Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Exkvizitor
  ****

  Navzdory názvu je tenhle film více než o životě Emila Zoly (nemluvě o jeho rozsáhlém literárním díle) vlastně v drtivé většině pouze o Zolově angažmá v Dreyfusově aféře. V této souvislosti je poněkud paradoxní, že Zolův slavný otevřený dopis prezidentu francouzské republiky "Žaluji" patří pravděpodobně se vší svou patetickou květnatostí a rozvláčnou nepřehledností k jeho nejslabším literárním kouskům - nicméně zde jistě nešlo ani tak o literaturu, jako spíš o podporu správné věci, která Zolu zařadila (společně třeba s T. G. Masarykem) mezi první moderní "veřejné intelektuály", jimž není lhostejný politický osud jejich země a kteří vědomě nesou pro spravedlivou kauzu kůži na trh i proti značné nepřízni veřejného mínění a oficiálních autorit. Film, jehož děj je poněkud nekonzistentní (a plný historických a dalších nepřesností - nejen v dataci různých událostí, ale např. i v kreativním přetvoření výše zmíněného "Žaluji"), jehož hlavní typy postav i dramatická stavba dílčích zápletek jsou klasicky stereotypní a jehož poselství se vyznačuje předvídatelnou tezovitostí, zaujme (samozřejmě vyjma vlastního tématu) vedle propracované výpravy především díky skvělému Paulu Munimu v hlavní roli mladého i starého spisovatele.(9.3.2014)

 • JimiH
  ****

  Paul Muni v další skvělé roli. Tentokrát v příběhu o známém spisovateli a jeho asistenci při odhalení neviny kapitána Dreyfusse. Film je strhující právě díky němu, ale za povšimnutí stojí i perfektní výprava a kostýmy.(22.10.2010)

 • corpsy
  ***

  Snímok rieši dôležité problémy ľudskej spoločnosti, ale akosi často pri tom strieda žánre, od životopisu cez väzenskú drámu až po súdne drama. A to ešte v trochu viac komornejšom podaní akoby si zaslúžil. Čo si rozhodne nezaslúžil bol Oscar za najlepšiu snímku roku a jedným z tých zaujímavých prvkov je naozaj vynikajúci herecký výkon Paula Muniho, ktorý by si bol cennú sošku zaslúžil viac ako producenti tohto filmu.(21.5.2012)

 • Han22
  ****

  Konečně zajímavá Oskarovka. Život Emila Zoly je z půlky životopisný film a z půlky soudní drama, přičemž obě části závisí především na fantastickém Paulu Munim. Ten hraje Zolu výborně v každém věku ať už jako mladého rebela nebo zpohodlnělého starce a hlavně díky němu je třeba Zolův proslov u soudu fantastický, Těžko říct, kolik z toho byla pravda, nicméně pokud něco ano, Zola musel být pořádný rebel. Jinak nad případem kapitána Dreyfuse si člověk může jen povzdychnout, že podobné procesy na objednávku se bohužel dějí stále.(26.9.2015)

 • Anderton
  ****

  Sčasti životopisný film, sčasti prípeh zo súdnej siene. Tam je film samozrejme najsilnejší, respektíve najnapínavejší. Prípad kapitána Dreyfusa je síce pomerne konvenčne natočená snímka, avšak pri svojej dĺžke vôbec nenudí a skôr ma napadlo, že by mal byť kvôli lepšiemu vykresleniu niektorých záležitostí ešte dlhší. Napríklad ak by bol celý film venovaný práve onomu prípadu a jeho pozadiu. Warnerovci si razili kedysi svoju serióznejšiu cestu filmovým biznisom ako konkurencia a aj tento film je toho dôkazom.(23.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace