poster

Těžká rozhodnutí

 • USA

  Extraordinary Measures

 • Slovensko

  Šanca na prežitie

 • Slovensko

  Liek pre naše deti

Drama

USA, 2010, 100 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • machrus
  ***

  Harrison Ford jako vzteklý vědec, Brendan Fraser jako bojující otec za léčbu a život svých dětí a Keri Russell starající a obětující se matka. Hlavní trojice mi přišla dobře obsazená. Tento snímek nám především ukazuje, že vše není snadné tak jak se zdá. Vždy je potřeba nadací a dotací k dosažení něčeho nověho, neobjeveného a ...dobrého. Síla lásky, lásky ze srdce, lásky k bližnímu svému je silnější než rozum. Věda je zázračná věc a ani si kolikrát neuvědomujeme, že vše kolem nás je vlastně věda. Po shlédnutí takového filmu si člověk uvědomí, že jeho problémy jsou tak nicotné. A jste vděční za to, že jste zdraví.(20.6.2010)

 • Terva
  ****

  Film inspirovaný skutečnou událostí natočený podle knihy The Cure od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. Čekal jsem ne moc veselý snímek, rozhodně je to film o vážné věci, ale i v této složité situaci ve které se ocitá otec dvou postižených dětí, se najde pár úsměvných scén. Já být otcem postiženého dítěte, asi bych to psychicky neunesl. Vím však, že lidé jsou silné bytosti a udělají vše pro své příbuzné i přátele. DIALOG : AILEEN CROWLEY ( Keri Russell ) - Tak kolik jsi mu slíbil ? JOHN CROWLEY ( Brendan Fraser ) - Pět set. A. CROWLEY - To není tak moc. J. CROWLEY - Tisíc. A. CROWLEY - Tak pět set nebo tisíc ? J. CROWLEY - Pět set tisíc..... Dvě děti Johna a Aileen mají Pompeho chorobu což je genetická vada a způsobuje svalové oslabení. John dělá vše možné aby děti zachránil. Zakládá nadaci Pompeho choroby a slibuje doktorovi Stonehillovi ( Harrison Ford ) pět set tisíc na výzkum a výrobu léku. Dva " archeologové " zde rozpoutávají koncert emocí, beznaděje a radostí. Zatímco arogantní chování Dr. Stonehilla vyvolává úsměv a antipatie, chování a obrovská, někdy i beznadějná snaha Johna Cromwela vás nutí brečet. Hodně emotivní snímek. Ve filmu zazní mimo jiné i Hush od Deep Purple http://www.youtube.com/watch?v=eLzqQupzzmA&feature=related , Change the World od Erica Claptona nebo Truckin skupiny Grateful Dead.(23.7.2010)

 • gogo76
  ****

  Po krátkom úvode s chorými deťmi, ktoré majú vzácnu a nevyliečiteľnú nemoc som si myslel, že viem presne, kam bude film smerovať a zvlášť nadšený som nebol. Našťastie potom film rýchlo zmenil kurz a s príchodom H. Forda sa príbeh zaostril výhradne na výrobu a testovanie lieku i ťažký boj okolo jeho financovania. Fraser skôr priemerný, Ford je so svojou postavou nervovo nestabilného doktora podstatne vďačnejšia postava. Pri sledovaní som si často hovoril, že už poriadne zostarol. Kde sú časy živého a bojovného Indiana Jonesa? Občas je fajn vidieť film, ktorý dokáže naliať trochu optimizmu, pretože smutných osudov vídame na obrazovkách denne. Napriek tomu tu stále sú iné choroby a iné deti, pre ktorých liek zatiaľ neexistuje. Potrebujeme takých doktorov a celkom určite aj tých hajzlov s peniazmi... Slabšie štyri. 70%.(22.6.2012)

 • Tuax
  ***

  Podle skutečné události, vážný film na vážné téma, leč ne přímo extra zvládnutý. Funguje v určitých pasážích velmi dobře, vzbuzuje emoce - soucit, napětí, uvolnění. Jenže je zde i plno míst, kde se člověk bohužel nudí. Svérázný vědec v podání H. Forda nezklamal i když ke konci jakoby vypadl z vlastní role. Rozhodně je dobré, že takovýto film existuje, rozšíří povědomí o nemoci o které každý neví. Nebo alepsoň já vůbec netušil, že existuje. A může být zase jedním z důvodů zamyslet se nad tím co v životě konáme, co má a co nemá smysl.(19.5.2010)

 • D.Moore
  ***

  Těžká rozhodnutí mohou děkovat především dvěma skutečnostem - že se mohou opřít o vděčnou větu "Natočeno podle skutečné události", a hlavně tomu, že si v nich chtěl zahrát Harrison Ford, který, jak už to bývá, je opět perfektní. Asi nikdy se však nepřestanu ptát, kdo a na základě čeho do tohohle filmu obsadil Brendana Frasera. Vždyť on je od dob Mumie herecky naprosto bezradný a ztracený, probůh... A to jak ve vážnějších filmech, tak v "komediích"... A tady takřka nesleze z obrazu. Au, au. Dovedu si představit, že jiný, lepší herec, by spolu s Fordem dokázal vytvořit dvojici, která by z Těžkých rozhodnutí mohla udělat film ve stylu Čas probuzení. Klidně. Ale takhle ne.__P.S. Dětská hrdinka byla taky výborná a její první setkání s dr. Stonehillem je nejlepší moment celého snímku.(15.7.2012)

 • - Film byl inspirován skutečnou událostí a knihou "The Cure" od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. (Terva)

 • - Natáčení probíhalo ve městech Beaverton a Portlant v americkém státě Oregon. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace