Váleční ptáci (TV film)

Kevin Gendreau

Adolfo Bartoli

Billy Lincoln

Christian McIntire

Buchty ve stíhačkách vs prehistorcký plazy. Tento film mi připomíná podobné projekty z 50. let, neskutečně šílený nápady, špatné herecké výkony, nepříliš vysoké rozpočty, fádní režie, etc. Bohužel není z 50. let, takže nezafunguje nostalgie ke "klasice", samo že triky jsou lepší, než jaký by vypotili tehdejší tvůrci, přesto ani teďka to není bůhví jaký zázrak, akorát tak do slušnější gamesy. Lovů taky na rozhazování nebylo, tudíž jsme než letecké souboje nuceni sledovat, jak se bandu přeživších ztroskotaných amíků, snaží přechcat tlupa rákosníků. Ale na slibovanou atrakci z přebalu filmu, přesto dvakrát dojde a není to špatné, prostě blbiny, o kterých sníme, ale radši je nikomu neříkáme, aby nás neměli za naprostý magory. Škoda jen nudné hudby, blbých herců, papudenklových kulis (ty se však k podobným filmům hodí) a ruský dabing je taky něco.(12.9.2009)

• igi B.

Cituji (přibližně): "...Lejno, Lejno, vstávej Lejno, Lejno probuď se..." ... "...Je konec kapitáne..." Konec citace. (Upozornění igitátora - účastníci tohoto dialogu i mrtvola se střepem zaraženým v nadočnicovém oblouku jsou napudrované vyčančané vojandy během letu vstříc dobrodružství s >válečnými ptáky< ;o))) . . . Jak já >miluju< ten úžasnej toaletní dámsky rozněžněnej ukníkanej pražskočudláckej dablink... . . . Jo, po pětatřiceti minutách jsem to vypnul, páč jen těch lej(e)n je pravda na >čésertéčku< dnes a denně žumpky hupky hafo furt... %-[] - - - P.S. Předpokládám, že vidět tuhle kravinku na dvd s originální zvukovou(!) stopou s titulky a s původním formátem obrazu místo nové (nejen) šašskotelevizácké specilality výřezu z ořezu 1,85:1 –> 4:3 –> 16:9 bych blazeovaně nadělil d.m.s.n. zaslouženou jednu hvězdu, právě za ony čupr vojandy, jaké s vylízaností sobě danou k ulízání doopravdy jsou... ;oP - - - - - (Načato a nedozřeno 29.8.2011 na nočním >jebničkovým (k)análu< , veřejnosrádně proto nehovnoceno /127/, komensrář zde jako dvojace dvaadvacátý - 29.8.2011)(29.8.2011)

• Djkoma

Kde brát slova? Tady nebyly polonahé modelky, které touží stát se hvězdami stříbrného plátna ani nic podobného, za co by šla dát jedna hvězdička. Váleční ptáci, ať se snaží navodit atmosféru druhé světové a smysluplné tajné operace jakkoliv, prostě nezvládají jakékoliv budování atmosféry a napětí. K tomu ještě tragické efekty, které se autoři snaží schovat převážně do noci. Rok výroby 1950? Ok, možná, ale dnes? Ani do té vtipné absurdity třeba Mega Shark vs. Giant Octopus tomu dost chybí.(16.9.2010)

• blackrain

To měl být žert? Já jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet. Je vůbec možné, že podobné snímky se točí i dnes. Námět bych brala jako počítačovou hru, při ní by byla alespoň nějaká zábava. Z lovu pterodaktyla v zeru by se dalo vykřesat trošku adrenalinu a režisér by mohl posloužit jako velmi vhodná návnada.(7.12.2009)

• kajda.l

Holky to, se slušivým "retro" mejkapem, odpilotovaly dobře. [1. Kladenský festiválek](20.3.2016)