Přestupný rok

Priestupný rok

Leap Year

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

Příště až si pustím nějaký takový film tak mi někdo připomeňte vzít si s sebou balíček kapesníčků. Nebojím se tomuhle filmu dát pět hvězd, protože mě dostal tím, kde se to odehrávalo. Miluji Irsko, nádherná příroda, nádherní lidé, nádherná hudba. Možná jsem dětinská, ale ten romantický koktejl toho všeho na mě zapůsobil. Já vím, já vím ... téma ohrané na sto jeden způsob, přesto mě dokázal rozesmát i dojmout.(30.12.2013)

• predators

Přestupný rok neurazí, ale k nějaké romantické nebo vtipné uspokojenosti má daleko. Nic nového pod sluncem, ale i tak se najde moment, kdy srdéčko zaplesá, a to hlavně díky milé ústřední dvojici a Irsku. :-) 45%(24.4.2010)

• rikitiki

Velkým kladem snímku je, že by s z něj dal sestříhat moc hezký kalendář s přírodními krásami Irska. A co dál? Dál už nic! Film o setkání dvou vzájemně si nesympatických lidí nemusí být vždycky jen blbost. Jak se říká: "Láska nehněvaná, není milovaná". Jenomže to by musel scénárista trochu rozhýbat mozek a ne jenom vzpomínat, jaké romantické komedie na tohle téma viděl a co by z nich mohl ukrást. ____ Hlavní dvojice je na facku, jejich nevraživost je až protivně vykalkulovaná. Oba by potřebovali návštěvu dobrého psychologa a v reálném životě by měli mít zakázáno se k sobě jen přiblížit. Protože potomek takové dvojice by dokázal rozpoutat třetí světovou.(31.12.2013)

Rozpočet $19miliónovTržby USA $25,918,920Tržby Celosvetovo $32,607,316Tržby za predaj DVD v USA $10,883,919 //počet predaných kusov 646,235(16.1.2011)

Nenáročná pohodovka, postavená na protikladech, které se přitahují, vzájemně ovlivňují a samozřejmě neustále škorpí a dohadují. Rozpaluje ji stále šmrncovnější Amy Adams, chladí svěží irská krajina plná hor, kamených zídek, jezer, starých hradů a deště, a i když se tu najde několik scén, které opravdu rozesmály (postarala se o ně především Amy jako kouzelně bezradná smolařka), i okamžiky, které opravdu dojaly, celkem vzato je to milý, příjemně plynoucí snímek, který netlačí na pilu ani pokud jde o humor ani pokud jde o romantiku. Možná by se mi líbilo, kdyby to všechno pro osvěžení tématu dopadlo trochu jinak, ale v tomto případě nemám námitek ani proti dokonalé romantice v záři zapadajícího slunce.(6.5.2011)

• - Ve filmu se objeví 44letá láhev whisky Jameson. Problém je, že má na obalu čárový kód, který se v té době ještě nepoužíval. (Dr Lizal)

• - Irská tradice, která dovoluje ženám požádat muže 29. února o ruku, skutečně existuje. (sluppka)

• - Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)