Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009, 110x22 min

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly, Tate Hanyok

Slušný seriál, ale jen několik málo dílů stojí opravdu za to. Zbytek je pro mě jen nudná šablona ve stylu "Jeff (nebo někdo jiný) se vzepře skupině, ale nakonec si to uvědomí a udělá vše proto, aby se na konci měli zase všichni hrozně rádi". Tohle se tam objevuje dost často a vyznívá to uměle a strojeně. Koncem první série se to začalo stupňovat a postavy mi začaly lízt na nervy, zachraňoval to už jen Chang. Ovšem paintball (1x23) a poslední epizoda (1x25) se mi líbila, takže jsem dal druhý sérii ještě šanci. Tou jsem se ovšem jen těžko prokousával, na některý postavy jsem byl už dost alergickej. Některý epizody nebo spíš některý momenty byly fajn, ale jinak jsem u toho dost často trpěl a doufal, že to trápení brzy skončí. Opravdu povedený byl jen paintball vol. II slepený do posledních dvou epizod. Nechápu tu většinovou oblíbenost tohoto seriálu, mě to celkově moc nebaví. Nevím, jestli se do další série vůbec pustím...(27.2.2011)

Chvíľu mi trvalo, kým som si zvykol an princíp seriálu bez príbehu a s množstvom postáv. Postupne som sa však stále viac rehotal na bizarnosti jednotlivých nápadov a hlášok...(16.2.2013)

Ačkoliv je kvalita jednotlivých dílů velmi proměnlivá, neskutečně typologicky přesné herecké obsazení na to dává zapomenout. Po dlouhé době se tak můžeme těšit z opravdového hereckého koncertu lidí, kteří vědí jak načasovat vtip a - v případě geniálního Chase - jim k tomu mnohdy stačí jen výraz ve tváři. Množstvím vyšinutých a nedospělých jedinců bych Community přirovnal k filmům Wese Andersona (a takových děl není nikdy dost). // Čínský učitel španělštiny señor Chang a Chaseův xenofobní homofob jsou bez debat jedněmi z nejlepších charakterů amerického sitcomu za poslední desetiletí. // S postupujícím časem se z toho vytvořila naprosto svébytná POP POPkulturní parodie na všechno možné i nemožné. Nejlepší je, že každý díl je tématicky úplně jinde než předešlý a přesto se daří udržovat jakýs takýs vývoj postav. Až se divím, že to NBC nechává běžet tak dlouho, za ty xenofobní, sexistické a 9/11 zesměšňující narážky je musí mnozí nedovtipové pekelně klepat přes prsty.(16.1.2011)

Několik dílů druhé série to trošku kurví, ale jinak bomba. Převším všechny epizody a paintballem. Vrcholem je pak D&D.(21.9.2011)

Deset epizod čekám, až ty hysterické karikatury opájející se typickou liberální drzostí (která žádnou drzostí není, protože ji sdílí všichni diváci) začnou mít nějaký rozměr. Skoro si už myslím, že nezačnou. Zlaté Scrubs.(20.6.2016)

• Joel McHale