Barneyho ženy

Barneyho ženy

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

• paascha

Neskutečně pitomá slátanina, do které je, nechápu proč, jako hřebík zaražený slabý Dustin Hoffman(20.11.2011)

Celý dlouhý lidský život v jednom filmu? Není problém. Povedlo se. Úspěšný filmový producent Barney prochází spolu s hektolitry whisky svým životem. Kamarádi, lásky, vzestupy i pády. Ztráty i nálezy. Lidské drama, občas příliš sladké, občas ale tvrdě realistické. Obsazení výborné, užil jsem si strávený čas při filmu, jen ten závěr je zbytečně protahovaný. Jó láska holt hory přenáší. Dá se říct, že se jedná o romantickou tragikomedii. 80%(29.1.2012)

• iamek

Potěšilo mě vidět po delší době v normální roli Hoffmana, ale tohle bylo tak vše. Příběh je nudný, roztahaný a Giamatti je nesympatické pako. To je tak vše.(9.11.2011)

Jsem ráda, že v době akčních stříleček a horrorů, se stále točí filmy, které připomínají skutečnost, že samotný život je nejlepší film ze všech. Giamatti, Pike, Hoffman - alta trinita tohoto filmu...(2.8.2011)

Tady opravdu nejde o žádné Barneyho ženy, ale o Barneyho verzi (Barney's Version) jedné tragické životní události a také o jeho verzi pohledu na svůj život. Mordecaie Richler bezpochyby věděl, proč dal své knize právě tenhle název a český překlad by to měl respektovat.(25.9.2011)

• - Ve filmu se v malých rolích objevilo několik kanadských režisérů. Atom Egoyan a David Cronenberg se představili jako režiséři natáčeného seriálu, Denys Arcand se objevil číšník a Ted Kotcheff coby vlakový průvodčí. (Terva)

• - Jake Hoffman ztvárnil Barneyho (Paul Giamatti) syna a Dustin Hoffman jeho dědečka. Ve skutečnosti jsou však ve vztahu otec a syn. (Terva)

• - Natáčení probíhalo v Montrealu, Římě, New Yorku a u jezera Memphremagog. (agass)