Sedem jednou ranou

Pohádka

Československo / Západní Německo / Itálie / Francie, 1988, 88 min

• Kryton

Nějak jsem se moc u této pohádky nebavil. Ač Miro Noga se snaží tak tato koprodukční pohádka hodně nudí. Div jsem po pulhodině neusnul, což je dobré pokud spát chcete , ale ne pokud nechcete!(27.11.2008)

• xaver

Klasická pohádka zpracovaná neklasicky. Nezachránila to ani koprodukce se západními zeměmi. Byly to vyhozené peníze. Méně je někdy více a v tomto případě to platí stoprocentně. Miro Noga je dobrý komik, ale v roli krejčíka mi prostě neseděl. Škoda peněz, škoda práce a škoda hvězdiček. Víc jako jednu nedám.(9.3.2012)

Mne sa nápad nakrútiť rozprávku, kde je hlavný hrdina škaredý ako Noga, páči.(2.1.2016)

• Hennes

Amanda Sandrelli s československými herci. Pohádka není žádný zázrak, ale ještě že byla alespoň kooprodukční :-).(4.1.2013)

• Monoxid

Inu, za celou hodinu a půl jsem nedokázala pochytit, o co tam jako šlo... Kdybych tu pohádku předtím miliónkrát nečetla, ani bych nepochopila onu pointu se sedmi-vrahem. Nevím nevím, jestli by bývalo pomohlo, kdybych to viděla jako malá... Hromada lidí děla hromadu nesmyslných věcí, a uprostřed chodí mládenec, co jim do toho mele nesmyslně dlouho povětšinou nesmyslné bláboly. Ztrácela jsem přehled, jestli mají některé postavy (vlastně všechny - včetně hrdiny) být dobré či zlé. Princezna byla sice krásná, ale povahou slušná kráva, a skoro jsem získávala dojem, že tam někde za rohem tajtrlíkovala s tím svým dvorním básníkem. A pointa na konci, že jako 'Né, princezno, tahleta, co se tu s ní celou dobu objímám a postrkuju, je jenom ségra, tak se můžem vzít'... ani jeden koutek úst se mi nezvedl.(25.12.2015)

• - Záber, kde pri skrumáži spadnú na zem okuliare a jeden zo zasahujúcich vojakov ich zašliapne a odkopne, sa natáčal až tri hodiny, pokiaľ bol režisér spokojný s načasovaním scény. (Raccoon.city)

• - Vo filme si zahrali spolu Karel Roden st. (kastelán) a jeho syn Karel Roden,  ktorý dostal tiež malú roličku. (Raccoon.city)

• - Kvôli filmu sa musela prestavovať baroková jedáleň na zámku v Českom Krumlove. (Raccoon.city)