Těžká rozhodnutí

Extraordinary Measures

Šanca na prežitie

Liek pre naše deti

USA, 2010, 100 min

Tak co se týče příběhu,scénáře,režie,je to zcela rutinní záležitost,motající se kolem průměru.Je ale pravda,že z mýho pohledu se jen málo dramat dostane na nějaký vyšší hodnocení.Co se týče herců,pak Ford hraje to na co má,a nejlíp dopadla Kerri Russell,ta hraje fakt dobře.Naopak obtloustlej Fraser,ten je doslova hrůzostrašnej.Ale zas na jeho obranu,hrál někdy dobře?Ze samotnýho příběhu mi utkvělo hlavně to,že prachy bortěj všechno,i to ,co je tak důležitý.60%.(18.7.2010)

A víte co, mně se to docela líbilo. Těžké rozhodnutí není bůhví jak geniální film, ale má silnou dvojku Ford, Fraser, která když do toho bouchne, tak se dějí věci. Jen je zvláštní, že jsem o té nemoci v životě neslyšel a najednou ve filmu vidím takových nemocných dětí, kteří ji mají. Krom toho životní příběhy jsou na příběh stejně nejlepší. Není nic lepšího, než když Vám na konci filmu poví, že je podle skutečné události a představí všechny protagonisty, jak to s nimi dopadlo. Jasný, stoprocentní pravda v tom nebude, ale člověk ten příběh alespoň dojede do absolutního konce a nenechá diváka čekat k otevřenýmu konci, co scénáristi kolikrát mají tak rádi.(17.7.2010)

• dobytek

To byla zase kulervoucí ždímačka na slzy. Umírající děti to musí na hodně lidí zafungovat, i kdyby jinak film byl sebevětší kravina. Na mě to ale nefunguje. Brendan Fraser a Harrison Ford založej nadaci, kde se banda hipsterů snaží vymyslet nějakej zázračnej lék. Do toho se pořád opakujou nezbytně nutný fráze typu: "Kolik mojí dceři ještě zbývá času? - Dávám tomu tak rok, maximálně dva... - Tak to musíme s tim výzkumem pohnout." Je to strašná nuda a děj se dá odhadnout po 3 minutách. Pro mě naprosto prázdnej film, na kterym stojí za zmínku snad jenom Harrison Ford, kterej svou postavu poněkud výstředního a věčně nasranýho doktora zahrál celkem dobře. Jinak Brandan Fraser je herec béčkový (možná spíš céčkový) kategorie a tady svůj stín nijak nepřekročil.(6.4.2012)

• larelay

No, kde zacat? Asi tragickym hereckym vykonom Brandana. Ten chlap by proste nemal hrat a tato rola, v ktorej by mal ucinkovat niekto lepsi ako len s herec so ziadnou mimikou a schopnostou vyjadrit iba dva pocity. Vsetko to bolo tak strasne prvoplanovane, sterilne, umele, bez stipky emocii a prepracovanosti. Je velka skoda, ze sa tohto filmu nechopil niekto schopnejsi, urcite sa z toho dalo vymackat viac.(19.4.2010)

Brendan byl nejak pritloustlej, ale Harrison me nezklamal.(3.1.2012)