Barneyho ženy

La Versione di Barney

Barneyho ženy

Drama / Komedie

Kanada / Itálie, 2010, 134 min

- Jestli tě někdy zklamu , tak si ho raději uřežu. - - Nedělej to , budeme ho potřebovat. -(22.11.2011)

zo zaciatku uzasny "i-dont-give-a-shit-feel-good-movie", ale akonahle sa prekoprcnete do druhej polovice filmu, zacne nadherny pribeh lasky, ktory vas ku koncu prinuti hladat vreckovky, hoci ste mozno uz dlho predlho nad ziadnym filmom neplakali. A Paul Giamatti ma konecne v nejakej ulohe presvedcil, aky je to skvely herec. Vzdy som mala voci nemu averziu, ale to, co predviedol tu, bol bravurny herecky koncert. Ale je nutno spomenut aj ostatnych, Dustina Hoffmana, Rosamund Pike a aj Minnie Driver. Rozhodne odporucam.(17.6.2011)

• Houdini

Oscar 1 nominace: Masky .. ... ... ... .... Zlatý Lev - výběr(11.11.2010)

Více Hoffmana a méně sentimentu (hlavně ke konci) by to chtělo a neměl bych jediné výtky...(17.6.2011)

Celý dlouhý lidský život v jednom filmu? Není problém. Povedlo se. Úspěšný filmový producent Barney prochází spolu s hektolitry whisky svým životem. Kamarádi, lásky, vzestupy i pády. Ztráty i nálezy. Lidské drama, občas příliš sladké, občas ale tvrdě realistické. Obsazení výborné, užil jsem si strávený čas při filmu, jen ten závěr je zbytečně protahovaný. Jó láska holt hory přenáší. Dá se říct, že se jedná o romantickou tragikomedii. 80%(29.1.2012)