poster

Coco Chanel & Igor Stravinsky

 • Francie

  Coco Chanel & Igor Stravinsky

 • anglický

  Coco Chanel & Igor Stravinsky

 • anglický

  Coco & Igor

Drama / Romantický / Hudební

Francie / Švýcarsko / Japonsko, 2009, 117 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Shushika
  ****

  Úvodní titulky a prvních kinetických 15minut, zobrazující neúpěšné uvedení Svěcení jara (ty přelety z pódia do publiky jsou úžasné), byly na 10/10. Pak to kleslo na 8/10, ale rozhodně nelituju. Hollywooďané by to do nás prali zprava zleva, Kounen se naopak nijak nelísá, nechce promočené kapesníčky, a přesto emoce vyvolá i tak.(28.5.2011)

 • StarsFan
  ***

  Vizuálně krásné, po výpovědní stránce však minimalistické. Některé důležité myšlenky jsou pouze načrtnuty; zmíněny okrajově v některé ze scén gestem jedné z postav a dále nerozebírány. I proto velmi záleží na divákovi, jak protknutí osudů Igora Stravinského a Coco Chanel uchopí a co si z tohoto filmového zpracování odnese. Mně osobně Koumenova stylizace vyhovovala, i tak bych si ale přála, aby od některých témat zbytečně neutíkala a dovolila mi celý příběh vnímat ve větší komplexnosti.(20.1.2014)

 • Sofia
  **

  Coco i Igor strašně nesympatičtí a toporní, jejich "vášnivý" vztah naprosto neuvěřitelný. Jedinou živoucí, sympatickou a zároveň lítost vzbuzující postavou byla Igorova manželka. Zbytečný film. Druhá hvězdička je za nádherný dům a interiéry, takovou černobílou ložnici bych si taky nechala líbit.(8.8.2013)

 • pm
  ***

  Stravinského hudbu často nevyhledávám, ale "Svěcení jara" se mi líbí moc, tím pádem také vrchol filmu - původní baletní inscenaci přesycenou symbolikou a folklorními motivy v Nižjinského famózní choreografii - jsem měla za sebou celkem brzy. Mads se na postavu Igora hodil perfektně, snad ještě Ralpha Fiennese bych si v té roli chtěla umět představit, ale podobně jako většina herců a práce kostýmních výtvarníků zůstal jen trestuhodně nevyužitý. Skvělý úvod se brzy překlopil do zbytečného filmu. Snad že ruské postavy mluvily rusky, to kvituji a za tu krásnou titulkovou scénu, která překvapivě odrážela i dílčí dějové obrazy, zaokrouhlím nahoru.(24.4.2012)

 • anniehall
  ****

  Už od počátečních tiulků se jedná o vizuálně velmi promyšlený a bezchybně nasnímaný příběh. Příběh, který je o to silnější, máte-li nějaké povědomí o tom, kdo byl Igor Stravinskij a co znamenal pro soudobou vážnou hudbu. Dějová linie se sice zaobírá postupně doutnajícím a v jisté chvíli i velmi vášnivým vztahem mezi Coco a Igorem, ale pro mě osobně to bylo jen příjemné a opravdu smyslně natočené zpestření, které obohacovalo téma příběhu - umělec, jenž je nepochopen svou dobou. Stravinského Svěcení jara muselo být jistě pro většinu lidí zjevením. Novátorské hudební postupy, důraz na rytmus, odklon od melodiky - to všechno muselo na Čajkovským odkojeném publiku působit jako ledová sprcha. Div je, že ještě za svého života Stravinskij vůbec došel nějakého uznání. Ale to na síle a emoční působivosti jeho děl nic neubírá. Naopak. V tomto pro mě Kounenův snímek funguje naprosto přesně. Využívá Stravinského skladeb, vkomponovává je do děje, a když náhodou sáhne mimo Stravinského repertoár, je to vkusné a vhodné. Hudební obrazy se snoubí s krásnou výtvarnou stylizací a vytvářejí tak pomalé, ale působivé celky, které dýchají atmosférou doby a tu a tam (snad i nevědomě) se dotýkají opravdového umění. Umění žít, umění milovat a tvořit.(17.5.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace