Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Anderton
  ****

  Sčasti životopisný film, sčasti prípeh zo súdnej siene. Tam je film samozrejme najsilnejší, respektíve najnapínavejší. Prípad kapitána Dreyfusa je síce pomerne konvenčne natočená snímka, avšak pri svojej dĺžke vôbec nenudí a skôr ma napadlo, že by mal byť kvôli lepšiemu vykresleniu niektorých záležitostí ešte dlhší. Napríklad ak by bol celý film venovaný práve onomu prípadu a jeho pozadiu. Warnerovci si razili kedysi svoju serióznejšiu cestu filmovým biznisom ako konkurencia a aj tento film je toho dôkazom.(23.9.2015)

 • Hejtmy
  ***

  {108/1001} Ve Francii 30. let bylo téma Dreyfusovi aféry ještě do určité míry živé, takže asi nikdo neměl chuť pouštět se do filmového zpracování, ale stejně je škoda že tenhle film nenatočili sami Francouzi, ale Američané. Takhle je Život Emila Zoly jenom nezúčastněným pohledem zvenku, bez emocí a bez vlastního názoru, který bych zrovna u tohoto filmu uvítal, ať už by byl jakýkoliv. Trochu komplexnější dobový náhled na realitu francouzské společnosti třetí republiky by taky neuškodil. 50%(22.11.2010)

 • Houdini

  NFR 2000, Oscar 3 : Nejlepší film, Herec VR - Joseph Schildkraut, Scénář + 7 nominací: Režie, Herec HR - Paul Muni, Výprava, Asistent režie, Hudba, Zvuk, Námět(5.4.2004)

 • Exkvizitor
  ****

  Navzdory názvu je tenhle film více než o životě Emila Zoly (nemluvě o jeho rozsáhlém literárním díle) vlastně v drtivé většině pouze o Zolově angažmá v Dreyfusově aféře. V této souvislosti je poněkud paradoxní, že Zolův slavný otevřený dopis prezidentu francouzské republiky "Žaluji" patří pravděpodobně se vší svou patetickou květnatostí a rozvláčnou nepřehledností k jeho nejslabším literárním kouskům - nicméně zde jistě nešlo ani tak o literaturu, jako spíš o podporu správné věci, která Zolu zařadila (společně třeba s T. G. Masarykem) mezi první moderní "veřejné intelektuály", jimž není lhostejný politický osud jejich země a kteří vědomě nesou pro spravedlivou kauzu kůži na trh i proti značné nepřízni veřejného mínění a oficiálních autorit. Film, jehož děj je poněkud nekonzistentní (a plný historických a dalších nepřesností - nejen v dataci různých událostí, ale např. i v kreativním přetvoření výše zmíněného "Žaluji"), jehož hlavní typy postav i dramatická stavba dílčích zápletek jsou klasicky stereotypní a jehož poselství se vyznačuje předvídatelnou tezovitostí, zaujme (samozřejmě vyjma vlastního tématu) vedle propracované výpravy především díky skvělému Paulu Munimu v hlavní roli mladého i starého spisovatele.(9.3.2014)

 • Revanx

  Jeden z 1001 filmů, které musíte vidět, než umřete.(22.1.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace