Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009, 110x22 min

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly

Jeff Winger, Britta, Abed, Troy, Pierce Hawthorne, Shirley, Annie. Señor Chang a děkan Pelton. To jsou ústřední postavy seriálu, který mě postupně natolik vtáhl do svého dění, že si nemohu pomoct a dávám skoro čistých 5 hvězdiček, protože na každou další epizodu se patřičně těším, dobře u ní zrelaxuji a jako bonus se zasměji. Studijní skupinu kolem Jeffa jsem si brzy natolik oblíbil a zamiloval, že nedovedu říct, koho mám hned po Jeffovi nejraději a nejméně rád, neboť každá z postav přináší svoji dávku humoru a svoji specifičností dává seriálu ten pravý šmrnc, kterému napomáhají také vedlejší postavy, z nichž nejvýraznější je určitě señor Chang a děkan Pelton. Náměty epizod jsou natolik různorodé a originální, že se skláním před invencí tvůrců. Občas je sice jejich nápaditost už moc přestřelená, avšak nápady se cení. 1. série (100%) je pro mě zatím suverénně nejlepší a to i přesto, že se postavy teprve formují. Jeff jakožto sebestředný vychcánek, Annie jako mladá a emočně labilní husička, Shirley coby křesťanka, Pierce je mi sympatický svým rasismem a sexistickými poznámkami, Troy s Abedem jsou děti v dospělém těle, přičemž Abed má značné vědomosti a konečně Britta, jež je dosti složitou osobností. Klade důraz na správné chování a morálku, má snahu poučovat, ale také pomáhat, přičemž mnohdy je její počínání poněkud zvláštní. Señor Chang jakožto učitel španělštiny nemá chybu a po jeho proměnách přes studenta po ochranku je trochu v pozadí a ztrácí jiskru. 2. série (90%) se rozjížděla dost pomalu, ale ke konci opět nabrala dech a od epizody s Dračím doupětem jsem se již opravdu bavil. 3. série (90%) mě zatím baví srovnatelně s předchozími. Jak jsem již zmínil, baví mě různorodost, ale také vztahy mezi postavami, které jsou proměnlivé. Epizody, které si budu jistě rád opakovat a pamatovat, jsou Paintball 1 a 2, všechny kolem Jeffa a učitelky, Řečnické umění, Keramika pro začátečníky, Tělesná výchova, Someliérský kurz, epizoda á la Pulp Fiction, Halloween 2 či Stěhování Annie k Abedovi a Troyovi. Těším se na další série a doufám, že nebudu příliš zklamán.(9.3.2015)

Rozmýšľal som pri prvých častiach kam sa asi bude uberať seriál, ktorý má v skrátenej znelke 13 úderov na činel (áno počítal som to - viac má už len Ander z Košíc). Hlavný protagonista Jeff je na začiatku prototyp asshole chlapa a s vyjasnením multikultúrnych postáv som dostal strach, že pôjde o ďalší neznesiteľný sitcom z Americkej produkcie "sranda aj za každú trápnosť. Kryštalizácia prichádza niekde v strede prvej série, kde seriál presne vie čo chce. Jeff začína byť cool a cooltivovaný, multikultúrne postavičky začínajú byť vtipné a činely príťažlivé. To by bol hrubý základ, ktorému dáva finálnu 5 hviezdu parodizovanie stereotypov ale hlavne filmov a seriálov. Referencie jednoducho lietajú, dopĺňajú sa vo výmenách dialógov a každý afekt Kena Jeong tu dostáva grotesktný rozmer (či smigel z lotru, alebo hra návykovej drogy). Málokedy sa stane aby seriál takéhoto rozmeru vydrží do druhej série, no Communita graduje každou časťou, prekvapuje (nízkorozpočtová epizóda o pere, konspiračné teórie) a nesklzáva do priemernosti. Nadherná penetrácia Glee s ľahkosťou vánku.(15.2.2011)

"Men is evil !" Dajte konečne Alison Brie Emmy!!!(29.12.2012)

Po první sezóně se tento seriál řadí do TOPky mezi komediálními seriály... doufejme, že se neodebere stejným směrem jako HIMYM. Hlavně musím vyzdvihnout skvělého Chevy Chase (jehož Cartman-like postavička - akorát bez sprostých slov-, která chrlí jednu rasistickou hlášku za druhou, mně nemálokrát vykouzlila úsměv na tváři) a Kena Jeonga (seňor Cheng FTW!). Ono tak nějak celkově to má skvěle napsané postavy a navíc PAINTBALL díl!!! Už se nemůžu dočkat dalších dílů! UPDATE: Tak bohužel nastal stejný problém jako HIMYM.... od třetí série naprostý propad směrem dolů a podle začátku čtvrté sérky to vypadá, že se žádného zlepšení nedočkáme ... škoda.(1.7.2010)

Jak se tak blíží předčasné ukončení třetí série v půlce, říkám si s každým další dílem, proč má tenhle seriál v Americe tak malou sledovanost?(2.12.2011)

• Joel McHale