Těžká rozhodnutí

Šanca na prežitie

Liek pre naše deti

USA, 2010, 100 min

• larelay

No, kde zacat? Asi tragickym hereckym vykonom Brandana. Ten chlap by proste nemal hrat a tato rola, v ktorej by mal ucinkovat niekto lepsi ako len s herec so ziadnou mimikou a schopnostou vyjadrit iba dva pocity. Vsetko to bolo tak strasne prvoplanovane, sterilne, umele, bez stipky emocii a prepracovanosti. Je velka skoda, ze sa tohto filmu nechopil niekto schopnejsi, urcite sa z toho dalo vymackat viac.(19.4.2010)

Mírně nadprůměrné drama, kde zvedne pozornost hlavně to, o čem film vlastně je. Postižené děti nemocí, na který není lék.. Ve filmu s vinikajícím H.Fordem ho nakonec najdou a film končí šťastně.. Vzhledem tomu, že jde o děti, tak happyend na místě... Jen škoda, že film střídá lepší scénky se slabšími (nudnějšími) chvilky...60%(3.7.2011)

Klasicky natočený film so sprevádzajúcim sloganom "podľa skutočných udalostí". Je to vlastne to jediné, čo vás na filme môže zaujať, pretože réžia aj herecké výkony sú rutinné a iba sa pdoriaďujú dôležitému posolstvu filmu. Dozviete sa , ako to chodí v americkom farmaceutickom priemysle, ak máte nápad, hlavu a chcete ho presadiť. Vzhľadom na to som sa pri filme nenudil a nechápem jednohviezdičkové hodnotenia, ono to ani nebolo tak prvoplánovo slzotvorné. Čistý priemer.(21.6.2012)

Film inspirovaný skutečnou událostí natočený podle knihy The Cure od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. Čekal jsem ne moc veselý snímek, rozhodně je to film o vážné věci, ale i v této složité situaci ve které se ocitá otec dvou postižených dětí, se najde pár úsměvných scén. Já být otcem postiženého dítěte, asi bych to psychicky neunesl. Vím však, že lidé jsou silné bytosti a udělají vše pro své příbuzné i přátele. DIALOG : AILEEN CROWLEY ( Keri Russell ) - Tak kolik jsi mu slíbil ? JOHN CROWLEY ( Brendan Fraser ) - Pět set. A. CROWLEY - To není tak moc. J. CROWLEY - Tisíc. A. CROWLEY - Tak pět set nebo tisíc ? J. CROWLEY - Pět set tisíc..... Dvě děti Johna a Aileen mají Pompeho chorobu což je genetická vada a způsobuje svalové oslabení. John dělá vše možné aby děti zachránil. Zakládá nadaci Pompeho choroby a slibuje doktorovi Stonehillovi ( Harrison Ford ) pět set tisíc na výzkum a výrobu léku. Dva " archeologové " zde rozpoutávají koncert emocí, beznaděje a radostí. Zatímco arogantní chování Dr. Stonehilla vyvolává úsměv a antipatie, chování a obrovská, někdy i beznadějná snaha Johna Cromwela vás nutí brečet. Hodně emotivní snímek. Ve filmu zazní mimo jiné i Hush od Deep Purple http://www.youtube.com/watch?v=eLzqQupzzmA&feature=related , Change the World od Erica Claptona nebo Truckin skupiny Grateful Dead.(23.7.2010)

V popisku Febiofestu se píše nehollywoodský film - samozřejmě, že ihned zjistíte opak. Pompeho nemoc je těžká porucha a postihuje děti od narození, proto se připravte na lehké emocionální vydírání. Výzkumné prostředí s Fordem funguje dobře a do role drzého doktora mi seděl. Kino Scala Brno - málo lidí (paráda) plus dvakrát přerušená páska a neodpovídající titulky (to už taková paráda nebyla).(15.4.2010)

• - Natáčení probíhalo ve městech Beaverton a Portlant v americkém státě Oregon. (Terva)

• - Film byl inspirován skutečnou událostí a knihou "The Cure" od autorky a držitelky Puletzerovi ceny Greety Anand. (Terva)