Město žen (TV seriál)

Cougar Town

Komedie

USA, 2009 - 2015, 37 h 24 min (Minutáž: 102x22 min)

Al Sgro

Courteney Cox, Christa Miller, Busy Philipps, Dan Byrd, Josh Hopkins, Ian Gomez, Brian Van Holt, Bob Clendenin, Carolyn Hennesy, Briga Heelan, Spencer Locke, Collette Wolfe, Ken Jenkins, Barry Bostwick, Nicole Sullivan, Nick Zano, Scott Foley, Sarah Chalke, Edwin Hodge, Alex Ball, Sheryl Crow, Michael McDonald, David Clayton Rogers, Lou Diamond Phillips, Gloria Garayua, David Arquette, Zach Braff, Dot-Marie Jones, Derek Graf, Shelbie Bruce, Lisa Kudrow, Jennifer Aniston, Wendi McLendon-Covey, Chris Zylka, Leena Huff, Nia Vardalos, Marcus Choi, Windell Middlebrooks, Anne Leighton, Michelle Williams, Nicole Buehrer, Yasmin Deliz, Camden Gray, Matthew Perry, Tava Smiley, Michael J. Willett, John Ruby, Julianna Guill, Stevie Nelson, Lexi Ainsworth, Julia Cho, Samantha Cope, Derek Theler, Dexter Darden, Natalina Maggio, Carly Craig, Maria Thayer, Brennan Bailey, Laya DeLeon Hayes, Jennifer Holland, Ryan Devlin, Rob Delaney, Logan Leistikow, Lilah Richcreek, Andrew DiPalma, Melanie Paxson, Cody Simpson, Joe Lorenzo, Krista Marie Yu, Camilla Jackson, Nils Allen Stewart, Lamarcus Tinker, Madison Mason, Marcus DeAnda, Stephen Anthony Bailey, Robert Romanus, Whit Spurgeon, Kevin Gould, Peter Looney, Rachael Harris, Alan Ruck, Ahmed Best, Beverly D'Angelo, Steve Valentine, Crista Flanagan, Sam Lloyd, Danny Pudi, Robert Maschio, Susan Blakely, Frank DeCaro, Bill Lawrence, Brad Morris, Alexandra Wentworth, Gillian Vigman, David Jahn, Jeffery Scott Lando, Alanis Morissette (a.z.), Shirley Jones, Banachek, Randall Winston, Tippi Hedren, Angel Oquendo, Ron Funches, Jason Rogel, Ray Laska, Paula Newsome, Mitch Silpa, Alex Lombard, Judith McConnell, Cindy Crawford

Roger Bondelli

Scénografie:

Cabot McMullen

"Když stárne žena, je to hnus. Když stárne muž, je to rozkošné." Zkrátka, když se dámě zavěsí čtvrtý křížek na krk, když bývalý manžel raději rajtuje na zahradní sekačce či golfovém posouvátku a když synka začíná přitahovat i jiný než mámin klín, tak nastal čas pro trochu zábavy. Někdo na to nemá, ale Jules je třída. Vyráží mezi sexuchtivé lidi, mezi kterými zjišťuje pomalejší spalování alkoholu, ztrátu pružnosti svého těla a schopnost vše vtipně okomentovat. Já se přitom dobře bavím, takže účel sitcomu tímto považuji za naplněný.(21.1.2016)

• KarelR

Lawrence zahodil "scrubsovské vztahy" a namísto toho Cougar Town postavil na rychlopalných hláškovacích výměnách v podání pečlivě vybraného ansáblu. Srdcovka se z toho tak asi nevylíhne, ale jako oddechový sitcom funguje Cougar Town na jedničku, protože Courteney Cox nebo Christa Miller v podobných rolích vedle prostě nešlapou. A Brian Van Holt je už po dvou dílech geniální.(4.10.2009)

• ladynka

Nějaké trefné hlášky nezachrání to, že muži tu jsou šašci a slaboši a žensky buď megery nebo stíhačky. Tedy nic lákavého k dalšímu sledování. Hodnoceno po dvou sériích.(22.5.2011)

Jules je tak dobře švihlá!...Strašně nerada hodnotím a komentuji komedie, protože každý máme jiný smysl pro humor. Já tady oceňuji zejména příjemné tempo a šmrnc. Ze všeho nejvíc ale zbožňuji, když nervózní Jules střílí pistolkama z prstů po mužích. Navíc se mi zamlouvají všechny hlavní postavy - to se tak často neděje. Snesla bych i 30 minut. 4,5* Oblíbené postavy: Jules a Laurie(30.5.2011)

Jakožto milovník Scrubs jsem si nemohla tento seriál nechat ujít. Musím říct, že Scrubs to nepřekoná, ale i tak to má něco do sebe. Popisky v titulcích pobaví a jsou originální a v každém díle se najde něco čemu se zasmát :) Je to jeden z TOP seriálů :)(25.11.2012)

• - Originální název Cougar Town, volně přeloženo jako "Město pumy", vychází ze slangového označení „Cougar“, česky "pums", kterým se v okolí Vancouveru označovaly starší ženy lovící po nocích v barech. Časem se označení vžilo pro finančně zajištěné ženy od třiceti let výše, které hledají milostná dobrodružství s mladšími muži. (Olík)

• - V 13. epizodě (Stop Dragging My Heart Around) sleduje Jules (Courteney Cox) seriál Scrubs (2001), který stejně jako Cougar Town natočil Bill Lawrence. (astarik)

• - Seriál se po třetí sérii přesunul ze stanice ABC na stanici TGS. Není to poprvé, co se něco podobného se seriálem Billa Lawrence událo. Přesun na jinou stanici zažil i hit Scrubs: Doktůrci (od r. 2001). (Pajky3)