Nezapomeň na mě

Remember Me

Nezabudni na mňa

Drama / Romantický / Psychologický

USA, 2010, 113 min

Při trošku pomalejším začátku (dějově), se to následně začne všechno dávat dohromady a závěr, který už jsem nějakým záhadným způsobem tušil od poloviny filmu, mě i tak dojal. Dalo se to zneužít k slzotvornému konci, ale naštěstí to dopadlo takto. Výběr herců se povedl na jedničku.(8.9.2010)

• Xmilden

Není důvod být shovívavý, film nedisponuje vůbec ničím zajímavým a postavy jsou neskutečně zmatené až pomatené. Po většinu filmu jsem nechápavě kroutil hlavou nad jejich chováním a uvažováním. Robert Pattinson není a nebude nikdy žádný herec, pokud mě ve filmu někdo zajímal tak to byla role Pierce Brosnana, bohužel se jedná o velice okrajovou záležitost. Moc dobře si pamatuju když film začínal na csfd s hodnocením okolo 84%, trošku mě to zarazilo a myslel jsem si že asi film něco do sebe má. Bohužel musím konstatovat že vysoké hodnocení dle mého zřetelně ovlivnila účast vlkodlačího Pattinsona. Pokud se filmu něco povedlo tak to bylo asi závěrečných 10 minut, kdy se konečně něco začlo dít a divák tuší že film směřuje k nějakému vyústění. Jenže já tentokráte u této americké slaďárny nehodlám hýbat díky povedeným závěrečným scénam s hodnocením a tak se mi film uhnízdil na 40%.(1.9.2010)

• hellstruck

Nejdříve to vezmu od konce; co to k sakru bylo? Vůbec to do filmu nezapadalo a i když to byl účel, já bych to vyškrtla. Jinak se příběh táhnul, zkrátka nic neříkající - nemastné neslané. Ale jedno Remember me nelze upřít; Pattison umí hrát rozervané chudáčky tak dobře,že si začínám říkat, jestli to vůbec hraje. Jinak podle názorů fanoušků tohoto počinu jsem usoudila, že takové hodnocení má vážně jen kvůli konci.. Tvůrci holt ví, jak na to!(3.3.2011)

Remember Me je pro mne velké překvapení. Už dopředu mě odrazovalo obsazení (Pattinson, Brosnan), ale právě oni dva možná díky výborně napsaným rolím překvapili. Je pravdou, že námět působí omšele a možná byl už stokrát natočený, ale tady úplně jinak funguje tempo a nakonec překvapí i konec (ačkoliv k němu vše směřuje). Pochválit musím dost potemnělý soundtrack, jediné podstatné mínus bych snad viděl v délce filmu.(8.8.2010)

• Madison

Takto nejako to vyzerá, keď tvorcovia natáčajú film výlučne pre jednu vekovú kategóriu aj to takú, ktorá kvalitatívne filmy málokedy ocení. Koho toto môže nadchnúť, ak nie teenagerov túžiacich po osudovej láske? :) Odhliadnuc od toho, ten film nemá pevnú dejovú kostru, vnútorné stavby medzi postavami zúfalo túžia po väčšom rozvinutí a samoúčelný katastrofálny koniec, ktorý vôbec nezapadol do ostatného deja, sa len príliš okato snaží diváka dohnať k umelým emóciám. Jedna hviezda za Pattinsona, ktorý oplýva nejakou tou hereckou charizmou a druhá za tie krásne ľúbostné scény, ktoré môžu hrdo konkurovať aj tým z filmu Veľmi nebezpečné známosti (1999) :) Aj keď, musíme si priznať, že medzi Reese a Ryanom to viac iskrilo :-)(23.1.2011)