Těžká rozhodnutí

Extraordinary Measures

Šanca na prežitie

Liek pre naše deti

USA, 2010, 100 min

Ford v roli, která mu přesně sedne a příběh ze života, který si jen tak nevymyslíte. Tyhle filmy prostě můžu. A myslím si, že by ten lék, fakt měl mít růžovou barvu, ale takovou tmavší, protože "světlejší je pro mrňata" :-) Tohle napsal "život" moc hezky a Tom Vaughan to velmi dobře přenesl na plátno/ obrazovku. 8/10! (trochu se divím tak nízkému hodnocení?)(18.10.2010)

Po krátkom úvode s chorými deťmi, ktoré majú vzácnu a nevyliečiteľnú nemoc som si myslel, že viem presne, kam bude film smerovať a zvlášť nadšený som nebol. Našťastie potom film rýchlo zmenil kurz a s príchodom H. Forda sa príbeh zaostril výhradne na výrobu a testovanie lieku i ťažký boj okolo jeho financovania. Fraser skôr priemerný, Ford je so svojou postavou nervovo nestabilného doktora podstatne vďačnejšia postava. Pri sledovaní som si často hovoril, že už poriadne zostarol. Kde sú časy živého a bojovného Indiana Jonesa? Občas je fajn vidieť film, ktorý dokáže naliať trochu optimizmu, pretože smutných osudov vídame na obrazovkách denne. Napriek tomu tu stále sú iné choroby a iné deti, pre ktorých liek zatiaľ neexistuje. Potrebujeme takých doktorov a celkom určite aj tých hajzlov s peniazmi... Slabšie štyri. 70%.(22.6.2012)

Ocenil by som prvé desiatky minút snímku, kde sa zoznamujeme s jednotlivými postavami a ich motívmi. Celá táto časť patrí k tomu lepšieme, dopomáha k tomu pokľudná hudba a používané stmievačky medzi scénami. Neskôr začne film skĺzavať do nekonečných rokovaní s byrokraciou, firmami a sponzormi dobrý azda k životopisnému filmu o vynálezcovi správneho lieku a stráca svoj počiatočný drive. V konečnom efekte tak vzniklo zaujímavé, jednoduché, ale priemerné dielo na tému, ktorú málokto pozná.(28.4.2010)

• brutale

Dlho som nevidel absolútne filmové nič... zle, zle...(19.9.2010)

Mírně nadprůměrné drama, kde zvedne pozornost hlavně to, o čem film vlastně je. Postižené děti nemocí, na který není lék.. Ve filmu s vinikajícím H.Fordem ho nakonec najdou a film končí šťastně.. Vzhledem tomu, že jde o děti, tak happyend na místě... Jen škoda, že film střídá lepší scénky se slabšími (nudnějšími) chvilky...60%(3.7.2011)

• - Natáčení probíhalo ve městech Beaverton a Portlant v americkém státě Oregon. (Terva)

• - Film byl inspirován skutečnou událostí a knihou "The Cure" od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. (Terva)