Zpátky do školy (TV seriál)

Community

Community

Komedie

USA, 2009, 110x22 min

Joel McHale, Gillian Jacobs, Danny Pudi, Donald Glover, Alison Brie, Yvette Nicole Brown, Chevy Chase, Ken Jeong, Jim Rash, Shelby Rabara, Twink Caplan, Dan Eckman, Sandeep Parikh, Jared Kusnitz, Paget Brewster, Richard Erdman, Blake Clark, Jill Latiano, Jack Black, Eric Christian Olsen, Hilary Duff, Michael Kenneth Williams, Stephen Tobolowsky, Josh Holloway, Amber Lancaster, Betty White, Rob Corddry, Brit Marling, Michael McCafferty, Lauren Stamile, Jillian Rose Reed, Taran Killam, Kirk Fox, John Goodman, Katharine McPhee, Patton Oswalt, Holly Beavon, Michael Ironside, Ryan Lee, Julianna Guill, Holland Roden, Marcus Folmar, Crystal the Monkey, Marcus Choi, Jeff Garlin, Luis Guzmán, Iqbal Theba, Matt Walsh, Nick Kroll, Tony Hale, Jason Rogel, David Born, Alix Elizabeth Gitter, Brad Slaughter, Matt Lucas, Malcolm McDowell, Irene Choi, James Brolin, Mel Rodriguez, Luke Youngblood, Kimberley Datnow, John Oliver, Brie Larson, Matt Jones, Jonathan Banks, Robert Patrick, Josh Diamond, Walton Goggins, Barak Hardley, Jennie Garth, Nathan Fillion, Danielle Kaplowitz, Brooke Lynn Howard, Mitchell Hurwitz, Gloria Sandoval, Katie Leclerc, Dan Harmon, Adam DeVine, Randall Park, Larry Cedar, Natalina Maggio, Maite Schwartz, Steven W. Bailey, Brian Huskey, Lee Weaver, Aaron Takahashi, Dan Bakkedahl, Max Charles, Marcy McCusker, Paulie Redding, Bruno Amato, Brendan Hunt, Matt Riedy, Mary McDonald-Lewis, Carol Kiernan, Zack Pearlman, Jennifer Flack, Cyrina Fiallo, Rob Schrab, Will Harris, Lisa Rinna, Natasha Leggero, Essam Ferris, Malcolm-Jamal Warner, Matt Berry, David Ury, Myko Olivier, Emily Chang, Jacob Bertrand, Tyrel Jackson Williams, Rene Gube, James Earl, Wendy McColm, David Schroeder, Duncan Joiner, David Jean Thomas, Billy Zane, Steve Guttenberg, Germaine Mozel Sims, Peggy Stewart, Tig Notaro, Saginaw Grant, Sancho Martin, Adrian Sparks, Charley Koontz, Steve Agee, Jill E. Alexander, Eddie Jackson, Isaac C. Singleton Jr., Blake Anderson, Hank Chen, Eve Brent, E.J. Callahan, Alfred Dennis, Brandon Killham, Aaron Hill, Sara Erikson, Lisa Loeb, Miguel Izaguirre, Leslie Connelly, Tim Mikulecky, Eric Bauza, James Martin Kelly

Kostýmy:

Karen Patch

Sitcom, ktorý pravdepodobne nie je pre každého, ale ak vám jeho humor sadne, ste šťastný človek. (Áno, 4. sezóna bola mizerná, ale 5. je s návratom Dana Harmona staré dobré Community tak ako ho máme radi a nikto ma nepresvedčí o opaku.)(23.4.2014)

Pokračující v dobře zaběhlé tradici sitcomů bez umělého smíchu (Arrested Development, 30 Rock, obojí vřele doporučuji), Community je ohromně příjemná komedie, která staví na přirozených interakcích sympatických ústředních charakterů, a tentokrát je až po okraj narvaná popkulturními odkazy. Bohužel jí příležitostně przní v každém záběru opravdu nesnesitelný Ken Jeong. Škoda.(26.1.2012)

Dokonale sestavená skupinka všech barev a každého vyznání, se kterou si není radno zahrávat, pokud máte spadeno na jejich studovnu. S touhle partičkou bych se klidně vrátil do školy, protože je s ní neuvěřitelná sranda. Opravdu skvěle postavený seriál, který je chytrý a přitom hodně vtipný a něco jako prolejzačku z dek nebo paintballovou řežbu ve škole v jiných seriálech těžko uvidíte. A opět tu je jedna postava, která tak trochu vybočuje - tím správným směrem a to je Abed. První díl se mi moc nezamlouval, říkal jsem si, že půjde o průměrný seroš, ale dal jsem tomu šanci a vida, bylo to jako droga, kdy jsem chtěl vidět další a další díl a u znělky se mi chtělo vždycky tancovat.(4.10.2014)

Všechny ostatní comy mi můžou rovnou teď a bez zbytečných průtahů leda tak vylézt na hrb (který si zatím velmi úspěšně pěstuji). Momentálně taky jediný pořad, kde mohu ukojit svou touhu po parodiích, které již dlouhá léta prožívají takzvaný průjem, nebo ho prožívají jejich tvůrci. Ultimátní komentář popkultury, i přes občasné slabší zápletky, dialogy a hlášky po třech sezonách stále na vrcholu. Nejlepší postava - nafukující se jablko.(4.12.2014)

Community je seriál o partě lidí, kteří z různých důvodů uvíznou na jedné mizerné škole. Liší se od sebe věkem, původem i náturou, přesto jim jejich vzájemné sympatie a všechno to přátelské pošťuchování věříte. Charismatického "vůdce smečky", morousovskou blondýnu nebo geniálního geeka jsme viděli už jinde, ale originální popkulturní odkazy a mile nekorektní humor vám ušetří pořádný kopanec do bránice. Doufám jenom, že tvůrci budou mít dost rozumu seriál včas ukončit, podobně nadšená jsem totiž byla i z prvních sérií How I met your mother... P.S. Ne nadarmo má Chevy Chase pověst skvělého komika-nahrávače. Jeho "děda" Pierce je prostě boží.(2.3.2011)

• Joel McHale