Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009, 110x22 min

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok, Jen Kirkman, Dante Brown, Katherine Von Till, Elena Campbell-Martinez, Charles Walker, Carla Jimenez, Joel McKinnon Miller, Katie Locke O'Brien

Všechny ostatní comy mi můžou rovnou teď a bez zbytečných průtahů leda tak vylézt na hrb (který si zatím velmi úspěšně pěstuji). Momentálně taky jediný pořad, kde mohu ukojit svou touhu po parodiích, které již dlouhá léta prožívají takzvaný průjem, nebo ho prožívají jejich tvůrci. Ultimátní komentář popkultury, i přes občasné slabší zápletky, dialogy a hlášky po třech sezonách stále na vrcholu. Nejlepší postava - nafukující se jablko.(4.12.2014)

• BadoXXII

Pozrel som 13 častí, ale vôbec nie som nadšený. Otrasnejšie postavy som snáď ešte nevidel. Otravovali ma všetky okrem profesora Španielčiny. Humor je nevtipný, celé je to príliš silené, okaté a herci veľmi tlačia na pílu. Proste im to vobec neverím. Ďalšie časti už vidieť nechcem. Veľmi vlažné.(31.3.2011)

Slušný seriál, ale jen několik málo dílů stojí opravdu za to. Zbytek je pro mě jen nudná šablona ve stylu "Jeff (nebo někdo jiný) se vzepře skupině, ale nakonec si to uvědomí a udělá vše proto, aby se na konci měli zase všichni hrozně rádi". Tohle se tam objevuje dost často a vyznívá to uměle a strojeně. Koncem první série se to začalo stupňovat a postavy mi začaly lízt na nervy, zachraňoval to už jen Chang. Ovšem paintball (1x23) a poslední epizoda (1x25) se mi líbila, takže jsem dal druhý sérii ještě šanci. Tou jsem se ovšem jen těžko prokousával, na některý postavy jsem byl už dost alergickej. Některý epizody nebo spíš některý momenty byly fajn, ale jinak jsem u toho dost často trpěl a doufal, že to trápení brzy skončí. Opravdu povedený byl jen paintball vol. II slepený do posledních dvou epizod. Nechápu tu většinovou oblíbenost tohoto seriálu, mě to celkově moc nebaví. Nevím, jestli se do další série vůbec pustím...(27.2.2011)

Po mafiánském dílu s kuřecími křidélky a neuvěřitelnym paintballovym Modern Warfare (asi bych hodně dlouho hledal na polích sitcomů něco takhle nabitýho) už nemůžu jinak než za pět.(31.8.2011)

Community je seriál o partě lidí, kteří z různých důvodů uvíznou na jedné mizerné škole. Liší se od sebe věkem, původem i náturou, přesto jim jejich vzájemné sympatie a všechno to přátelské pošťuchování věříte. Charismatického "vůdce smečky", morousovskou blondýnu nebo geniálního geeka jsme viděli už jinde, ale originální popkulturní odkazy a mile nekorektní humor vám ušetří pořádný kopanec do bránice. Doufám jenom, že tvůrci budou mít dost rozumu seriál včas ukončit, podobně nadšená jsem totiž byla i z prvních sérií How I met your mother... P.S. Ne nadarmo má Chevy Chase pověst skvělého komika-nahrávače. Jeho "děda" Pierce je prostě boží.(2.3.2011)

• Joel McHale

• - V niektorých epizódach môžeme počuť narážky na konkurenčný seriál Glee (od r. 2009) od stanice CBS. Ten sa vysielal od rovnakého roku a bol populárnejší ako Community. (David_SVK)

• - V úvodnom diely môžeme počuť ako Jeff (Joel McHale) hovorí, že Abed (Danny Pudi) namiesto soli podá celú polievku a Pierce (Chevy Chase) to ešte zdôrazní. Joel McHale uvádza reláciu s názvom The Soup (2004) pre televíznu stanicu E Channel. Narážka na túto reláciu zaznie aj v 9. epizóde 1. série s názvom "Debate 109", kde prof. Whitman (John Michael Higgins) hovorí: "Jeffrey, ako diskusný tréner vám ponúkam príležitosť stráviť večer pitím z pohára života namiesto uspokojovania svojich dolných partií pri sledovaní kanálu E!" (David_SVK)

• - Abed (Danny Pudi) svoje obľúbené slovné spojenie "cool, cool cool cool" (super, super super super) povie už v prvej časti, keď sa podpisuje na papier s kontaktami Jeffovej (Joel McHale) novej vymyslenej skupiny. (David_SVK)