Těžká rozhodnutí

Extraordinary Measures

Šanca na prežitie

Liek pre naše deti

USA, 2010, 100 min

Podle skutečné události. Výborně obsazený, zajímavý film se šťastným koncem. Netřeba dalších slov.(28.3.2015)

• dobytek

To byla zase kulervoucí ždímačka na slzy. Umírající děti to musí na hodně lidí zafungovat, i kdyby jinak film byl sebevětší kravina. Na mě to ale nefunguje. Brendan Fraser a Harrison Ford založej nadaci, kde se banda hipsterů snaží vymyslet nějakej zázračnej lék. Do toho se pořád opakujou nezbytně nutný fráze typu: "Kolik mojí dceři ještě zbývá času? - Dávám tomu tak rok, maximálně dva... - Tak to musíme s tim výzkumem pohnout." Je to strašná nuda a děj se dá odhadnout po 3 minutách. Pro mě naprosto prázdnej film, na kterym stojí za zmínku snad jenom Harrison Ford, kterej svou postavu poněkud výstředního a věčně nasranýho doktora zahrál celkem dobře. Jinak Brandan Fraser je herec béčkový (možná spíš céčkový) kategorie a tady svůj stín nijak nepřekročil.(6.4.2012)

Průměrná známka za průměrný film. Četl jsem tu špatná hodnocení Fraserova výkonu, já ovšem naopak považuju Frasera za jediný kladný bod celého snímku. Klišé ve filmu se nerovná klišé v životě, ovšem v Extraordinary Measures právě tohle klišé vyčnívá nad ostatní nedostatky filmu. Prvoplánové hraní na city diváka by se dalo překousnout, kdyby bylo napsáno míň očividně. Po řemeslné stránce se mi fakt líbily některé kamerové záběry, ovšem velice brzy byly zapomenuty pod nádavkem emočních ataků, a tak se holt tenhle prvoplán nevydařil dle mých očekávání. Věřil jsem opravdu v nehollywoodský film, nepodařilo se, nevadí, jedeme dál. Ztrátou času bych ovšem EM nenazýval, koukat se na to skutečně dá a skutečně místy i baví a místy i s hrdiny soucítíte. [DVD](24.7.2010)

Brendan byl nejak pritloustlej, ale Harrison me nezklamal.(3.1.2012)

A víte co, mně se to docela líbilo. Těžké rozhodnutí není bůhví jak geniální film, ale má silnou dvojku Ford, Fraser, která když do toho bouchne, tak se dějí věci. Jen je zvláštní, že jsem o té nemoci v životě neslyšel a najednou ve filmu vidím takových nemocných dětí, kteří ji mají. Krom toho životní příběhy jsou na příběh stejně nejlepší. Není nic lepšího, než když Vám na konci filmu poví, že je podle skutečné události a představí všechny protagonisty, jak to s nimi dopadlo. Jasný, stoprocentní pravda v tom nebude, ale člověk ten příběh alespoň dojede do absolutního konce a nenechá diváka čekat k otevřenýmu konci, co scénáristi kolikrát mají tak rádi.(17.7.2010)