Sedem jednou ranou

Pohádka

Československo / Západní Německo / Itálie / Francie, 1988, 88 min

• Kryton

Nějak jsem se moc u této pohádky nebavil. Ač Miro Noga se snaží tak tato koprodukční pohádka hodně nudí. Div jsem po pulhodině neusnul, což je dobré pokud spát chcete , ale ne pokud nechcete!(27.11.2008)

• xaver

Klasická pohádka zpracovaná neklasicky. Nezachránila to ani koprodukce se západními zeměmi. Byly to vyhozené peníze. Méně je někdy více a v tomto případě to platí stoprocentně. Miro Noga je dobrý komik, ale v roli krejčíka mi prostě neseděl. Škoda peněz, škoda práce a škoda hvězdiček. Víc jako jednu nedám.(9.3.2012)

• lepo

Otrasná realizácia. Vlastne ako celá rozprávková séria na motívy bratov Grimmovcov z tejto produkcie.Skôr sa mi páčila verzia slovenskej rozprávky z roku 1982 s Jozefom Holecom v hlavnej úlohe. http://www.csfd.cz/film/205795-o-smelom-krajcirikovi/(28.3.2016)

• MM_Ramone

"Sedem jednou ranou". XXXXXXX Len jeden raz čapil, sedem ich zabil. Čo na tom, že to boli len muchy pasúce sa na krajci chleba s lekvárom? Vychytralý krajčír Šimon využije toto drsňácke motto na to, aby ku šťastiu prišiel. Vybije si na kožený opasok sedem krížov a vyrazí so vztýčenou hlavou do sveta. Miro Noga nie je žiaden svalovec, ani krásavec, je to skôr taký celkom sympatický trkvas, ktorý do hlavnej úlohy, v tejto koprodukčnej rozprávke, dobre zapasoval. **(8.1.2012)

• Monoxid

Inu, za celou hodinu a půl jsem nedokázala pochytit, o co tam jako šlo... Kdybych tu pohádku předtím miliónkrát nečetla, ani bych nepochopila onu pointu se sedmi-vrahem. Nevím nevím, jestli by bývalo pomohlo, kdybych to viděla jako malá... Hromada lidí děla hromadu nesmyslných věcí, a uprostřed chodí mládenec, co jim do toho mele nesmyslně dlouho povětšinou nesmyslné bláboly. Ztrácela jsem přehled, jestli mají některé postavy (vlastně všechny - včetně hrdiny) být dobré či zlé. Princezna byla sice krásná, ale povahou slušná kráva, a skoro jsem získávala dojem, že tam někde za rohem tajtrlíkovala s tím svým dvorním básníkem. A pointa na konci, že jako 'Né, princezno, tahleta, co se tu s ní celou dobu objímám a postrkuju, je jenom ségra, tak se můžem vzít'... ani jeden koutek úst se mi nezvedl.(25.12.2015)

• - Kvôli filmu sa musela prestavovať baroková jedáleň na zámku v Českom Krumlove. (Raccoon.city)

• - Jedného z obrov si zahral Rus Alexander Sizonenko, ktorý meral 248 cm. Bol to bývalý basketbalový hráč ZSSR a po určitú dobu najvyšší muž na svete. Za jeho abnormálnych výšku mohol nádor na mozgu, kvôli ktorému telo nedokázalo regulovať svoj rast. Druhého stvárnil 229 cm vysoký Chris Greener, ktorého preslávila rola Slonieho muža. (Raccoon.city)

• - Vo filme si zahrali spolu Karel Roden st. (kastelán) a jeho syn Karel Roden,  ktorý dostal tiež malú roličku. (Raccoon.city)