Barneyho ženy

La Versione di Barney

Barneyho ženy

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

O čo menej to Barney vo vzťahoch vedel, s o to väčším odhodlaním sa do nich púšťal. Po hlave, bez rozumu, bez ohľadu na čokoľvek. V sekunde sa po uši zamiloval, rozhodol a šiel si za svojou vyvolenou, dej sa čo dej. Akokoľvek čudácky až čurácky (skvelý Giamatti), bol mi v toľkom nasadení sympatický. A nedá mi neskríknuť - božská Miriam Rosamundy Pike!(23.7.2012)

Milý příběh, který měl být nominován za nejlepší adaptaci a nikoliv masky. Ač motiv Magnolievský motiv ztraceného potápěče v lese začíná být ohraný, je to naštěstí vedlejší větev propleteného stromu, který má kořeny zasazené v lásce. Nikdy se nespokojte s tím, co vám právě někdo nabízí. Později může přijít ten osudový okamžik, při kterém poznáte, že je to ta pravá a prožijete krásný život, i když cesta na úplný konec může přinést přesto bolestné chvíle...(22.10.2011)

Jsou filmy, které se vám strašně líbí, příjemně se vám na ně kouká, dokážete se do nich zažrat, ale když se vás pak někdo zeptá, o čem ten film je, vy vlastně nevíte. Protože jsou filmy, které v podstatě o ničem prvoplánovitém vlastně nejsou, ale vůbec to nevadí. A zřejmě každý herec, herečka se jednou dočká své osudové, životní role. Zdá se, že Paul Giamatti ji už našel a odehrál. NIkdy by mě nenapadlo, že se u v podstatě velmi smutného filmu, který je opravdu dramatem a ne komedií, jak jsem si myslel po shlédnutí ukázky, tolikrát nahlas zasměji. Opravdu bych vám nebyl schopen říci, o čem ten film vlastně byl, ale mě to vůbec nevadí. Bylo krásné se na něj dívat, prožít s Giamattim a Rosamund Pike ty dvě hodiny.(24.2.2012)

Komedie nikoliv povrchní, a jak to má být, končící v slzách. Povedené dialogy, zajímavě a ne vždy předvídatelně vedený příběh, příjemně a vkusně zahrané. Skoro jsou ty čtyři hvězdičky málo.(28.10.2011)

zo zaciatku uzasny "i-dont-give-a-shit-feel-good-movie", ale akonahle sa prekoprcnete do druhej polovice filmu, zacne nadherny pribeh lasky, ktory vas ku koncu prinuti hladat vreckovky, hoci ste mozno uz dlho predlho nad ziadnym filmom neplakali. A Paul Giamatti ma konecne v nejakej ulohe presvedcil, aky je to skvely herec. Vzdy som mala voci nemu averziu, ale to, co predviedol tu, bol bravurny herecky koncert. Ale je nutno spomenut aj ostatnych, Dustina Hoffmana, Rosamund Pike a aj Minnie Driver. Rozhodne odporucam.(17.6.2011)

• - Kvůli tomuto snímku Rachelle Lefevre odmítla účinkování ve filmu Twilight sága: Rozbřesk – 1. část (2011). (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Montrealu, Římě, New Yorku a u jezera Memphremagog. (agass)

• - Jake Hoffman ztvárnil Barneyho (Paul Giamatti) syna a Dustin Hoffman jeho dědečka. Ve skutečnosti jsou však ve vztahu otec a syn. (Terva)