Nastala chyba při přehrávání videa.
 • JimiH
  ****

  Paul Muni v další skvělé roli. Tentokrát v příběhu o známém spisovateli a jeho asistenci při odhalení neviny kapitána Dreyfusse. Film je strhující právě díky němu, ale za povšimnutí stojí i perfektní výprava a kostýmy.(22.10.2010)

 • Exkvizitor
  ****

  Navzdory názvu je tenhle film více než o životě Emila Zoly (nemluvě o jeho rozsáhlém literárním díle) vlastně v drtivé většině pouze o Zolově angažmá v Dreyfusově aféře. V této souvislosti je poněkud paradoxní, že Zolův slavný otevřený dopis prezidentu francouzské republiky "Žaluji" patří pravděpodobně se vší svou patetickou květnatostí a rozvláčnou nepřehledností k jeho nejslabším literárním kouskům - nicméně zde jistě nešlo ani tak o literaturu, jako spíš o podporu správné věci, která Zolu zařadila (společně třeba s T. G. Masarykem) mezi první moderní "veřejné intelektuály", jimž není lhostejný politický osud jejich země a kteří vědomě nesou pro spravedlivou kauzu kůži na trh i proti značné nepřízni veřejného mínění a oficiálních autorit. Film, jehož děj je poněkud nekonzistentní (a plný historických a dalších nepřesností - nejen v dataci různých událostí, ale např. i v kreativním přetvoření výše zmíněného "Žaluji"), jehož hlavní typy postav i dramatická stavba dílčích zápletek jsou klasicky stereotypní a jehož poselství se vyznačuje předvídatelnou tezovitostí, zaujme (samozřejmě vyjma vlastního tématu) vedle propracované výpravy především díky skvělému Paulu Munimu v hlavní roli mladého i starého spisovatele.(9.3.2014)

 • Houdini

  NFR 2000, Oscar 3 : Nejlepší film, Herec VR - Joseph Schildkraut, Scénář + 7 nominací: Režie, Herec HR - Paul Muni, Výprava, Asistent režie, Hudba, Zvuk, Námět(5.4.2004)

 • corpsy
  ***

  Snímok rieši dôležité problémy ľudskej spoločnosti, ale akosi často pri tom strieda žánre, od životopisu cez väzenskú drámu až po súdne drama. A to ešte v trochu viac komornejšom podaní akoby si zaslúžil. Čo si rozhodne nezaslúžil bol Oscar za najlepšiu snímku roku a jedným z tých zaujímavých prvkov je naozaj vynikajúci herecký výkon Paula Muniho, ktorý by si bol cennú sošku zaslúžil viac ako producenti tohto filmu.(21.5.2012)

 • Anderton
  ****

  Sčasti životopisný film, sčasti prípeh zo súdnej siene. Tam je film samozrejme najsilnejší, respektíve najnapínavejší. Prípad kapitána Dreyfusa je síce pomerne konvenčne natočená snímka, avšak pri svojej dĺžke vôbec nenudí a skôr ma napadlo, že by mal byť kvôli lepšiemu vykresleniu niektorých záležitostí ešte dlhší. Napríklad ak by bol celý film venovaný práve onomu prípadu a jeho pozadiu. Warnerovci si razili kedysi svoju serióznejšiu cestu filmovým biznisom ako konkurencia a aj tento film je toho dôkazom.(23.9.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace