Miro Noga ako krajčír Šimon z Romádie upozorní na seba drábsku princeznú Helenu, keď jej dvornému básnikovi Krišpínovi opraví roztrhnutú nohavicu tak, že ju odstrihne. Hrdinom sa stane vo chvíli, keď jedným plesnutím zabije sedem múch. Vyzbrojený povesťou bojovníka sa vyberie do sveta, aby našiel svoje šťastie. V susednom Drábsku sa preteká s obrom v drvení kameňov a hádzaní do výšky. Svojou prefíkanosťou obra porazí. V blízkom mestečku zosmiešni výbercu daní a nakoniec sa rozhodne získať princeznú, ktorú kráľ Rudolf sľúbil tomu, kto osuší jej slzy. A šikovný Šimon neváha. (oficiální text distributora)

MM_Ramone

"Sedem jednou ranou". XXXXXXX Len jeden raz čapil, sedem ich zabil. Čo na tom, že to boli len muchy pasúce sa na krajci chleba s lekvárom? Vychytralý krajčír Šimon využije toto drsňácke motto na to, aby ku šťastiu prišiel. Vybije si na kožený opasok sedem krížov a vyrazí so vztýčenou hlavou do sveta. Miro Noga nie je žiaden svalovec, ani krásavec, je to skôr taký celkom sympatický trkvas, ktorý do hlavnej úlohy, v tejto koprodukčnej rozprávke, dobre zapasoval. ** ()

Kryton

Nějak jsem se moc u této pohádky nebavil. Ač Miro Noga se snaží tak tato koprodukční pohádka hodně nudí. Div jsem po pulhodině neusnul, což je dobré pokud spát chcete , ale ne pokud nechcete! ()

Jillen

Mno...tohle mě teda dokázalo solidně uspat...stopáž je sice na pohádku normální, ale na mě v tomhle případě až moc dlouhá...nevím jestli koprodukce tomuto projektu prospěla, ale spíše si myslím, že naopak...je to nudné, laciné a trapné...Dávám 15% ()

Hennes

Amanda Sandrelli s československými herci. Pohádka není žádný zázrak, ale ještě že byla alespoň kooprodukční :-). ()

Juto

Rozprávka o šikovnom krajčírovi, ktorý nielen jednou ranou zabil sedem múch, premohol nebezpečného diviaka, jednorožca a dvoch obrov, ale aj získal kráľovstvo a ruku princeznej. 6/10 ()

HonzaBez

"Raz čapil a sedem ich zabil..!!" A co je na tom zabít sedm much jednou ranou? To přeci ještě není důvod odejít z domova, setkat se v cizí zemi s vcelku neškodnými obry, kterých se přitom bojí celé zdejší království... Tahle pohádka je za mě dost nevýrazná, nějakou dobu jsem vůbec nevěděl, o čem to má vůbec být. Miro Noga v roli krejčího Šimona byl vcelku sympaťák, ale jinak na téhle pohádce moc pozitiv nevidím. Možná vcelku hezké lokace českokrumlovského zámku či Janohradu. Za nelogičnost považuji už jen to, že si někdy po zabití sedmi much dostane nápad si ušít opasek se sedmi "zářezy" (křížky). A že se jím pak tolik chlubí a že všichni kolem se ho jen kvůli tomu bojí. Do toho se přitom odvíjí celý další děj, jinak se ho přeci ti zlovolní rádcové mohli dávno zbavit. Moc mi nebyla ani jasná role krále. Byl jen loutkou v rukou rádců, nebo sám věděl, jak to s těmi obry vlastně je? No jak říkám dost nelogičností a celkově slabší scénář. ()

Monoxid

Inu, za celou hodinu a půl jsem nedokázala pochytit, o co tam jako šlo... Kdybych tu pohádku předtím miliónkrát nečetla, ani bych nepochopila onu pointu se sedmi-vrahem. Nevím nevím, jestli by bývalo pomohlo, kdybych to viděla jako malá... Hromada lidí děla hromadu nesmyslných věcí, a uprostřed chodí mládenec, co jim do toho mele nesmyslně dlouho povětšinou nesmyslné bláboly. Ztrácela jsem přehled, jestli mají některé postavy (vlastně všechny - včetně hrdiny) být dobré či zlé. Princezna byla sice krásná, ale povahou slušná kráva, a skoro jsem získávala dojem, že tam někde za rohem tajtrlíkovala s tím svým dvorním básníkem. A pointa na konci, že jako 'Né, princezno, tahleta, co se tu s ní celou dobu objímám a postrkuju, je jenom ségra, tak se můžem vzít'... ani jeden koutek úst se mi nezvedl. ()

xaver

Klasická pohádka zpracovaná neklasicky. Nezachránila to ani koprodukce se západními zeměmi. Byly to vyhozené peníze. Méně je někdy více a v tomto případě to platí stoprocentně. Miro Noga je dobrý komik, ale v roli krejčíka mi prostě neseděl. Škoda peněz, škoda práce a škoda hvězdiček. Víc jako jednu nedám. ()

Prubner

Tohle je jedna z nejhorších slovenských pohádek. Jednoduchý příběh je natažený na neúnosnou délku a vycpaný spoustou zbytečných vedlejších motivů a postav. A přes to všechno se v pohádce po většinu času vlastně nic zajímavého neděje. Poastavám občas chybí motivace a někdy jejich chování postrádá logiku. Nebo se mi to aspoň zdálo, protože se mi nedařilo udržet po celou dobu pozornost. ()

Desmi

Pohádka, které jsem místy měl problém porozumět. Hrdina, který se stane hrdinou sám pro sebe, mi nebyl úplně sympatický, vadila mi ta sebestřednost. Ale to je vada asi spíš charakteru postavy než herce. ()