Situace se dramaticky zvrtne, když se objeví nezvaný host a ohrozí Elenu. Damon je nucen učinit nejtěžší rozhodnutí svého života. (HBO Max)

Tom10000

22.a poslední díl 6.série. Kai způsobil na svtbě Jo a Alarica vážné potíže. Jo umírá a není ji pomoci. Elena se ocitá v bezvědomí, a nikdo neví, jak ji probudit. Až video od Kaie poukáže na fakt, že díky své moci propojil duše Bonnie a Eleny. Dokud Bonnie nezemře, nemůže se Elena vrátit mezi živé. Kai se snaží podstrčit Damonovi to, co si ve skrytu duše přeje, ale Damon své touze odolá a ve chvíli nejvyššího nebezpečí dá Bonnie svoji krev a Kaie zabijí. S tím, že se ale stal upírem před svojí první smrtí, ovlivnil průběh covenu Gemini. Tyler je smrtelně zraněn a spolu s první smrtí Kaie umírá i celý coven. Aby se Kai vyléčil, obětuje se pro něj Liv a umírá. Kvůli Kaiovi druhé a definitivní smrti objevuje Lily a Enzo její rodinu rozparovačských upírů. Všichni se s Elenou rozloučí s pomocí upíří magie a uzavřou ji do hrobky Salvatorů. Damon se rozhodne raději ponechat život Bonnie a strávit více než šedesát let bez Eleny. Následně se nám naskytuje pohled po pár letech (to zatím není jasné), kdy je Mystic Falls v troskách. Matt v něm projíždí jako šerif a Damon hlídá ze zídky vrcholu hodinové věže/brány. 90 procent. ()