Zakázaná planeta

Zakázaná planéta

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1956, 98 min

• Dan9K

Leslieho jsem nepoznal, nevěděl jsem, že se nenarodil s bílými vlasy :-). Jinak je tahle science-fiction strašně zvláštní i jinými věcmi. Některými detaily mě naprosto uchvátila, některými zase zcela znechutila. Uchvátila mě hudební ukázka Krellské rasy, vyobrazení technických přístrojů a monumentálních zbytků zaniklé civilizace s takovou lehkostí a hodnověrností, jaká rozhodně nebyla v padesátých letech zvykem. Hrozně se mi líbilo i grafické zpracování Altairské planety. Robot Robby je ideální hračkou pro každého, ale zároveň vypadá hodně směšně. Čímž se dostávám k tomu, co se mi nelíbilo. Nechápu, proč musela být i lidská loď ve formě létajícího talíře, to už je trochu okoukané a hlavně to působí hrozně béčkově, nehledě na to, že zpracování letu nebylo o nic lepší, než mají ty nejopovrhovanější kusy té doby. Stejně tak jako střely z těch blasterů. Nijak mě nezaujala ani hlavní zápletka, co se točila okolo oné nestvůry a pointa už vůbec ne. Což mě přivádí k hlavnímu nedostatku. Výprava filmu je podána strašně znuďujícím stylem, takže je Forbidden Planet účinnější než rohypnol, což je prostě neodpustitelné, když posádka zažívá něco tak pro nás nepředstavitelně dobrodružného jako je výsadek na jiné planetě. I tragickou výpravu by mohli zachránit herci, co by mě strhli na svou stranu, ale oni tam většinou jen tak stojí a něco začnou dělat, až když začnou i mluvit. Celek působí hodně divně, je to škoda, protože ten film by měl i na víc...(26.11.2008)

Toto ma skutočne dostalo! Na tie roky ( ved to je 50 rokov stará záležitosť !!! ) by som povedal, že to bolo technicky veľmi, veľmi premakané. Samozrejme, škeril som sa od ucha k uchu napríklad, ked tam tými svetlometíkmi bojovali a na xichtoch ani brvou nemihli... hehe... Alebo samotné zbrane.. no dopopuku... Aj to sa mi napríklad páčilo, že po pristátí na planéte, bez akýchkoľvek okolkov zbalili dcéru vedca, ani okom nemihli. No,ale bombastické hlavne bolo, že v porovnaní so súčasnými sci fi filmami, ktoré sú nenormálne a zbytočne natiahnuté, toto bolo nadupané akciou od začiatku až do konca a bez zbytočnej sekundy naviac!(14.11.2009)

Skvělá klasika. Triky jsou dobré i dnes(hlavně vnitřek Krelského stroje), herci taky a výprava je sice trochu tlumená, ale to nevadí.(30.3.2003)

Klasická sci-fi s Leslie Nielsenem v jedné z hlavních rolí. Tentokrát nehraje žádného šaška a ukazuje, že umí zahrát i něco jiného, byť se nejedná o žádnou "shakespearovskou" roli. Atmosféra je prostoupena napětím a tajemnem a nebýt jednoduché výpravy, mohl být film oceněn i lépe.(6.8.2002)

• HellFire

Má to dřevěné herce; hraje v tom žena s tak krátkou sukní, že se nemůže ani sehnout; robota, který unese desetitunovou desku (sice vypadá a je z papíru, ale na tom nesejde); hrozné dialogy, z níchž většina končí slovy "Ajaj captain"; poněkud trapné efekty a kreslené monstrum. Co je to?(14.4.2011)