poster

Váleční ptáci (TV film)

 • USA

  Warbirds

 • Slovensko

  Hrozba z nebies

 • Velká Británie

  Warbirds

Horor / Mysteriózní / Sci-Fi / Thriller

USA, 2008, 85 min

Režie:

Kevin Gendreau

Kamera:

Adolfo Bartoli

Hudba:

Billy Lincoln

Producenti:

Christian McIntire
(další profese)
 • igi B.

  Cituji (přibližně): "...Lejno, Lejno, vstávej Lejno, Lejno probuď se..." ... "...Je konec kapitáne..." Konec citace. (Upozornění igitátora - účastníci tohoto dialogu i mrtvola se střepem zaraženým v nadočnicovém oblouku jsou napudrované vyčančané vojandy během letu vstříc dobrodružství s >válečnými ptáky< ;o))) . . . Jak já >miluju< ten úžasnej toaletní dámsky rozněžněnej ukníkanej pražskočudláckej dablink... . . . Jo, po pětatřiceti minutách jsem to vypnul, páč jen těch lej(e)n je pravda na >čésertéčku< dnes a denně žumpky hupky hafo furt... %-[] - - - P.S. Předpokládám, že vidět tuhle kravinku na dvd s originální zvukovou(!) stopou s titulky a s původním formátem obrazu místo nové (nejen) šašskotelevizácké specilality výřezu z ořezu 1,85:1 –> 4:3 –> 16:9 bych blazeovaně nadělil d.m.s.n. zaslouženou jednu hvězdu, právě za ony čupr vojandy, jaké s vylízaností sobě danou k ulízání doopravdy jsou... ;oP - - - - - (Načato a nedozřeno 29.8.2011 na nočním >jebničkovým (k)análu< , veřejnosrádně proto nehovnoceno /127/, komensrář zde jako dvojace dvaadvacátý - 29.8.2011)(29.8.2011)

 • Big Bear
  *

  Vskutku pekelná záležitost. SPOILER! Parta armádních kočiček převáží bojujícím americkým jednotkám v Pacifiku B - 29 Superforttress s atomovkou na palubě. Už jen tohle je fakt dobré :-) Cestou je nad jedním z atolů cosi napadne a oni nouzově přistanou na ostrově ovládaném jak mariňáky, tak Japíky. Ti mezitím při kopání bunkru najdou hnízda pterodaktylů, čímž je naserou a začnou být jimi zobáni. Kočičky mezitím chtějí spravit B29 z toho co najdou na ostrově. Naštěstí najdou opuštěné japonské letiště se Zery a tak je z čeho opravovat americké motory :-) Některá si vypůjčí (jsou přece pilotky) a letí s nimi na obhlídku. Narazí ale na hejno pterodaktylů či co to je a tak dojde k leteckým soubojům Zer s obludami... I hrdí Japonci nakonec pochopí při střetu s Amíky, že nejlepčí bude spolupracovat, jinak budou všici sezobáni... S pomocí japonských součástek a vojáků zprovozní po vzoru MacGyvera B29 a prchnou z ostrova. Ještěři je ale nechtějí nechat odejít a tak zažijeme letecký souboj superpevnosti s pterosaury. Vše skončí svrhnutím atomovky na ostrovní Jurský park. KONEC SPOILERU. No co dodat. Námět sám je vskutku originální. Herecké výkony děsné, dialogy také (viděno navíc ve slovenském dabingu), američtí vojáci jsou v džungli čistí a vyvonění... Digitální zpracování oblud i letadel jakž takž ujde. Hodnotím kladně věrné uniformy jak Japíků tak US jednotek, včetně jednoho náklaďáku GMC. To mne u béčka překvapilo. A i ta B29 potěšila, tenhle stroj se ve filmech moc nevídá. Jinak je to samozřejmě na odpad. Za tu zábavu však dávám jednu hvězdu. *(16.12.2011)

 • Campbell
  **

  Syfy dokáže natočit zábavná béčka které člověka mají jen a jen bavit a u mě to funguje dokonale, Ice road terror byl fajn film, Troglodyte byl výbornej film a určitě bych jich vyjmenoval daleko víc. Ale Syfy dokáže natočit taky pěkný průjmy které nejsou nijak zajímavé. Mezi ně patří i tenhle film, který není ani nijak zábavný ani moc dobrý, vůbec hlavně nechápu proč to tvůrci daly do obdobý druhé světové. Za prvé všechno vybavení co se ve filmu objevilo bylo strašně nevěrohodné a celé to díky tomu vypadalo strašně levné. Efekty nebyli nic extra a tak jediné co mě udrželo film dokoukat byly akční sekvence kterých nebylo moc ale slušně odsejpali. průměrný film ze Syfy na který rychle zapomenu a už si ho asi nepustím.(14.1.2013)

 • kajda.l
  odpad!

  Holky to, se slušivým "retro" mejkapem, odpilotovaly dobře. [1. Kladenský festiválek](20.3.2016)

 • AGAMENON
  ***

  Buchty ve stíhačkách vs prehistorcký plazy. Tento film mi připomíná podobné projekty z 50. let, neskutečně šílený nápady, špatné herecké výkony, nepříliš vysoké rozpočty, fádní režie, etc. Bohužel není z 50. let, takže nezafunguje nostalgie ke "klasice", samo že triky jsou lepší, než jaký by vypotili tehdejší tvůrci, přesto ani teďka to není bůhví jaký zázrak, akorát tak do slušnější gamesy. Lovů taky na rozhazování nebylo, tudíž jsme než letecké souboje nuceni sledovat, jak se bandu přeživších ztroskotaných amíků, snaží přechcat tlupa rákosníků. Ale na slibovanou atrakci z přebalu filmu, přesto dvakrát dojde a není to špatné, prostě blbiny, o kterých sníme, ale radši je nikomu neříkáme, aby nás neměli za naprostý magory. Škoda jen nudné hudby, blbých herců, papudenklových kulis (ty se však k podobným filmům hodí) a ruský dabing je taky něco.(12.9.2009)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace