Těžká rozhodnutí

Extraordinary Measures

Šanca na prežitie

Liek pre naše deti

USA, 2010, 100 min

Tak co se týče příběhu,scénáře,režie,je to zcela rutinní záležitost,motající se kolem průměru.Je ale pravda,že z mýho pohledu se jen málo dramat dostane na nějaký vyšší hodnocení.Co se týče herců,pak Ford hraje to na co má,a nejlíp dopadla Kerri Russell,ta hraje fakt dobře.Naopak obtloustlej Fraser,ten je doslova hrůzostrašnej.Ale zas na jeho obranu,hrál někdy dobře?Ze samotnýho příběhu mi utkvělo hlavně to,že prachy bortěj všechno,i to ,co je tak důležitý.60%.(18.7.2010)

Neubráním se srovnání s nedávno zhlédnutým My Sister's Keeper. I když jsou oba filmy o něčem jiném, něco je spojuje - umírající dítě/děti a snaha jejich rodičů je zachránit. Jenže zatímco to v My Sister's Keeper funguje, má to tu správnou atmosféru a příjemné obsazení, tady, ať jsem se snažil sebevíc, jsem neměl ten správný pocit obav o dětské hrdiny. Protože kdykoliv se něco stalo a měl jsem mít strach o ty malé, jsem nic necítil (a navíc se to převážně do pěti minut vyřešilo). Chyběl mi zde takový ten pocit beznaděje, který jsem zažíval právě u výše zmíněného filmu. Navíc, s takovýmhle obsazením jsem čekal víc. Fraser nebyl zas tak špatný, Ford byl dobrý, ale tady prakticky hrál jen v dvou polohách (klidný a naštvaný). O Keri Russell naopak můžu říct, že mě příjemně překvapila. Suma sumárum je Extraordinary Measures průměrným dramatem se silným příběhem a ještě silnějším (ale bohužel promarněným) potenciálem. Ano, potenciál to fakt mělo…(15.5.2010)

Mírně nadprůměrné drama, kde zvedne pozornost hlavně to, o čem film vlastně je. Postižené děti nemocí, na který není lék.. Ve filmu s vinikajícím H.Fordem ho nakonec najdou a film končí šťastně.. Vzhledem tomu, že jde o děti, tak happyend na místě... Jen škoda, že film střídá lepší scénky se slabšími (nudnějšími) chvilky...60%(3.7.2011)

• larelay

No, kde zacat? Asi tragickym hereckym vykonom Brandana. Ten chlap by proste nemal hrat a tato rola, v ktorej by mal ucinkovat niekto lepsi ako len s herec so ziadnou mimikou a schopnostou vyjadrit iba dva pocity. Vsetko to bolo tak strasne prvoplanovane, sterilne, umele, bez stipky emocii a prepracovanosti. Je velka skoda, ze sa tohto filmu nechopil niekto schopnejsi, urcite sa z toho dalo vymackat viac.(19.4.2010)

Brendan Fraser sice hraje přímo strašidelně, ale kupodivu možná právě díky ústřední dvojici Fraser / Ford film funguje. Neříkám samozřejmě že se jedná o kdovíjaký skvost. Navíc kdo viděl Je to i můj život, tak může v klidu odečíst hned na začátek jednu hvězdičku. Přesto Těžká rozhodnutí není třeba posílat hned do kytek. Předně bych uvedl že tento film zase tolik na city diváka neútočí a myslím si že dokázal vytvořit celkem solidní atmosféru, hlavně co se týče problematiky takto vážné nemoci.(26.7.2010)

• - Film byl inspirován skutečnou událostí a knihou "The Cure" od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. (Terva)

• - Natáčení probíhalo ve městech Beaverton a Portlant v americkém státě Oregon. (Terva)