Přestupný rok

Priestupný rok

Leap Year

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

Tohle je taková pohádka.. připište k tomu ještě to fantasy, aby ženy zbytečně nehledaly podobnou romantiku, která je asi tak reálná jako, že NASA objeví inteligentní formu života na Marsu. Ale co naplat, já mám pohádky ráda :), takže se mi to celkem líbilo, jen kdyby to nedokonili tím koncem.. Ti z vás, kteří nechtějí znát žádné spoilery, tak přestaňte číst, ale to jako po pár hodinách a po jedné puse věděli, že se chtějí vzít? To mě přijde dost ujetý, ne romantický... brrr.(13.2.2013)

Příště až si pustím nějaký takový film tak mi někdo připomeňte vzít si s sebou balíček kapesníčků. Nebojím se tomuhle filmu dát pět hvězd, protože mě dostal tím, kde se to odehrávalo. Miluji Irsko, nádherná příroda, nádherní lidé, nádherná hudba. Možná jsem dětinská, ale ten romantický koktejl toho všeho na mě zapůsobil. Já vím, já vím ... téma ohrané na sto jeden způsob, přesto mě dokázal rozesmát i dojmout.(30.12.2013)

Nenáročná pohodovka, postavená na protikladech, které se přitahují, vzájemně ovlivňují a samozřejmě neustále škorpí a dohadují. Rozpaluje ji stále šmrncovnější Amy Adams, chladí svěží irská krajina plná hor, kamených zídek, jezer, starých hradů a deště, a i když se tu najde několik scén, které opravdu rozesmály (postarala se o ně především Amy jako kouzelně bezradná smolařka), i okamžiky, které opravdu dojaly, celkem vzato je to milý, příjemně plynoucí snímek, který netlačí na pilu ani pokud jde o humor ani pokud jde o romantiku. Možná by se mi líbilo, kdyby to všechno pro osvěžení tématu dopadlo trochu jinak, ale v tomto případě nemám námitek ani proti dokonalé romantice v záři zapadajícího slunce.(6.5.2011)

Rozpočet $19miliónovTržby USA $25,918,920Tržby Celosvetovo $32,607,316Tržby za predaj DVD v USA $10,883,919 //počet predaných kusov 646,235(16.1.2011)

S tímhle filmem jsem neměl nejmenší problém. Díky sympatickému páru, nádherným irským exteriérům a perfektně vybrané hudbě bylo stále co sledovat, příběh, který mi podle distributorského textu na obalu DVD zaváněl tuctovou romantikou, byl nakonec nečekaně vtipný, citlivý, poutavý a několikrát i překvapivě se vyvíjející (opravdu jsem si nebyl jistý, jak všechno může dopadnout, ačkoliv jsem to tušil). Prostě jeden z nejoddychovějších snímků poslední doby.(22.1.2013)

• - Filmovalo se v Dublinu. (M.B)

• - Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)

• - Irská tradice, která dovoluje ženám požádat muže 29. února o ruku, skutečně existuje. (sluppka)