poster

Zakázaná planeta

 • USA

  Forbidden Planet

 • slovenský

  Zakázaná planéta

Sci-Fi / Akční / Dobrodružný

USA, 1956, 98 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Flego
  ****

  Inteligentný príbeh posúva tento film na vrchol sci-fi 50- tych rokov. Bol som príjemne prekvapený, lebo pravdupovediac, čakal som klasické "béčko".(14.6.2009)

 • Djkoma
  ****

  Z dnešního pohledu možná chvílemi vtipné až parodující svou dobu, ale po chvilce sledování se nepopiratelná kvalita dostává na povrch a velmi příjemné sci-fi ožívá i po letech v plné síle. Speciální efekty i s nominací na oscara samozřejmě dnes nemohou být konkurence schopné, ale stále je to podívaná, která potěší a svůj silně béčkový vzhled jí je jenom k dobru. Postavy jsou zajímavé, herecké výkony také, i když scénář není z nejgeniálnější, ale snaží se o všechny potřebné sci-fi faktory a to se mu daří s přehledem. Řemeslně velmi dobře zpracovaný snímek, který se asi roku 2200 nestihne odehrát:).(5.11.2008)

 • berg.12
  ****

  Klasické sci-fi v literárním slova smyslu. Bez problémů by tenhle film mohl fungovat jako jedna z epizod Star Treku, pro který byla ostatně jeho technická stránka jednou z možných inspirací. Škoda, že údajně první elektronická filmová hudba zůstala víc v rovině experimentální než tvůrčí, hlavně díky ní nezapadne film v papundeklovém padesátkovém průměru.(30.8.2012)

 • HellFire
  **

  Má to dřevěné herce; hraje v tom žena s tak krátkou sukní, že se nemůže ani sehnout; robota, který unese desetitunovou desku (sice vypadá a je z papíru, ale na tom nesejde); hrozné dialogy, z níchž většina končí slovy "Ajaj captain"; poněkud trapné efekty a kreslené monstrum. Co je to?(14.4.2011)

 • RHK

  Jeden ze 200 nejlepších sci-fi filmů - 200 Greatest Sci-Fi Movies http://www.csfd.cz/uzivatel/136528-rhk/.(6.11.2011)

 • - Planeta, na které žijí Edward a Altaira, se jmenuje Altair IV, což je podle Star Trek: Hluboký Vesmír Devět (1993) rovněž jedna z planet Federace. (HellFire)

 • - Scénáristé od počátku brali svůj projekt za béčkový a studio Allied Artists je odmítlo. Rozhodli se zkusit svoje štěstí u MGM, které nenatočilo sci-fi od roku 1929, jehož tehdejší šéf Dore Schary projekt odsouhlasil, čímž mu de facto udělil áčkový status. (Dreadd)

 • - Tvůrce Star Treku (od r. 1966) Gene Roddenberry prohlásil, že Zakázaná planeta mu byla velkou inspirací. (Dreadd)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace