Zakázaná planeta

• slovenský

Zakázaná planéta

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1956, 98 min

Klasická sci-fi s Leslie Nielsenem v jedné z hlavních rolí. Tentokrát nehraje žádného šaška a ukazuje, že umí zahrát i něco jiného, byť se nejedná o žádnou "shakespearovskou" roli. Atmosféra je prostoupena napětím a tajemnem a nebýt jednoduché výpravy, mohl být film oceněn i lépe.(6.8.2002)

Toto ma skutočne dostalo! Na tie roky ( ved to je 50 rokov stará záležitosť !!! ) by som povedal, že to bolo technicky veľmi, veľmi premakané. Samozrejme, škeril som sa od ucha k uchu napríklad, ked tam tými svetlometíkmi bojovali a na xichtoch ani brvou nemihli... hehe... Alebo samotné zbrane.. no dopopuku... Aj to sa mi napríklad páčilo, že po pristátí na planéte, bez akýchkoľvek okolkov zbalili dcéru vedca, ani okom nemihli. No,ale bombastické hlavne bolo, že v porovnaní so súčasnými sci fi filmami, ktoré sú nenormálne a zbytočne natiahnuté, toto bolo nadupané akciou od začiatku až do konca a bez zbytočnej sekundy naviac!(14.11.2009)

Triky se dají překousnout,herecké výkony(až na robota Robby)jsou už trochu vyšly z módy ale i to se dá překousnout.Jediné co se nedá překousnout je že se to hází do jednoho pytle s béčky,podle mě je to lepší než třeba Planeta opic a nepotřebuje k tomu žádnou Sochu svobody.Zajímavé je, že jsem to viděl tak dávno ale stále si pamatuji toho neviditelného čokla.To jsem si pamatoval jediné.Pak v jedné knížce si přečtu příběh tohot filmu a docvakne mi, že je to přece ono :-)(22.3.2003)

Nietzschem znásilněný Freud, wow. Tenkrát si teda servítky fakt nebrali. Obluda vypůjčená od Disneyho, postavy toporné, oproti nim byl Robby aspoň charakter. Takže z tohoto pohledu nic moc, pořád je to ale o chlup lepší než mnoho podobně starých sci-fi.(31.3.2009)

Dva měsíce, minišaty, speciální klystronový frekvenční modulátor, tygr, nejslavnější robot po C3PO4 a předzvěst Star Trekovského oslovování dle funkcí. Dokonalá studiovka.(8.11.2009)

• - MGM mělo svoje vlastní animační studio, ale v době natáčení nebylo provozuschopné. Animované efekty, jako byly zbraně, Robbyho přetížení či monstrum, proto vytvářel Joshua Meador v Disney Studios. (Dreadd)

• - V traileru mluví Marvin Miller, který půjčil hlas robotovi Robbymu. (-bad-mad-wolf-)

• - Bellerophon je hrdinou z řecké mytologie. Jeho nejznámějším činem bylo zabití Chimery – monstra, které chrlilo oheň. (HellFire)