Nezapomeň na mě

Remember Me

Nezabudni na mňa

Drama / Romantický / Psychologický

USA, 2010, 113 min

Když je člověku něco přes dvacet, má rozvedené rodiče, o deset let mladší sestru a pořád ještě neví, co třeba život schovává, je tenhle film jako podání ruky od staršího kamaráda. A Robert s Emilie spolu mají tak žhavou vzájemnou chemii, že plátno chvílemi málem doutnalo. Melancholie, která pod kůži zaleze pomalu, ale natrvalo.(31.3.2010)

Když se divák oprostí od lehkého znechucení nad tím, kdo hraje hlavní roli, čeká na něj dle mého velmi intenzivní a velmi dobře vygradovaný snímek. Zároveň je nutné zmínit, že onen smutně do kamery hledící element v hlavní úloze tentokrát není vůbec špatný. Ba naopak. Robík tu vystupuje jako jedenadvacetiletý mladík Tyler na hraně, který se připlete k pouliční šarvátce.. Tu dle jeho soudu špatně vyhodnotí zasahující policista a první, co Tylerova spolubydlícího napadne, je pomstít se na policistově dceři Ally, která navštěvuje stejnou školu. Hloupé? Ano!! Co ale následuje, hloupé rozhodně není. V hloubavém dramatu nejen o rodinných ztrátách tu totiž mimo jiné vystupují i právě dva autoritářští otcové obou budoucích milenců, kteří jsou kořením celého vyprávění (třeba vypjatá scéna konfrontace hlavního hrdiny a jeho otce v jeho kanceláři je pak herecky skutečně výborná). Celé je to navíc zabalené do takové zvláštní atmosféry, která mi sedla. A samoúčelné a záměrně vyhrocené finále mi, světe div se, nevadilo.. možná i naopak!!(27.9.2011)

Je tam dost dobrých herců na to, aby člověk nevnímal jaká je to přehnaná, ubulená chcojka. Robert Pattinson je tam tak strašně rozervanej a citlivej, že to bylo chvílema až k smíchu, jenže to nezahrál vůbec špatně. A ten debilní konec, kde asi 5 minut hrajou smutný klavíry mi hodně otrávil dojem z tohoto jinak neurážejícího filmu. Na noc s přítelkyní ideální volba.(16.8.2010)

4,5* za solidní podívanou, která má velmi silný, emotivní a dobře zpracovaný závěr, jenž bych nečekal ani omylem. Pierce Brosnan je tu opět skvělý, byť jeho postava mi nebyla dlouho sympatická. Ostatní herci se mi také líbili (Emilie de Ravin působila kouzelně), hudba, která provází závěrečné minuty snímku, je parádní a dotváří působivost. Remember me je film, který určitou stopu v divákovi zanechá.(6.9.2010)

Kolik asi váží lidský život? Smál jsem se (na místech, kde se to vůbec nehodilo), nechal se dojímat i citově vydírat, ale už kvůli Sigur Rós, kteří sluší úplně všude - na tenhle film jen tak nezapomenu. Chabý argument? I don´t think so.(6.6.2010)