku to nejkrásnější - ukázka toho že český film ještě nevymřel a že stále existují lidé kteří ho umějí dělat tak jako dřív. Velká poklona a obrovský dík patří nejen Hejnovi ale všem kdo se na tomto filmu podíleli. Těším se na jakýkoliv další film od této skupiny.(25.5.2011)

Nejen, že je to jedničkou mezi amatérskými filmy, ono je to jedničkou i mezi světovými filmy! Atmosféra, herecké výkony, děj .. úžasné! Jedinou chybu lze najít v tom, že to má pouze 61 minut. Za mě 95% - 5/5(14.12.2014)

• Werichowka

...hraje tam spolužák, ale na premiéru mě nepozval...pacholek!!!(2.8.2010)

• - Role obsazují většinou herci z královéhradeckého divadla Jesličky. Do této chvíle je natočeno zhruba 40% filmu. [Zdroj: MovingPictures] (POMO)

• - Amatérští filmaři si vlastními silami vyrábí i velkou část techniky! Např. filmové rameno (jeřáb), DOF adaptér pro filmové vyznění obrazu, náhledové monitory pro kontrolu natočeného materiálu, filmové koleje, světla atd… Všechnu tuto techniku půjčují dalším nadšeným tvůrcům, aby tím pomohli vzniku i jiných projektů. [Zdroj: MovingPictures] (POMO)

• - Na úpravě nádraží se podíleli i filmoví herci. (Zdroj: ČSFD.cz)