Barneyho ženy

La Versione di Barney

Barneyho ženy

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

Život, ve kterém hrají podstatnou roli ženy. Příjemný snímek, potěší, pohladí, ale brzy na něj zapomenu.(11.1.2012)

Tak z běžné komedie na úrovni B se na konci vyklube zcela srdcervoucí příběh. I slzička ukápla.(21.7.2013)

Poměrně dlouhý snímek plyne hladce, což je důvod, proč se dá téměř bez potíží usledovat až do konce. Milostné a nemilostné peripetie jednoho nenápadného chlapíka jsou o kousínek víc než realistické, takže se divák nemusí utápět v přílišné depresi (i v momentech kdy příběh není zrovna veselý) a mohl by si užívat zábavnou nenáročnou podívanou. Nebýt Barneyho postavy. _______ Barney je totiž odporný sebestředný hajzl, který se o svou první ženu nezajímá, druhá ho otravuje a ze třetí - údajně životní lásky - udělá domácí otrokyni zavřenou za dveřmi luxusního bytu, kde jí zbývá jediné: pečovat po všech stránkách o Barneyho a uctívat ho jako božstvo. V jeho konkrétním případě jako božstvo obtloustlé, nechutné, věčně ožralé, překouřené, necitlivé a protivné na všechny kolem. A já si říkám: Proč? On ji nedal nic, ona jemu všechno a přesto jejich manželství hodnotí jako šťastné?! _____ To, že předlohu napsal chlap, a to ještě dost misogyní exemplář, z filmu čiší na sto honů. /7. 10. 13./(7.10.2013)

Paul Giamatti v honbě za láskou svého života, zatímco mu do cesty neustále stoupá vlezlý detektiv a on sám zápasí s problémy způsobenými jeho kladným vztahem k alkoholu. V celkovém hodnocení velmi zajímavá mozaika, která ke konci začíná dávat hlubší smysl, ale na 137 minutovou stopáž nabízí přece jen málo a která na mě především v první polovině působila dojmem jednoho z těch sympatických, dobře natočených, nezávislých filmů, na které si ale za dva měsíce ani nevzpomenete.(29.1.2011)

Ztotožnil bych se s tím, co již uvedl VERBAL. Obtloustlý chudý židák, si na své svatbě (s topmodelkou) vyhlédne ještě větší kus, přičemž tuto jalovici bude během své svatební noci nahánět po vlakových nádražích ve VELKÉM JABLKU. Extrémně protivní židák maří, na co šáhne, což alespoň divákovi dodá jistou dávku škodolibosti. Na hlavu postavené, těžko zapomenutelné. 67%(14.9.2016)