Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Han22
  ****

  Konečně zajímavá Oskarovka. Život Emila Zoly je z půlky životopisný film a z půlky soudní drama, přičemž obě části závisí především na fantastickém Paulu Munim. Ten hraje Zolu výborně v každém věku ať už jako mladého rebela nebo zpohodlnělého starce a hlavně díky němu je třeba Zolův proslov u soudu fantastický, Těžko říct, kolik z toho byla pravda, nicméně pokud něco ano, Zola musel být pořádný rebel. Jinak nad případem kapitána Dreyfuse si člověk může jen povzdychnout, že podobné procesy na objednávku se bohužel dějí stále.(26.9.2015)

 • corpsy
  ***

  Snímok rieši dôležité problémy ľudskej spoločnosti, ale akosi často pri tom strieda žánre, od životopisu cez väzenskú drámu až po súdne drama. A to ešte v trochu viac komornejšom podaní akoby si zaslúžil. Čo si rozhodne nezaslúžil bol Oscar za najlepšiu snímku roku a jedným z tých zaujímavých prvkov je naozaj vynikajúci herecký výkon Paula Muniho, ktorý by si bol cennú sošku zaslúžil viac ako producenti tohto filmu.(21.5.2012)

 • Anderton
  ****

  Sčasti životopisný film, sčasti prípeh zo súdnej siene. Tam je film samozrejme najsilnejší, respektíve najnapínavejší. Prípad kapitána Dreyfusa je síce pomerne konvenčne natočená snímka, avšak pri svojej dĺžke vôbec nenudí a skôr ma napadlo, že by mal byť kvôli lepšiemu vykresleniu niektorých záležitostí ešte dlhší. Napríklad ak by bol celý film venovaný práve onomu prípadu a jeho pozadiu. Warnerovci si razili kedysi svoju serióznejšiu cestu filmovým biznisom ako konkurencia a aj tento film je toho dôkazom.(23.9.2015)

 • Hejtmy
  ***

  {108/1001} Ve Francii 30. let bylo téma Dreyfusovi aféry ještě do určité míry živé, takže asi nikdo neměl chuť pouštět se do filmového zpracování, ale stejně je škoda že tenhle film nenatočili sami Francouzi, ale Američané. Takhle je Život Emila Zoly jenom nezúčastněným pohledem zvenku, bez emocí a bez vlastního názoru, který bych zrovna u tohoto filmu uvítal, ať už by byl jakýkoliv. Trochu komplexnější dobový náhled na realitu francouzské společnosti třetí republiky by taky neuškodil. 50%(22.11.2010)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace