poster

Těžká rozhodnutí

 • USA

  Extraordinary Measures

 • Slovensko

  Šanca na prežitie

 • Slovensko

  Liek pre naše deti

Drama

USA, 2010, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Wysch
  ***

  Průměrná známka za průměrný film. Četl jsem tu špatná hodnocení Fraserova výkonu, já ovšem naopak považuju Frasera za jediný kladný bod celého snímku. Klišé ve filmu se nerovná klišé v životě, ovšem v Extraordinary Measures právě tohle klišé vyčnívá nad ostatní nedostatky filmu. Prvoplánové hraní na city diváka by se dalo překousnout, kdyby bylo napsáno míň očividně. Po řemeslné stránce se mi fakt líbily některé kamerové záběry, ovšem velice brzy byly zapomenuty pod nádavkem emočních ataků, a tak se holt tenhle prvoplán nevydařil dle mých očekávání. Věřil jsem opravdu v nehollywoodský film, nepodařilo se, nevadí, jedeme dál. Ztrátou času bych ovšem EM nenazýval, koukat se na to skutečně dá a skutečně místy i baví a místy i s hrdiny soucítíte. [DVD](24.7.2010)

 • mysiak
  **

  Nesympatická hra na city s dávno odpísanými hercami...(11.7.2010)

 • mil@n.fanatik
  ***

  Mírně nadprůměrné drama, kde zvedne pozornost hlavně to, o čem film vlastně je. Postižené děti nemocí, na který není lék.. Ve filmu s vinikajícím H.Fordem ho nakonec najdou a film končí šťastně.. Vzhledem tomu, že jde o děti, tak happyend na místě... Jen škoda, že film střídá lepší scénky se slabšími (nudnějšími) chvilky...60%(3.7.2011)

 • T2
  ***

  Rozpočet $31miliónovTržby USA $12,482,741Tržby Celosvetovo $15,540,000Tržby za predaj DVD v USA $6,006,001 //počet predaných kusov 306,282║ ťažká téma v takom decentnejšom podaní, v pohode film /60%/(17.1.2011)

 • gogo76
  ****

  Po krátkom úvode s chorými deťmi, ktoré majú vzácnu a nevyliečiteľnú nemoc som si myslel, že viem presne, kam bude film smerovať a zvlášť nadšený som nebol. Našťastie potom film rýchlo zmenil kurz a s príchodom H. Forda sa príbeh zaostril výhradne na výrobu a testovanie lieku i ťažký boj okolo jeho financovania. Fraser skôr priemerný, Ford je so svojou postavou nervovo nestabilného doktora podstatne vďačnejšia postava. Pri sledovaní som si často hovoril, že už poriadne zostarol. Kde sú časy živého a bojovného Indiana Jonesa? Občas je fajn vidieť film, ktorý dokáže naliať trochu optimizmu, pretože smutných osudov vídame na obrazovkách denne. Napriek tomu tu stále sú iné choroby a iné deti, pre ktorých liek zatiaľ neexistuje. Potrebujeme takých doktorov a celkom určite aj tých hajzlov s peniazmi... Slabšie štyri. 70%.(22.6.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace