Barneyho ženy

La Versione di Barney

Barneyho ženy

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

Ztotožnil bych se s tím, co již uvedl VERBAL. Obtloustlý chudý židák, si na své svatbě (s topmodelkou) vyhlédne ještě větší kus, přičemž tuto jalovici bude během své svatební noci nahánět po vlakových nádražích ve VELKÉM JABLKU. Extrémně protivní židák maří, na co šáhne, což alespoň divákovi dodá jistou dávku škodolibosti. Na hlavu postavené, těžko zapomenutelné. 67%(14.9.2016)

• paascha

Neskutečně pitomá slátanina, do které je, nechápu proč, jako hřebík zaražený slabý Dustin Hoffman(20.11.2011)

Bavilo mě to. Skvělý Paul Giamatti zde ztvárnil velice zajímavý charakter - ani kladný, ani záporný, prostě svůj, ale jeho hlubokou lásku k Miriam (opět půvabná Rosamund Pike) mu uvěří každý a snad i každý jeho zarputilé nezdolnosti i fandí.(15.10.2014)

Židovská svatba je natočena geniálně a Giamatti s Hoffmanem kralují. Škoda ale, že se z toho nakonec vyklubalo ubrečené depresivní drama. That´s life. 70%(6.5.2012)

Už začíná být pomalu zvykem, že nejlepší americké komedie vznikají mimo hollywoodská studia, stejně jako tahle kanadsko-italská koprodukce. Svým usazením do hebrejské komunity a typicky židovským humorem, který představuje až jakousi esenci životní zkušenosti a vědoucího moudra, trochu připomíná rukopis Woody Allena, je ale méně intelektuálně břitká, naopak (hlavně v druhé půli) skvěle zdůrazňuje sentimentálně-romantický prvek. Neodolatelný a typově přesný je Paul Giamatti, překvapením je pak opravdu odzbrojující Dustin Hoffman v pro něj trochu netypické roli muže ze staré školy, z pomalu mizejícího patriarchálně fungujícího světa. Jeho chlapáctví je zdrojem mnoha komických situací a je vpravdě neodolatelné... Ač se hlavní hrdina Barney Panofsky sebevíc snaží diváka nezaujmout svým tuctovým zjevem a víceméně průměrností ve všech oblastech života, v jednom ohledu si zaslouží naši pozornost - svými manželstvími. Barneyho tři svatby jsou každá originál sám, ovšem v celku jsou výmluvnou metaforou obtížnosti najít tu správnou cestu životem, a to jak partnerským, tak obecně tím svým konkrétním. Příběh Barney Panofskyho ilustruje věčné prokletí muže, jehož civilizace svázala do kazajky monogamního vztahu, ač k tomu není evolučně naprogramován, stejně jako protichůdnou potřebu lásky a partnerského života, který je tak neuvěřitelně křehký... Vedlejším motivem je také princip hry a role náhody a nahodilosti v plynutí života (záhadné zmizení nejlepšího přítele). Barneyho ženy jsou skutečně nevšední (tragi)komedií, která dobře kloubí oba dva póly, jak komické, tak i tragické tu má svou očistnou funkci. Málokdy si člověk u tak malého a neokázalého snímku říká, jak obsahově velký a bohatý je...(27.10.2011)