poster

Těžká rozhodnutí

 • USA

  Extraordinary Measures

 • Slovensko

  Šanca na prežitie

 • Slovensko

  Liek pre naše deti

Drama

USA, 2010, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • WoWoW
  **

  Film, který chce hrát lidem na city. Bohužel třeba u mě to úplně nefungovalo, nevěřil jsem, že by ten film mohl dopadnout špatně a tam začala celá chyba. Bylo to až příliš průhledné. Navíc herecký výkon Frasera byl děs, běs a hrůza. Skoro se divím že mu tyhle role vůbec někdo nabízí. Za to Harrison Ford to je jiná písnička. Do role nepřístupného, samotářského doktora se hodí skvěle. A jeho výkon byl přesně takový jak od něj člověk očekává, skvělý.(7.6.2010)

 • Terva
  ****

  Film inspirovaný skutečnou událostí natočený podle knihy The Cure od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. Čekal jsem ne moc veselý snímek, rozhodně je to film o vážné věci, ale i v této složité situaci ve které se ocitá otec dvou postižených dětí, se najde pár úsměvných scén. Já být otcem postiženého dítěte, asi bych to psychicky neunesl. Vím však, že lidé jsou silné bytosti a udělají vše pro své příbuzné i přátele. DIALOG : AILEEN CROWLEY ( Keri Russell ) - Tak kolik jsi mu slíbil ? JOHN CROWLEY ( Brendan Fraser ) - Pět set. A. CROWLEY - To není tak moc. J. CROWLEY - Tisíc. A. CROWLEY - Tak pět set nebo tisíc ? J. CROWLEY - Pět set tisíc..... Dvě děti Johna a Aileen mají Pompeho chorobu což je genetická vada a způsobuje svalové oslabení. John dělá vše možné aby děti zachránil. Zakládá nadaci Pompeho choroby a slibuje doktorovi Stonehillovi ( Harrison Ford ) pět set tisíc na výzkum a výrobu léku. Dva " archeologové " zde rozpoutávají koncert emocí, beznaděje a radostí. Zatímco arogantní chování Dr. Stonehilla vyvolává úsměv a antipatie, chování a obrovská, někdy i beznadějná snaha Johna Cromwela vás nutí brečet. Hodně emotivní snímek. Ve filmu zazní mimo jiné i Hush od Deep Purple http://www.youtube.com/watch?v=eLzqQupzzmA&feature=related , Change the World od Erica Claptona nebo Truckin skupiny Grateful Dead.(23.7.2010)

 • rt12
  **

  Za srdéčko mě vzalo pouze to, že jde o skutečný příběh a že existuje tak hnusná nemoc. Samotný film vůbec ničím nepodchytil můj zájem, jenom mi bylo líto Harrisna Forda, který to dával jak jen mohl, ale byl na to sám.(26.7.2014)

 • machrus
  ***

  Harrison Ford jako vzteklý vědec, Brendan Fraser jako bojující otec za léčbu a život svých dětí a Keri Russell starající a obětující se matka. Hlavní trojice mi přišla dobře obsazená. Tento snímek nám především ukazuje, že vše není snadné tak jak se zdá. Vždy je potřeba nadací a dotací k dosažení něčeho nověho, neobjeveného a ...dobrého. Síla lásky, lásky ze srdce, lásky k bližnímu svému je silnější než rozum. Věda je zázračná věc a ani si kolikrát neuvědomujeme, že vše kolem nás je vlastně věda. Po shlédnutí takového filmu si člověk uvědomí, že jeho problémy jsou tak nicotné. A jste vděční za to, že jste zdraví.(20.6.2010)

 • Pepinec
  ***

  Těžkému rozhodnutí jsem se vyhnul já, to když mě dneska po obědě napadlo zapnout televizi. Po teleshoppingu a záznamu měsíc starých závodů jsem narazil na Harrisona s Brendanem a bylo jasno. Dobře zvládnutý film o divácky neokoukané nemoci, jehož nejsilnější stránkou je hudební vkus doktora Stonehilla. Ohranost příběhu šílence se zoufalcem, kteří dvě hodiny buší hlavou do zdi až z toho na mě doma padala omítka, má sice devět bodů z deseti, ale vyváží to úroveň citového vyděračství. O něm totiž nemůže být ani řeč, protože děti se ve filmu objevovaly tak minimálně, že to chvílemi vypadalo, jakoby Ford vymýšlel lék přímo pro Frasera. No a teď zpátky k programu, určitě bude nějakej vocas vařit nebo tak...(15.8.2015)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace