Váleční ptáci (TV film)

Kevin Gendreau

Adolfo Bartoli

Billy Lincoln

Christian McIntire

Mínius triky, samozřejmě, ale jinak naprostá pohoda. The Sci-Fi Channel sice nemá rozpočet, ale drama a dobrodružství má výborné. A navíc jsem si rozšířila obzor o převozních pilotkách za WWII.(16.9.2010)

• Campbell

Syfy dokáže natočit zábavná béčka které člověka mají jen a jen bavit a u mě to funguje dokonale, Ice road terror byl fajn film, Troglodyte byl výbornej film a určitě bych jich vyjmenoval daleko víc. Ale Syfy dokáže natočit taky pěkný průjmy které nejsou nijak zajímavé. Mezi ně patří i tenhle film, který není ani nijak zábavný ani moc dobrý, vůbec hlavně nechápu proč to tvůrci daly do obdobý druhé světové. Za prvé všechno vybavení co se ve filmu objevilo bylo strašně nevěrohodné a celé to díky tomu vypadalo strašně levné. Efekty nebyli nic extra a tak jediné co mě udrželo film dokoukat byly akční sekvence kterých nebylo moc ale slušně odsejpali. průměrný film ze Syfy na který rychle zapomenu a už si ho asi nepustím.(14.1.2013)

Nebylo to nejhorší. Tajná operace na převoz přísně tajného nákladu na sklonku druhé svétové války vedená plukovníkem Brianem Krausem a sličnou pilotkou Jamie Elle Mann skončí nouzovým přistáním letounu na zdánlivě pustém tropickém ostrově. K překvapení všech se tady nalézá nejen zubožená nepřátelská jednotka japonských vojáků, ale také početné hejno dravých létajících prehistorických potvor. Slabá televizní režie kazí výsledný dojem filmu asi nejvíc, protože nápady film má a skromné digitální efekty nepůsobí na televizní film špatně, ale bez pořádného napětí a pořádných hororových scén nelze natočit pořádný horor.(6.9.2010)

• blackrain

To měl být žert? Já jsem nevěděla, jestli se mám smát nebo brečet. Je vůbec možné, že podobné snímky se točí i dnes. Námět bych brala jako počítačovou hru, při ní by byla alespoň nějaká zábava. Z lovu pterodaktyla v zeru by se dalo vykřesat trošku adrenalinu a režisér by mohl posloužit jako velmi vhodná návnada.(7.12.2009)

• Djkoma

Kde brát slova? Tady nebyly polonahé modelky, které touží stát se hvězdami stříbrného plátna ani nic podobného, za co by šla dát jedna hvězdička. Váleční ptáci, ať se snaží navodit atmosféru druhé světové a smysluplné tajné operace jakkoliv, prostě nezvládají jakékoliv budování atmosféry a napětí. K tomu ještě tragické efekty, které se autoři snaží schovat převážně do noci. Rok výroby 1950? Ok, možná, ale dnes? Ani do té vtipné absurdity třeba Mega Shark vs. Giant Octopus tomu dost chybí.(16.9.2010)