poster

Barneyho ženy

 • Kanada

  Barney's Version

 • Itálie

  La Versione di Barney

 • Slovensko

  Barneyho ženy

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Cushing
  ****

  Tohle je snad nejlepší filmová adaptace románového díla, kdyby. Kdyby tam místo Paříže nebyl ten divnej Řím. Barneyho verze je především chytrá komedie. Chytrá jako židovská anekdota, takže ji masový divák nikdy nemůže pobrat. Doporučuju nejdřív přečíst si román (vyšel česky Argu), není to úplně snadné čtení, ale kdo vytrvá, bude odměněn. A pak si dát tohle. Nádhera. Giamatti, Hoffman, Pikeová, Driverová... A Cronenberg! Kanadské moderní dějiny v kosočtverné kostce, nástup konzumní vlády televize, vražedný příval středního věku a hokejové hegemonie, přitom ztráta všech iluzí a naivity, a přece zamilování se do životní lásky na vlastní svatbě -- když Ona není vaší nevěstou... A potom ta vražda, samozřejmě. Ale byla to vražda? Ta pupeční šňůra s minulostí se nějak přetnout musela. Barneyho verze tvrdí, že... Enjoy. A snad tolik nevadí, že namísto Paříže tam vrzli Řím. Akorát že Italové jsou s Kanadou přece jen spojeni trochu méně než Francouzi. Ale Mordecai Richler by to tvůrcům určitě odpustil. Tenhle národní bard měl smysl pro paradox a ironii jako málokdo. Viz romány jako Byl tu Šalomoun Gursky nebo Jezdec z Ulice sv. Urbana.(5.8.2011)

 • MJMilan
  ****

  Tak z běžné komedie na úrovni B se na konci vyklube zcela srdcervoucí příběh. I slzička ukápla.(21.7.2013)

 • kalap
  *****

  Aj ked na oko nie veľmi príťažlivý Žid, Bárny, ktorý je zo svojich predošlých manželstiev bez lásky unavený. Ale predsa len zbadá nádhernu Židovku Miriam a hned sa zamiluje, a aj ked ženatý, neustále ju bombarduje svojou pozornosťou a túžbou. Po čase sa rozvedie a žije spokojný život so svojou skutočnou láskou Miriam, ale podľa svojho úsudku, podľa seba súdim teba, ju podvedie, aj ked jeho žena je čistá ako slza a v tom pochopí, čo spravil, prizná sa k nevere, aj ked vie čo bude následovať, lebo vie, že mu to tak patrí. Výborný Giamatti,Hoffman a další.(31.10.2011)

 • danecek24
  ***

  68. Zlatý Glóbus za rok 2010 - cena (1) - *Nejlepší herec (komedie / muzikál) - Paul Giamatti(2.2.2011)

 • Javert
  ****

  Více Hoffmana a méně sentimentu (hlavně ke konci) by to chtělo a neměl bych jediné výtky...(17.6.2011)

 • - Dustin Hoffman a Paul Giamatti se již jednou před kamerou setkali, a to ve snímku Chladnokrevně (2003). (Terva)

 • - Kvůli tomuto snímku Rachelle Lefevre odmítla účinkování ve filmu Twilight sága: Rozbřesk – 1. část (2011). (Terva)

 • - Jake Hoffman ztvárnil Barneyho (Paul Giamatti) syna a Dustin Hoffman jeho dědečka. Ve skutečnosti jsou však ve vztahu otec a syn. (Terva)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace