poster

Těžká rozhodnutí

 • USA

  Extraordinary Measures

 • Slovensko

  Šanca na prežitie

 • Slovensko

  Liek pre naše deti

Drama

USA, 2010, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • mil@n.fanatik
  ***

  Mírně nadprůměrné drama, kde zvedne pozornost hlavně to, o čem film vlastně je. Postižené děti nemocí, na který není lék.. Ve filmu s vinikajícím H.Fordem ho nakonec najdou a film končí šťastně.. Vzhledem tomu, že jde o děti, tak happyend na místě... Jen škoda, že film střídá lepší scénky se slabšími (nudnějšími) chvilky...60%(3.7.2011)

 • brutale
  *

  Dlho som nevidel absolútne filmové nič... zle, zle...(19.9.2010)

 • dobytek
  *

  To byla zase kulervoucí ždímačka na slzy. Umírající děti to musí na hodně lidí zafungovat, i kdyby jinak film byl sebevětší kravina. Na mě to ale nefunguje. Brendan Fraser a Harrison Ford založej nadaci, kde se banda hipsterů snaží vymyslet nějakej zázračnej lék. Do toho se pořád opakujou nezbytně nutný fráze typu: "Kolik mojí dceři ještě zbývá času? - Dávám tomu tak rok, maximálně dva... - Tak to musíme s tim výzkumem pohnout." Je to strašná nuda a děj se dá odhadnout po 3 minutách. Pro mě naprosto prázdnej film, na kterym stojí za zmínku snad jenom Harrison Ford, kterej svou postavu poněkud výstředního a věčně nasranýho doktora zahrál celkem dobře. Jinak Brandan Fraser je herec béčkový (možná spíš céčkový) kategorie a tady svůj stín nijak nepřekročil.(6.4.2012)

 • Terva
  ****

  Film inspirovaný skutečnou událostí natočený podle knihy The Cure od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. Čekal jsem ne moc veselý snímek, rozhodně je to film o vážné věci, ale i v této složité situaci ve které se ocitá otec dvou postižených dětí, se najde pár úsměvných scén. Já být otcem postiženého dítěte, asi bych to psychicky neunesl. Vím však, že lidé jsou silné bytosti a udělají vše pro své příbuzné i přátele. DIALOG : AILEEN CROWLEY ( Keri Russell ) - Tak kolik jsi mu slíbil ? JOHN CROWLEY ( Brendan Fraser ) - Pět set. A. CROWLEY - To není tak moc. J. CROWLEY - Tisíc. A. CROWLEY - Tak pět set nebo tisíc ? J. CROWLEY - Pět set tisíc..... Dvě děti Johna a Aileen mají Pompeho chorobu což je genetická vada a způsobuje svalové oslabení. John dělá vše možné aby děti zachránil. Zakládá nadaci Pompeho choroby a slibuje doktorovi Stonehillovi ( Harrison Ford ) pět set tisíc na výzkum a výrobu léku. Dva " archeologové " zde rozpoutávají koncert emocí, beznaděje a radostí. Zatímco arogantní chování Dr. Stonehilla vyvolává úsměv a antipatie, chování a obrovská, někdy i beznadějná snaha Johna Cromwela vás nutí brečet. Hodně emotivní snímek. Ve filmu zazní mimo jiné i Hush od Deep Purple http://www.youtube.com/watch?v=eLzqQupzzmA&feature=related , Change the World od Erica Claptona nebo Truckin skupiny Grateful Dead.(23.7.2010)

 • Langy10
  ****

  Docela dost pěkný příběh, který se jen tak nevidí.. Filmově to bylo asi na 3 hvězdy, ale díky obsazení a tomu, že mi těch dětí bylo hodně líto dávám 4 hvězdy...Moc se mi líbí filmy, které jsou podle skutečné udalosti, moc se mi líbí filmy, které dopadnou dobře, miluju drama, miluju film s pořádnými herci, miluju, když neni film přehnaný a je jasný! Tady jsem to očekával správně. Toma Vaughana je to asi ten jepovedenější film v jeho kariéře . Takovýhle filmy, co se staly by se měli filmovat automaticky, at kazdy ví co se ve světě děje, že tu nejsou jen ti bohatí, kterym je vše jedno a peníze jsou u nich na prvním místě. V tomto filmu se dozvíte pravej opak - Nejdůležitější je zdraví každého z nás peníze jsou na posledním místě a je to zbytečnost, která v zemi dělá jenom špatný věci... Hodně povedený film!(19.8.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace