poster

Barneyho ženy

 • Kanada

  Barney's Version

 • Itálie

  La Versione di Barney

 • Slovensko

  Barneyho ženy

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Snorlax
  **

  Nevtipná komedie o jednom zakrslém a obtloustlém machovi, který si namlouval, že je alfa samcem, byť sotva dosáhl na gama samce. A jeho otce hrál Dustin Hoffman, který po pár krátkých sentencích zemřel v náručí šlapky. A to je asi tak vše, co se ve filmu odehrálo.(2.3.2014)

 • Terva
  ***

  Život, ve kterém hrají podstatnou roli ženy. Příjemný snímek, potěší, pohladí, ale brzy na něj zapomenu.(11.1.2012)

 • iamek
  **

  Potěšilo mě vidět po delší době v normální roli Hoffmana, ale tohle bylo tak vše. Příběh je nudný, roztahaný a Giamatti je nesympatické pako. To je tak vše.(9.11.2011)

 • bartias
  ****

  Drama s komediálními momenty pokrývá podstatnou část nejen milostného života hlavního hrdiny. Pocity při sledování se dají srovnat se čtením dobrého románu. Začátek se odvíjí pomalu, děj sem tam přeskočí v čase, ale výsledek je nakonec hodně zajímavý a chvílemi přímo strhující. I proto, že nechybí jedna malá velká záhada a herecké obsazení je vynikající.(16.9.2012)

 • Cushing
  ****

  Tohle je snad nejlepší filmová adaptace románového díla, kdyby. Kdyby tam místo Paříže nebyl ten divnej Řím. Barneyho verze je především chytrá komedie. Chytrá jako židovská anekdota, takže ji masový divák nikdy nemůže pobrat. Doporučuju nejdřív přečíst si román (vyšel česky Argu), není to úplně snadné čtení, ale kdo vytrvá, bude odměněn. A pak si dát tohle. Nádhera. Giamatti, Hoffman, Pikeová, Driverová... A Cronenberg! Kanadské moderní dějiny v kosočtverné kostce, nástup konzumní vlády televize, vražedný příval středního věku a hokejové hegemonie, přitom ztráta všech iluzí a naivity, a přece zamilování se do životní lásky na vlastní svatbě -- když Ona není vaší nevěstou... A potom ta vražda, samozřejmě. Ale byla to vražda? Ta pupeční šňůra s minulostí se nějak přetnout musela. Barneyho verze tvrdí, že... Enjoy. A snad tolik nevadí, že namísto Paříže tam vrzli Řím. Akorát že Italové jsou s Kanadou přece jen spojeni trochu méně než Francouzi. Ale Mordecai Richler by to tvůrcům určitě odpustil. Tenhle národní bard měl smysl pro paradox a ironii jako málokdo. Viz romány jako Byl tu Šalomoun Gursky nebo Jezdec z Ulice sv. Urbana.(5.8.2011)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace