Přestupný rok

Priestupný rok

Komedie / Romantický

USA / Irsko, 2010, 99 min

• katasta

Žádný zázrak se nekoná, ale pro oddech po těžkém dni je to naprosto postačující. Myslím si, že potenciál byl trochu větší, ale co naplat. Po celou dobu se v podstatě nic moc vtipného neděje, a to nic je ukončeno kýčovitou tečkou. A k mému překvapení, ačkoli mám velmi ráda Amy Adams, zde byl ke koukání pouze Matthew Goode. Na jeho charizma je dle mého názoru celý snímek postaven.(31.1.2011)

Mě se tahhle r. komedie líbila.. I když je děj jednoduchý tak já se nenudil a jsem spokojený... 4*(16.6.2011)

24.4.2010 ~ A další romantická, tentokráte spíše "skoro-komedie". Škoda jen, že má snad jediné dva opravdové plusy. Aneb nečekané probuzení v nečekanou chvíli. ~ Amy Adams je zvyklá žít na trošku vyšší nožce a má přítele, který je více než do ní zahleděný do sebe a své práce. A ne a ne jí ten blb požádat o ruku. Takže když nemůže Mohamed k hoře... Ale jak by to vypadalo, kdyby ho o ruku požádala sama. Ledaže by se to zakamuflovalo za starou Irskou tradici, kdy může žena požádat o ruku muže - právě 29. února na přestupný rok. A protože Jeremy, kardiochirurg, zrovna v Irsku je na konferenci... ~ Jenže na samotnou romantiku zřejmě do kina nikoho nenalákáte, tak se k tomu musí cmrndnout trocha komedie. Amy tedy nedoletí do Dublinu, jak má v plánu, ale skončí trochu jinde. Úplně jinde. Někde úplně jinde, sama, opuštěná. Jedinou pomocí se jí stane místní hospodský, kuchař, taxikář... a tak trochu buran. A Amy bude mít jedinečnou možnost zjistit, zda-li je to, co si chce zvolit, i tím, co chce žít. ~ Film má snad jediné dva plusy. Amy, která je tu vážně roztomilá (no je, no a co? Přestaňte na mě tak zírat!) a Irsko. Staré malé vesničky a městečka a irská příroda s kamennými valy. To je bohužel ale všechno. Romantika tu je, to nikdo nepopře, ale nikdo se nijak zvlášť neobtěžoval vymýšlet nějaké nové zápletky. Spíš mi to přišlo jako variace na "Objektově orientované programování pro začátečníky". Vezmeme krávy, dáme je sem, vezmeme krásku, dáme ji sem, vezmeme burana, dáme ho sem, sem dáme dlouho cestu a několik hříček přírody rozhážeme podél ní, vtip dáme sem a sem, romantiku sem a sem a pustíme Play. Není nic, co by Vás tu nějak mohlo překvapit. Což je poměrně škoda, z tohohle mohlo být něco mnohem hezčího. Takhle je to jenom velmi nenáročná oddychovka na zkouknutí o deštivém víkendu spolu s někým v náručí... ~ ...což z tohohle filmu udělá možná něco mnohem hezčího.(19.3.2013)

Příště až si pustím nějaký takový film tak mi někdo připomeňte vzít si s sebou balíček kapesníčků. Nebojím se tomuhle filmu dát pět hvězd, protože mě dostal tím, kde se to odehrávalo. Miluji Irsko, nádherná příroda, nádherní lidé, nádherná hudba. Možná jsem dětinská, ale ten romantický koktejl toho všeho na mě zapůsobil. Já vím, já vím ... téma ohrané na sto jeden způsob, přesto mě dokázal rozesmát i dojmout.(30.12.2013)

Romantická komedie pro chvilku odpočinku, kdy chce člověk vypnout a trochu nenáročně se pobavit. Končí to samozřejmě happyendem jako všechny tyhle romantiky, liší se to vždy akorát v cestě, kterou se ti dva k tomu doberou. Někdy ta cesta pobaví víc, někdy méně. Tohle bylo celkem fajn a plus tam byly krásné záběry Irska.(2.11.2010)