poster

Upíří deníky (TV seriál)

 • USA

  The Vampire Diaries

 • Slovensko

  Upírske denníky

Drama / Horor / Romantický / Fantasy / Mysteriózní / Thriller

USA, 2009 - 2016, 117 h 52 min (Minutáž: 171x42 min)

Předloha:

Lisa Jane Smith (kniha)

Hudba:

Michael Suby

Hrají:

Ian Somerhalder, Nina Dobrev, Paul Wesley, Steven R. McQueen, Zach Roerig, Candice King, Kayla Ewell, Michael Trevino, Taylor Kinney, Sara Canning, Cindy Busby, Susan Walters, Malese Jow, David Anders, Mia Kirshner, David Gallagher, Shaun Sipos, B.J. Britt, Kat Graham, Matthew Davis, Daniel Gillies, Kelly Hu, Lauren Cohan, Jasmine Guy, Chris J. Johnson, Chris William Martin, Melinda Clarke, Michaela McManus, Bianca Lawson, Marguerite MacIntyre, Gabrielle Douglas, Sterling Sulieman, Bryton James, Dawn Olivieri, Robert Pralgo, Joseph Morgan, Trent Ford, Trevor Peterson, Arielle Kebbel, Courtney Ford, Randy J. Goodwin, Claire Holt, Sebastian Roché, Tiya Sircar, Colin Ferguson, Torrey DeVitto, Anna Enger, Alice Evans, Phillip DeVona, Brad James, Cassidy Freeman, Casper Zafer, Ric Reitz, Kimberley Drummond, April Billingsley, Hannah Fierman, Ahna O'Reilly, Curtis Lum, Grace Phipps, Sean Faris, Persia White, Danielle Campbell, Dillon Casey, Todd Williams, David Alpay, Nathaniel Buzolic, Phoebe Tonkin, Alex Livinalli, Marcus Hester, Melissa Ponzio, Charles Michael Davis, Daniella Pineda, Paul Telfer, Olga Fonda, Maiara Walsh, Autumn Dial, Rick Cosnett, Carissa Capobianco, Stephen Amell, Rick Worthy, Blake Hood, Madeline Zima, Charlie Bewley, Shane Callahan, Elizabeth Ludlow, John Gabriel, Michael Malarkey, Hans Obma, Kendrick Sampson, Nicci Faires, Alyssa Diaz, Emily Morris, Amanda Detmer, Jodi Lyn O'Keefe, Beth Keener, Chris Osborn, Stephen Martines, Spencer Locke, Holly Lynch, Hunter Denoyelles, Caitlin McHugh, Daniel Thomas May, Erin Beute, Chris Brochu, Penelope Mitchell, Marco James, Janina Gavankar, Annie Wersching, Chris Wood, Lee Spencer, Natashia Williams, Charmin Lee, Maria Howell, Emily Chang, Raffi Barsoumian, Steve Belford, Dean J. West, Brady McInnes, Frank Brennan, Micah Parker, Joshua Mikel, Scarlett Byrne, Mckenna Grace, Ashley Harvin, Jayson Warner Smith, Andrea Vittoria Alvarado, Jackie Prucha, James Harvey Ward, Benjamin Ayres, Karen Abercrombie, Malaya Rivera Drew, Gena Shaw, Neko Parham, Christopher Marrone, Jason MacDonald, Alex Mauriello, Evan Gamble, Mandi Christine Kerr, Jeremy Palko, Jenna Kanell, Justine Ezarik, Derek Roberts, Michael Roark, Trevor St. John, Kayla Madison, Erin Áine Smith, Allee Sutton Hethcoat, Danny Vinson, Teressa Liane, Kristen Gutoskie, Nathalie Kelley, Katrina Norman, Allison Scagliotti, Erica Page, Joel Gretsch, Rhys Williams, Judd Lormand
(další profese)
Nastala chyba při přehrávání videa.
 • TeeAge
  **

