Přestupný rok

Leap Year

Priestupný rok

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

Rozpočet $19miliónovTržby USA $25,918,920Tržby Celosvetovo $32,607,316Tržby za predaj DVD v USA $10,883,919 //počet predaných kusov 646,235(16.1.2011)

• novoten

Všechno se zdá být v naprostém pořádku. Irsko je prototyp krajiny snů, Matthew Goode dává na odiv samotářské charisma a Amy Adams...je Amy Adams. Ale ve chvíli, kdy se spustí titulky, přichází neodvratná pravda. Leap Year není ničím jiným než naplněnou škatulkou. Sice naplněnou přesně do puntíku, ale se zoufale předvídatelným vzorcem, kde je jasné všechno, včetně plánovaných dějových překvapení. Proto musí být předem jasné i konečné hodnocení.(17.8.2011)

Bez výhrad .. jemné, krásné, křehké a zcela vyvážené. Nepřehnané a milé .... jsem více než spokojená se vším ...krásný příběh, herci, příroda ... :)(2.1.2014)

Předvídaný začátek, předvídaný konec? Ano, ale stejně tenhle film měl šmrnc, nevím jestli to bylo tím pitím, ale ten humor na mě zapůsobil a to se jen tak někdy u hloupých komedií nestává. Co to znamená? No přece čtyři hvězdy :-D(5.2.2011)

Myslím, že jsem se bavila fakt dobře, z několika důvodů: 1. Nic jsem od toho nečekala; 2. První verze, kterou jsem zhlédla, byla pro slabozraké (pro ty, kteří žádný takový film neviděli, neustále tam někdo komentuje, co kdo dělá, nejlepší byl komentář- Anna se lehce usmívá -> Anna se neusmívala vůbec); 3. Druhá verze, kterou jsem získala den poté, byla již v pořádku, ale ve francouzštině, také zážitek; 4. Třetí verze kupodiva byla úplně o.k., krásná angličtina a irština. Jsem tudíž důkazem, že na film se dá dívat i tři večery po sobě, Matthew Goode je prima šašek, jen ho měli před natáčením ostříhat. To, že víte, co se stane, dříve než se to stane, je vedlejší.(3.5.2010)