Těžká rozhodnutí

Šanca na prežitie

Liek pre naše deti

USA, 2010, 100 min

• dobytek

To byla zase kulervoucí ždímačka na slzy. Umírající děti to musí na hodně lidí zafungovat, i kdyby jinak film byl sebevětší kravina. Na mě to ale nefunguje. Brendan Fraser a Harrison Ford založej nadaci, kde se banda hipsterů snaží vymyslet nějakej zázračnej lék. Do toho se pořád opakujou nezbytně nutný fráze typu: "Kolik mojí dceři ještě zbývá času? - Dávám tomu tak rok, maximálně dva... - Tak to musíme s tim výzkumem pohnout." Je to strašná nuda a děj se dá odhadnout po 3 minutách. Pro mě naprosto prázdnej film, na kterym stojí za zmínku snad jenom Harrison Ford, kterej svou postavu poněkud výstředního a věčně nasranýho doktora zahrál celkem dobře. Jinak Brandan Fraser je herec béčkový (možná spíš céčkový) kategorie a tady svůj stín nijak nepřekročil.(6.4.2012)

• rt12

Za srdéčko mě vzalo pouze to, že jde o skutečný příběh a že existuje tak hnusná nemoc. Samotný film vůbec ničím nepodchytil můj zájem, jenom mi bylo líto Harrisna Forda, který to dával jak jen mohl, ale byl na to sám.(26.7.2014)

• Gaaron

Tenhle film jsem si pustil kvůli plakátu v kině: "Ford a Fraser v jednom filmu? To chci vidět!" a stařík Indy je v podstatě jediný důvod, proč jej sledovat (Fraser je zde poměrně nevýrazný). Poctivých 50 %, nic víc, nic míň.(8.7.2010)

Docela dost pěkný příběh, který se jen tak nevidí.. Filmově to bylo asi na 3 hvězdy, ale díky obsazení a tomu, že mi těch dětí bylo hodně líto dávám 4 hvězdy...Moc se mi líbí filmy, které jsou podle skutečné udalosti, moc se mi líbí filmy, které dopadnou dobře, miluju drama, miluju film s pořádnými herci, miluju, když neni film přehnaný a je jasný! Tady jsem to očekával správně. Toma Vaughana je to asi ten jepovedenější film v jeho kariéře . Takovýhle filmy, co se staly by se měli filmovat automaticky, at kazdy ví co se ve světě děje, že tu nejsou jen ti bohatí, kterym je vše jedno a peníze jsou u nich na prvním místě. V tomto filmu se dozvíte pravej opak - Nejdůležitější je zdraví každého z nás peníze jsou na posledním místě a je to zbytečnost, která v zemi dělá jenom špatný věci... Hodně povedený film!(19.8.2010)

• mysiak

Nesympatická hra na city s dávno odpísanými hercami...(11.7.2010)