Nemožná

Československo, 1987, 75 min

• Radko

Fíha. Šeď socialistických výročných zjazdov a diskoték, ktorá je dnes zdrojom zábavnej nostalgie naplno ožíva v dramaticky uslzenom príbehu šéfredaktorky akéhosi stranícky angažovaného časopisu s najväčším nákladom. Prostredníctvom spomienok sa postupne ukážu príčiny súčasného stavu ženy, ktorú opustilo súkromné šťastie. Celok dramatickou stavbou nevybočuje zo série bolestínskej slovenskej kinematografie, plnej vnútorného prežívania v clivom smútku. Na druhej strane film poskytuje čaro nezamýšľaného osobného potešenia: vybavenie hotelových izieb, parková architektúra námestia okolo hotela, automobily či firemná kultúra (porady plné fajčiacich funkcionárov) a natupírované účesy aj trvalé na hlavách prítomných dám, či zväzáčiek sú zaujímavou a výstižnou sondou do bežného života na sklonku husákovej éry. Jednou z najabsurdnejších scén je koncert rockovej skupiny YPS, na ktorý unudene hľadia zo sedadiel spupne vážni funkcionári v oblekoch a pred pódiom sa veselo zabáva tancujúca omladina. Neskutočné. 52%(22.11.2012)

• WANDRWALL

Žít s nemožnou není možné. Tento film je toho důkazem.(15.7.2011)

Já tam teda vidím víc , než nicotu...Příběh člověka, z doby, která prostě tak byla a už je naštěstí pryč....ale film je to dobrej...(4.2.2009)

• Jaňo

Socialistické nič...(29.5.2008)

• ujo_chmel

ja taky ja taky ja taky ja taky ja taky......skoro mi rozum cez usi vytiekol pri tomto songu. ale cely film uplne zly. vsetko zle. bez hlavy a paty. uplna daromnost.(22.11.2012)