Sedem jednou ranou

Pohádka

Československo / Západní Německo / Itálie / Francie, 1988, 88 min

• MM_Ramone

"Sedem jednou ranou". XXXXXXX Len jeden raz čapil, sedem ich zabil. Čo na tom, že to boli len muchy pasúce sa na krajci chleba s lekvárom? Vychytralý krajčír Šimon využije toto drsňácke motto na to, aby ku šťastiu prišiel. Vybije si na kožený opasok sedem krížov a vyrazí so vztýčenou hlavou do sveta. Miro Noga nie je žiaden svalovec, ani krásavec, je to skôr taký celkom sympatický trkvas, ktorý do hlavnej úlohy, v tejto koprodukčnej rozprávke, dobre zapasoval. **(8.1.2012)

• triatlet

Rovláčné vyprávění, které pozornost neupoutá.(26.4.2012)

Mne sa nápad nakrútiť rozprávku, kde je hlavný hrdina škaredý ako Noga, páči.(2.1.2016)

• Jillen

Mno...tohle mě teda dokázalo solidně uspat...stopáž je sice na pohádku normální, ale na mě v tomhle případě až moc dlouhá...nevím jestli koprodukce tomuto projektu prospěla, ale spíše si myslím, že naopak...je to nudné, laciné a trapné...Dávám 15%(25.12.2006)

• xaver

Klasická pohádka zpracovaná neklasicky. Nezachránila to ani koprodukce se západními zeměmi. Byly to vyhozené peníze. Méně je někdy více a v tomto případě to platí stoprocentně. Miro Noga je dobrý komik, ale v roli krejčíka mi prostě neseděl. Škoda peněz, škoda práce a škoda hvězdiček. Víc jako jednu nedám.(9.3.2012)