  || Scenár: Kevin Williamson & Julie Plec / L.J. Smith | Hudba: Michael Suby | Produkcia: Pascal Verschooris, Sean Reycraft, J. Miller Tobin | Distribúcia: Warner Bros. | Štúdio: Outerbanks Entertainment, Alloy Entertainment, CBS Television Studios, Warner Bros. Television || Sociologické vysvetlenie pre čoraz viac sa objavujúce kinematografické diela s upírskou tematikou nie je potreba opisovať. Sú totiž jedným z najbližších hrdinským typov k človekovi, a to ich s onými nadprirodzenými schopnosťami radí medzi najsympatickejšie dlhozubáče pre diváckeho smrteľníka. The Vampire Diaries si je tohoto spoločenského javu viac, než vedomá, a staví svoju existenciu a potenciálny úspech na tento jednoduchý fakt, akurát dôraz kladie na ešte masovejší základ, a to na vzťahovú rovinu. Jedinou menej výhodnou okolnosťou je čoraz viac preplnený trh rôznymi zatmenými alebo zatmievajúcimi sa projektami s krvo-sajúcou tematikou (pre mňa jednoznačne najúspešnejším pokusom je zatial TRUE BLOOD). No i s prebytkom týchto produktov je to najdostupnejšia verzia pre bežného diváka - nepotreba predplateného kanálu HBO, atd. Čo sa týka hereckej gardy, jeden je neznámejší ako druhý, a to je dobre. Efekty sú pozerateľné a remeselná stránka nesklame. To ale nič nemení na fakte, že je to priemerná post-nuda na obdobia, keĎ sa nie je na čo pozerať - a to sa môže stať len v prípade, ak sa dodávka internetu v domácnosti zastaví, a na komerčných televíznich staniciach dávajú po stošesdesiatyôsmy krát Shreka s nadpisom Filmová udalosť roka...(1.7.2011)

 • Krissty
  ****

  TVD se pro mě ze dne na den staly závislostí. Prvních několik dílů jsem si říkala, že to není o moc lepší než Twilight, ale pak se všechno změnilo. Seriál nabral tempo a každý díl byl napínavější a té sladké romantiky ze začátku ubylo, čímž se příběh dostal do té nejlepší možné polohy. Asi během týdne jsem zkoukla všechny řady TVD a teď už netrpělivě čekám na poslední díly, i když mě docela mrzí, že už bude konec. Ústřední trojice je výborná, stejnětak všechny ostatní postavy, z nichž by se asi nenašla jediná, která by mi vadila. Nina Dobrev je nádherná, Ian Somerhalder neuvěřitelně sexy! Paul Wesley mě zaujal ve 3. sérii jako skvělý záporák, taková role mu slušela víc než upír slušňáček, který má nejradši malá roztomilá štěňátka (ano, miluju Damonovy hlášky!). Obdivuju i Josepha Morgana a jeho úžasný přízvuk, asi jsem spíš na ty záporáky :) Baví mě sledovat vztah Eleny a Damona (nesnáším spojení Delena, to je táák trapné!)... Zbožňuju scény "Jestli se mám kvůli něčemu cítit provinile, bude to tohle." a "Proč ne? Eleno...". Připadám si úplně jako nějaká šíleně poblázněná puberťačka... Asi na tom něco bude, přecejen jsem ještě pár měsíců "náctka" :D ........ PS: Ještě dodávám, že patřím do týmů Delena a Klaroline! POZOR! Videa jsou prudce spoilerová! :P ---- EDIT: S posledními řadami to jde docela z kopce, proto ubírám jednu hvězdičku. Stejně je to ale závislost a budu to sledovat, dokud tam neobsadí Biebera. To by bylo už i na mě moc.(26.12.2012)

 • arachneuss
  ***

  O.C. meets True Blood. Po sedmi dopsavaď viděných dílech slabší průměr. Epizody jsou otřesně nevyvážené a chybí zde jakýkoliv náznak inovace ve věci upírské mytologie či příběhu samotného (černoška s „vidinami" je k smíchu). Hlavní hrdinka nijak nevybočuje z řady, to samé platí pro jejího miláčka. Ze všech postav tak (jak jinak) vede zlý bratr Damon, který i přesto nesahá, co se týče do stylovosti, frajerskému Spikeovi ani po kotníky. Snad první řadu někdy dokoukám... pokud toho budu schopen.(27.12.2009)

 • Sinecod
  *****

  Vlezte mi na záda, Aj lav it! Zamotané, správně romantické, naivní, drsňácký. Elena se chová nelogicky jen málokdy(kromě toho, že ta koza nechce Damona, kterej je tak sexy, že chci objímat monitor), není to jen vymletá blbka a sakra, ikdyby to mělo trvat deset serií, já si na ten sex mezi Elenou a Damonem počkam! Oblíbená postava: Damon. Postava kterou nemam ráda: Pitomá Bonnie.-------------Začala jsem čtvrtou sérii, ale už sem jí nedokoukala. Sice si Elena s Damonem konečně zaskotačili, ale scénáristická bezradnost a hlouposti dělající hlavní postavy jsou trochu moc. Možná se vrátím, hodnocení tedy prozatím nechávám stejné.(27.6.2012)

 • Spiker01

  Kámoška to má ráda, takže tomu odpad dávat nebudu...(21.12.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace