Poslední píseň

Posledná pieseň

The Last Song

Drama / Romantický

USA, 2010, 103 min

Nenudil jsem se, pobavil jsem se a poslechl jsem si výborný soundtrack. Má to hloubku, což se cení. 7/10!(25.7.2010)

O sevřeném hrudníku se rozhodně mluvit nedá, ale jinak jo. Jednou za čas je holt potřeba strávit i něco podobně nemastně-neslaného. Uplakaná báchorka s odvážnou stopáží a v závěru i překvapivě pevnou dramatickou linkou těží zejména z výborně uvolněného Grega Kinneara. Když je na plátně on, tak i přes zbytečný balast, který filmu výrazně sráží vaz, divák okamžitě zbystří. Bez něho bych i ty slabé tři * hledal hodně obtížně.(1.10.2012)

Až na přihlouplý a věčně nafučený výraz Miley Cyrus jsem si film užila. Bylo tu ale několik hodně naivních a přehnaných scén, které mě už pomale přestávají bavit. Děj je hodně předvídatelný, ale tvůrci opět vsadili na jistotu. Musím přiznat, že mám Miley už docela okoukanou a příště ji raději uvidím zase v něčem na způsob Hannah Montana. Její obsazení v tomhle filmu mě docela zarazilo, protože pak nechápu, kdo je cílovou skupinou. Film se tváří trochu jako teenage romantika, ale na desetiletou dívku může být dramatická část až moc. Zatleskat stejně musím..Greg Kinnear hrál totiž víc než dobře.(18.8.2011)

Každý automaticky Miley zaraďuje do kategórie disney hviezdičiek, ktoré majú talent nanajvýš na nejaký "hlúpy" teenagerský sitcom, ale Miley sa rozhodla skončiť uberanie sa týmto smerom a dala to jasne najavo aj v tomto filme. Aj keď nie som žiadny odborník, myslím si, že zvládla svoju rolu nadpriemerne.(30.9.2010)

Tak zase jeden z filmů, který mě moc mile překvapil. Krásná romantika s překvapivě dobře hrající a jak tak koukám tak mnoha lidmi nesnášenou Miley Cyrus.(9.9.2011)

• - Kelly Preston aj Brooke Shields chceli hlavnú rolu v Modrej lagúne (vyhrala Brooke). Obe herečky neskôr stvárnili matku Miley Cyrus - Brooke v Hannah Montane a Kelly v Poslednej piesni. (matthew.17)

• - Motiv plakátu, na kterém je muž, jenž drží ženu za obličej a chystá se k polibku, je shodný s plakáty k dalším filmům natočených podle knižní předlohy od Nikolase Sparkse. (Ganka)

• - Je to vůbec poprvé, co se spisovatel Nicholas Sparks rozhodl podílet na tvorbě scénáře filmové adaptace svého románu. (Karlos80)