• Itálie

• slovenský

Povídkový / Komedie / Fantasy

Itálie / Francie, 1962, 205 min

• NinadeL

Příběh z mladého manželství špatný a navíc jen neobratně opsaný z výmarského filmu Ich bei Tag und Du bei Nacht (1932). Příběh o onanii u bilboardu ještě horší. Falešné řešení manželské prostituce také bez pozitivního komentáře, a to toho Schneiderová musela tolik vytrpět už jenom kvůli divadlu s Viscontim, v kuse Škoda, že je děvka. Coco Chanel a kadeřník Alexander dokonali poté i její filmové zaprodání, Romy se nicméně téma zalíbilo a ještě v polovině 70. let hrála v obdobných variacích (například v Nevinných se špinavýma rukama). Jediné, co je možné při jejím výkonu ocenit, je přechod z italštiny do němčiny. A závěrečné plkání o ničem u kolotoče s rozzuřeným býkem...? Strašné. "Divy" nepříjemné a nekvalitní, formální invence "velkých" režisérů bez nápadu.(4.2.2009)

Po kvalitatívnej stránke vyvážená, po formálnej pestrá zbierka štyroch filmových poviedok. Nie bezduchá, no ani intelektuálne vyčerpávajúca, poväčšine úsmevná (De Sica) až pitoreskná (Fellini), príjemne civilná (Monicelli) a iba miestami mrazivejšia (Visconti). Koktejl na pohľadanie, ktorý som veľmi skoro prestal iba posrkávať a doprial si ho plnými dúškami.(9.4.2007)

Kolega Hennes to výborně shrnul, takže jenom doplním k jednotlivým povídkám: __Renzo a Luciana má potenciál na plnoformátový film, pointa je sice nijaká, ale zahrané je to dobře, atmosféra pracovního omezení mi trochu připomněla šedivý socialismus. Tento první díl filmu viděn bohužel v novém dabingu, tedy bez Josefa Vinkláře.__Pokušení doktora Antonia mě hrozně nebavilo, a to i přes dokonalý výkon Miloše Kopeckého v dabingu.__ Práci jsem trochu prochrupal, Romy Schneider na tisíc a jeden stejný způsob nebaví.__ Loterie byla naopak výborná, skvělý nápad a perfektní dabing, kdy se ještě přemýšlelo nad tím, aby výkon a barva hlasu dabéra odpovídaly herectví na plátně. Kromě Ireny Kačírkové/Sophie Loren se mi ještě víc líbil člověk, co mluvil prodejce losů, zřejmě Josef Beyvl. Mimochodem, fotku se Sophií Loren z tohohle filmu určitě budete znát, obrovský čtyřky průhledně schovaný za květovanou šprndu.__ Suma sumárum, první a čtvrtou část nechat, ostatní pryč.(16.11.2013)

Boccaccio '70 mě bavilo asi v tom pořadí jak to šlo, první nejméně, druhé o něco véce, třetí ještě o fous víc a poslední nejvíc. Romy Schneider hraběnky a šlechtičny slušely, co naplat, někdo se na to umí narodit.(16.8.2014)

Přesněji řečeno 1. - 2. povídka: 4 hvězdičky, 3. - 4. povídka: 3 hvězdičky.(26.12.2006)