Přestupný rok

Leap Year

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

• predators

Přestupný rok neurazí, ale k nějaké romantické nebo vtipné uspokojenosti má daleko. Nic nového pod sluncem, ale i tak se najde moment, kdy srdéčko zaplesá, a to hlavně díky milé ústřední dvojici a Irsku. :-) 45%(24.4.2010)

• rikitiki

Velkým kladem snímku je, že by s z něj dal sestříhat moc hezký kalendář s přírodními krásami Irska. A co dál? Dál už nic! Film o setkání dvou vzájemně si nesympatických lidí nemusí být vždycky jen blbost. Jak se říká: "Láska nehněvaná, není milovaná". Jenomže to by musel scénárista trochu rozhýbat mozek a ne jenom vzpomínat, jaké romantické komedie na tohle téma viděl a co by z nich mohl ukrást. ____ Hlavní dvojice je na facku, jejich nevraživost je až protivně vykalkulovaná. Oba by potřebovali návštěvu dobrého psychologa a v reálném životě by měli mít zakázáno se k sobě jen přiblížit. Protože potomek takové dvojice by dokázal rozpoutat třetí světovou.(31.12.2013)

Příště až si pustím nějaký takový film tak mi někdo připomeňte vzít si s sebou balíček kapesníčků. Nebojím se tomuhle filmu dát pět hvězd, protože mě dostal tím, kde se to odehrávalo. Miluji Irsko, nádherná příroda, nádherní lidé, nádherná hudba. Možná jsem dětinská, ale ten romantický koktejl toho všeho na mě zapůsobil. Já vím, já vím ... téma ohrané na sto jeden způsob, přesto mě dokázal rozesmát i dojmout.(30.12.2013)

Já se u toho náhodou slušne pobavil, prostě jsme od toho nečekal nic zázračnýho, jen jsem si chtěl odpočinout a kouknout na něco nenáročnýho, co nabídne trochu dobrodružství a zábavu a to mi Leap Year dopřál.(8.5.2010)

S tímhle filmem jsem neměl nejmenší problém. Díky sympatickému páru, nádherným irským exteriérům a perfektně vybrané hudbě bylo stále co sledovat, příběh, který mi podle distributorského textu na obalu DVD zaváněl tuctovou romantikou, byl nakonec nečekaně vtipný, citlivý, poutavý a několikrát i překvapivě se vyvíjející (opravdu jsem si nebyl jistý, jak všechno může dopadnout, ačkoliv jsem to tušil). Prostě jeden z nejoddychovějších snímků poslední doby.(22.1.2013)

• - Filmovalo se v Dublinu. (M.B)

• - Herec Matthew Goode, představitel Declana, přiznal že během natáčení létal na víkendy domů do Londýna. (Dr Lizal)

• - Jeden ze starších mužů v hospodě říká, že poslední vlak odjel z Dingle v roce 1987. Ve skutečnosti odjel poslední vlak z Dingle v roce 1953 na úzkorozchodné trati směrem do Tralee. (Dr Lizal)