Zatím spolu, zatím živi

Zatiaľ spolu, zatiaľ nažive

Knight and Day

Akční / Komedie / Dobrodružný / Thriller / Romantický

USA, 2010, 105 min

Docela mě překvapuje, nakolik je ZATÍM SPOLU, ZATÍM ŽIVI (2010) svorně přijímáno jako návrat o dekádu až dvě zpátky, jako potenciální odpověď na PRAVDIVÉ LŽI (1994) či PAN A PANÍ SMITHOVI (1996, seriál). V rámci zacílenosti na určitou diváckou skupinu se nemůže více jednat o dobově příznačnější projekt, jelikož na místo oslovování mužského a ženského publika stejnou měrou (popř. je pánům dávána přednost) jde o ryzí chick-flick, čemuž je přizpůsoben jak přístup k žánru, tak i forma celého díla. Protože je vše uzpůsobeno pohledu a vnímání hlavní hrdinky, jsme tak z valné většiny scén omezeni na ni, co se týče informací ve vyprávění, upřednostňována je osobní rovina nad tou pracovní, dominují scény vzájemného jiskření mezi představiteli na úkor akce, která se odehrává v elipsách (výpustkách), dílčí i cílové body jsou rozmělňovány... Tak by se dalo pokračovat i v případě stylu, kdy hudba rytmizující dění je spíše rozverně hravá než akčně dravá, kamera se opájí tím, co je potěchou spíše pro ženské oko (lokace se střídají jako exotické dovolenkové destinace) a ostrost záběru a práce s více plány odpovídá pohledu hrdinky, intenzita zvuku je určována jejím stavem a umístněním v prostoru. Závěr výše zmíněné jenom stvrzuje, a tak jde o další z řady současných snímků, které jsou určeny ženskému publiku, které jinak podobné žánry příliš nemusí (STMÍVÁNÍ, SEX VE MĚSTĚ...). Vlastně se nejedná o žádné žánrové experimentování, na jaké je člověk u Mangoldových neambiciózních titulů zvyklý, i když je pohled na špionážní akční thriller odlišný od předchozích souputníků, ale v rámci oslovování konkrétního diváckého spektra jde o zdaleka nejzdařilejší titul (nejenom ze zmíněných).(31.8.2010)

Mission: Imbecile 3,5. Ľahko zabudnuteľná jednohubka. Niekoľko solídnych (prvá automobilová, bitka vo vlakovej kuchyni, španielske finále) a niekoľko rutinných akčných scén zlepených chabou, zúfalo predvídateľnou zápletkou. Takmer nulová chémia ústrednej dvojice, nevýrazní lotri a nefungujúce komediálne prvky. Tempo tomu dáva hlavne Powell. Aj na tie 3* musím prižmúriť jedno oko. 5/10(22.9.2010)

Věci mají občas svůj důvod..... Film o několika dramatických týdnech v životě agenta Millera, jenž musí agenturu zbavit krys a navzdory všem okolo létajícím kulkám políbit svoji novou lásku! Duševně nestabilní, paranoidní, násilný a nebezpečný agent T.Cruise kosí nepřátele a s vážnou tváří ,,cedí“ vtipný průpovídky, aby lehce zparodoval (ale nezesměšnil) superhrdinské vlastnosti tajných agentů. C.Diaz je husa, která skočí na ,,špek“ každýmu, kdo si řekne..... no tak lidi – JE TO JEN FILM, v normálním životě to tak nefunguje! Biják na pohodu a odpočinek po celonočním fárání jako dělaný! Několik důvodů, proč má smysl film vidět: 1.) Jsem vypravěčem banálních historek typu: ,,letěl jsem v letadle s mrtvými piloty..“. 2.) Dokážu v absolutní tmě rozebrat bombu za pomoci špendlíku (zavíracího) a mentolek. 3.) Nevím, proč bych u sebe neměl nosit monočlánky. PŘÍBĚH *** HUMOR ** AKCE *** NAPĚTÍ ne(26.9.2010)

• emma53

"Film je dobrý tehdy, stojí-li za vstupenky, večeři a poplatek za hlídání dětí."(6.1.2012)

"Nikdo nás nebude sledovat nebo zabiju nejdřív sebe a pak ji." Roy je vtipný pohoďák, June je zmatená kráska, mezi létajícími kulkami to mezi nimi jiskří a ano, mě to ke spokojenosti stačí. Tohle je totiž zábava natolik přímočará, že bych jí nestačil uhnout, ani kdybych se o to snažil.(18.4.2016)