Sedem jednou ranou

Pohádka

Československo / Západní Německo / Itálie / Francie, 1988, 88 min

• Prubner

Tohle je jedna z nejhorších slovenských pohádek. Jednoduchý příběh je natažený na neúnosnou délku a vycpaný spoustou zbytečných vedlejších motivů a postav. A přes to všechno se v pohádce po většinu času vlastně nic zajímavého neděje. Poastavám občas chybí motivace a někdy jejich chování postrádá logiku. Nebo se mi to aspoň zdálo, protože se mi nedařilo udržet po celou dobu pozornost.(17.4.2010)

• lepo

Otrasná realizácia. Vlastne ako celá rozprávková séria na motívy bratov Grimmovcov z tejto produkcie.Skôr sa mi páčila verzia slovenskej rozprávky z roku 1982 s Jozefom Holecom v hlavnej úlohe. http://www.csfd.cz/film/205795-o-smelom-krajcirikovi/(28.3.2016)

• Monoxid

Inu, za celou hodinu a půl jsem nedokázala pochytit, o co tam jako šlo... Kdybych tu pohádku předtím miliónkrát nečetla, ani bych nepochopila onu pointu se sedmi-vrahem. Nevím nevím, jestli by bývalo pomohlo, kdybych to viděla jako malá... Hromada lidí děla hromadu nesmyslných věcí, a uprostřed chodí mládenec, co jim do toho mele nesmyslně dlouho povětšinou nesmyslné bláboly. Ztrácela jsem přehled, jestli mají některé postavy (vlastně všechny - včetně hrdiny) být dobré či zlé. Princezna byla sice krásná, ale povahou slušná kráva, a skoro jsem získávala dojem, že tam někde za rohem tajtrlíkovala s tím svým dvorním básníkem. A pointa na konci, že jako 'Né, princezno, tahleta, co se tu s ní celou dobu objímám a postrkuju, je jenom ségra, tak se můžem vzít'... ani jeden koutek úst se mi nezvedl.(25.12.2015)

• Kryton

Nějak jsem se moc u této pohádky nebavil. Ač Miro Noga se snaží tak tato koprodukční pohádka hodně nudí. Div jsem po pulhodině neusnul, což je dobré pokud spát chcete , ale ne pokud nechcete!(27.11.2008)

• MM_Ramone

"Sedem jednou ranou". XXXXXXX Len jeden raz čapil, sedem ich zabil. Čo na tom, že to boli len muchy pasúce sa na krajci chleba s lekvárom? Vychytralý krajčír Šimon využije toto drsňácke motto na to, aby ku šťastiu prišiel. Vybije si na kožený opasok sedem krížov a vyrazí so vztýčenou hlavou do sveta. Miro Noga nie je žiaden svalovec, ani krásavec, je to skôr taký celkom sympatický trkvas, ktorý do hlavnej úlohy, v tejto koprodukčnej rozprávke, dobre zapasoval. **(8.1.2012)